Stranica 41 od 58 PrviPrvi ... 31394041424351 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,001 do 2,050 od 2858

Tema: Pitanja forumašicama medicinske struke

  1. #2001

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Osoba koja prima terapiju zračenjem prima i sav efekt zračenja, tj. razaranje stanica će se desiti samo kod nje i ograničeno je na veličinu zračenog polja, energiju zraka, trajanje i vrstu zračenja.
    To nije nešto što se popije pa se izlučuje tjelesnim tekućinama, namaže pa isparava i sl. Nema posljedica za okolinu. Ni za bebe, ni za odrasle. Samo je ponekad sve skupa jako teško psihički. Sretno!

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Molim Vas, a terapija jodom za štitnjaču? Kako to djeluje na okolinu?

  2. #2002
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Kada je moja prijateljica primila terapiju jodom, bila je prvo par dana u bolnici, a kasnije je dobila uputu da jedno vrijeme (ne sjećam se koliko) izbjegava malu djecu i trudnice

  3. #2003
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Kojim jodom?
    Znam kod terapije jodom nakon karcinoma štitnjače, pacijent je potpuno izolovan 5-7 dana. Nakon otpusta iz bolnice, zavisi od preporuke ljekara.
    Mama nije nikom prilazila 14 dana od izlaska iz bolnice, razinu radioaktivnosti su joj mjerili na dan otpusta.
    Nisam medicinske struke, ali imam s mamom iskustvo.

  4. #2004
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    U prvom upitu se govorilo o "običnoj" terapiji zračenjem gdje osoba ide na terapije i izvor zračenja dolazi izvana.

    Terapija karcinoma štitnjače je zasebna kategorija gdje se u organizam (najčešće jednokratno) unosi radioaktivni jod 131 koji razara štitnjaču iznutra. Tada osoba postaje izvor zračenja i kao takva nije sigurna za okolinu dok razina aktivnosti ne padne na prihvatljive vrijednosti. Iz tog razloga se provede neko vrijeme u potpunoj izolaciji, zatim poluizolaciji te se kasnije, u prosjeku od cca 15ak dana vraća svom normalnom životu bez opasnosti za okolinu.
    Disclaimer... detalji o daljnjem postupanju mogu varirati zavisno od ustanove, uputne dijagnoze, primljene doze, aktivnosti samog pripravka (netko dobije pripravak koji je napravljen jučer a netko onaj što stoji pet dana pa mu je aktivnost slabija) i sl.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  5. #2005
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Još da dodam
    Tata je radi toksičnih čvorova na štitnjači, primio manju dozu joda. Pogriješit ću ako napišem broj.
    Znam da je različit od onog koji se daje kod karcinoma.
    Uglavnom, nakon što je dobio terapiju, nije boravio u bolnici, odmah je išao kući. Ali je preporuka bila da jede odvojenim priborom za jelo od ostalih, ne spava u istoj prostoriji sa drugom osobom, izbjegava djecu i trudnice oko 7 dana.

  6. #2006
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Pa da, zato jer je dobio to u organizam.
    Moj muž je isto dobivao u venu radioaktivno sredstvo prilikom snimanja PET CT i mene su zvali na drugi kraj ambulante kad je bilo godtovo i morali smo izaći na sporedan izlaz.
    Rekli su nam da 24 sata izbjegava djecu i trudnice dok se taj materijal ne raspadne u njegovom organizmu.
    Poslije sve normalno.

  7. #2007

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Pitala sam, čisto da se znamo organizirati kada dođe vrijeme. Postoji velika mogućnost dugo željene trudnoće, pa ne daj Bože da što krene po zlu. Riječ je o jodiranju radi toksičnih čvorova.
    Hvala svima!

  8. #2008
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Kod nas (BiH) je bio takav protokol u slučaju terapije jodom kod toksičnih čvorova.
    Tata je to dobio 2007, tako da ne znam da li je kod vas drugačije, i da li se uopće nešto promijenilo i kod nas.
    Najsigurnije je pitati specijalistu koji liječi tu osobu.
    Ali u svakom slučaju, to je nešto što se izlučuje iz organizma i postoji opasnost za okolinu, za razliku od onog zračenja za koje je pitala forumasica na prethodnoj strani.
    Ja sam prošle godine primila neku radioaktivnu supstancu (ne znam ime elemenata) koja se daje kod scintigrafije štitnjače, i nisam smjela boravit s malom 24 sata. Toliko joj je trebalo da se raspadne i izadje iz organizma.

  9. #2009
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Peta bolest - do kad je zarazna?

  10. #2010
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Molim Vas pomoć oko nalaza, vadili smo krv (PV i APTV),

    protrombinsko vrijeme PV rezultat je 0.88, ref. interval je >0.70
    Protromb. vrijeme INR (PV INR) rezultat 1.06, referentni interval 2.0-3.5 uz koji piše preporuka za praćenje OAT
    aktivirano parcijalno tromboplastinsko vrijeme (APTV) 34.5, serer.interval 23-36
    aktivirano parcijalno tromboplastinsko vrijeme (APTV-omjer) 1.3 H, refer. interval 0.8-1.2

    Jasni su mi intervali, ali ima odstupanja zanimaju me detalji što to znači.

    Ispod svega je napomena plazma lagano lipemična

    Hvala

  11. #2011
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Lipemična može značiti da nije bio natašte,to je uvijek imao moj veliki kad je bio beba

  12. #2012
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    INR ti ne gledas osim ako dijete nije na terapiji antikoagulansima.
    Ostalo su blaga odstupanja nista zabrinjavajuce. Treba provjeriti da li su referentne vrijednosti vezane uz dob i eventualnu dijagnozu.
    Lipemican serum znaci da se vidi lagano zamucenje od masnoca nakon centrifugiranja. Utjece na rezultat nekih analiza, pa zbog toga napomena. Najcesci razlog je taj sto dijete nine bilo nataste kod uzimanja uzorka.
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.07.2018. at 15:25

  13. #2013
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Dijete ima česta krvarenja iz nosa i glavobolje pa radimo svakakve pretrage...ima uskoro 6 godina.

  14. #2014
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Alergološko testiranje nutrit.alergena nakon antibiotika, koliko dana mora proci ili je nebitno?

    Upala molracnih mjehura bez bolova, samo los nalaz mokrace treba li se ici na bolovanje u smislu lijecenja i mirovanja?

    Hvala!

  15. #2015
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    U principu nije bitno kad,ali bi bolje bilo bar sedam dana nakon antibiotika,jer vjerovatno gledaju i nešto drugo osim alergena.
    Uz svaki antibiotik možeš tražiti bolovanje.ako ništa drugo bar da odmoriš

  16. #2016
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Koliko dugo pustiti organizam 2g djeteta da se bori s temp 39?
    Zadnji put sam pustila i temp se spustila do jutra. Računam da bi tako i iz pomoć antipiretika.
    Da dam sirup ako se nastavi ujutro?
    Hoće li biti posljedica ako dijete ima preko noći temp sat dva baš visoko?

  17. #2017
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    A zašto ne skida odmah kad si već skužila da ima

  18. #2018
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Jer nije bio malaksao, i jer sam na više mjesta pročitala da temp ima ulogu da se izbori s virusom dok neki antipiretici iako snize temp zapravo produlje bolest, a i to što je imao pothlađenje nakon čepića prije god dana.

  19. #2019
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Koliko znam, temperatura iznad 38 se skida antipireticima.
    Ja recimo svoju ne bi smjela pustiti da tako dugo bude bez terapije s tom temperaturom. Jednom nam je sa 39.2 u roku od 15 minuta skočila na 40.5, pa mi nije za zezat se s tim.
    Cepice ne stavljam iz razloga koji si navela da se desio tvom malom. Bojim se lijeka koji ne mogu tačno dozirati.
    Posljednje uređivanje od j-la : 16.09.2018. at 18:36

  20. #2020
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    zutaminuta, kod djeteta od 2 godine bi bila oprezna i iznad 39 jaaaako pazila da dam sirup čim postanu kenjkavi ili malaksali, premda su moji oboje dobro podosili temperaturu i rijetko sam im davala. Oni su oboje inače vrlo zdravi, neskloni poboljevanju pa sam se usudila.
    Ako su mi bili ok, koliko dijete pod temperaturom može biti, ako su htjeli piti koliko treba, odmarali se i dok nisu bili cendravi ja sam ih puštala bez lijekova za snižavanje. Upravo iz tog razloga koji navodiš, da temp sama po sebi ima svoju ulogu u borbi protiv virusa.

  21. #2021
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Sada su 11 i 7 godina i to tako funkcionira od rođenja kod oboje. Kuc kuc )

  22. #2022
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ne mogu odrediti malaksalost, cendravost jer u pravilu temp im raste do 1h u noći, nakon čega ide dolje. Normalno, od temp ne spava najbolje, ali spava uz nešto meškoljenja i mrmljanja u snu. Kako da znam prema tome koliko mu je loše?

  23. #2023
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Hoće li biti posljedica ako dijete ima preko noći temp sat dva baš visoko?
    Da, moglo bi biti. Naročito osjetljiviji organi: mozak, testisi i jajnici, oči, unutarnje uho mi prvo padnu na pamet.
    Temp od 39 nije za igrati se, nego odmah skidati. Ako ne želiš davati sirup, onda skidaj oblozima i/ili tuširanjem

  24. #2024
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ne igraj se
    Daj lijek ako treba,i prati napredak/ smanjenje temperature
    Nalijevaj dijete čim vise

  25. #2025
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Što ne vrijedi i dalje ono pravilo da se skida iznad 38.5? Mislim da mi i pedica tako iskomentirala

    BTW moj stariji je uvijek bio bolje volje s temp 39 nego s 38. Čudo. Bilo je par puta kad je skakao, bio sav hiperaktivan, igra se, al meni vruć vruć. Mjerim temp, skoro 40. Skoro sam se srušila od šoka

  26. #2026
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko znam, temperatura iznad 38 se skida antipireticima.
    Ja recimo svoju ne bi smjela pustiti da tako dugo bude bez terapije s tom temperaturom. Jednom nam je sa 39.2 u roku od 15 minuta skočila na 40.5, pa mi nije za zezat se s tim.
    Cepice ne stavljam iz razloga koji si navela da se desio tvom malom. Bojim se lijeka koji ne mogu tačno dozirati.
    X

    Iznad 38 ide terapija. Inače se može dogoditi da temp naglo skoči, dijete dobije febrilne konvulzije koje mogu izazvati trajne posljedice.

  27. #2027
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja se držim preporuke iznad 38,5. Starijeg sam znala puštat i do 39 ako je bio dan i ako bi bio živahan (mlađi još nije imao neke visoke temp, ima ispod godinu dana i tu bih i danju rušila iznad 38,5). Po noći se ne bih usudila jer nemaš dobru kontrolu, ipak bar dio noći odspavaš.
    (nisam medicinske struke)

  28. #2028
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Naša je isto dala uputu na 38.5 rektalno, odnosno 38 aksilarno.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 17.09.2018. at 11:27

  29. #2029
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    ok, ali ti si pitala za 39?

  30. #2030
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Da, imao je 38.8 C.

  31. #2031
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    kreatin kinaza 62, interv.je 75-230 da li nadbubr. zlijezda nesto ne stima? Dijete 6 godina. Hvala!

  32. #2032
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    kreatin kinaza 62, interv.je 75-230 da li nadbubr. zlijezda nesto ne stima? Dijete 6 godina. Hvala!
    To zna biti nisko kod autoimunih bolesti - npr reumatoidni artritis ili lupus, ali i kod hormonskih poremećaja koji si spomenula. Što kaže endokrinolog?

  33. #2033
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    To zna biti nisko kod autoimunih bolesti - npr reumatoidni artritis ili lupus, ali i kod hormonskih poremećaja koji si spomenula. Što kaže endokrinolog?
    Bili smo kod dokt za metaboličke bolesti koja je tražila krvne pretrage na Rebru, K,Na, ABS, ALT,CK, ureu, Nh3, baze, tlakove,kortizol, ACTH, profil acilkarnitina...još neke nalaze čekamo za sada je dio u granicama osim te kreatin kinaze.

    Kad sve dođe i kad napravimo magnetsku onda opet kod neuroped., oftalmologa i unutarnje bolesti dr. Petković

  34. #2034

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Zbog slabokrvnosti gin. mi prepisao Heferol kapsule, budući ujutro uzimam Eutyrox, nisam sigurna koliki razmak da stavim između njih...Do dr. ne mogu doći, a odg. med.sestre me se nije dojmio...Zar nije preporuka za Heferol najbolje natašte ?

  35. #2035
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Zbog slabokrvnosti gin. mi prepisao Heferol kapsule, budući ujutro uzimam Eutyrox, nisam sigurna koliki razmak da stavim između njih...Do dr. ne mogu doći, a odg. med.sestre me se nije dojmio...Zar nije preporuka za Heferol najbolje natašte ?
    A da prebaciš Eutyrox navečer? Ja tako uzimam i moja endokrinologica je rekla ok.

  36. #2036

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mozes heferol prebaciti sat vremena prije rucka.

  37. #2037
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    koliko znam euthyrox ide uvijek natašte
    sad jedino ako si navečer bar 4-5 sati od zadnjeg obroka
    a heferol može i prije ručka
    ja sam ga se napila, mislim da sam popila mjesečnu proizvodnju tvornice
    i pila sam uvijek poslije doručka
    slabija apsorpcija
    ali meni je natašte bilo užasno zlo
    samo glavno da obrok nije mliječni

  38. #2038

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Ja sam se isto napila heferola, zato bi i htjela što ispravnije piti da bolje djeluje...Prije sam ga pila natašte uz c vitamin, nisam imala nikakve nuspojave, pa bi tako i sada, ako se to smatra najboljim, čitam u uputama piše : "Najbolje je uzeti lijek na prazan želudac ", valjda s razlogom piše tako...Pitala sam ljekarku da li je ok da ga pijem pola sata nakon Eutyroksa i ona mi je rekla da je, a tek sam kasnije vidjela u uputama da se spominje lijekovi za štitnjaču i odmak od dva sata od istih...Probat ću napravit bar sat razlike među njima, a onda se pak pitam kada ću piti kavu : ) , izgleda popodne...

  39. #2039
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Koristi ga prije rucka, a ne nakon lijeka za stitnjacu. Bolje da je apsorpcija nesto manja nego da lijek i dodatak prehrani smetaju jedno drugom.
    Pitanje da li uopce imas anemiju bas zbog nedovoljnog unosa zeljeza. Mogu biti drugi razlozi. Ok, zeljezo u vecini slucajeva pomaze, ali ne uvijek i stalno. Bez obzira na vrjeme uzimanja.

  40. #2040

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Na terapiji sam Euthrox 50, trenutni nalaz :

    T4 145,7 nmol/l
    TSH 4,2 mIJ/l
    TPO-At > 1000.00 IJ/ml

    TPO at sam sada vadila prvi put, inače uvijek samo TSH i T4...Što znači njegova tako visoka vrijednost ?

  41. #2041
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    autoimuna bolest štitnjače
    hashimoto

  42. #2042

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    autoimuna bolest štitnjače
    hashimoto
    Dijagnoza do sad mi je bila : Hypothyreosis sub therapium i Thyreoiditis chronica, jel to potvrđuje to ili je ovo nešto drugo ? Jel se trebam dodatno zabrinuti ili se to moglo očekivati po nalazima do sada ( TSH mi je do sad bio između 11 i 18, a T4 od 90 do 106 ). Jel Euthirox i dalje lijek za to ili će trebati što drugo ?

  43. #2043
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Sve ti ostaje isto. Ne mijenja se nista.

  44. #2044
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Dijete 10 god.
    E2-37
    Lh-11.9
    Fsh-53.6
    Acth-3.4
    Kort-316
    Moramo kod endokrinologa na pregled.
    Visina-128.5
    Tezina-27 kg.

  45. #2045

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mozes prepisati lh i fsh sa jedinicama pored? Nesto su mi cudne vrijednosti. Zbog cega ste ih radili?

    Inace je te nalaze nezahvalno komentirati bez endokrinologa. Mogu ti prepisati nalaze moje cure sa 8 god i 2 mj, pod kontrolom je zbog moguceg preuranjenog puberteta, nalazi su zasad ok.

    E2 38 pmol/L
    FSH 0.93 IU/L
    LH <0.09 IU/L

    Njoj je DHEA-s nesto povisen, ove ostale nismo radili (jos).

  46. #2046
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Dr. Ju salje endokr.zbog zaostanka u rastu.visokog fsh ih.niskog E2.i nema znakova puberteta.nemam cijeli nalaz.ovo sam prepisala sa povijesti bolesti.Ima godisnju kontrolu svega,srce,pluca,kosti,stitnjaca.bila je na transpl.kostane srzi (leukemija).

  47. #2047

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    E2 je u skladu s tim da jos nema puberteta.

    Gdje idete endokrinologu?

  48. #2048
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Rebro.sve ju narucuju sestre kroz dnevnu onkolosku tako da relativno brzo sve obavimo.

  49. #2049
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    pitanje za aleks ili nekog sličnog

    ponukana Peterlinovom izjavom da joj otac ima pravo na Contratubex pitala sam isto pitanje u apoteci, gdi mi je rečeno da to nije moguće, ali ako doktor napišer doznaku ( ne recept) za Dermafix ( 15 gr) onda je moguće dobiti lijek .da o tome odlučuje doktor opće prakse, u tom slučaju ne nadoplačuje se ništa za lijek.

    kod dr. još nisam bila budem idući tjedan ali samo da znam jel je uopće moguće

  50. #2050

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Otac mi ima preko 8 banki, ima ozbiljnih srčanih problema
    upućen je da do ovog petka obavi više pretraga između ostalog NT pro BNP.

    Obiteljska dr je na uputnicu napisala

    Upućuje se na Medicinsku biokemiju

    Molim traži se NT pro BNP

    Danas ga je sestra u Petrovoj na Medicinskoj biokemiji otpravili s obrazloženjem da to nije pretraga koja se radi vađenjem krvi (!?) i da je dr napisala pogrešnu uputnicu.
    Ne garantiram 100% da je obrazloženje tako, jer je nagluh, no pretragu mu nisu htjeli napraviti.

    Vidim da se pretraga najnormalnije radi u privatnim laboratorijima.....

    Ima li netko ideju gdje možemo sutra obaviti i dobiti nalaz u jednom danu? a da nije privatnik (ili najkasnije u petak ujutro)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •