Stranica 32 od 58 PrviPrvi ... 22303132333442 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,551 do 1,600 od 2864

Tema: Pitanja forumašicama medicinske struke

  1. #1551
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ako nije infekcija moze biti neko manje mehanicko ostecenje .
    ne kuzim koliko je bakterija bilo prvi put.

  2. #1552
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    pisalo je samo masa bakterija. na drugom nalazu je pisalo bakterije rijetke. a eritrociti su bili pozitivni oba puta.

  3. #1553
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Onda je bila infekcija u pitanju. Radila si urinokulturu?
    Vjerojatno je urinarni trakt jos malo iziritiran zbog infekcije ( krvi ima tek jedan+ koliko vidim. To je malo.)

  4. #1554
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    nisam radila urinokulturu. dr kad je vidila da pise masa bakterija rekla je da ponovim nalaz za tjedan dana, ako bude nalaz isti da ce mi dati antibiotik. u medjvremenu nikakve ljekove nisam pila. slijedeci nalaz je bio bakterije rijetke, eritrociti + (kao i prvi put).

  5. #1555
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    E kada ste već na urino infektu:
    Leukociti 6-10
    Eritrociti 3-5 (danas mi zadnji dan ciklusa)
    Bakterija i sluzi -nesto

    Crp - 0.8

    Da li je to urinoinfekt ako je crp nizak?
    Ja cesto imam ne tipicne urinoinfekte ali me zanima da li je nuzam antb.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  6. #1556
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku
    nisam radila urinokulturu. dr kad je vidila da pise masa bakterija rekla je da ponovim nalaz za tjedan dana, ako bude nalaz isti da ce mi dati antibiotik. u medjvremenu nikakve ljekove nisam pila. slijedeci nalaz je bio bakterije rijetke, eritrociti + (kao i prvi put).
    zaboravila sam napisati. taj prvi put sam radila i kompletnu krvnu sliku. i sve mi je super (osim kolesterola )

  7. #1557
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    E kada ste već na urino infektu:
    Leukociti 6-10
    Eritrociti 3-5 (danas mi zadnji dan ciklusa)
    Bakterija i sluzi -nesto

    Crp - 0.8

    Da li je to urinoinfekt ako je crp nizak?
    Ja cesto imam ne tipicne urinoinfekte ali me zanima da li je nuzam antb.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
    To je sediment. Pretpostavljam da je nalaz na trakici normalan na svemu ( kad ga nisi napisala).

  8. #1558
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    U polju gdje pise test traka je prazno. Fizikalno kemijski pregled. Jedan + za eritrocite/hemoglobin i jedan + za leukocitnu esterazu

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  9. #1559
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Eritrocite ignoriras jer je zadnji dan ciklusa . Leukociti ( bez bakterija) su vjerojatno sa sluznice.

  10. #1560
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Znaci, nije urinoinfekt nego vjerovatno kombinacija uloska, znojenja itd...?

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  11. #1561
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Pardon. Pise bakterija nesto a sluzi dosta. U sedimentu.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  12. #1562
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci, nije urinoinfekt nego vjerovatno kombinacija uloska, znojenja itd...?

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
    Za uroinfekt moras imati barem dosta bakterija u urinu ( plus lekocita, i mozda proteina...).
    Prvi jutarnji urin je najpouzdaniji ( nakon ispravne higijene prije uzimanja).

  13. #1563
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Da, ja nisam niti znala da ce urin traziti pa se nisam niti pripremila. Odbauljala sam do centra ravno iz kreveta. Onda je dobro, ne znam zakaj je ona komentirala da imam urinoinfekt. Iako me pecka ali me uvijek pecka nakon 7 dana nosanja ulozaka, pa prode za 2 dana. Vec sam zakljucila da ima s time veze.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  14. #1564
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ja nisam niti znala da ce urin traziti pa se nisam niti pripremila. Odbauljala sam do centra ravno iz kreveta. Onda je dobro, ne znam zakaj je ona komentirala da imam urinoinfekt. Iako me pecka ali me uvijek pecka nakon 7 dana nosanja ulozaka, pa prode za 2 dana. Vec sam zakljucila da ima s time veze.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
    Pa mozes imati uroinfekt, imas simptome, a uzorak nije 100% pouzdan.
    Ako hoces puzdan nalaz uzimas prvi jutarnji nakon pranja , bez brisanja, srednji mlaz. Ostalo nije tako pouzdano, posebno ako simptomi nisu izrazeni.

  15. #1565

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je jednom silom htjela ostaviti dijete u bolnici, pa je da nam dokaže da mora išla raditi CRP, a kad je CRP bio OK onda je rekla da je aparat pokvaren
    hahaha ista stvar i kod nas.
    Silom bi nas htjela ostaviti u bolnici kad god bi nas vidla,kao opreza radi(vjerojatno zbog toga što sam uvijek uzimala apartman da budem s malenim
    jer je u tih godinu dana bio par puta hospitaliziran na Srebrnjaku) i redovno bi bili i po 10 dana

  16. #1566

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj rafi&gabi prvotno napisa Vidi poruku
    hahaha ista stvar i kod nas.
    Silom bi nas htjela ostaviti u bolnici kad god bi nas vidla,kao opreza radi(vjerojatno zbog toga što sam uvijek uzimala apartman da budem s malenim
    jer je u tih godinu dana bio par puta hospitaliziran na Srebrnjaku) i redovno bi bili i po 10 dana
    Ispričavam se na offtop., ali moram: nas je uspjela zadržati u bolnici, drugi dan kad je došla dr.Z. , pita: Vi plaćate smještaj ? na moj potvrdni odgovor, kaže: za vikend ćemo vas otpustiti, dakle puna tri dana je dijete ležalo tamo, a ja sam se smatrala ludom jer mi je dijete izgledalo skoro pa zdravo.

  17. #1567

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Zna li netko što mogu osjetiti u trbuhu sa desne strane pupka. Dakle, ravno od pupka, niti gore prema rebrima, niti dolje prema preponi. Ne boli me. Nije to bol, već kao neki pritisak, prisutnost nečega. Ne znam kako da objasnim. Povremeno me i zaboli donji dio leđa na isti način. Pritisak. To osjetim već duže vrijeme, pojavilo se je nakon operacije žući. Žalila sam se dr., no nije to previše ozbiljno shvatila i nije me dalje slala. Konstatirala je da bi to možda moglo biti od kičme.
    Bila sam na ginekološkom pregledu, kaže ginekolog da je sve ok. Papa uredan, uzv uredan.

  18. #1568

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Imas problema sa stolicom? Slicne tegobe se pojavljuju kod zatvora.

  19. #1569
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    bolno oteceno crveno grlo s bijelim tockicama, zastopani nos i temperatura do 38,9 od koje boli cijelo tijelo, glavobolja...
    je li vjerojatnije da je virusno ili bakterijski, s obzirom na ove bijele tockice po grlu?

  20. #1570
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    bolno oteceno crveno grlo s bijelim tockicama, zastopani nos i temperatura do 38,9 od koje boli cijelo tijelo, glavobolja...
    je li vjerojatnije da je virusno ili bakterijski, s obzirom na ove bijele tockice po grlu?
    Prema americkom iskustvu (tri puta ista prica), kod mene je bilo virusno. Sva tri puta su mi radili bris i nije bio streptokok.

    Prema hrvatskom iskustvu, svaki put su mi dali antibiotik, a bez brisa.

  21. #1571
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A koliko ti je trebalo da prodje?
    Bez atb

  22. #1572
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Temperatura dan, dva, naslage nekoliko dana, a ostatak viroze jos neko vrijeme. Mislim da ni jednom nisam bila van pogona (posao, ovo, ono) duze od 48h. Bitno je, kako tu kazu (a ja skuzila da mi super pase) piti puno hladne tekucine i ne jesti toplu hranu.

  23. #1573
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Thnx
    Evo ovo ce biti treci dan da lezim, totalno sam van pogona
    Ne mogu jesti, piti, spavati, hodati...
    Muz sutra na posao, a njih su tri, od toga jedna u kozicama, a jedna je dvogodisnji uragan
    A ja crkajem

  24. #1574
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    kako znas da nije streptokok?

  25. #1575
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Obzirom na lose opce stanje mogao bi vrlo lako biti. Imas natecene lč. na vratu?
    Jedno je imati bolno grlo sa cepovima i dobro opce stanje, malo drugacije kad je opce stanje lose.

  26. #1576
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Obzirom na lose opce stanje mogao bi vrlo lako biti. Imas natecene lč. na vratu?
    Jedno je imati bolno grlo sa cepovima i dobro opce stanje, malo drugacije kad je opce stanje lose.

    Idi doktoru.

  27. #1577
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja ne bih racunala na iskustva s foruma
    vac otišla na pregled
    ako nista onda radi djeteta s kozama
    njemu eventualni streptok ne treba
    mada je streptok prije naslage na krajnicima nego točkice
    kako gutaš?
    jesu ti limfni čvorova ispod vilice jako bolni i povećani?
    nos je neprohodan
    ali ako nešto ispuses je li to voda ili gusto, gnojno?

  28. #1578
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Naše iskustvo je; ako boli dok gulaš streptokok, ako ne boli, onda je adenovirus.

  29. #1579
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ali, svakako na pregled, pusti ti naša iskustva.

  30. #1580
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ma ici cu na pregled, ali sutra, ne idem na hitnu
    Lose mi je skroz
    Gutam jedva, ko da zilete gutam, prestrasno
    Nos je koma, kapi sam potrosila koliko nisam smjela ni u tjedan dana
    Ono, u zivotu nisam toliko slajma ispuhala, gnojno i zuto-zeleno, fuuuuj
    I da, povecani su mi limfni cvorovi

    alex, mislis da se malenoj mogu iskomplicirati koze?

  31. #1581
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moze dobiti streptokoka na kozama iscrpljen organizam
    nista sto antibiotik ne moze rijesiti
    ali ako moze izbjeći bilo bi puno bolje

  32. #1582
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    U međuvremenu pokušaj topli, ne vrući čaj, puno meda, a u nedostatku može i šećer, i sok cijelog limuna. Za drenažu.
    Ja to grgljam. Odvratno je, ali pomogne malo ublažiti bol u grlu.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 20.03.2016. at 11:05

  33. #1583

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    10 god. dijetetu zbog upale grla prepisan antibiotik Augmentin, 2x 10 ml svakih 12 sati. U uputama stoji da pripravljena suspenzija ima 70 ml, dakle u našem slučaju za 7 doza. Danas ujutro dajem djetetu 6. dozu po redu ( mjernom žlićicom koja je priložena od 5 ml) i boćica ostaje prazna, što znaći da je unutra bilo za cijelih 10 ml manje sirupa.Što to znači, možda u ljekarni nisu dobro smućkali sirup ili ? Doma imam još jednu takvu boćicu ali s istom količinom sirupa , dakle i tu će mi faliti 1 doza,tj. imamo ga za koristiti ukupno 6 a ne 7 dana. Brine me da li je to u redu jer znam da se ant. troši 7 dana i brinem se što ako nije smućkan u dobrom omjeru pa dijete dobiva veću koncentraciju negoli treba? Pitat ću dr.popodne, no možda netko ovdje zna?

  34. #1584
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Nedavno je E. pila taj sirup pa znam.
    Sirup je jako gust, nikako se ne moze dozirati tocno kako pise na bocici. Uvijek ga bude manje jer veliki dio ostaje na stjenkama. Ne vjerujem da su krivo smuckali u lijekarni, dodavanje vode je lako , ima oznaka na boci za provjeru.
    Inace, uvijek dajem spricom , a ne zlicom jer je pouzdanije. Ali tada ostaje jos vise na stjenkama i u casici iz koje navlacim u spricu. Trazi od dr. jos jednu bocu , ako vam fale doze za punih 7 dana.
    Posljednje uređivanje od sirius : 21.03.2016. at 10:41

  35. #1585

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Ali cijelih 10 ml ?Čini mi se previše da bi ostalo na stijenkama, a i nisam mogla toliko više staviti na svaku žlicu? Sjećam se da mi se to već nekad prije dogodilo, ne znam koji je sirup bio u pitanju ali mislim da nije ovaj, a tada sam ga dozirala sa špricom, inače uvijek tako radim jer smatram da je preciznije, no ovaj put sam baš htjela davati sa žlicom da vidim kako će ispasti.

  36. #1586
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Znaci iz boce od 70 ml je popila 6 doza po cc 10 ml. Odnosno dvije zlicice na kojima pise 5 ml po dozi .
    sad vam fali cc 10 ml. Sto bi bilo 1,5 ml vise po dozi. Sto je oko 10 %, ako racunamo da je dio na stjenkama.
    Ne mozes pouzdano racunati na zlicu, pogotovo kad je tekucina jako gusta. Ali ne vjerujem da bi 10 % vise po dozi trebalo imati bilo kakav stetan ucinak. Pretpostavljam da se racuna na to obzirom na dozirnje u pakiranju ( zlicica).
    Posljednje uređivanje od sirius : 21.03.2016. at 11:04

  37. #1587

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj CAPPY prvotno napisa Vidi poruku
    10 god. dijetetu zbog upale grla prepisan antibiotik Augmentin, 2x 10 ml svakih 12 sati. U uputama stoji da pripravljena suspenzija ima 70 ml, dakle u našem slučaju za 7 doza. Danas ujutro dajem djetetu 6. dozu po redu ( mjernom žlićicom koja je priložena od 5 ml) i boćica ostaje prazna, što znaći da je unutra bilo za cijelih 10 ml manje sirupa.Što to znači, možda u ljekarni nisu dobro smućkali sirup ili ? Doma imam još jednu takvu boćicu ali s istom količinom sirupa , dakle i tu će mi faliti 1 doza,tj. imamo ga za koristiti ukupno 6 a ne 7 dana. Brine me da li je to u redu jer znam da se ant. troši 7 dana i brinem se što ako nije smućkan u dobrom omjeru pa dijete dobiva veću koncentraciju negoli treba? Pitat ću dr.popodne, no možda netko ovdje zna?
    Moja djeca su ga vise puta pila, ja ga sama muckala - definitivno ga unutra nema 70 ml, uvijek mi fali za jednu- dvije doze. Nesto ostane po stijenkama, ali ne 10 ml.

  38. #1588

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Moja djeca su ga vise puta pila, ja ga sama muckala - definitivno ga unutra nema 70 ml, uvijek mi fali za jednu- dvije doze. Nesto ostane po stijenkama, ali ne 10 ml.
    A ja se već osjećala bedasto, doduše zvala sam dr. i sestra kaže da će mi poslati recept za još jednu boćicu ako nemam dosta za 7 dana, ništa nije pitala ni komentirala na moje objašnjenje zašto ga nemam dosta.

  39. #1589
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ma neka si dala svaki put 11 ml, ne možeš sa žličicom biti tako precizna, to je 66 ml, i još ono što ostane na stijenkama....

    s tim, ako je streptokok onda je terapija 10 dana, ne 7

    koliko dijete ima kg?

  40. #1590
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Martina, znači lu to onda da je i manja koncentracija tog lijeka, kolko je onda uspješna u tome za kaj je namjenjena

  41. #1591
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ovo mjer3nje količine sirupa žličicom je meni uvijek bilo problem. Spasila nas je šprica s podjelom na mililitre koju smo dobili uz neki sirup i dugo sam ju čuvala jer je pouzdanija mjera od žlice i lakše ju je klincu bez prolijevanja uvaliti u usta. Imam jednu i sad negdje u ladici sa kuhinjskim priborom.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 21.03.2016. at 19:27

  42. #1592
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kada bi bilo manje od 70 ml onda bi bila veća, a ne manja koncentracija lijeka u ml
    ali ne bude manje od 70 ml nego dođe do rastepa

  43. #1593
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Pridružila bih se i ja s pitanjem... Sa subote na nedjelju dobila je temperaturu koja ke nakon Dalsyja pala i nije je bilo sve do podne sljedećeg dana. Onda je temperatura sve cesce dolazila, s nedjelje na ponedjeljak bila jako visoka, Dalsy je nije uspio bas jako spustiti, ali noc je prosla ok, a mi donijeli odluku da ujutro idemo na vađenje krvi. Pedijatrica kaze da je uho ok, da ne čuje nista na plućima (inace Panda kašlje, sad konacno onak da zvuci da je produktivno). Nalaz krvi: povišeni monociti. Pedijatrica kaze da sad ima dvije godine, da ce dobiti atb, da je to bakterija. (Inace sam jako ljuta na sebe jer nisam fotkala nalaz, bavili sko se krvavim prstom i uplakanom djetetom.) Sjecam se da su jedino monociti povišeni, sve ostalo u referentnim vrijednostima. Rekla sam/pitala pedijatricu za to, rekla mi je da nema veze sto pise na papiru. Dobila je amoksicilin Belupo 250mg/5ml, 2x10ml svakih 12 sati, 8 dana.
    Meni nije jasno zasto nema veze sto pise na papiru, jesu li monociti znak bakterije... :/ Tijekom današnjeg dana ima od 37,7-38,3.

  44. #1594
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    A kakav je urin?Inače,CRP (u krvi) je znak da je bakterijska infekcija u pitanju.

  45. #1595
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    kada bi bilo manje od 70 ml onda bi bila veća, a ne manja koncentracija lijeka u ml
    ali ne bude manje od 70 ml nego dođe do rastepa
    ali ako je praška bilo u startu manje, a isto se vode nalije, onda je koncentracija manja

  46. #1596
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Sansa da je manje praska u bocici je toliko mala da o tome ne treba niti misliti. Prasak se pakira u tvornici i to prolazi visestruke kontrole.
    Posljednje uređivanje od sirius : 21.03.2016. at 20:46

  47. #1597
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a martinina izjava?

  48. #1598

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ma neka si dala svaki put 11 ml, ne možeš sa žličicom biti tako precizna, to je 66 ml, i još ono što ostane na stijenkama....

    s tim, ako je streptokok onda je terapija 10 dana, ne 7

    koliko dijete ima kg?
    Klinac ima 33 kg.Bas cu sutra sa spricom izvuci i uliti u zlicu da usporedim, tesko mi je vjerovati da bi uspjela staviti 6 ml u zlicu a da se ne prolije. Dr.nije slala na nikakve pretrage, dijete je dva dana jako bolilo grlo, prvi dan je imao popodne temp 37,8 a drugi dan nije imao temp, no kako je bio petak odveli smo ga dr.Rekla je da su mandule jako upaljene i da treba antib.

  49. #1599
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a martinina izjava?
    Jelena, u bocici ima 6 ml praska i dodaje se 64 ml destilirane vode. Odnosno postoji oznaka do koje se dodaje destilirana voda. U svakom slucaju pouzdanije je kad farmaceut izmjeri vodu u menzuri pa tek doda u bocicu. Jer po meni nije 100 % tocno ako se dodaje direktno u bocu.
    Ali kako god , cak i da je sirupa bilo vise po dozi ( jer doziranje zlicom nije jako pouzano, pogotovo kad je tekucina gusta i pjenusava) to sigurno nije stetno je je malo povecanje u pitanju .

  50. #1600

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sansa da je manje praska u bocici je toliko mala da o tome ne treba niti misliti. Prasak se pakira u tvornici i to prolazi visestruke kontrole.
    Nije rijec o jednoj bocici, ja govorim o barem 10 bocica kroz period od cca 8 godina. Prasku u flasici dodas po uputi 64 ml vode, trebala bi dobiti 70 ml suspenzije. Iz mog iskustva jednostavno ne dobijes toliki volumen. Otopljena suspenzija Augmentina nije ni priblizno gusta kao npr. Sumamed ili Zinnat (pogotovo kod Sumameda je to problem) pa da mozes reci da ga je toliko ostalo po stijenkama boce.

    Ja se nisam puno s tim zamarala, davala sam propisanu dozu i vodila racuna da nemam dosta za zadnju dozu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •