Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Help,Beba nema stolicu već......

  1. #1
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno Help,Beba nema stolicu već......

    Imam bebicu od 5 mjeseci, dojenu, i evo od petka nije kakala (6 dana), to mi se s prvi djetetom nije dešavalo, što da napravim?

  2. #2
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    naša pedijatrica kaže da je tjedan dana ok. to se nama desilo isto s drugom bebom, neko je vrijeme kakala samo subotom.

  3. #3
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Nama je pedijatar rekao da je to normalno sa tako malom djecom....moj nije i po 2 tjedna i doc je rekao da je sve ok, jedino ako se ne pokaka 14ti dan da onda treba doć k njemu....ali on je uvijek 13 ili 14 dan ujutro obavio...to mu se desilo samo nekoliko puta...

  4. #4
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Fae prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je pedijatar rekao da je to normalno sa tako malom djecom....moj nije i po 2 tjedna i doc je rekao da je sve ok, jedino ako se ne pokaka 14ti dan da onda treba doć k njemu....ali on je uvijek 13 ili 14 dan ujutro obavio...to mu se desilo samo nekoliko puta...
    Točno tako i moj.Dojena djeca ne mogu imati zatvor. Masiraj mu trbuščić u smjeru kazaljke na satu i diži mu nogice na trbuh i vidjet ćeš da će se već pokakati.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    moja nije kakala prvih 10 dana nakon što smo se vratili iz bolnice. do 2 tjedna je sasvim normalno da nema stolice.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    naravno ako je trbuh mekan i ne boli na bebu na dodir... a to češ skužiti masiranjem...

    ne brini, i mi smo to prošli s najstarijem i sad s najmlađom, ima 3 mj i nije isto kakala od petka

  7. #7
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    nama je pedijatrica rekla da je 10-tak dana ok, a nakon toga da dođemo po čepić
    srećom, obavila je 5. dan sama

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Svi gornji postovi su po principu - ne brini.
    A znam da brineš. Zato par savjeta - možda pomognu.

    Kada moja ne bi kakala jedan dan, ja sam se znala najesti krušaka i/ili sušenih smokava i/ili zrelih ili sušenih šljiva ..... Najesti znači pojesti malo više nego što ti je želja. Sutradan bi beba imala stolicu, da li od toga ili ne ne znam, ali ja sam onda bila mirna.
    Kada mi je beba bila manja upalilo bi i puno soka od krušaka.

    U pitanju je naravno isključivo dojena beba.
    Sretno.

  9. #9
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Moj Marko je isto tako imao zatvor i najduže što nije kako je bilo 10 dana.
    Nama je pomoglo da sam se ja nadajala Mg-om, jela marelice ( kompot) .Ali to nije pomoglo dugo.
    Onda je jedna teta me savjetovala ovdje na RODI da mu masiram trbušćić i da dijete stavim u položaj kao da ide piškiti curica.Znaš ono kad curice idu piškiti pa ju primiš u položaj s savijenim nogicama ( nadam se da si skužila).
    E NAMA JE TO POMOGLO, ja sam ga svaki put kada sam ga išla presvlačiti stavila u taj položaj ( jer s 3 mj.nije htio baš biti na trbuhu) i kada je htio kakao je.to nas je spasilo.I mene i njega.Čepići nam nisu pomogli.
    Kasnije kako se počeo okretati na trbuh, kako svaki put kada je bio na trbuhu.
    Nadam se da će ovo upaliti.

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    čini mi se da nitko nije napomenuo, a važno je:
    7-10, pa čak i 14 dana bez stolice normalno je za ISKLJUČIVO dojeno dijete.
    ako dijete pije vodu, čaj, adaptirano - onda nije isključivo dojeno i treba kontaktirati pedijatra.

  11. #11
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Curke hvala Vam puno, evo danas se pokakala i to dooooooobrooooooooooooooo!

  12. #12
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj kovrčava prvotno napisa Vidi poruku
    Curke hvala Vam puno, evo danas se pokakala i to dooooooobrooooooooooooooo!
    Eto,čestitam.Sad se opet nemoj čuditi ako se ne pokaka par dana,sve je to normalno.Ja svom nisam gurala nikakve toplomjere i čepiće.To su za mene gluposti i mučenje djeteta.

  13. #13
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Evo da ne otvaram novu temu..... malisa nema stolicu vec 7 dana, na njemu nema nikakvih promjena, trbuščić mu nije napet, samo prdi i to u zadnja 3 dana poprilično smrdi... isključivo je dojena beba, danas sam ja krenila pit Donat...... negdje pročitala da može pomoći... pa sad da pitam: Koliko Donata trebam dnevno popiti i kada on "dodje" do mlijeka?
    Imam neki gel sa anisom i kimom kojim smo mu mazali trbuščić kad je imao grčeve, mogu mu s tim masirati?

    Danas je napunio 6 mjeseci, s dohranom nisam planirala krenuti još kojih 10-ak dana, da li bi kad bi krenula s rižinim prije, da li bi ga to "protjeralo"?

    Pedica je preporučila toplomjer, ja se grozim toga i ne želim ni pokušavati, a strah me ako to predje, sto ce biti, ja znam po sebi kako zatvor jako boli, ne zelim mu to.......

    Dajte jos koji savjet

  14. #14
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Palenta će ga protjerati prije nego riža. Ako vidiš da na njemu nema promjena, da ga ne boli, onda stvarno ne brini. To što jako smrdi, znači da stiže bomba, pusti ga da sam odradi svoje

  15. #15
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Mojoj miški uvijek pomogne kad ja pojedem voćne jogurte od smokava.. čini mi se od sensie ili activie.. i toga uvijek imam u fridgeu i jedem baš radi nje...

  16. #16
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    moja beba je stara 6tj i nema stolicu već 3 dana.kolko sam shvatila iz vaših postova to je normalno ali za starije bebe(par mjeseci) ili je to normalno i za tako malu bebu???prducka non stop ali se grči prilikom prdenja i plače. pomagajte!!!

  17. #17
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Evo i nas u klubu, danas 9 dan, sutra idemo pedici na kontrolu pa ćemo vidjeti hoće li joj dati čepić, pitanje, to dok. da čepić, nemamo ga mi na recept pa da ga imamo doma ako zatreba? Zanima me da li možemo očekivat sad stalno tako, svakih nekoliko dana stolica, pa jel normalno da ima stolicu svakih 10-ak ili više dana? Meni ona izgleda uglavnom zadovoljno, dost prducka, nekad se stiska kao da će se pokakat, nisam sigurna da li ju to muči ili ne. Probala bih s toplomjerom ali ne znam kako to ide, može li me netko uputiti?
    Beba ima mjesec i pol dana.
    Posljednje uređivanje od anima : 05.10.2010. at 09:49

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Zrinka kaka svakih 7-8 dana. Čepić joj stavim ako vidim da se muči, da pokušava tiskati a ne ide. To je rijetko (do sada se desilo 3 ili 4 puta). Uglavnom ne pokazuje da ju to muči, pa ne forsiram. Tako je bilo i s Andrijom, kako je rastao, tako je sve rjeđe kakao (prepostavljam da crijeva sve bolje iskorištavaju mlijeko kako rastu).

    anima, čepići se kupuju bez recepta u ljekarni.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    I mi smo imali taj problem, sa svih troje... već sam pisala na ovoj temi al ne znam gdje mi je post
    Samo da se nadodam na martinup... sa dohranom će se sve riješiti, od kada je namlađa krenula s dohranom situacija se popravila, uglavnom kaka češće, nekad svaki dan, ponekad drugi ili treći al uglavnom stabiliziralo se...

  20. #20
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    A jel istina što kažu da imam kvalitetno mlijeko pa nema otpada ili je to jedna od bapskih priča?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mislim da to nema veze s kvalitetnim/nekvalitetnim mlijekom (točnije - mlijeko svake majke je kvalitetno ), nego (za razliku od adaptiranog), u majčinom mlijeku nema nikakvih dodataka, sve se koristi, pa nema ni toliko "otpada". A kako beba raste, tako sve bolje iskorištava mlijeko, pa rjeđe kaka.

  22. #22
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Bili danas kod pedice pa ona preporuča zašećerenu kamilicu da joj dajem na žličicu, a ja sad na sto muka dal da joj dam il ne, čepić ne da, ja probala a ovi u ljekarni kažu da to nije za bebu od mjesec i pol. Oću zeznut "isključivo dojenje" ako joj probam dat tu kamilicu?????

  23. #23

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Anima sa jednom žlićicom nećeš zeznuti dojenje, no dobro razmisli dal ti zaista to treba??
    Cure su već sve napisale... Ako ti je djete dobro, ako nije trbuh tvrd, ako se ne napinje da bi kakala... Čemu onda? Da te utješim da smo mi imali perioda do 2 tj ne kakanja, s prvim sam bila luda, čak smo otišli i na hitnu jer sam ja bila van sebe... I tamo su mi rekli da je sve ok, dijete potroši mamino mlijeko, opće stanje je bilo super... katkad bi dali 1/3 čepića kad bi vidjela da se muči... i tako sa svima troje, prvih 6 mjeseci
    Sretno

  24. #24
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    ok, posustala sam, danas je popila nekih 30 ml čaja od kamilice, zanima me jel trebam nastaviti i narednih dana i kad mogu očekivati stolicu, danas je prošao 11 dan bez stolice

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ne znam ti reći za kamilicu, ali ja bih ipak dala radije glicerinski čepić. Djeluje brzo i nema nekih nuspojava, naravno dok se ne koristi prečesto. Jeste je vagnuli kod pedijatrice?

  26. #26
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    tek danas, 15 dan, preslatkom kamilicom i toplomjerom, uspjela isprovocirati stolicu, martinaP, jesmo u srijedu bili na vaganju, 300 g u 12 dana, mene sada zanima što dalje da očekujem, nadam se da se više neće ponoviti ovako dugo
    Što se tiče čepića, dok. veli da se ne usudi dati tako maloj bebi (mj. i pol) nego da će ju poslati u bolnicu na klizmu ako se ne pokaka.
    Posljednje uređivanje od anima : 11.10.2010. at 15:44

  27. #27
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    da ne otvaram novu temu, postaviću pitanje ovdje
    moja beba ima 4 mjeseca i u početku je kakila iza svakog podoja, pa se to počelo smanjivati
    od 3 mjeseca ima stolicu jednom dnevno, a sad već ne svaki dan
    jeli to ok? to da se vremeneom smanjuje broj stolica i da nisu svakodnevne
    jeli to znači da sad beba sve iskoristi od mlijeka? (isključivo je dojena)
    sad nije 2 dana imala stolicu , ali danas prducka i to joj prdež smrdi ko veliki
    Posljednje uređivanje od vjestica : 17.11.2010. at 13:49 Razlog: tipfeleri

  28. #28
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    vjestica točno tako je bilo i mojoj curki jedno vr....strašno je prduckala i to je smrdilo za poludit...i imala je kakanac svaki drugi dan....tak je to trajalo negdje mj dana i kak je napunila 4mj opet se je sve izreguliralo....ima 1 do 2 stolice dnevno...( isto je isključivo dojena bebolinka)....najčešće u isto doba dana

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    34

    Početno

    Nama je doktor rekao da je normalno za dojence namajcinom mlijeku da nema stolicu do 7dana,pa onda malo potaknit toplomjerom ili cepicem..meni sam mala ima 6mjeseci i poceli smo s kasicama i neko vrijeme je bila uredna svaki dan,a sad vec 4ana nema stolice,dali se to isto tolerira do 7 dana ili da je potaknem neznam..jer vise nije samo na mljeku.

  30. #30
    JMAladić avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, ovdje još jedna zabrinuta mama male bebe od 2 tjedna. Naš Leon nije imao stolicu već 2 dana, stalno prducka ali nema stolice. Dojim ga preko dana, a za navečer obično ide nadohrana.
    Molim ukoliko imate dobrih savjeta da mi odgovorite. hvala.

  31. #31
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    JMAladić, da ne prebacujem cijeli topik, mozda je najbolje da za ovako malu bebicu postavis pitanje na dojećem pdf-u, tamo će ti savjetnice znati najbolje odgovoriti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •