Stranica 59 od 59 PrviPrvi ... 949575859
Pokazuje rezultate 2,901 do 2,916 od 2916

Tema: Pitanja forumašicama medicinske struke

  1. #2901
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,002

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo je sigurno u pitanju javno zdravstvo jer sam ostala u šoku da to uopce postoji i da daju. Posebnima naravno ne obicnim smrtnicima.

    Osobu vidjela u petak jedva na nogama stajala, izgledala ko za hospitalizaciju, u pon ocekivala da je na BO, a ona uskrsla ko feniks, puna energije, pršti, ja gledam u čudu kako je to moguće?? Kaze dobila sam svoju infuziju, koktelčić svega i svačega i udri dalje po poslu, a mi taman mislili barem malo predahnut od tempa. But nope...
    OK, onda neka veza i neki moćnik/moćnica, tj. VIP-ovac, ne mogu zamisliti drugi scenarij. U svakom sluačju, nedostupno smrtnicima koji piskaraju na Rodi da bi "dobila koktečić" pa onda na poslovni put. To je za njih, ne za nas. Dakle, u praktične svrhe "ne postoji":
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.06.2024. at 18:17

  2. #2902
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,622

    Početno

    Da i totalno nije fer :/

  3. #2903
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,622

    Početno

    I naravno nije mi htjela reci ni sto, ni kako, ni gdje. Presutila.

    Al dobro je znat da postoji i privatno recimo za zeljezo.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.06.2024. at 23:30

  4. #2904
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,299

    Početno

    Pa kak na guglu oglašavaju vitaminske infuzije? Naravno, odgovor je nakon konzultacije s njihovim liječnicima.

  5. #2905
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,553

    Početno

    I si vidla cijene i količine dolaska?

  6. #2906
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,299

    Početno

    Neš su rekli oko stotke eura. Za jednu dozu. Skup sport, ali očito postoji kao opcija.

  7. #2907
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,332

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Neš su rekli oko stotke eura. Za jednu dozu. Skup sport, ali očito postoji kao opcija.
    Kao i sve drugo, to je batina s dva kraja. Netko mora pametno prosuditi što ti zapravo treba, jer ako to nije tako, ne valja... Ne samo da se neće dogoditi ništa, nego se može dogoditi zlo. Recimo, ljudi koji su srčani bolesnici imaju ograničenje na unos nekih minerala (kalij) čak i u obliku namirnica. Ja se ne bih igrala s tim.... Iz iskustva, godinama sam uzimala kalcij sa željezom (Calcia - ovo https://www.ljekarna-marusic.hr/proi...-d-90-tableta/) da bi mi kasnije internist rekao da to ne smijem uzimati zbog problema sa štitnjačom. Ne znam više detalje, nešto je rekao da se višak kalcija taloži u štitnjači (bar sam ja to tako zapamtila) ali okanila sam se toga. Eto, misliš da si radiš dobro, a ispadne kojekako...

    Vidi ovo: https://www.stetoskop.info/savremena...tine-i-zablude

  8. #2908
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,553

    Početno

    ma kaj mene mući u toj priči

    C-vitamin višak se ispiša , onda je valjda i višak koji se dobi infuzijski otiđe u kanalizaciju, koja korist od tog u tom slučaju?

  9. #2909
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,332

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ma kaj mene mući u toj priči

    C-vitamin višak se ispiša , onda je valjda i višak koji se dobi infuzijski otiđe u kanalizaciju, koja korist od tog u tom slučaju?
    Da, to je točno, nije toksičan, ali nije ni bezazlen. Gle ovo https://n1info.hr/zdravlje/koje-se-n...se-vitamina-c/

  10. #2910
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,553

    Početno

    Po tome bi bilo dovoljno pojesti dnevno 2-3 komada kivija, em kaj bu unjet C vitamin em kaj će krvna slika bit poboljšana u par dana, i kod onkoloških bolesnika kivi radi čudesa , provjereno!

  11. #2911
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,299

    Početno

    Kaj da? Gdje što kak? Uzela sam si na koncu suplement c vitamina. Ne volim inače ništa kiselo pa se teško tjeram pojesti. Možda zato imam umor, pa i ostale simptome nedostatka c vitamina.

  12. #2912
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,622

    Početno

    Zuta jel ti ono imas gastritis ili reflux?

    Ako da onda tebi treba Ester C vitamin, koji je u obliku podobnom za ljude sa zelucanim smetnjama.

    Ako uzimas obican vitamin C, moze ti izazvat zelucane tegobe.

  13. #2913
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,299

    Početno

    Nemam nijedno, samo doista ne volim kiselo. Imala sam jedno vrijeme h. pylori i onda je znalo biti nešto čudno kad se sagnem da mi se vraća kako bih rekla kiselina kao i sa podrigima, ali to je prošlo. U principu nisam nikad shvatila kaj je to bilo. Uzela sam neki kaj je rekla da se sporo otpušta. Ne znam kad bih trebala početi očekivati poboljšanja. Na d vitaminu sam tjedan i pol il dva, tu negdje, na c vitaminu četiri dana, ali sam i dalje nemoguće pospana i umorna.

  14. #2914
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,553

    Početno

    Zemi uz obrok kivi

  15. #2915
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,622

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zemi uz obrok kivi
    pa jelena govori ti da ne voli jesti ništa kiselo.

  16. #2916
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,622

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam nijedno, samo doista ne volim kiselo. Imala sam jedno vrijeme h. pylori i onda je znalo biti nešto čudno kad se sagnem da mi se vraća kako bih rekla kiselina kao i sa podrigima, ali to je prošlo. U principu nisam nikad shvatila kaj je to bilo. Uzela sam neki kaj je rekla da se sporo otpušta. Ne znam kad bih trebala početi očekivati poboljšanja. Na d vitaminu sam tjedan i pol il dva, tu negdje, na c vitaminu četiri dana, ali sam i dalje nemoguće pospana i umorna.
    a treba vremena ipak dosta duže da osjetiš neko poboljšanje ako si u deficitu, ja bih si dala barem 3-4 tjedna.

    A željezo jesi provjeravala? ono zna jaki umor uzorokovat ako je nisko.

Stranica 59 od 59 PrviPrvi ... 949575859

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •