Stranica 50 od 58 PrviPrvi ... 404849505152 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,451 do 2,500 od 2864

Tema: Pitanja forumašicama medicinske struke

  1. #2451

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Cathy, ne razumijem što me pitaš.
    Poslala sam već poruku jednom privatniku i čekam odgovor, ako ništa otiću ću drugi tjedna ponovno dr.opće prakse ako i dalje ne bude nekih promjena....

  2. #2452
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Cathy, ne razumijem što me pitaš.
    Poslala sam već poruku jednom privatniku i čekam odgovor, ako ništa otiću ću drugi tjedna ponovno dr.opće prakse ako i dalje ne bude nekih promjena....
    Znam da se kod dermatologa jako dugo čeka na termin ako nisu privatni na plaćanje.
    Ima jedan koji brzo naručuje u domu zdravlja. Pitala sam da li te ta informacija zanima.

  3. #2453

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    U kojem domu zdravlja? Nije mi poznato da u mom opce radi dermatolog...

  4. #2454
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Na zapadu se brže dođe na red ili i u Zaprešiću,ali to ti je valjda predaleko

    Cappy provjeri jel možda ima tog dr i kod vas prvo
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.03.2021. at 17:49

  5. #2455

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    I mene muce gljivice, najgori je vrat i ruke. S licem je pocelo onako sa suhim crvenim podrucjima. Privatni dermatolog zakljuci da je kontaktni dermatitis i uz kortikosteroide prolazi. Nakon tri mjeseca krece opet. I ne prolazi. Kupujem razne skupe kreme u apoteci koje uglavnom ne pomazu. Kao ni prirodne domace kreme. Nesto pomogne u nekim mjerima ali ne prolazi.
    Odlucim se preko socijalnog dermatologa odraditi testiranja na alergiju. Kaze mogle bi biti gljivice. Mikroskop potvrđuje, dobijem Lamisil tablete dva tjedna, Travocort kremu 7 dana potom Rojazol do kontrole.
    Vrat se oporavi nakon dva dana, lice meko ko u bebe, stime da lice vise nije bilo toliki problem, samo suho pa sam mazala Bephantol za jako suhu kozu (inace suhu kozu imam).
    Na ruci bolje, ali ne prolazi. Nakon 7 dana mazem rojazol, ruka pece. Nastavljam travocort jer uputa kaze da moze do dva tjedna. Vrat mazem rojazolom jer je ok. 10ti dan na vrat se vracaju crveni suhi plikovi, ruka nepromjenjena ali i dalje se vidi konkretna sjena.
    Danas sam 16ti dan, u utorak sam na kontroli i saznat cu nalaze mikrobioloske pretrage.
    Bas me zanima sta ce rec.
    Uglavnom, iz pocetka presretna sto je izgleda proslo, svi mi se dive nakon mjeseci mucenja, ali evo ga opet... uzas

  6. #2456

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Cappy jesu ti uzimali bris?

  7. #2457
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A na klopu ne sumnjate?

  8. #2458

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Pa ne

  9. #2459
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Iz mog malog iskustva ja bi prvo na to pomislila

  10. #2460

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Pa jesam. I pratila. I nisam zakljucila da reagiram na neku hranu. Ali imam namjeru na kontroli zicati jos alergotestiranja

  11. #2461

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    Cappy jesu ti uzimali bris?
    Ma kakvi, dr.samo kratko skicnula...
    Bacam se sutra dalje u potragu za 2.dr.

  12. #2462

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Privatna derm. dijagnosticirala pityriasis roseu, zbog tableta koje sam nepotrebno pila 14 dana poslala me na vađenje krvi za provjeru jetrenih proba...

  13. #2463
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Privatna derm. dijagnosticirala pityriasis roseu, zbog tableta koje sam nepotrebno pila 14 dana poslala me na vađenje krvi za provjeru jetrenih proba...
    I aj ti reci da covjek poludi.
    Da ti tako potpuno pogresnu terapiju da lijecnik. I dalje Bogapitaj kakve terapije ordinira drugima.

    Greske su ljudske i dogadjaju se al ti neozbiljni pregledi s brzinskim škicanjem koji su temelj za terapiju su nesto prestrasno.
    I nikome ništa.

  14. #2464
    brianders avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Lokacija
    Chicago
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    I mene muce gljivice, najgori je vrat i ruke. S licem je pocelo onako sa suhim crvenim podrucjima. Privatni dermatolog zakljuci da je kontaktni dermatitis i uz kortikosteroide prolazi, Nakon tri mjeseca krece opet. I ne prolazi. Kupujem razne skupe kreme u apoteci koje uglavnom ne pomazu. Kao ni prirodne domace kreme. Nesto pomogne u nekim mjerima ali ne prolazi.
    Odlucim se preko socijalnog dermatologa odraditi testiranja na alergiju. Kaze mogle bi biti gljivice. Mikroskop potvrđuje, dobijem Lamisil tablete dva tjedna, Travocort kremu 7 dana potom Rojazol do kontrole.
    Vrat se oporavi nakon dva dana, lice meko ko u bebe, stime da lice vise nije bilo toliki problem, samo suho pa sam mazala Bephantol za jako suhu kozu (inace suhu kozu imam).
    Na ruci bolje, ali ne prolazi. Nakon 7 dana mazem rojazol, ruka pece. Nastavljam travocort jer uputa kaze da moze do dva tjedna. Vrat mazem rojazolom jer je ok. 10ti dan na vrat se vracaju crveni suhi plikovi, ruka nepromjenjena ali i dalje se vidi konkretna sjena.
    Danas sam 16ti dan, u utorak sam na kontroli i saznat cu nalaze mikrobioloske pretrage.
    Bas me zanima sta ce rec.
    Uglavnom, iz pocetka presretna sto je izgleda proslo, svi mi se dive nakon mjeseci mucenja, ali evo ga opet... uzas
    Mislite li da je bepantol koristan za suhu kožu? Pitam, jer to nikada nisam probao, može iritirati kožu.

  15. #2465

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Malcu je koža nadlanica na djelovima zadebljana i gruba, na mjestima ispucala do krvi, čime bi to mogla mazati? Koristim Linola Fett za laktove mu, ne znam.jel smije tu kad su ranice? Imam i Tyrosur gel, smijem.s njim mazati?

  16. #2466
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Može Tyro sur,po noći stavi i gazu.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.04.2021. at 20:24

  17. #2467
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Kombiniraj tyrosur i linolu da to podrucje navlazi i nahrani.
    Ne bi trebalo smetati ni jedno.

  18. #2468
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Malcu je koža nadlanica na djelovima zadebljana i gruba, na mjestima ispucala do krvi, čime bi to mogla mazati? Koristim Linola Fett za laktove mu, ne znam.jel smije tu kad su ranice? Imam i Tyrosur gel, smijem.s njim mazati?
    Linola Fett smije na oštećenu kožu. Dobro kaže jelena - po noći stavi gazu/oblog - ovako nešto možeš kupiti u ljekarni https://snmedic.com/distribucija/loh...rezasti-zavoj/, a možeš i napraviti nešto improvizirano od starih pamučnih čarapica.

    Tyrosur isto smije, ali mislim da on suši, pa kombiniraj to i Linola Fett.

  19. #2469
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A jel to njemu periodički baš sad ? U sezoni breze

  20. #2470

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A jel to njemu periodički baš sad ? U sezoni breze
    Pocelo je.prije mozda mjesec dana polako, ranice su se pojavile nedavno, mislim da prijasnjih godina nije to imao...

  21. #2471
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Pocelo je.prije mozda mjesec dana polako, ranice su se pojavile nedavno, mislim da prijasnjih godina nije to imao...
    Da li dezinficira ruke alkoholom ili kakvim drugim dezinficijensom? Pitam na temelju vlastitog iskustva - meni su ruke hrapave kao šmirgl od toga, iako inače nemam alergijskih reakcija.

    Pomaže mi Cien-ova SOS krema za ruke iz Lidla, ali ne znam je li to pogodno za alergičare. Ovdje imaš sastav: https://www.cosmetio.de/Kosmetik/Cie...Handkonzentrat

  22. #2472

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Ne, ne koristimo dezificijens, znam.da to unistava ruke, od toga nije...

  23. #2473
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, ne koristimo dezificijens, znam.da to unistava ruke, od toga nije...
    Tekuci sapun?
    Nekad i on zna smetati.

  24. #2474
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Pranje ruku i na još mokru kožu stavljati kremu

  25. #2475
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Linola Derm ide na rp uz nadoplatu
    od nekih 25 kn.
    Istog je sastava kao Linola Fett samo 25 g manje pakovanje.
    Pa ako kome zatreba a ima indikacije.

  26. #2476
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    I moji imaju tako izranjavane ruke, najcesce zimi. Do sad naaaajbolje je la roche posay cicaplast mains. Dvije noci zaredom namazu i nestane.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  27. #2477

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Pozdrav. Kakav je to lijek Spasmex ? Trospijev klorid tablete.
    Zašto se daje trudnicama?
    Da li je učinkovit kod krvarenja zbog niske posteljice i na koji način? Hvala.

  28. #2478
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav. Kakav je to lijek Spasmex ? Trospijev klorid tablete.
    Zašto se daje trudnicama?
    Da li je učinkovit kod krvarenja zbog niske posteljice i na koji način? Hvala.
    To je stari lijek. Meni su dali spasmex sredinom druge trudnoće, da spriječe grčeve koje sam imala i prerano otvaranje. Bilo je bolje, ali nije bilo trajno rješenje. Završila sam na Svetom duhu i ležala do 34 tjedna uz infuzije prepara, ali na kraju je sve dobro ispalo. Moj E. se rodio u 35 tjednu.

    Eh, sad - ovo nije pravilo. Meni je bilo propisano strogo mirovanje, a nisam si to mogla priuštiti, jer sam doma imala starije dijete koje tada još nije hodalo. Da sam mogla strogo mirovati, možda bi spasmex bio sasvim dovoljan.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.05.2021. at 07:39

  29. #2479
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Mislim da Spasmex nema veze s krvarenjem, nego kako Peterlin kaže, s grčevima. Smanjuju grčeve. Ja sam to dobila par puta, nevezano uz trudnoću, meni je bio preblagi taj lijek.

  30. #2480
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Da si u SAD-u, vise nego vjerojatno ga ne bi primila jer je nedovoljno istrazen za koristenje u trudnoci i koristi se samo i iskljucivo kad nema nikakve druge solucije (a benefit za trudnicu daleko nadmasuje potencijalni rizik za dijete).

  31. #2481

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno


  32. #2482

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Meni gin.dala 3x na dan baš zbog malog krvnog iscjedka koji je trajao 2 dana, rekla je da je posteljica nisko i da kao zbog toga moram nastaviti piti, za grceve neznam nista, nit ih osjećam nit bila na ctg.

  33. #2483
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    Meni gin.dala 3x na dan baš zbog malog krvnog iscjedka koji je trajao 2 dana, rekla je da je posteljica nisko i da kao zbog toga moram nastaviti piti, za grceve neznam nista, nit ih osjećam nit bila na ctg.
    https://www.krenizdravo.hr/korisno/u...hloridum-upute

    Evo, možeš vidjeti da nema veze s krvarenjem, nego s opuštanjem mišića. Ja ih nisam nikad pila, nisam ni znala da ima tableta, nego sam u hitnom stanju više puta dobivala injekcije koje mi nisu pomogle. Nisu mi ni rekli što će mi dati, ali i da jesu, ja na hitnu idem kad vise ni ne mogu slušati.
    Možda je to neka prevencija od preuranjenih trudova.

  34. #2484
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    Meni gin.dala 3x na dan baš zbog malog krvnog iscjedka koji je trajao 2 dana, rekla je da je posteljica nisko i da kao zbog toga moram nastaviti piti, za grceve neznam nista, nit ih osjećam nit bila na ctg.
    To se daje preventivno. Ako dobiješ kontrakcije s ovakvom posteljicom, krvarenje se može pojačati i trudnoća može biti ugrožena.

  35. #2485

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Sinoc bili u Klaicevoj na sivanju jer se D(8g) napiknuo na armaturnu mrezu u desnu potkoljenicu. Dr.pitao jeli uredno cijepljen, kazem je, zasili.ga i kaze odite za 2-3 dana kod svog lijecnika na previjanje. Sad me muci da li je trebao dobiti tetanus, a svoju dr.ne mogu dobiti da pitam...

  36. #2486
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Sinoc bili u Klaicevoj na sivanju jer se D(8g) napiknuo na armaturnu mrezu u desnu potkoljenicu. Dr.pitao jeli uredno cijepljen, kazem je, zasili.ga i kaze odite za 2-3 dana kod svog lijecnika na previjanje. Sad me muci da li je trebao dobiti tetanus, a svoju dr.ne mogu dobiti da pitam...
    Vidi ovdje: http://www.zzjzpgz.hr/nzl/104/tetanus.htm

  37. #2487
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Zanima me tko piše uputnice za krvne pretrage d vitamin i kolesterol ,po preporuci zubara?

  38. #2488
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    kolesterol? od zubara?

  39. #2489
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ldl!

  40. #2490
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    pa svejedno, ne vidim kako bi i zasto to islo od zubara. a bome ni d vitamin
    pretpostavljam LOM, ako zeli

  41. #2491
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Mozda zubi ispadaju

  42. #2492
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Zubari onda ne pišu uputnice za krvne pretrage?

  43. #2493
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me tko piše uputnice za krvne pretrage d vitamin i kolesterol ,po preporuci zubara?
    Ja bih se obratila liječniku obiteljske medicine.

    Zapravo, imala sam takvu situaciju prije puno godina, kad su mi prvi put dijagnosticirali paradontozu, ali iskreno - ne sjećam se jesam li išla u laboratorij s uputnicom, jesam li samo izvukla nalaze sa zadnjeg sistematskog ili sam otišla privatno...

  44. #2494
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Zadnji sistematski je bio pred 5 mjeseci,mislim da taj nalaz nije sad mjerodavan

  45. #2495
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zadnji sistematski je bio pred 5 mjeseci,mislim da taj nalaz nije sad mjerodavan
    Pa pokaži nalaz, barem za usporedbu, da se vidi kako je bilo prije pet mjeseci i sada.

  46. #2496
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Imam dojam ko da sam preko noći dobila hrpu novih madeža po tijelu. Od čeg bi to moglo bit?

  47. #2497

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Kako može preventivni antibiotik za vrijeme trudova i poroda spriječiti da se novorođenče ne zarazi bakterijom streptokoka b koju ima majka i koje je to vrijeme potrebno da antibiotik djeluje?
    Ne razumijem kako moze tu djelovati odmah a bakterija u trudnoci se ne moze lijeciti jer joj antibiotik ne pomaže

  48. #2498

  49. #2499
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Zna li netko ima li koja ljekarna u Zg da cijepi protiv covida? Nemojte me pitat zašto još nisam.

  50. #2500
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Zar su ljekarne ikad cijepile?? Koliko znam ljudi idu na Velesajam i ne vjerujem da su vise ikakve guzve.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •