Stranica 46 od 58 PrviPrvi ... 36444546474856 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,251 do 2,300 od 2858

Tema: Pitanja forumašicama medicinske struke

  1. #2251
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam pojma što je s tim. Taman sam bila u procesu popravaka zuba, slikala ih i odnijela sliku i sredila mi je kutnjak, a ovi ostali zubi zezaju, malo ih osjetim, malo ne. Ne bole nego kada pijem slatko, hladno i to.
    Kupi si Sensodyn pastu. Meni pomaže. Možda su ti korjeni ogoljeni.

  2. #2252
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam pojma što je s tim. Taman sam bila u procesu popravaka zuba, slikala ih i odnijela sliku i sredila mi je kutnjak, a ovi ostali zubi zezaju, malo ih osjetim, malo ne. Ne bole nego kada pijem slatko, hladno i to.
    ako te ne boli, nisi otečena, nije u pitanju neka trauma (tipa zub puknuo) ... neće te primiti

    moju mamu je počeo boljeti zub pod navlakom, čak je počela i naticati, dr joj je u apoteku pustila antibiotik i rekla ako nakon što ga popije ne bude bolje - da onda tek može doći u ambulantu
    srećom smirilo joj se od atb
    pa će otići kad se situacija unormali opet

  3. #2253

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav,
    nadam se da je ok da postavim pitanje tu.
    Prva trudnoca, sve dosad izvrsno.
    U 28. tjednu trudnoce sam i vec 20ak dana imam problema sa dojkom.

    Prvo su bile krastice na desnoj dojci
    (aureoli - ne i bradavici).
    Kako bi ih njegovala, tako bi otpale i pojavile se nove ranice pa krastice (nije krvavo, vec onako, mokro - limfa vjerojatno).
    Pricala sam sa ginekologom koji mi je rekao da je to sve normalno i da malo namazem maslinovim uljem.
    Da bi nakon prvih 10 dana, krastice otpale (trenje u grudnjaku ili majici) i sada su to otvorene ranice i povecalo se.

    Inace imam seboreicni dermatitis, pa me jako podsjeca na to, ali ovo mi nikad nije bila zona.

    Znaci, mokro je, ponekad prozirno, ponekad se zasusi zutkasto, sve i dalje samo po aureoli.
    Nema mirisa, bradavica je jako osjetljiva, nemam kvrga po dojci niti drugih bolova, osim neugode u kontaktu.

    Pretpostavljam da ima veze sa kolostrumom.
    Vjetrim sada koliko god mogu u nadi da ce se osusit. Kako se zasusi, tako se nekako strusi, ispod je stalno vlazno (kao da se krastica namoci iznutra). I naravno, samo se oguli i bude otvoreno.
    Opet sam pricala sa ginekologom, reko mi je da nabavim mast za regade.
    To nisam uspjela jer su me u 4 ljekarne gledali u cudu i govorili da to nemaju te preporucili komprese multi-mam.
    Sa kompresom je super, zatvori se, ali samo na jedan dan...onda se samo pocne otvarat.

    Moje pitanje je:
    Ima li netko sa slicnom situacijom?
    (meni niko u familiji ili prijateljima nije ovako nes imao).
    Kako da si pomognem?
    (kortikosteroide ne koristim vec godinama, na svoju ruku, sve prirodno ljecim - samo se ovog sad bojim).
    A najvise me brine da mi se ne osteti dojka-aureola, jer stvarno se pripremam na dojenje.
    Ima li itko nekakav savjet?

    U ovo doba virusa, ja sam jos i na otoku, ne mogu samo tako do dr (dermatologa, npr.)

    Ispricavam se na dugom pitanju, htjela sam sto detaljnije objasnit.

  4. #2254
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Matejica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,
    nadam se da je ok da postavim pitanje tu.
    Prva trudnoca, sve dosad izvrsno.
    U 28. tjednu trudnoce sam i vec 20ak dana imam problema sa dojkom.

    Prvo su bile krastice na desnoj dojci
    (aureoli - ne i bradavici).
    Kako bi ih njegovala, tako bi otpale i pojavile se nove ranice pa krastice (nije krvavo, vec onako, mokro - limfa vjerojatno).
    Pricala sam sa ginekologom koji mi je rekao da je to sve normalno i da malo namazem maslinovim uljem.
    Da bi nakon prvih 10 dana, krastice otpale (trenje u grudnjaku ili majici) i sada su to otvorene ranice i povecalo se.

    Inace imam seboreicni dermatitis, pa me jako podsjeca na to, ali ovo mi nikad nije bila zona.

    Znaci, mokro je, ponekad prozirno, ponekad se zasusi zutkasto, sve i dalje samo po aureoli.
    Nema mirisa, bradavica je jako osjetljiva, nemam kvrga po dojci niti drugih bolova, osim neugode u kontaktu.

    Pretpostavljam da ima veze sa kolostrumom.
    Vjetrim sada koliko god mogu u nadi da ce se osusit. Kako se zasusi, tako se nekako strusi, ispod je stalno vlazno (kao da se krastica namoci iznutra). I naravno, samo se oguli i bude otvoreno.
    Opet sam pricala sa ginekologom, reko mi je da nabavim mast za regade.
    To nisam uspjela jer su me u 4 ljekarne gledali u cudu i govorili da to nemaju te preporucili komprese multi-mam.
    Sa kompresom je super, zatvori se, ali samo na jedan dan...onda se samo pocne otvarat.

    Moje pitanje je:
    Ima li netko sa slicnom situacijom?
    (meni niko u familiji ili prijateljima nije ovako nes imao).
    Kako da si pomognem?
    (kortikosteroide ne koristim vec godinama, na svoju ruku, sve prirodno ljecim - samo se ovog sad bojim).
    A najvise me brine da mi se ne osteti dojka-aureola, jer stvarno se pripremam na dojenje.
    Ima li itko nekakav savjet?

    U ovo doba virusa, ja sam jos i na otoku, ne mogu samo tako do dr (dermatologa, npr.)

    Ispricavam se na dugom pitanju, htjela sam sto detaljnije objasnit.
    nisam imala takvu situaciju,
    ali kako pušem i na hladno, ja bih bar na uzv otišla.

  5. #2255
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Od cega mogu biti bolni i povecani limfni cvorovi u vratu?

    Oba me bole na dodir, lijeva strana kod gutanja. I malo me boli prema usima. Bila sam na propuhu, te vani na vjetru znojna samo u majici. Tako da sam mislila da me tako nesto uhvatilo.. jel moguce?

  6. #2256
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Od cega mogu biti bolni i povecani limfni cvorovi u vratu?

    Oba me bole na dodir, lijeva strana kod gutanja. I malo me boli prema usima. Bila sam na propuhu, te vani na vjetru znojna samo u majici. Tako da sam mislila da me tako nesto uhvatilo.. jel moguce?
    Ne samo da je moguće nego je i vrlo vjerojatno. Upale grla, problematični zubi i propuh. Želim ti brzi oporavak.

  7. #2257
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ma imala sam napad panike oko korone... Ova 2tj dezuram u uredu i povremeno dode koji klijent.

    Al ne boli me grlo, ne kasljem, temp max 37.2 (bila sam premorena, kosnja trave i rad u vrtu, sve me boljelo), grlo inace ne boli.
    Al u simptomima korone nema limfnih cvorova
    Posljednje uređivanje od Vrci : 30.04.2020. at 16:46

  8. #2258
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Mogu biti povećani i od alergije

  9. #2259
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Obično se povećaju oni koji su najbliži izvoru infekcije pa onda ispada ovo što je već Peterlin napisala:, zub, uho ili grlo.
    Ja bih još najprije posumnjala na zub i to u gornjoj vilici, budući da nemaš temperature i osjećaš nešto prema sinusima.

  10. #2260
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ma imala sam napad panike oko korone... Ova 2tj dezuram u uredu i povremeno dode koji klijent.

    Al ne boli me grlo, ne kasljem, temp max 37.2 (bila sam premorena, kosnja trave i rad u vrtu, sve me boljelo), grlo inace ne boli.
    Al u simptomima korone nema limfnih cvorova
    negdje imaš neku upalicu

  11. #2261
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Me mora može i alergiju

  12. #2262
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Nisam ni na sto alergicna

  13. #2263
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Možda na nešto vanjsko,a možda ti je samo nešto zasmetalo

  14. #2264
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Impaktirani umnjak?
    Moja kći ga ima i jučer ju je počelo boliti i lice i vrat jer se valjda pomiče ili još raste.
    Nije ga uspjela izvaditi do sada pa moram u ponedjeljak zvati zubara i hitno s njim van dok se nije sve upalilo.

  15. #2265
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Zanima me princip A5 uputnica čitala nešto u svezi toga ali primjer je bio kao da lom doktor ima specijaliziranu opremu što inače nemaju baš opći doktori.Kak je to u praksi?

  16. #2266
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Nano čestice u kremama za sunčanje, što piše u sastavu?
    Kupila sam dvije dječje Lavozon u Mulleru, u sastavu ništa ne sadrži riječ nano. Da li to znači da ih nema ili može nešto drugo pisati.
    Znam da je na Avenovoj nešto pisalo sa nano particals.

  17. #2267
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Našla sam zametnute tablete Calcij citrata s vitaminom D3, rok prošao prije točno godinu dana. Svejedno ih pijem, žao mi baciti, računam da im ništa nije. Lastane, jesam li u krivu ?

  18. #2268
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    a sve ovisi gdje su bile, jel bilo prisutne vlage? vjerojatno su u tamnoj bocici, pa svijetlo mozemo zanemariti itd.

  19. #2269
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    U plastičnoj su kutijici, bile na vrhu kuhinjske police... Ak budem još dugo tipkala tu, onda im nije ništa
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 13.05.2020. at 09:42

  20. #2270
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    that`s the spirit

  21. #2271
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Alex će sigurno reći da nema brige
    Šalim se, ali mislim da nećeš umrijeti.
    Jedino im je možda učinkovitost smanjena od stajanja.

  22. #2272
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Nano čestice u kremama za sunčanje, što piše u sastavu?
    Kupila sam dvije dječje Lavozon u Mulleru, u sastavu ništa ne sadrži riječ nano. Da li to znači da ih nema ili može nešto drugo pisati.
    Znam da je na Avenovoj nešto pisalo sa nano particals.
    Itko?

  23. #2273

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Tražim nešto po forumu i nabasam na poznatu ekipu pa vas "oldtimerice" pozdravljam ako me se još sjećate. Lijepo vas je vidjeti na okupu :D .

  24. #2274
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Tražim nešto po forumu i nabasam na poznatu ekipu pa vas "oldtimerice" pozdravljam ako me se još sjećate. Lijepo vas je vidjeti na okupu :D .
    O, mim , dugo te nije bilo

  25. #2275
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Tražim nešto po forumu i nabasam na poznatu ekipu pa vas "oldtimerice" pozdravljam ako me se još sjećate. Lijepo vas je vidjeti na okupu :D .

  26. #2276
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Tražim nešto po forumu i nabasam na poznatu ekipu pa vas "oldtimerice" pozdravljam ako me se još sjećate. Lijepo vas je vidjeti na okupu :D .
    mim, draga, welcome back!

  27. #2277

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    O, mim , dugo te nije bilo
    Ma, neće me ni sad bit'-sve dok ne otvorite podforum za bake :D . Šalim se, nisam JOŠ baka, ali razmislite o tome. Di ću ja kukat o tome kak mi kćer loše behandla unuče (a behandlat će ga loše jer će biti različito od onog kak bih ja to napravila )?? Enivej, navratila bum ja povremeno-čisto da čekiram jeste sve žive i zdrave i premjerim vam djecu da vidim koliko su narasla :D . Ofkors, Alex-uzvraćam srčekom, Sirius i tebi smajlijem :D . Budite mi dobro i zdravo!

  28. #2278
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Itko?
    Koliko znam postoje dva mehanizma zaštite od UV zračenja u kremama - kemijski i fizikalni. Većina ne želi kreme s kemijskim učnikom za malu djecu. Nanočestice djeluju fizički, ne vežu se kemijski ni za što. Ne znam što je deklarirano tvojim na kremama, ali nanočestice nisu uvijek deklarirane na proizvodima. Ako piše TiO ili ZnO i sl, onda su te čestice u nano-dimenzijama. Isto je i za šminku.

    Ja sam u apoteci prije 3-4 godine kupovala za dijete i tražila sam bez nanočestica i apotekarica mi je dala Daylong 30.
    https://zdravo.ba/proizvod/ljepota-i...bebe-faktor-30

    Piše:
    Zaštitno djelovanje temelji se na mikropigmentima koji čine fin i gotovo nevidljiv film na koži, odbijaju štetno zračenje, te su potpuno sigurni za dojenčad i osobe osjetljive na kemijske filtre.
    Mikro čestice TiO i ZnO nemaju to djelovanje, ali me apotekarica uvjeravala da je to fizikalno i super. Kad sam otvorila kutiju doma im pogledala detaljno, možeš otvoriti VIŠE O PROIZVODU na linku - piše:

    Sastojci: Zinc Oxide (nano) , Aqua, C-12-15 Alkyl Benzonate, Caprylic/ Capric Triglyceride, Titanium Dioxide ( nano)
    Nisam se vraćala u apoteku, malog sam namazala nekoliko puta, ali smo većinom izbjegavali sunce, a ovo je bilo za baš kad moram. Znala sam da nemam neki dobar izbor - ili kemijski ili nano.

    Puno šminke i sportske odjeće ima nanočestice integrirane u materijalu, a nije jasno deklarirano.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 06.07.2020. at 13:15

  29. #2279
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Hvala Jelena, na kraju sam opet kupila La Roche Posay Anthelios, i nadam se da je deklaracija točna. Na njoj koliko vidim nema ništa toliko štetnog. Ove iz Mullera koristimo za parkić i to povremeno.

  30. #2280
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    U zadnje vrijeme mi trne prstenjak desne ruke. Samo sam se jedno jutro probudila s naotečenim i utrnulim prstom.
    Izraziti sam dešnjak. Ne znam jel to mogu pripisati držanju mobitela/miša, vratnoj kralježnici ili nešto treće. Također sam dosta pod stresom zadnjih tjedana.
    Jako mi je čudno imat ikakvu boljku, pa molim za savjet što i kako, imate li ideju što mi moglo biti, kome se obratiti ako potraje.

  31. #2281
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Mg i razgibavanje ne pomaže?

  32. #2282
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    U zadnje vrijeme mi trne prstenjak desne ruke. Samo sam se jedno jutro probudila s naotečenim i utrnulim prstom.
    Izraziti sam dešnjak. Ne znam jel to mogu pripisati držanju mobitela/miša, vratnoj kralježnici ili nešto treće. Također sam dosta pod stresom zadnjih tjedana.
    Jako mi je čudno imat ikakvu boljku, pa molim za savjet što i kako, imate li ideju što mi moglo biti, kome se obratiti ako potraje.
    Vratna kraljeznica i napetost. To je to.
    Probaj odraditi nekoliko medicinskih masaza, dedovito istezati , ako je bas jako tablete protiv bolova ( ibuprofen) i normabel ( za opustanje misica).

  33. #2283
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    U kojima domovina zdravlja u ZG se može napraviti uzv srca,pregled kardiologa i holter tlaka

  34. #2284
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976
    Posljednje uređivanje od čokolada : 17.07.2020. at 18:07

  35. #2285
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

  36. #2286
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Hvala sirius.
    Jelena.o Mg prijem oduvijek redovito.

  37. #2287
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Duplić
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.07.2020. at 11:57

  38. #2288
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Vratna kraljeznica i napetost. To je to.
    Probaj odraditi nekoliko medicinskih masaza, dedovito istezati , ako je bas jako tablete protiv bolova ( ibuprofen) i normabel ( za opustanje misica).
    Vratna. Dobar jastuk, dobar polozaj dok sjedis za racunalom. Ja npr. ne mogu ipak nosit one cvike radne s 2 dioptrije - u nekom trenu izgleda ipak diskretno pocnem ciljat ekran namjestajuci cudno vrat, pa se zna dogodit trnjenje palca, srednjaka i kaziprsta lijevo. Budjenje s utrnutin prstima je tipicno za vratnu. Malo osvijesti polozaje u kojima jesi, ako radis od doma pazi da i doma bude udobno.

  39. #2289
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Koliko je opasna temperatura za dijete? Niska?
    Noćas sam mjerila i njoj i sebi i bila je 34,5. Inače nam je 36,5.

  40. #2290
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko je opasna temperatura za dijete? Niska?
    Noćas sam mjerila i njoj i sebi i bila je 34,5. Inače nam je 36,5.
    Deke će riješiti stvar.

    Moj mlađi je zaspao jučer popodne, pa sam mu pipala čelo - ledeno... Nije u sobi bilo hladno, nego je on bio umoran. Inače, umor je najčešći uzrok hipotermije.

    Dodatak - treba piti više vode.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.07.2020. at 11:15

  41. #2291
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Peterlin nije mi problem rješenje. Zanima me koja niska temperatura je opasna.
    Dan prije je kurila 38,5 i dobivala lijek za snižavanje temperature, ali zabrinula sam se da nakon 24 sata možda još uvijek on djeluje. A u klimatiziranom je imala body, piđamu sa dugim rukavima i nogavicama i bila pokrivena sa poplonom. I opet je imala nisku temperaturu.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 24.07.2020. at 11:35

  42. #2292
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Pa može biti da lijek još uvijek djeluje. Ovisi o tome koliku količinu je dobila, koliko ima kila i ovo što si navela - prije koliko vremena.

  43. #2293
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa može biti da lijek još uvijek djeluje. Ovisi o tome koliku količinu je dobila, koliko ima kila i ovo što si navela - prije koliko vremena.
    Dala sam 3 puta po 7,5ml. Za njezinu dob je to prema godinama, prema uputama. U roku 24 sata. A ova temperatura je bila 24 sata nakon zadnje doze.

  44. #2294

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Kod mojih ti je to često nakon antipiretika, obično se desi kad viroza već prolazi, jedan dan im padne na 35,0 i budu ledeni. Ne bih rekla da je opasno, naročito ako dete izgleda dobro. Daj joj više tečnosti, možda čak onaj rastvor za rehidrataciju, i obuci je deblje. Moji se obično sami zagreju u jednom momentu, i deluju još uvek dosta normalni

    I da, ni ja nisam nikad preterala sa dozom.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 24.07.2020. at 12:20

  45. #2295
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Hvala Pulinka .

  46. #2296
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin nije mi problem rješenje. Zanima me koja niska temperatura je opasna.
    Dan prije je kurila 38,5 i dobivala lijek za snižavanje temperature, ali zabrinula sam se da nakon 24 sata možda još uvijek on djeluje. A u klimatiziranom je imala body, piđamu sa dugim rukavima i nogavicama i bila pokrivena sa poplonom. I opet je imala nisku temperaturu.
    Ne kužim ti detetu s 38+ temp daš lijek i pokriješ ga s poplunom? Kaj nije dosta općenito da dete spava samo u pidžami?
    I da slažem se s Peterlin treba pojačati vodu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.07.2020. at 15:25

  47. #2297
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim ti detetu s 38+ temp daš lijek i pokriješ ga s poplunom? Kaj nije dosta općenito da dete spava samo u pidžami?
    Ma dijete ima temperaturu 34,5, a ne 38+

    Tolika je temperatura bila dan ranije, pa su djetetu dali antipiretik. Drugi dan je temperatura bila niža od normalne. Ja mislim da je to posljedica lijeka, jer se često ne može očistiti iz organizma za 24 sata, iako nije doza prekoračena.

  48. #2298
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ili možda je do toplomjeru,jedi li probala sa živinim ili alkoholnim?

  49. #2299
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin nije mi problem rješenje. Zanima me koja niska temperatura je opasna.
    Dan prije je kurila 38,5 i dobivala lijek za snižavanje temperature, ali zabrinula sam se da nakon 24 sata možda još uvijek on djeluje. A u klimatiziranom je imala body, piđamu sa dugim rukavima i nogavicama i bila pokrivena sa poplonom. I opet je imala nisku temperaturu.
    To je dosta cesto nakon antipiretika. ( centar za regulaciju temperature se zna privremeno zablesirati. Kroz dan dva bi ttebalo sve biti po starom.)

  50. #2300
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    To je dosta cesto nakon antipiretika. ( centar za regulaciju temperature se zna privremeno zablesirati. Kroz dan dva bi ttebalo sve biti po starom.)
    Hvala Sirius

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •