Stranica 14 od 15 PrviPrvi ... 412131415 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 740

Tema: Razmjena, poklanjanje sjemenja, sadnica,...

  1. #651

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Lotta prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam sadnice, ali ti imam sjeme pitome kiselice. Domace.
    Samo da izvjestim, Lotta, kiselica konačno dočekala sunce i toplinu i evo je polako okrupnjuje.
    Već sam se bila zabrinula da sam nešto krivo radila, provirila ona dosta brzo ali stala, i ostala tako sve do evo ovih par sunčanih i toplih dana...
    Kod vas je toplo, tvoja je valjda već i za berbu spremna, ne?

  2. #652
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ma, draga ja ti ne znam ni sto je to tocno, tu sam vrecicu dobila na poklon kad sam kupovala razna sjemenja.
    Super, bas mi je drago da je uspjelo!!

  3. #653
    ženazmaj avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    101

    Početno

    Oduvijek sam znala da je moj svekar zakon, jer ja nemam pojma kad se šta sadi i sije, jednoga dana kad ga ne bude često ću biti na ovom dijelu foruma.

  4. #654

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj ženazmaj prvotno napisa Vidi poruku
    Oduvijek sam znala da je moj svekar zakon, jer ja nemam pojma kad se šta sadi i sije, jednoga dana kad ga ne bude često ću biti na ovom dijelu foruma.
    Bez brige, sve se lako nauči. Ja sam isto početnica, a imam svega pomalo.Imam i raznog sjemena ,ako kome što treba.

  5. #655

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    58

    Početno

    Ja bih željela ove godine ozbiljnije napraviti svoj vrt nakon nekoliko godina pauze. Imam nekog sjemena od prošle godine i rado bi ga mijenjala za nešto drugo. Budem vidjela što imam i bilo bi mi drago da me uključite u razmjenu. Mene zasada zanima rajčica (sve vrste),paprika, razne tikve i nešto kao ljupčac, vlasac, pelin... Ne treba mi puno, planiram zasijati po par sjemenki. Imam Jeleninu čičoku i suuuper je. Svima veliki

  6. #656
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Vrtlarice, kako teku pripreme za sadnju, je li prestihano, sve pripremljeno? Moji luk i cesnjak su pedalj izrasli, sadnice na prozoru oko 3 cm za sad

  7. #657
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ja sam posijala papriku. Jedino mi je crvena rog niknula ima cca 3cm isto...oranje vrta ce sigurno jos mjesec dana pricekati sve je u vodi i blatu. Imam dosta sjemena blitve domace. Voljela bih se mijenjati za rajcicu volovsko srce, cherry, žutu papriku za kiseliti i zelenu mesnatu.

  8. #658

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    za sada samo uživam u proljeću, kad ga ugledam između kiše

  9. #659

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Zna li ntko gdje u Zg nabaviti gnojivo? Kako do onog hipodromskog?

  10. #660

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam posijala papriku. Jedino mi je crvena rog niknula ima cca 3cm isto...oranje vrta ce sigurno jos mjesec dana pricekati sve je u vodi i blatu. Imam dosta sjemena blitve domace. Voljela bih se mijenjati za rajcicu volovsko srce, cherry, žutu papriku za kiseliti i zelenu mesnatu.
    Ja molim malo sjemena blitve a rajcice eventualno mogu doniijeti stabljike jer je to kod nas "draca" po vrtu (mislim ove cherry)

  11. #661
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Moze podatke na pp

  12. #662
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Krećem u organske vrtlare, dosada sam sadila samo cvijeće, sad se bacam na povrće. Imate li netretiranog sjemena za podijeliti, i ako netko ima sadnicu korabice, djeca ih vole, nemam je gdje nabaviti za uzgoj. Zasada nemam čime uzvratiti, osim mente, lovora i sl.

  13. #663
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Poludjet ću od crvenih pauka i biljnih uši.
    Uzmem biljku, fino se drži koji tjedan, a onda zalijevala, ne zalijevala (nikada nisam sigurna koliko je dovoljno) počne venuti.
    Mislila sam da vene od previše vode, stavim je na sunce, a onda primijetim da je puna paučine i da mali crveni pauci rade svoje.

    Susjeda mi ima predivne maćuhice, u cvatu su valjda cijele godine jer kad god bacim oko pun prozor cvjetova. Tako sam zavidna.
    Štogod sam kupila od maćuhica uvijek bi nametnici požderali kroz tjedan ili dva.

    Ne, cimet i duhan ne pomažu. A bubamara sada nema.

  14. #664
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Krećem u organske vrtlare, dosada sam sadila samo cvijeće, sad se bacam na povrće. Imate li netretiranog sjemena za podijeliti, i ako netko ima sadnicu korabice, djeca ih vole, nemam je gdje nabaviti za uzgoj. Zasada nemam čime uzvratiti, osim mente, lovora i sl.
    Korabice nemam, al imam svog sjemena. Sto bi ti sijala?

  15. #665
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku

    Susjeda mi ima predivne maćuhice, u cvatu su valjda cijele godine jer kad god bacim oko pun prozor cvjetova. Tako sam zavidna.
    Štogod sam kupila od maćuhica uvijek bi nametnici požderali kroz tjedan ili dva.

    Ne, cimet i duhan ne pomažu. A bubamara sada nema.
    meni isto duhan nikad nije pomogao
    kad se radi o nejestivom bilju, ne trošim više vrijeme ni na šta što nema nacrtan kostur i osam uskličnika na pakiranju

  16. #666
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Lotta prvotno napisa Vidi poruku
    Korabice nemam, al imam svog sjemena. Sto bi ti sijala?
    Začinske biljke, rajčice,tikvice, korabe, cikle, rotkve, krastavac, grsšak, mrkva, grah, kupus, kelj... Svega bih. Želim mali, raznovrsni vrt, jer imam kraj kuće veliki vrt u kojem svake godine djed sadi iste tri kulture za nas i prodaju, i ne mogu ga odgovoriti od umjetnog gnjoja i otrova.
    Ne trebam mnogo sjemena. Dovoljno za tri, četiri biljčice od svake vrste.

  17. #667
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ja imam nesto svog sjemena, nesto kupovnog. Kupovno je iskljucivo od eko uzgajivaca, tako da mislim da je ok. Slozit cu ti neku kombinaciju, napisi mi adresu u pp. Samo se nadam da ti je tsj dio bar malo odvojen od ovog velikog vrta, jer se vjetrom dosta toga otrova rasprsi okolo...

  18. #668
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Treba ko glisstenjaka, kolega prodaje

  19. #669

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    upustila bi se u sadnju paradajza na balkonu. jel ima mozda netko sjeme ili sadnice nekih malih rajčica pogodnih za balkon, cherry npr.
    nemam nista za ponuditi nazalost za razmjenu jer tek pocinjem, nudim jedino cokoladu

  20. #670
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ja imam cherry bas moje sjeme, ali definitivno nije za balkon, jer bude ogromna biljka, veca od svih drugih vrsta rajcica sto imam. Pogledaj po internetu bas balkonske rajcice, znam da sam nedavno vidjela, ali ne mogu se sjetiti...

  21. #671

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    A sta je glistenjak? Ako mi treba: Koja je cijena?

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Treba ko glisstenjaka, kolega prodaje

  22. #672
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

  23. #673

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Ja imam cherry bas moje sjeme, ali definitivno nije za balkon, jer bude ogromna biljka, veca od svih drugih vrsta rajcica sto imam. Pogledaj po internetu bas balkonske rajcice, znam da sam nedavno vidjela, ali ne mogu se sjetiti...
    Lotta hvala, gledala sam na internetu i spominju se Minibel sorta koja ne naraste puno i te cherry rajčice.
    Mislis da mi te nebi bile dobre za balkon i ako tegla stoji na podu?

  24. #674
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    A ne znam, meni te moje šerice budu najvece rajcice u vrtu. Mislim biljka, plod bude normalan, mali.mogu se valjda i malo oblikovati da ne idu bas toliko u visin, ne znsm mozes pokusati. Kupila sam lani jedan pelat koji je bas ispao neka niska biljka, nije bio veci od pola metra, s plodovi su isto onako omanji. Uzela sam sjeme, mogu ti poslati. Daj mi adresu na pp.
    Posljednje uređivanje od Lotta : 21.03.2016. at 15:48

  25. #675

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Lotta moze, hvala ti puno.

  26. #676
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Naletila sam na link na FB-u: http://www.permacooltura.net/?page_id=6040

  27. #677
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Da, ja od njih dosta toga kupim...

  28. #678
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Tražim: Češnjak, bosiljak, origano, ljupčac, celer korijenaš, cherry rajčice... Ne nudim ništa jer ništa nemam.. :/
    Voljela bi početi saditi, pa ću skupiti sjemenje za drugu godinu

    Ako netko ima viška, bit ću zahvalna

  29. #679
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    E da, Lotta, čini mi se da si mi ti poslala cherry prosle godine. Sadila ih je mama, stvarno su visoke i divne bile

  30. #680

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Kad sadim iz sjemena, dali najprije sjeme stavim u malu teglicu pa kad malo izraste ga presadim u vecu ili ga je bolje odmah staviti u vecu pa ne presadjivati?

  31. #681
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    E da, Lotta, čini mi se da si mi ti poslala cherry prosle godine. Sadila ih je mama, stvarno su visoke i divne bile
    Moguce, znam da sam slala, ali ne sjećam se kome.
    Od toga sto si gore napisala, imam ti samo te cherry. Hoces da ti posaljem?

  32. #682
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Kad sadim iz sjemena, dali najprije sjeme stavim u malu teglicu pa kad malo izraste ga presadim u vecu ili ga je bolje odmah staviti u vecu pa ne presadjivati?
    pa ja mislim da je logika prvo sijanja u manju pa presađivanja ta da ne znaš koliko će ti sjemena niknut, posiješ gušće, a onda kad biljčice malo porastu, posadiš one koje su izrasle po točno određenom razmaku koliki im je potreban da rastu dobro. inače ti mogu niknut dvije biljke jedna do druge, a onda pored njih 30cm praznog prostora

  33. #683
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Kad sadim iz sjemena, dali najprije sjeme stavim u malu teglicu pa kad malo izraste ga presadim u vecu ili ga je bolje odmah staviti u vecu pa ne presadjivati?
    Zavisi koliko toga sijes i koliko mjesta imas. Najcesce se posije sve skupa, pa se naknadno pikira ( rasađuje). Ja to ne radim, ja sijem po 3 sjemenke u čašu od jogurta i vise ih ne selim do vrta. Jedino sto napravim kad dobiju 2 prava lista onda ih izvadim i posadim dublje u cassicu, jer se znaju zbog topline u kuci izduziti.

  34. #684

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    cure hvala vam puno. onda ce najprije u casicu ili manju teglicu pa kad vidim kako im je i kad malo narastu dobit ce vecu teglu pa na balkon.

    bas bi voljela da mi uspije

  35. #685
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Stiglo sjeme! Posijano je, jedva čekam da nikne...Hvala ti!

  36. #686
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    I drugi put! )
    Posljednje uređivanje od Lotta : 01.04.2016. at 20:46

  37. #687
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    tražim ljupčac ako tko ima...

  38. #688

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    58

    Početno

    Ako netko ima viška molila bih malo bosiljka (više vrsta), majčinu dušicu, origano i sl začinske travice, te neven, dragoljub i bilo koje cvijeće koje pokriva tlo. Nemam puno al našlo bi se nešto možda za razmjenu.

  39. #689
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj petit prvotno napisa Vidi poruku
    Ako netko ima viška molila bih malo bosiljka (više vrsta), majčinu dušicu, origano i sl začinske travice, te neven, dragoljub i bilo koje cvijeće koje pokriva tlo. Nemam puno al našlo bi se nešto možda za razmjenu.
    Od zacinskih nemam vise, ali imam nevena i dragoljuba nesto. Posalji adresu na pp.
    Sto imas ti od sjemena? Mislim da mi nista vise ne treba od ovog sto sam planirala sijati, ali ako imas nesto zanimljivo ...

  40. #690

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Cure ima li koja mozda sadnicu paulownie?

  41. #691
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Što je to?

  42. #692

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Meni skoro najdraze drvo, brzorastuce, prekrasnih mirisnih ljubicastih cvatova. Lako se uzgaja iz sjemena pa ako slucajno netko ima, bila bih zahvalna.

  43. #693
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Guglala sam. Bas lijepo izgleda.

  44. #694
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Imam ja. Šalji adresu

  45. #695
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    U Rusiji je običaj posaditi ju u vrt kad se rodi kćer.
    Drugi izvori kažu u Kini.
    Tko zna, možda jedni pokupili od drugih pa u obje zemlje sade kad dobe kćer.
    Predivno stablo, brzo raste, divni listovi, krasni mirisni ljubičasti leptirasti cvjetovi, interesantan plod. Jedno od meni dražih.

  46. #696
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    jestiv???

  47. #697
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Paulownia je vrlo agresivna biljka, smatra se opasnom za okolis. Googlajte malo i one stranice koje zavrsavaju na org i edu, ne samo com. Ima komercijalne koristi od nje, ali jako crpi tlo i ne bih je imala u vrtu.

  48. #698
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Razlika je velika uzgaja li se u drvoredima u komercijalne svrhe za proizvodnju drva ili kao predivno soliterno ukrasno stablo.

  49. #699
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Ove moje su hibridi, Tomentosa je invazivna, moje su Elongata Shan Tong.

  50. #700

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Ako netko želi sjeme novozelandskog špinata, javite. Žao mi je da propadne, imam nešto za podijeliti. I sjeme tikava narančastih, jestivih, raznih vrsta, pomiješano, ne znam više koja je koja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •