Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: Nikako se riješit kašlja...

  1. #1
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno Nikako se riješit kašlja...

    Moja Mrvica (23mj) kašlje već oko mjesec dana. To je dosta mokar kašalj, iskašljava, ali to i proguta, i sva se strese. Ne zna još ispljunut van. Nosić curi malo ili nimalo. Kad je krenulo to s kašljem, pedica joj dala supremin sirup, radili bris nosa i grla i sve ok. Nekad prođe cijeli dan da ne zakašlje, a onda po noći kašlje po deset minuta. Ide u jaslice, dosad je imala jednu upalu grla (anitibiotici), a sad ide već! dva tjedna i "samo" kašlje. Aquamaris mi ne da uštrcavat, ništa nije upalilo, pa sam odustala. Počela sam razmišljat o Petrovićevom medu, jel bi to šta pomoglo, il je to samo preventivno? Ne znam kako da joj pomognem, kašalj nikako da prođe.

  2. #2
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Moj G inače kod svake viroze dobi kašalj koji zna dugo trajati i isto mogu čuti kako je pun šlajma a nikako ga ne može iskašljati. Po preporuci našeg ORL doktora kupim Fluimukan granule i kašalj se jako razrijedi te kroz jedno tjedan dana uspije sve to izbaciti.

  3. #3
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Fluimukan granule, kažeš? Prvi put čujem.A šta je to, mislim, sastav i to. To bi bilo super kad bi pomoglo. Napiši malo više o tome ako znaš, pliz.

  4. #4
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Ovak, na vrečici piše : 1 vrečica sadrži 100mg acetilcisteina, pomoćne tvari: saharoza, saharin, bojilo E110

  5. #5
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Hvala, Iva. Probat ću s tim. Inače, situacija nije dobra, jučer i danas kuri 39. :/ Danas nam ne gine pedica.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Naše uobičajeno iskustvo od polaska u vrtić: viroza sa ili bez temperature, uz kašalj, naravno, koji se polako smanjuje mjesec dana, ako ne dođe nova viroza... Ako mokra faza kašlja traje jako dugo odemo kod pedijatrice na preslušavanje i ponekad dobijemo antibiotik. On počisti stvar, ali za koji tjedan ili brže eto ti novog virusa i sve ispočetka.
    Djeca, kao i odrasli, obično imaju neku slabu točku, netko dobije proljev čim pojede nešto neuobičajeno, netko skupi streptokok lakše od drugih, nekom svaka prehlada ode u upalu uha, a netko kašlje. Mi smo te slabe točke otkrivali tek nakon polaska u vrtić (s 2.5 godine). Do tad su bili super.

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    mamazika, potpisujem te. I mi smo među "kašljačima" - ovaj put baš jako i iako nemamo temperaturu idemo danas doktoru.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    I kod nas sada kasalj !!
    Taj neiskorijenjivi slajm!
    Isto, prema preporuci forumasice Tea, koristimo Fluimukan granule!
    I OK su, samo uz to/ili koristim i 'Lipobalsamo supposte' !
    Oboje je za razrjedjivanje katara!
    Fluimukan imas u svim ljekarnama, proizvodi se u SLO i za djecu je od 100g! Cijena paketa od 40kom je 40kn!! I smije se koristiti 5dana!
    Okus je OK, slicno je cedeviti!
    A, Lipobalsamo supposte (za djecu od 1god) su cepici na bazi eukaliptusa, ima ih samo u Italiji, a alternativa su 'Ozopulmin G' cepici (za djecu do 1god), cijena oko 7Eura! Ali jako dobra stvar!
    I ide nekako... ali naravno uz to nos se cisti ....!
    Pravi rat se vodi sa slajmom!
    8)

  9. #9
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ja kupila, ali u međuvremenu je Mrvica dobila i gnojnu anginu i antibiotik. A u uputstvima piše da se ne daje u kombinaciji s nekim "micinima", pa se nisam usudila dati. No, bude se već potrošilo, nažalost.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Isto tako sam i ja (posto su ti čepići očito samo u Italiji) odlučila kupiti Fluimukan i kako ga nije bilo u najbližoj apoteci naložila sestri koja radi u Pharmaciji da mi donese.
    I ona zove da šta, da ovi njeni kažu da je to zastarjelo, otrovno, da to ne valja, da ne mogu vjerovat da bi to pedijatrica preporučila, i da šta nisu smislili ništa novo u zadnjih 20 godina.
    I ne budi lijena odo ja na web pa pronađoh što svega ima. Ispada da je tu prirodni samo Prospan, ostalo je sve umjetno i još nešto zanimljivo – nema dokaza da to sve skupa stvarno djeluje. Misle možda da to djeluje jer se uz to piju velike količine tekućine koja i tako razređuje sluz.
    Ali ništa nema tu loše napisano protiv Fluimukana i sličnih lijekova.

    Evo link pa se informirajte: http://www.farmakologija.com/materia/r_ex.htm

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Nama je opalio savjet s mama-mami, narezani luk ostaviti kraj bebine glavice, nama je nakon dvije večeri bilo super, kod nas je u pitanju bio nos, ali pali i za kašalj, koliko se sječam.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

  13. #13
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Jeste li se raspitali koliko djeca piju tekućine u vrtiću? Naravno malo!!! Naganjajte tete da im daju vodu i to onu ne turbo hladnu nego normalne temperature i stvar bi se mogla normalizirati. Moja preporuka kupite frišku Janu 2-3 dl i recite da je unutra lijek otopljen i da to mala treba popiti kroz jutro 8).

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Je, je.. poslat će ju doma!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    možete im na prsa namazati Eukaliptus balzam od Dr. Theissa.
    Naravno, ako je već potreban antibiotik ne znam koliko će ovo pomoći, ali neće odmoći.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    126

    Početno

    Kod dugotrajnog kašlja zna biti riječ i o alergiji. Takav je slučaj kod djeteta moje prijateljice, staro je 18 mj. Doslovno se guši, a redili su testove i alergična je na većinu onih poznatih - prašina, trava ...

    U ovo jesensko-zimsko vrijeme, kad se dogodi da moje cure kašlju ja im pravim domaći lijek protiv kašlja. Već se po formu pisalo o tome. Izdubim rodakvu, napunim je medom i čekam da to iscuri , nekih sat vremena. Rupica na dnu mora biti mala, probodena čačkalicom. Nama to super pomaže, a nema nikakve kemije. Poznato je da je rodakva čistač bronhija. Pije se jedna žličica svaka 4 sata.
    U proljeće je dobro za kašalj napraviti sirup od smrekinih ili bilo kojeg bora , grančica. Ima ga kupiti u DM-a ali je dosta skup, preko 60 kuna.

    Probajte s čajem od sljeza, samo ga za djecu razrijedite, 1/4 doze za odrazle. Obično se za djecu stavi žlica čaja na pola litre vode.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    Mi kupili taj od smrekinih iglica u DM-u !!
    I nema bas nekih promjena, a popila je pola boce!
    (hm.. a i inace joj dajem domaci med )
    Ali promjena je evidentna nakon inhaliranja! Kupili smo jucer ultrazvucni inhalator i probali ju inhalirati! I bas je dobro!
    Nos super cist, a i malo manje kaslje!
    A, cula i ja za fluimukan da nije bas nesto zdrav, ali ni ne steti previse pa ako pomaze... nama bas i nije pomogao!
    Nakako od svega najbolji su mi 'lipobalsamo' cepici i inhalator!

    Jos nisam probala taj domaci napitak od rotkve i meda!

    Ali evo danas sam napravila isto nesto domace protiv kaslja: med+maslinovo ulje+sok od limuna, toga se napravi pola salice i daje se zlicicom tokom dana!

    Ma treba sve probati, pa nesto ce valjda djelovati! :D

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Što je rodakva?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    To je rotkva, i to ona crna, velika, koja prilično smrdi kad se nariba. Izvana je crna (kao cikla, ali veća) a iznutra bijela. Malo je ljutkasta.

  20. #20
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    narezani crveni luk - kapula, preko noci pored bebine, djetetove glave super pomaze, ali taj vonj koji se jadva da prozraciti preko dana je stvarno strasan.

    nesto slicno rodakvi-crnoj rotkvi odlicno kod kaslja:
    nasjeckati sitno 2 kapule i jedan rezanj cesnjaka, preliti sa dvije jusne zlice meda, malo zagrijati da kapula pusi sok koji se stopi sa medom i svako malo cajnu zlicicu samo tekucine progutati. super i za djecu i odrasle. (osim sto je miris...ma vec znate)

    meni se to uvijek cini bolje od kemijskih sirupa. u becu u apotekama ima i jedan super caj brusttee, koji nama jako pomaze. a i ovo sto samaritanka kaze o tekucini mislim da je tocno. ja uvijek imam osjecaj da djeca u vrticu piju premalo tekucine.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Seni, jel brusttee dobar za sve vrste kaslja?

  22. #22
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    zorana, meni se cini barem kod mog djeteta i sebe same, da da.
    kod suhljeg kaslja smiruje iritaciju (ima i malo sljeza unutra), a kod vlaznijeg rascisti sluz.
    samo mi se cini da razne apoteke imaju razne mjesavine + one u vrecicama od mr kostas ili tako nekako.
    ovu mjesavinu (nisu vrecice) koju ja koristim radi apoteka u sedmom bezirku, blizu mog stana. ta mi je mjesavina nekako najbolja od svih koje sam isprobala. ako ti treba mogu ti napisati sastav caja, odnosno ime apoteke.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    moze moze :D
    posalji mi pp

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Može sastav ovdje?
    Meni je bio super Drogin prsni čaj (zvao se Trputac mix) u vrećicama, pogotovo za posao. Ali više se ne radi.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    mamazika, pa mi ga imamo u ljekarni

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Jesu li ga opet počeli proizvoditi ili imaš stare zalihe? Samobor? Mene su svi blijedo gledali kad sam ljetos pitala za to.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    MI smo to dobili početkom 7. mjeseca.
    rok mu je do 07/2006

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    ja sam cula da postoji neki **** ov caj za iskasljavanje pa sam htjela pitati ima li netko iskustva sa njim i sta misli o njemu?

  29. #29
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    evo obecani caj:

    brusttee (species pectorales):

    malvenblüte - sljez cvijet
    königskerzenblüte - nemam rjecnik sad kod sebe
    eibischblatt - list bijelog sljeza
    tymiankraut - timjan
    eibischwurzel - korijen bijelog sljeza
    süssholzwurzel - slatki korjen
    anis - anis

    doduse nisu napisani omjer, pa pretpostavljam da su jednaki djelovi.

  30. #30
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    zorana,
    imas pp

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    a gdje se moze kupiti taj brusttee caj?

  32. #32
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    na zalost u becu.
    ali pretpostavljam da ti ga moze napraviti i svaka ljekarna u zagrebu ako das popis sastojaka.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    königskerzenblüte
    izgleda da je ovo cvijet divizme

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    Prije pola sata sam narezala luk i stavila kraj M kreveta jer je prehlađen i sad uđem u sobu SMRDI!!!!Pitam se hoće li se to sutra moći provjetriti!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj mel prvotno napisa
    Ali promjena je evidentna nakon inhaliranja! Kupili smo jucer ultrazvucni inhalator i probali ju inhalirati! I bas je dobro!
    Nos super cist, a i malo manje kaslje!
    Koji inhalator ste kupili? Gdje (u običnoj apoteci) i za koliko?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •