Stranica 2 od 15 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 740

Tema: Razmjena, poklanjanje sjemenja, sadnica,...

  1. #51
    Gost

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa Vidi poruku
    anemona, ja bi rado malo sjemenja dinja
    Dragonfly, meni obavezno pasifloru! Samo, neće li joj dugo trebati da izraste?

    Ja budem u ponedjeljak rezala svoju lavandu pa će biti sadnica. Samo recite. Imam i nešto prekrivača tla za vrt koje mogu razmnožiti, ali ne znam kako se zovu.
    Ja sam zainteresirana za ove prekrivače tla jer u travnjaku imam dosta rupa , posijala sam djetelinu ali nakon mjesec dana djeteline nema na vidiku !!

  2. #52
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    babyboys i ninik, mislim na vas. Majka ne može pronači sjeme (a i ja sam svoje zagubila), pa vam nosim sadnice s mora. Vidimo se u 6mj.

  3. #53
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Suncokreti - imam dvije vrste: Ajvini (samo ne znam jesu li ok za širenje te vrste jer su mi bili posađeni blizu druge vrste pa su se možda križali) i drugu vrstu koja je neka obična, ali isto jako lijepa, sjemenja ima na izvoz.
    Bundeve - razne, hokaido, muškatna i još neke koje više ni ne znamo kakve su ali sve bi trebale biti jestive a ne ukrasne. Razmjenjivali smo sjeme pa više ne znamo koje je koje. Samo moram provjeriti s mamom koliko joj je čega ostalo.
    Od starijeg sjemena kojem je upitna klijavost sjećam se da imam sjeme ricinusa (oprez, vrlo otrovan) i nešto malo sjemena rogača.

    Oni koji mi žive blizu mogu uvijek naručiti sadnice melise (matičnjaka) koje imam i puno više nego što sam to htjela. Toga kod mene ima u neograničenim količinama.
    Osim toga, mogla bih napraviti sadnice pasiflore, mente, jorgovana (bijelog, ljubičastog i tamno ljubičastog - ovaj zadnji je jako lijep), šljive, možda i lješnjaka, lavande... obično u neko doba godine imam i sadnice badema... ali nije sigurno hoće li mi sve to uspijeti. Vi se slobodno predbilježite ako vas što od toga zanima, meni nije problem pokušati, ali dok ih ne vidim kako bacaju lišće ne mogu ih obećati.

    Mene zanima ako netko ima sjeme ili sadnice biljke ljupčac, stevie, sadnice jasmina (ali onog pravog, zimzelene penjačice, ne neke hibridne sorte).
    Mašenka, može sjeme rikole?
    moram pitat mamu ima li još koju sjemenku stevije (dobili smo svega par komada sjemenja), ako nije posadila sve pa će biti na godinu, nadajmo se
    kako se uzgaja rogač i bi li uspio u SZ Hrvatskoj?
    ja bi sadnice šljive i lješnjaka i badema i mente i matičnjaka, samo ne znam baš da smo si blizu
    imaš li sjeme mente možda da pošalješ poštom?

  4. #54
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Da li netko ima sadnicu smokve one koja uspjeva u hladnijim krajevima (sjeverozapadna Hrvatska)?
    joj i ja bi jednu takvu, mogla bih ju preuzeti u zg

  5. #55
    Gost

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    joj i ja bi jednu takvu, mogla bih ju preuzeti u zg
    Kaj postoji takva smokva ??

  6. #56
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    ja sam vidjela i plodove na stablu smokve u SZ Hrvatskoh
    ipak ja ju namjeravam posaditi na sunčanu stranu i možda u zavjetrinu, zna li netko kakvi joj uvjeti trebaju?
    još samo da sadnicu pronađem...

  7. #57
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Anemona i tina55 - Znam ljude iz Osijeka koji su kod nas na ljetovanju kupili smokvu, posadili je u zavjetrinu i na sunce, navodno uspijeva...
    Sadnice mogu ja napraviti, samo je pitanje dopremanja.
    Ako imate zaklonjeno i sunčano mjesto, uvijek se može pokušati. Još je bitno da ne raste u predobroj zamlji. Ona voli kamenjar i škrtu zemlju. Ako je sadite u plodnu zemlju, dobro je čak da joj nekako postavite prepreke za korjenje, npr da postavite betonske ploče oko korjena - pokušajte malo prosurfati, ja ne stignem sad jer sam u gužvi ali znam da sam na netu to vidjela.
    Ovdje je o uzgoju smokve na kontinentu.
    http://www.coolinarika.com/forum/viewtopic.php?id=624

    Rogač, već puno teže, on uspijeva samo u južnijoj Dalmaciji. Mislim da to nema smisla ni pokušavati, osim ako ne mislite napraviti bonsai i držati ga u kući.
    Sjeme melise i mente mogu sakupiti do jeseni pa da ih možete posaditi druge godine (ne sakupljam im više sjeme jer mi se te biljke toliko množe da ih imam i previše ), ili ako budem putovala za Zagreb javit ću se pa vam mogu donijeti neke sadnice, to bi svakako bilo bolje. (Nedavno sam bila, pa ne znam kad ću opet...)

    Steviju mi je obećala... Mama Medo ili netko drugi :? tako da čuvajte sjeme ako ga nemate puno.

  8. #58
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Odlična tema
    Ima li netko možda sadnicu žutog paradajza ili zna gdje ga ima za kupit?

  9. #59
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    pitala sam mamu, na kraju i njen izvor čuva sjeme stevije pa ni ona nije dobila

    pomikaki, onda imam pravo mjesto i tlo za smokvu, ako ti se da, napravi mi onda sadnicu smokve i jednu lješnjaka
    snaći ćemo se nekako za dopremanje kad sadnice budu spremne, ja ih mogu doći preuzeti u ZG, ako budeš išla, ili ću nagovoriti MM-a da organiziramo neki izlet pa ih pokupim gdje ti bude odgovaralo, ne znam gdje si ti?
    a kad te već davim, skupi mi i koje sjeme metvice i melise za slijedeću godinu
    puno, puno ti hvala

    ja sam razmišljala imam li gdje kakvog sjemenja, a sad sam se sjetila da imam sadnica višnje (već smo presađivali i uspjelo je) i vinogradarskih bresaka (mali plodovi, ali fini), ako nekome treba

  10. #60
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Evo i ja molim sadnicu smokve.
    Imaju ju kod nas jedni ljudi koje poznajem (ali od njih ne mogu dobiti sadnicu), uspjeva ko luda.

  11. #61
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    pomikaki, jel ti stigla rukola? Nešto se mrštile tete na pošti jer koverta šuška .
    Meni stigle sadnice stevije, nešto ih pokrepalo putem, mogu se odreći 1-2 ako hoćeš samo ne znam kako ti ih dopremiti, čini se dosta osjetljiva biljčica.

  12. #62
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    curke, trazim sadnicu kamelije! gdje su istrijanke, pomozite! molim vas ako ikako mozete pomoci, ja bih to taaako voljela....

  13. #63
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    mašenka, stigla je, puno ti hvala i čujemo se idući tjedan za ostalo.
    tina i Anemona, isto javit ću vam se pp-om idući tjedan, u gužvi sam već neko vrijeme. A u međuvremenu ću malo pripremati sadnice ovaj vikend.

    Tko je tražio žuti paradajz - imali smo ga prošle sezone (ne znam kako, sam se pojavio) ali nije nešto, bezukusan je u usporedbi s crvenim. Jedino je salata šarenija.

  14. #64
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ovako, neke melise i jorgovani su otputovali ali toga ima još puno.
    Lješnjaci su više - manje rezervirani jer ih nemam puno. Šljive još moram iskopati.
    Smokvi i nara mogu napraviti još.
    To su sadnice, njih bih radije dijelila po Istri.

    A što se tiče sjemena, našla sam nešto ukrasnog slaka, ako ga netko hoće sad je zadnji čas da se posadi.

  15. #65
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Netko je pitao za sadnice stevie:

    Ima ih navodno u rasadniku Pfarrer, Kameniti stol 5 u Zagrebu, gdje sadnice možete kupiti po cijeni od 4 kune po sadnici. Više o sadnicama saznajte na 099/515-4903 i 091/4580801 ili mailu pfarrer@post.t-com.hr"

    info je sa http://www.steviana.hr

  16. #66
    Gost

    Početno

    Imam jednu veeeeeliku molbu , molila bih za sadnicu lovora (onoga čije listove stavljamo u jela) i sadnicu lješnjaka .Ako netko slučajno ima lokacija istočni dio zagreba , ali ako je dalje plaćam poštarinu !!!
    Posljednje uređivanje od kbegicsi : 27.07.2010. at 15:53

  17. #67
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Nudim mladicu tamne magnolije za sadnicu svijetle magnolije. Zagreb i okolica jer je preveliko za slanje dalje. Vlastiti uzgoj.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    moja mama ima ljupčac, selen, vegetu ... ili kako ga već tko zove - ali ne kužim kako se 'ulovi' sjeme!
    jesam li fulala temu?
    pomoć molim!

  19. #69
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj kbegicsi prvotno napisa Vidi poruku
    Imam jednu veeeeeliku molbu , molila bih za sadnicu lovora (onoga čije listove stavljamo u jela) i sadnicu lješnjaka .Ako netko slučajno ima lokacija istočni dio zagreba , ali ako je dalje plaćam poštarinu !!!
    Ako ne uspiješ nabaviti, ja ti ih mogu uzgojiti do proljeća. Slobodno se javi, taman sam u projektu uzgoja biljaka za svoj vrt.

  20. #70
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    moja mama ima ljupčac, selen, vegetu ... ili kako ga već tko zove - ali ne kužim kako se 'ulovi' sjeme!
    jesam li fulala temu?
    pomoć molim!
    Ja sam probala uzgojiti iz sjemena al ništa nije izašlo. Pa sam onda se ogrebla za dio korjena i to super napreduje već godinama. A sjeme se pobere sa cvijeta, a kažemo ulovi dok ne popada po zemlji, kužiš

  21. #71
    Gost

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ne uspiješ nabaviti, ja ti ih mogu uzgojiti do proljeća. Slobodno se javi, taman sam u projektu uzgoja biljaka za svoj vrt.
    Svakako se beziciram ......ma ljubim te !!!

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj ZAUZETA prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam probala uzgojiti iz sjemena al ništa nije izašlo. Pa sam onda se ogrebla za dio korjena i to super napreduje već godinama. A sjeme se pobere sa cvijeta, a kažemo ulovi dok ne popada po zemlji, kužiš
    sad je mama nekako ulovila sjeme i čeka da izraste - navodno mu treba dva tjedna da izađe -pa ćemo vidjeti - ako ne mrknuću joj korjen - hihih
    Posljednje uređivanje od Bobica : 19.08.2010. at 23:26 Razlog: tipfeler ofskroz

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    na 4 rijeke
    Postovi
    102

    Početno

    ja bi ljupcac ak neko ima
    jel to kad se posadi prezimi vani?

  24. #74
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    Lavinija, da, to prezimljuje vani, meni u bašti već godinama, u jesen se posuši i lišće propadne, a na proljeće tjera kao ludo. Sjemena ima za kupiti od Semenarne Ljubljana po šifrom 1096 http://www.sjemenarna.hr/Katalog_HR_...a-tisk-web.pdf (29 str) kupila ali nisam probala sijati

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    evo mojoj mami nije uspio iz sjemena - sad sam joj ćopila komadić korjena - javim kako mi ide!

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    na 4 rijeke
    Postovi
    102

    Početno

    skupila sjeme nevena, pa ak bu ko htio
    jel vec kupio to sjeme, ne znam jel mora bit skroz suho, onak smedje, il moze dok je jos zelenkasto, pa posusit

  27. #77
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Po mom iskustvu, sjeme mora biti skroz zrelo, onako smeđe, pa ma o kojoj se biljci radilo. I mora se posušit skroz. Jedino ono koje je unutar sočnog ploda, vadi se iz zrelog ploda, ne treba čekati da plod osuši ( nar, marakuja, trešnja, avokado, paradajz, tikvice...). Neko sjeme treba staviti par tjedana u frižider da imitiramo zimu prije nego ga posijemo, ali to su već detalji.
    (Ili odeš na Farmville na facebooku pa siješ i bereš do mile volje.)

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    na 4 rijeke
    Postovi
    102

    Početno

    kad bi nekoliko njih koji su satima na Farmille odvojilo koji sat kod mene u vrtu, bilo bi hrane za sve nas i za prodaju

  29. #79
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Lavinija, potpuno si u pravu, ali ja taaako volim Farmville. No, isto tako sam upravo jela smokve, jabuke i grožđe iz mog vrta.

  30. #80
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ima li netko sjeme slanutka? Da li se uopće i u kojim krajevima uzgaja kod nas?

  31. #81
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Ja sam ga nekad davno kupila od Zlate Nanić, oni imaju eko uzgoj negdje oko Vrbovca, ali nisam nikad nigdje drugdje vidjela sjeme za kupiti.

  32. #82
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ako se tko rješava sadnica kupina, malina, ribizla, borovnica - ja sam spremna doći po njih bilo gdje u ZG ili okolo ZG-a.

    Mogu ponuditi sadnice zvjezdana, nekakvog rozog grma i žutih, prekrasnih coreopsis zagreb http://www.losely.com/images/co%20pi...s%20zagreb.jpg ili http://www.rockwallgardens.com/Drought.html
    Posljednje uređivanje od Ifigenija : 04.11.2010. at 14:27

  33. #83
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Noćas je bura malo iskezila zube na nas:
    http://public.fotki.com/malamasa/sva...opy.html#media .


    Ostali smo bez žute šljive (koju sam taman dovršila obrezivati da je dovedem u red), ali i bez meni omiljene i jedine amule (ciburina ili kako ga već zovu) , satralo je pri korijenu tako da ne vjerujem da će potjerati mladice, a i trebalo bi kojih 40ak i više godina dok dođe opet isti hlad .
    Šljiva imam još, mislim da bi mogla i iskopati koju mladicu viška ako netko želi, ali nemam pojma gdje bi našla sadnicu amule?
    Zato molim ovdje ako netko zna da se negdje prodaju, dijele, daju iskopati ili tako nešto, jer malo me sramota u 35. verati se po tuđim stablima i krasti zelene amule, ali ako nema druge morat ću .
    Posljednje uređivanje od mašenka : 02.03.2011. at 15:41

  34. #84
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Uh joj :/ dobro vas je udarilo
    kod mene rastu neke podivljale šljive - budu slične kao ciburi ali crvenkasti, možda bih mogla iskopati mladicu
    Imala sam i jedan lijepi žuti cibur ali su ga majstori porušili kad smo nešto radili oko kuće, ako nešto baci na proljeće javit ću ti

    inače, ako nekom treba sjeme lovora, dinje, lubenice, koromača ili pasiflore - nudim
    a ja bih nekako uzgojila artičoke, ima li tko sadnice? Ili sjeme, ako se može uzgojiti iz sjemena?

  35. #85
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    E ovaj je bio crven (iako to ne smatram jestivim kad je zrelo ), ako se pojave bilo kakvi -tu sam .

    Artičoke nemam sjeme, ali sam sadila prije 3 god iz sjemena(vulgaris iz agrarije) lijepo su rasli jedino im koze dosta smetaju . Frendici sam dala pola sadnica i lijepo su cvali.

    Ako ti je koromač-koromač a ne kopar(negdje smo razglabali o tome?) hočem!
    Kad odbolujem amulu, napravit ću reviziju sjemena za ovu godinu pa se javim s viškom.

  36. #86
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    onda ću ti iskopati jednu od tog crvenog, imaš ga kamo posaditi pa neka raste (a samo da znaš da se čitav život čudim toj maniji zelenih cibura )
    još uvijek ti čuvam jedan bijeli jorgovan (valjda je bijeli)
    a koromač ću ti probati iskopati sadnicu, kad nisi predaleko, nije kopar (valjda nije)

    Citiraj mašenka prvotno napisa Vidi poruku
    lijepo su rasli jedino im koze dosta smetaju .
    ma daj



    e da, još imam viška sjemenki raznih tikvi, samo nisam sigurna kakvih sve, mislim da imam hokaido - moram provjeriti

    a u proljeće ću vjerojatno imati sadnice koje sam nudila i prošle godine.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    ma mislim da ti je amulu lako nać, ja znam da je oko naše uvijek bilo brdo mladica po ljeti , sta od koštica koje smo pojeli (valjda lanjskih), šta od onih popadalih, samo moraš nać amulu koja ti je ukusna jer ih ima svakakvih
    ne znam kad se presađuje, ali mislim da se lako ulovi i znam da je jako zahvalna
    ja ću tek na ljeto do "moje" amule, pa ako te se sjetim...
    po rijeci i u zaleđu rijeke imaš brdo amula koje rastu onako na divlje pa možda da nekog uzicaš da ti nađe

  38. #88
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Jesu li amule šljivići, ringlovi? Tipa 3 cm u promjeru žuti plod kao šljiva? Mi smo to imali u viksi, dok koze nisu češanjem rogovima oštetile koru...
    Ako je to to, i ako netko ima - pliz, bilježim se sa štovanjem.
    Ja uzgajam kojekakve sadnice, pa kad vidim što mi je uspjelo, i što imam viška, javit ću da se mijenjamo.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    amule jesu neke vrsta šljiva, okrugle, manje od šljiva, ja ih znam kao crvene, ima i žutih

  40. #90
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Da, neka prašljiva , zovu ih i ringlo, mirabelle...

    Školjkica znam svuda su rasle (kvarner) ali nekako mi se čini kao da su izumrle skupa sa nekakvom dračom i šumarcima, ili se ja ne motam po pravim mjestima, ali i prije nego je ova stradala sam htjela nabaviti još koju, pa ni za lijek. Ova naša ni jedne mladice nije bacila .

    Pomikaki, možda se onda vidimo i ove godine

  41. #91

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    Ma daj me samo na ljeto podsjeti i nekako ćemo ih preselit, ako nista drugo skupit ću ti koštice, amule su voće mojeg djetinjstva, obožavam ih, njih i smokve, čak sam i probala od amula radit marmeladu, bila je genijalna, ali posla previše

  42. #92
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    mašenka, nisu izumrle, meni se posvuda zasade i uvijek ih čupam. Ove godine ću ti se javiti čim nađem koju sadnicu. Mi ih zovemo cibori. Imam i gomile lovorika koje same niknu, pa hrast, koprivić (ladonju). Moram čupati jer bi mi sve popunila ta stabla.

    Misliš li na divlji koromač? Toga imam na livadi ispred kuće, mirisni, tanki listići, ustvari sav su listići-grančice, naraste oko metar.

  43. #93
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    hvala ti, čekam da se pojave , ako se nađe i koji lovor rado ga udomljujem .

  44. #94
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Baš sam se pitala što su amule.
    U Os ih zovu ringlovi, a u istočnije i južnije ZERDALIJE!
    Eh da, voće i mog djetinjstva!
    Mašenka, želim ti da brzo nađeš svoju novu amulicu (je li i Ivo Amulić dobio po njoj prezime ), ako ništa, slat ću neku slavonsku!

  45. #95
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    drage zelenašice molim ako netko ima viška sjemenja i sadnica, znači ono što bi bacio, nek ne baca jer ja to trebam! od ove godine sadim svoj vrt i ta me ideja potpuno obuzela i želim što kvalitetnije biljčice. sve je dobrodošlo. ja vama na žalost ne mogu zasad na jednak način vratiti al se nadam da ću već slijedeće godine moći!

    ako netko želi i može nek me kontaktira na pp. naravno, troškove dostave podmirujem! hvala

  46. #96
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Uz do sad navedeno, našla sam u zalihama od prošle godine sjeme za crvene rog paprike i ljute papričice, te suncokret od pretprošle godine, ali izgleda da klija (posadila pred par dana).

    A moja mama traži sjeme slijedećeg cvijeća:
    zijevalice
    gazanija
    kozmos ili uresnica
    rudbechia sp.
    zvjezdan / Aster sp.
    buhač
    Dnevni ljiljan / Hemerocallis sp (bojim se da se on ne razmnožava tako lako sjemenjem nego gomoljima)

    Ako netko ima nešto od navedenog, olakšat će mi život

    flopice, šaljem ti pp.

  47. #97
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ja imam Hemerocallis obični narančasti, gomilu, samo ih treba iskopati. Ovakav:
    http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...ed=0CCIQ9QEwAQ

    I plavi zvjezdan, visoki i niski, isto gomilu, ovakav:
    http://www.cvijet.info/slike_cvijeca...dan/16205.aspx

    Imam tj. imala sam ljeti i zijevalica i gazanija, ali nisam spremala sjeme, no vjerojatno će ih izaći kad zatopli. Kod mene je prilično slobodan uzgoj i ja ne tjeram biljke u kalupe, pa im tako puštam da sjeme bacaju gdje hoće (uf, tako i djecu odgajam, a i psa, ali što mogu kad mi je takav stil).

    Mašenka je već i posadila svoje sadnice. Ali, mi smo relativno blizu, a ne znam kako dostaviti dalje. Poštom baš i ne, zar ne? Ideje su dobrodošle.

  48. #98
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Buhač imam ali par godina staro sjeme, meni nije uspio lani i nemam živaca za ponovni pokušaj, nema puno ali nek proba ako hoće.
    Uresnica joj isto mogu dati.

  49. #99
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    U isto vrijeme pisale .
    Amule su se lijepo smjestile, na sigurnom od kozica, nadam se i bure . Lovor isto.

    Ako hoćete cure mogu biti kurir pošto sam uskoro preko Učke opet, a s Pomikaki ću se vidjeti ove godine (sori moram malo, to ide i na moj račun).

  50. #100
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Super, može sve i od jedne i od druge. Beti, slala sam ti pp ali ti je pun inbox. Mašenka, godina je duga može i sjeme od buhača, možda uspije. Sve ovo ostalo možda nađem u agrarijama (bila sam već tražila, popis je bio i duži ali kažu da još dosta toga treba stići), a za buhač ne znam da li je toliko popularan

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •