Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Upis u skolu u koju ne pripadate...

deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004

Početno Upis u skolu u koju ne pripadate...

Vidim da ima puno djece koja nisu upisana u skolu u koju pripadaju po stanovanju. No, susjeda koja je spomenula jucer na sistematskom da bi upisala dijete u skolu u koje ne pripada naisla je na veliki otpor i mrgodjenje.
    Mora na razgovor sa psihologom u skolu stanovanja, pa nazad po neke potvrde, pa onda joj eventualno dopuste...
    Da li je ove godine nesto promijenjeno kod upisa?
    Imate li kakva svjeza iskustva?
    Ni ja ne bih upisala dijete u najblizu skolu.
    15.4.2003.
    19.2.2009.

Mom and Dad can make the rules
    And certain things forbid,
    But I can make them wish that they
    Had never had a kid. (Calvin&Hobbes)

Datum pristupanja
    Jan 2004

Početno

Ja nisam imala problema u Karlovcu, doduše iz prebukirane škole sam dijete upisala u školu sa manjkom djece, pa je to najv razlog.
    stara sam, senilna i selektivno čitam. nisam ja više za forum.

aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

mi smo jučer imali sastanak u vrtiću sa direktorom škole i pedagogicom
    nekoliko roditelja je pitalo za upis djece koja ne pripadaju po mjestu stanovanja

rekli su da nema problema
    pogotovo ako je starije dijete već upisano (bila su 2 takva slučaja)

kao da trebaju otić u školu u koju pripadaju, tamo napraviti psih testiranje i onda se javiti u onu školu u koju žele ići

i da u principu nema problema ako ima mjesta u školi

problem je sa školama u kojima je velika navala
    u mislima s Virgo30

Umjetna inteligencija se ne može suprostaviti prirodnoj gluposti

aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

mare, znači Marko će u školu?
    u mislima s Virgo30

Umjetna inteligencija se ne može suprostaviti prirodnoj gluposti

Datum pristupanja
    Jan 2004

Početno

a da.

nisam baš oduševljena ali eto.

ne mogu sad tražiti odgodu jer se meni ne da dat malog u školu ,a 2 pedagoga i psihologa su s njim oduševljeni
    stara sam, senilna i selektivno čitam. nisam ja više za forum.

faith avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006

Početno

Sve su škole dobile preporuku da trebaju upisivati samo djecu sa svog područja, ali isto tako svaka škola može samostalno odlučiti o tome da primi djecu sa nekog drugog područja. Mi nismo imali nikakvih problema prošle godine iako su mi naglasili da ne upisuju djecu sa područja druge škole, ja sam preko toga prešla šutke i upisaše moje dečke bez problema.

ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

i ja sam predala molbu u školu u kojoj ne pripadamo, naime ravnatelj je rekao da moramo čekati rješavanje molbi nakon upisa krajem lipnja i onda ako odobre da idemo na upisni rok krajem kolovoza, nema šanse......da čekam cijelo ljeto a nemam pojma jel mi djete upalo ili nije....ne znam šta ćemo
    When a relationship dies do we ever really give up the ghost or are we forever haunted by the spirits of relationships past.

I.
    J.

Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005

Početno

prijaviš sebe i dijete kod nekoga tko stanuje na upisnom području željene škole

tak sam ja s malim pol godine bil cimer s jednom forumašicom
    'Ljubitelj konja' 02.2003.
    'Bozji dar' 01.2006.

Program "Sigurno u AS" - ja dam savjet, na vama je da ga prihvatite ili odbacite

branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Za sada je zakonski dozvoljeno unutar grada upisati dijete u drugu školu od one u koju teritorijalno ne pripada. Ukoliko se radi o školi drugog grada ili općine potrebno je u lipnju između 1. i 11. pisati zamolbu županiji za dozvolu upisa djeteta u drugu školu. Službeno dijete se upisuje u školu teritorijalne pripadnosti a kad i ako zamolba bude pozitivno rješena vrši se upis u željenu školu.
    EMA 10.04.1999.
    MIA 18.05.2003.

ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

ta škola u koju mi ne pripadamo nalazi se zamislite u mojoj ulici heheeh, i ravnatelj je rekao da treba molba i da ne zna hoće li biti odobrena, tako da ja više nisam pametna (
    When a relationship dies do we ever really give up the ghost or are we forever haunted by the spirits of relationships past.

I.
    J.

luna2

Početno

Slobodno dijete upišete u školu koju želite. Ako vam doktorica kaze da ne prpadate odredenoj skoli i da ne zeli pregledati dijete jednostavno pregledad obavite kod svoje doktorice i javite se školi u koju zelite. Dodete na upise.

hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010

Početno

danas se mm sjetio, da trebam napisati molbu za upis u nepripadajucu skolu. on je curku vodio na testiranje i uglavnom zaboravio mi reci da je to potrebno.
    imam pitanje, sto da navedem kao razlog?
    njemu su rekli da moze navesti razlog blizine ili tako nesto, ali mi imamo 2 skole koje su blize, bas mi glupo napisati preocigledan ne-razlog. a opet, nista mi drugo ne pada na pamet. pravi razlog je sto nam je ta skola preporucena sa vise strana kao pozeljna za moje dijete. inace skola vapi za ucenicima i bit cemo upisani, molba je neophodna zbog procedure.

hvala

Baby Boy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011

Početno

Ni moje dijete ne ide u školu u koju pripada jer mi smo sa sela i po stanovanju pripada u grad ali pošto ja ionako radim u susjednom selu koje ima školu ja sam htjela da mi dijetet ide tamo u školu, mali je broj upisane djece, razredi su mali i više im se vremena posveti...i odobrili su mi.

Datum pristupanja
    Apr 2007

Početno

kao "službeni" razlog treba istaknuti nešto po čemu se razlikuje od one škole u koju pripadate, primjerice ova ima boravak do 2. razreda a vama treba boravak do 3., ili u ovoj se uči kao drugi jezik francuski a vi baš želite da vam dijete uči njemački... ili uglavnom, probajte naći barem neku razliku u sustavu izbornih predmeta, organizacije nastave i sl.
    + lakša socijalizacija (ukoliko se u vašu željenu školu upisuju djeca iz vrtićke grupe ili ulice)
    (nama je tako savjetovano)

hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010

Početno

buba klara
    i ja sam dosla do zakljucka da je nabolje navesti dobre strane skole, zapravo zbog toga nam je ona izbor.
    nabrojat cu slobodne aktivnosti i grupe kojima se kasnije moze prikljuciti.
    bolje tako nego da izmisljam blizinu posla ili stanovanja.

Datum pristupanja
    Apr 2007

Početno

mi smo uz ovo gore nabrojano, stavili i blizinu jer nam je stvarno "na ruku"

Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011

Početno

pošto su upisi prošli možda je več kasno za preporuke, no i mi smo imali probleme jer smo dobili poziv za školu kojoj ne pripadamo ali da ne duljim i objašnjavam svu tu proceduru koju smo imali i morali proči, mi smo obavili liječnički i otišli na upis u onu školu u koju želimo da naše dijete ide, jer Vaše je ustavno pravo da upišete svoje dijete u koju školu Vi to želite!

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •