Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Elektronske avio karte i ostale info

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno Elektronske avio karte i ostale info

    Pozdrav!

    Znači, jeste na takav način kupovali avionske karte Croatia airlines-a, kakva su iskustva i na što da pazim? Jel se odmah preko neta određuje koja su naša sjedala ili?
    Vodim N sa sobom, vjerujem da će joj biti jako zanimljivo ali me zanima još par stvari koje ne znam gdje da pitam pa spajam s ovom temom... ako negdje ima razgovora o tome uputite me. Znači, zanimaju me vaša iskustva o:
    - Imaju li djeca od 3 godine na njihovim letovima neke posebne pojaseve ili se vežu istima kao odrasli?
    - Kakve su sada regulacije unošenja tekućine i hrane u avion (voda, voće, grickalice i sl.)? Jesu li vaša djeca jela njihove obroke? Volila bih imati nešto uz sebe ako N ne svide a i općenito kad njoj na um padne nešto pod zub staviti Bocu vode sam mislila uzeti da bi mogla je natezati dok uzlijećemo zbog tlaka.
    - Kako ste vi rješavali tu problematiku tlaka?

    Eto...svi savjeti dobrodošli

  2. #2
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    moj bebi nije imao nikakvih problema sa promjenom tlaka i nije se niti uplašio letenja, tak da sam baš zadovoljna. mislim da se hrana može nositi samo u originalnom pakovanju, ali kada prođeš kontrolu obično imaš djutić, pa si možeš kupiti što ti treba - vodu, grickalice...
    nisam kupovala karte od CA, ali za ostale je bilo prilično jednostavno. moraš si isprintati papir koji ti pošalju na mail i poželjno se čekirati preko interneta, ako ti pružaju tu opciju

  3. #3
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Do sada mi je s elektronickim kartama uvijek funkcioniralo bez ikakvog problema i kod CA i kod drugih kompanija. Karta se isprinta i s njom se cekiras. Vodu kupis kad prodjes kontrolu, a pomoc protiv tlaka je da dijete otvori usta ili da malo priceka. Sretan put!

  4. #4
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    ja ću ti samo nadodati da djeca od 3 godine sjede samostalno, na vlastitom sjedištu (do 2. godine imaju za njih posebne pojaseve koji se nadograde na tvoj), nama nije smetala promjena tlaka, ali dobar trik je i cuclanje nekog bombona ili prsta...
    nismo letjeli preko CA, ali jesmo preko nekih drugih kompanija, tako da nismo jeli obroke u avionima... naši su letovi bili do 2h dužine trajanja...
    važnije joj je bilo imati nešto za crtanje, knjigice, neka igračkica... imali smo i maramu/šal za eventualne promjene u temperaturi, čarapice (letjeli smo ljeti, a zna biti hladno u avionima zbog klime...), jastučić... - imala je također 3 godine kada je prvi puta letjela!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Hvala vam puno

    Znači pozitivna iskustva...to mi drago čuti

    mala laia za zabavni program sam se već pobrinula, ona ideja s bombonima je super, nije mi palo na pamet...

    Inače, let nam je od nekih 2 i pol sata sveukupno bez presjedanja i čekanja, nije dug ali jako rano krećemo pa ne možemo doma doručkovati. Vrtim stalno cijeli put po glavi ne bi li predvidila što više stvari da nam bude ugodnije...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Je li netko kupovao avio karte preko esky.hr?

    Može li se kupiti multicity i karte s presjedanjem kao jedna karta (npr. ako nema direktan let, nego su potrebna dva leta do destinacije, na ryanairu se mora svaka karta zasebno kupiti ... to mi izaziva veliki stres ... trebala bih 4-6 letova zasebno bukirati...)

  7. #7
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Nemam iskustva s esky, ali na putoholicarima se dosta ljudi zali na njih. Problem nastaje s povratom novca ako Ryanair otkaze let.

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ja sam skeptična i uvijek i isključivo kupujem aviokarte direktno od aviokompanije. Nekako si mislim da ako se zakomplicira, lakše ću riješiti.

  9. #9
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Je li netko kupovao avio karte preko esky.hr?

    Može li se kupiti multicity i karte s presjedanjem kao jedna karta (npr. ako nema direktan let, nego su potrebna dva leta do destinacije, na ryanairu se mora svaka karta zasebno kupiti ... to mi izaziva veliki stres ... trebala bih 4-6 letova zasebno bukirati...)
    a Preko njih kupuješ karte za Ryanair? Jesi sigurna da oni povezuju letove? Jer kod Rayanaira jkje uvijek svaki let za sebe, pa čak ni povratna karta nije "vezana"

  10. #10
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ne znam za multicity, ali esky ti je toliko sranje da ako ideš preko njih samo moliš boga da se ništa ne otkazuje i ne mijenja, jer to nisu sposobni hendlat. Po mom iskustvu s njima, sve i da može multicity, radije ne.

  11. #11
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Isto i mytrip, imamo grozno iskustvo

  12. #12
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja zadbjih par godina kupujem karte preko turistickih agencija :D na poslu sam stekla taj obicaj jer moji traze e-racun za sve. Al sam shvatila da mi to bas odgovara. Agencija mi lipo pripremi nekoliko ponuda, sve odrade, i sve funkcionira. Doduse, to je nesto skuplja opcija.

  13. #13
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja zadbjih par godina kupujem karte preko turistickih agencija :D na poslu sam stekla taj obicaj jer moji traze e-racun za sve. Al sam shvatila da mi to bas odgovara. Agencija mi lipo pripremi nekoliko ponuda, sve odrade, i sve funkcionira. Doduse, to je nesto skuplja opcija.
    Jadranka, preko kojih agencija si kupovala?
    samo avio karte ili koristiš i njihovu uslugu rezervacije hotela, npr?

  14. #14
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Jadranka, preko kojih agencija si kupovala?
    samo avio karte ili koristiš i njihovu uslugu rezervacije hotela, npr?
    Najdraze mi je sve preko agencije. Nisam s previse agencija poslovala, u Splitu s f-toursom, i u zadnje vrime s nomago.hr. To su valjda ovi: https://putovanja.nomago.hr/ S Nomagom imam super iskustvo, jako su profesionalni i brzi.

  15. #15
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Ryan air ( a ni ostali low budgeti) ne nudi vezane letove, kod njih se svaka karta kupi zasebno, preuzima se kofer (ako se ima) i opet čekira. Ryan air i slicni nemaju tu nikakve obaveze ako vam let kasni pa zakasnite na drugi, zato si uvijek ostavite izmedju letova puno vremena, pogotovo ako je let van EU. Ryan air i sl. niskocjenovci se NIKADA ne kupuje preko posrednika, kupi se direktno.

    Vi mislite na vezani let gdje se prtljag predaje na početku i preuzima na kraju unatoč presjedanjima. Isto tako tu imate barem nekakvu garanciju da ce vas ukrcati na iduci let ako zakasnite na vezani njihovom krivnjom (let kasni). Vezane letove možete uzeti sve kod iste avio kompanije (recimo svi letovi su Turkish) ili kod onih aviokompanija koji su u allianzu nekakvom.

    Za tražilicu si otvorite sky scenner ili kiwi i onda najbolje kupiti direktno ako nije bas ogromna razlika u cijeni od posrednika.
    Posljednje uređivanje od In love : 06.06.2023. at 15:06

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •