Stranica 58 od 58 PrviPrvi ... 848565758
Pokazuje rezultate 2,851 do 2,864 od 2864

Tema: Pitanja forumašicama medicinske struke

  1. #2851
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ako dijete treba uzeti lijek nema pregovaranja niti muljanja.
    Lijek se stavi u spricu , sprica se stavi djetetu uz obraz iznutra i to je to.
    Bas tako. Čitam i ne vjerujem.
    Kakvi pregovori i čudesa za lijek.
    Ako treba onesposobiš je i uštrcaš i bok.

    Koliko god grubo zvučalo, to je za njeno zdravlje.

  2. #2852
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ona se jako baca, baš jako jako snažno, i onda plače i vrišti idućih pola sata dok ne omoća. Imala je jake izljeve bijesa kao beba. Nije se nešto popravilo sad kad je vrtićarac, osim što se ne baca po podu. Mala je snažna, iako ne jede baš sve. Mogu je samo ucjenjivati i igrati mentalne igre.

  3. #2853
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    To je sirup za kašalj, nisam ni sama uvjerena u učinkovitost. Nakon dana korištenja, kašlja još samo gore. Pokušat ću je natjerat na inhalacije danas.

    Sad sam tek skužila da je stavila sinomarin dolje ispod sudopera. Triput sam je pitala gdje ga je stavila, je li ga bacila. Ne, ne nije. Sakrila ga je da si ne mora špricat nos. Pa ja ne mogu vjerovat!

  4. #2854

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    ako imate malu kupaonicu s kadom i ako se voli kupati, onda ju stavi u kadu da se igra u toploj vodi (naravno, pod nadzorom!!!)
    pusti nek curi vruća voda u lavabou i nek se kupaonica zapari.

    možda to malo pomogne i olakša joj iskašljavanje

  5. #2855
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ako imate malu kupaonicu s kadom i ako se voli kupati, onda ju stavi u kadu da se igra u toploj vodi (naravno, pod nadzorom!!!)
    pusti nek curi vruća voda u lavabou i nek se kupaonica zapari.

    možda to malo pomogne i olakša joj iskašljavanje
    Mene je to baš nadraživalo kod zadnjeg kašlja. Nikako mi nije pasalo. Premda naravno može probati.

    Žuta, ne kažem da treba na silu sirup za kašalj, ali se nadam da imaš strategiju za antipiretike, antibiotike i sl. Nekako mi se čine sirup i špricanje nosa značajno jednostavnijim opcijama od inhalacija, budući da puno kraće traje, ali ako joj je draže, neka inhalira. A moram priznati da me deranje (i bacanje) ne bi pretjerano fasciniralo i ne bi bilo sredstvo za postizanje ciljeva djeteta.

    Ne daj se, žuta! Voli i sebe. Ne smiješ toliko energije trošiti na takve stvari. Riješi i šibaj dalje. Nema smisla da tu na ovoj temi lamentiramo što bi tko napravio.

  6. #2856
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ona se jako baca, baš jako jako snažno, i onda plače i vrišti idućih pola sata dok ne omoća. Imala je jake izljeve bijesa kao beba. Nije se nešto popravilo sad kad je vrtićarac, osim što se ne baca po podu. Mala je snažna, iako ne jede baš sve. Mogu je samo ucjenjivati i igrati mentalne igre.
    Nema ti toga kod mene. Nije da sam imala suradljivo dijete . I jos jedno koje je pilo hrpu lijekova uz vadenja krvi skoro svaki dan do 8 godine zivota. I jos na radnom mjestu vadim krv djeci. Kad se nesto mkra nema pregovaranja i mentalnih igara. Raditelj odlucuje i to je to.

  7. #2857
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je to baš nadraživalo kod zadnjeg kašlja. Nikako mi nije pasalo. Premda naravno može probati.

    Žuta, ne kažem da treba na silu sirup za kašalj, ali se nadam da imaš strategiju za antipiretike, antibiotike i sl. Nekako mi se čine sirup i špricanje nosa značajno jednostavnijim opcijama od inhalacija, budući da puno kraće traje, ali ako joj je draže, neka inhalira. A moram priznati da me deranje (i bacanje) ne bi pretjerano fasciniralo i ne bi bilo sredstvo za postizanje ciljeva djeteta.

    Ne daj se, žuta! Voli i sebe. Ne smiješ toliko energije trošiti na takve stvari. Riješi i šibaj dalje. Nema smisla da tu na ovoj temi lamentiramo što bi tko napravio.
    Tako je. Vodice u stilu sirupa za kasalj ili vitamina mogu se preskociti. Ali ozbiljne terapije i postupci nisu su pregovor i dogovor .

  8. #2858
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Taj dan me teta spasila. Srećom rijetko ima 39. Zapravo mislim da je ovo prvi put. Za 38 i ne dajem osim ako se ne žale na glavobolju. Danas je bila izrazito razdražljiva nakon vrtića. Pola sata doslovno nije prestajala plakat. Sad se svađa. Al da ne spamam temu, našli smo evo sinomarin, od fluimukana sam odustala.

  9. #2859
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Sin kaže da ga boli glava nakon pečene piletine, i to ne kaže prvi put. Naravno gugl svašta izbacuje. Alergije na pesticide, ovo ono. Obično pile kupljeno u peradarni, ni vegetu nemam naviku koristit. Samo maslac začini i to je sve. Full pečeno nije trovanje ničime. Naravno samo pile ne izgleda kao da je uzgojeno lijepo nego ono klasično brzi industrijski uzgoj. Jel moguće da pilićima daju neke smjese pa mali to osjeća iz hrane koju pojede? I nije ni pojeo puno, jedva dva krila.

  10. #2860
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    A možda je salmonela.... Nisam uvjerena, jer bi simptomi vjerojatno bili žešći (proljev, povraćanje) ali glavobolja je jedan od simptoma.

  11. #2861
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne može bit, pile je svježe, i takvo pečeno, dulje nego kaj mora, jer volim sve više pečeno. I boljelo ga isti tren kak je pojeo. Navodno. Do navečer još više. Ko... da, ne znam, da je alergičan.

  12. #2862
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Imam tikove jednog kapka kad se nasmijem. Što je to?

  13. #2863
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Idi u Maksic, prodisi duboko, opusti se i smiri. Vjerojatno neurološki.

  14. #2864
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Nedostatak nekih iz grupe B vitamina meni se manifestira takvim tikovima.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.04.2024. at 20:54

Stranica 58 od 58 PrviPrvi ... 848565758

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •