Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: da li da dam ili dobijem otkaz?

  1. #1
    babuska28 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    srednja Dalmacija
    Postovi
    106

    Početno da li da dam ili dobijem otkaz?

    na istom radnom mjestu sam već preko 10 god...samnom nikad većih problema, radila i radim ponekad i 12h dnevno, vrijedna, marljiva i odgovorna (hvalite me usta moja)....ali situacija mi više nije bajna...
    pa se pitam!
    plaća mi je super, prijavljena sam na punu plaću i u više nego korektnim sam odnosima sa vlasnikom i šefom objekta u kojem radim, međutim....

    došao još jedan čovjek i preuzeo sve po pola i sad je on voditelj posla, dakle, ja sam mu podređena....on je već star, 2 god pred mirovinu...i stvari mu više ne idu kako bi trebale i svako malo napravi neki "kiks", neku grešku i na kraju na sazvanim sastancima pred svima viče na mene, omalovažava me da mu prodajem "jeftine trikove" da bi opravdala "svoju" grešku, a kad ga pokušam pitati i vidjeti s njim gdje je pošlo po zlu govori mi da me ne želi čuti šta imam za reći i da je za njega to sve moja greška jer stalno pričam sa kolegama i nisam koncentrirana na ono šta radim! (istina je da pričam, ali je i istina da nikad nisam napravila grešku koja bi bila fatalna, osim kad bi radila 12h i bila preumorna!)
    ....eto, i sad kad sam se pojadala pitam se šta napraviti....situacije idu sve gore i gore, mene se proglasilo skoro pa nesposobnom za rad, a zašto??

    razmišljam da tražim novi posao, koji nije lako naći, ali sa mojim sposobnostima i znanjem mislim da bi mogla dobro naći, makar i u drugom gradu

    jeli bolje dobiti ili dati otkaz- čujem da postoje neka primanja sa Biroa ako dobijem otkaz?? koliko dugo, pod kojim uvjetima i kako?
    ako dam otkaz-imam li pravo na otpremninu??
    molim vas pomagajte, hvala

  2. #2
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    baš mi je žao

    ni jedno ni drugo ti nije baš bajno
    ako daš otkaz nemaš pravo na naknadu s burze, a niti na otpremninu

    ako dobiješ otkaz kao višak radne snage onda imaš pravo i na jedno i na drugo, ALI nisam sigurna da bi oni na to pristali (njima se to ne isplati).

    ako dobiješ otkaz zbog povrede radne dužnosti ili tako nešto (znači, ako te okrive za one neke propuste koji su se kod vas događali) onda opet nemaš pravo ni na otpremninu ni na naknadu s burze
    možda bi ti najbolje bilo tražiti novi posao, pa kad ga nađeš otići...

    ja sam nedavno bila u vrlo sličnoj situaciji, i stvarno je odluka koma


    drš se

  3. #3
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj babuska28 prvotno napisa Vidi poruku
    plaća mi je super, prijavljena sam na punu plaću i u više nego korektnim sam odnosima sa vlasnikom i šefom objekta u kojem radim, međutim....
    Ja bi prvo sa njim porazgovarala.

  4. #4
    babuska28 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    srednja Dalmacija
    Postovi
    106

    Početno da li da dam ili dobijem otkaz?

    oprostite ako se ponavljam, ali imam osjećaj da mi nije učitalo temu, hvala

    na istom radnom mjestu sam već preko 10 god...samnom nikad većih problema, radila i radim ponekad i 12h dnevno, vrijedna, marljiva i odgovorna (hvalite me usta moja)....ali situacija mi više nije bajna...
    pa se pitam!
    plaća mi je super, prijavljena sam na punu plaću i u više nego korektnim sam odnosima sa vlasnikom i šefom objekta u kojem radim, međutim....

    došao još jedan čovjek i preuzeo sve po pola i sad je on voditelj posla, dakle, ja sam mu podređena....on je već star, 2 god pred mirovinu...i stvari mu više ne idu kako bi trebale i svako malo napravi neki "kiks", neku grešku i na kraju na sazvanim sastancima pred svima viče na mene, omalovažava me da mu prodajem "jeftine trikove" da bi opravdala "svoju" grešku, a kad ga pokušam pitati i vidjeti s njim gdje je pošlo po zlu govori mi da me ne želi čuti šta imam za reći i da je za njega to sve moja greška jer stalno pričam sa kolegama i nisam koncentrirana na ono šta radim! (istina je da pričam, ali je i istina da nikad nisam napravila grešku koja bi bila fatalna, osim kad bi radila 12h i bila preumorna!)
    ....eto, i sad kad sam se pojadala pitam se šta napraviti....situacije idu sve gore i gore, mene se proglasilo skoro pa nesposobnom za rad, a zašto??

    razmišljam da tražim novi posao, koji nije lako naći, ali sa mojim sposobnostima i znanjem mislim da bi mogla dobro naći, makar i u drugom gradu

    jeli bolje dobiti ili dati otkaz- čujem da postoje neka primanja sa Biroa ako dobijem otkaz?? koliko dugo, pod kojim uvjetima i kako?
    ako dam otkaz-imam li pravo na otpremninu??
    molim vas pomagajte, hvala

  5. #5
    babuska28 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    srednja Dalmacija
    Postovi
    106

    Početno

    sa šefom/vlasnikom sam već razgovarala, i on sve kuži jer se razumije u posao, ali ovaj mu je "zlatna koka" i ja to razumijem....otkaz mu nisam spominjala jer ne vidim da bi to išta riješilo a samo bi ispalo da bezveze prijetim....
    ovako mislim naći posao, dati otkaz i "starome" sve reći u lice pa me možda tada posluša

  6. #6
    babuska28 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    srednja Dalmacija
    Postovi
    106

    Početno

    ups, dupla je....molim adm da obriše

  7. #7
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Kak mu je "zlatna koka", kaj mu donosi klijente?

  8. #8
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ne bih se ja dala tako lako.
    Na tim sazvanim sastancima (što god) bih jasno i glasno ustala, zamolila ga za pristojnost i šutnju dok ti pričaš i redom nabrojala sve njegove greške. Oštro bih mu rekla da nema pravo tako se ponašati (mislim, ovo što ti opisuješ je šikaniranje) i ako tako nastavi, da ćeš razmisliti o ne znam, izmisli nešto, tužbi zbog klevete, što god. Jer, ako laže i tebi pripisuje svoje kikseve pa to je kleveta i ti si to ne smiješ dozvoliti.
    Ne bi mi palo na pamet razmišljati o otkazu nego bih se borila za svoj posao.

  9. #9
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Postoje primanja s biroa ako dobijes otkaz ali posto se sad opet nesto mjenjalo ja ti ne znam reci koja je to cifra i na koliko dugo. Osim u slucaju izvanrednog otkaza, dakle ako ti napisu da nisi ispunjavala ugovorne obveze, onda nemas nikakva prava na primanja. Tesko da ce ti dati sporazumni otkaz samo zato jer ti to trazis jer, koliko znam, po zakonu onda oni ne smiju na tvoje mjesto primiti nikog 6 mj.
    Ja bi na tvom mjestu i dalje radila i usporedno trazila drugi posao, kad ga nades samo se prebacis iz frme u frmu, mozes i bez prekidanja radnog staza, jedan dan si tu, drugi dan vec tamo, cisto da ne izgubis pravo na npr. godisnji i sl.
    Sretno!

  10. #10
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    čekaj malo, koliko sam ja skužila tebi je bilo super na poslu dok nije došao dotični? pa zašto bi ti onda otišla sa tog posla? bori se za sebe! pa mora i on imati nekoga iznad! obično takvi koji urlaju se spuste na zemlju kada se ti postaviš prema njima pa su manji od makova zrna...maltretiraju one koji im se daju maltretirati! imaš dvoje dječice pa se bori i zbog njih!
    sudeći po trenutnoj situaciji, ako ti dobiješ otkaz to će biti samo izvanredni i reći će da nisi dobro ispunjavala radne zadatke, pa se možeš slikati za bilo kakvu otpremninu, a i na slijedećem poslu bi se to pročulo bez obzira u koji grad otišla (uvijek se sve dozna)

  11. #11
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja sam bila u sličnoj situaciji(nekada daaaavno).Šefica se derala na mene,govorila da sam glupa,za sve sam bila kriva ja,ma uzela me na zub.Zbog dobre plate sam sve trpila i šutila.Onda je ona dobila premještaj i meni je svanulo(nakratko,ali to je druga priča).Tvoj šef ide u mirovinu za 2 godine.

  12. #12
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    čekaj malo, koliko sam ja skužila tebi je bilo super na poslu dok nije došao dotični? pa zašto bi ti onda otišla sa tog posla? bori se za sebe! pa mora i on imati nekoga iznad! obično takvi koji urlaju se spuste na zemlju kada se ti postaviš prema njima pa su manji od makova zrna...maltretiraju one koji im se daju maltretirati! imaš dvoje dječice pa se bori i zbog njih!
    sudeći po trenutnoj situaciji, ako ti dobiješ otkaz to će biti samo izvanredni i reći će da nisi dobro ispunjavala radne zadatke, pa se možeš slikati za bilo kakvu otpremninu, a i na slijedećem poslu bi se to pročulo bez obzira u koji grad otišla (uvijek se sve dozna)
    potpis!! frajer je došao tek nedavno i već mobingira??? pa postoji valjda i netko iznad njega??? valjda lik nije neka familija šefu pa da će ga štititi??? držim fige, i doista potpisujem Boxicu: bori se za sebe!!!!

  13. #13
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    vidim da si temu poduplla pa ti linkam ono kaj sam odgovorila na istoj temi, ali na drugom mjestu .

    http://forum.roda.hr/threads/66071-d...-dobijem-otkaz

  14. #14
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ja bi ga "ulovila" na samo i dobrahno popričala s njim, možda čak se i spustila na njegov nivo, da vidi da nisi neka balavurda nego osoba koja je taj posao (u toj firmi) radila puno prije njega, i to, koliko shvaćam, odlično! Zato, nedaj se nego istjeraj pravdu na vidjelo!

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    236

    Početno

    ja bih prvo kao Snekica, ali bih mu se na sastancima argumentirano suprostavila i demantirala njegove navode,
    što kraće i konkretnije možeš. Otkaz ne bih dala nikada dok nemam potpisan ugovor sa drugim poslodavcem.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Nemoj razmisljati o otkazu dok nemas drugi posao.
    Bori se za ovaj posao i za svoje mjesto u firmi, a i sama kazes da ce u mirovinu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •