Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Trebam pomoć:Koraljna narukvica

  1. #1
    Gost

    Početno Trebam pomoć:Koraljna narukvica

    Čitam po netu i vidim da piše da između ostalog, koralji blijede pri povišenoj temperaturi tijela pa su odličan indikator vrućice kod djeteta.
    To mi je vrlo važno jer naš sin kad zakuri onda ne zakuri malo već
    preko 40 C .
    Našla sam oglas gdje žena radi te narukvice i kada sam ju pitala za to odgovorila mi je :To jesu pravi koralji ali su tropski i nivelirani bojom. Bojim se da , budući da su nivelirani bojom, se ta promjena u nijansama boje ne bi vidjela.
    Molim vas za pomoć gdje da to nabavim i jel vrijedi to za prave koralje koji su nivelirani bojom ili ne smiju biti nivelirani ??
    Imate li blo kakvu preporuku , link ili nešto bila bih vam zahvalna !!!!

    Hvala na pomoći !!
    Posljednje uređivanje od kbegicsi : 18.04.2010. at 00:00

  2. #2
    Nuktemeron avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    173

    Početno

    Ima jedan obrt s 30 godina iskustva rada s jadranskim koraljem (danas su među zadnjima koji se još bave brušenjem koralja) i zove se po jednom živom fosilu.
    Kad plate reklamu, napišem im ime.
    Za bebe obavezno koriste jadranski koralj. Naravno da ne smije biti tropski i farbani. Tropski farbani koralj je jako popularan jer ne prelazi u narančasto nakon nekog vremena, a naš da - pogledajte po etno zbirkama - svi jadranski crveni koralji postanu narančasti.

    Ja nisam vjerovala u to bijeljenje koralja kod temperature dok nisam sama vidjela promjenu. Mislim da je to nešto u znoju što reagira s vapnencem u koralju. To me podsjeća na zelenjenje kože ispod bakrenog prstenja - jer isto ovisi o sastavu znoja. Kad mi nije kondicija tip top sve pozeleni, a ako sam u dobroj kondi bez obzira koliko nosila prsten, ne ostavlja trag. Koralj pobijeli samo tamo gdje je bio u kontaktu s kožom, čudno, kao da je samo jedno kratko vrijeme bilo dovoljno za reakciju. Opere ga se lako u ultrazvučnoj kupki.

    Ali - crveni koralj ne bi trebao po Jotishu odgovarati više od pola beba, jer se vjeruje da je koralj vezan za Mangal, i ako vlada dustana bhavama, ne bi ga trebalo stalno nositi.

    O pravom jadranskom crvenom koralju pogledajte - zanimljivi tekst našeg istraživača koralja:
    http://hrcak.srce.hr/index.php?show=...nak_jezik=7677

  3. #3
    Gost

    Početno

    Nitko više ??

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Vidjela sam neki dan ogrlice i narukvice od jantara u biljnoj ljekarni LAVANDA (Bukovačka sasvim dolje, blizu Maksimira, na onom rotoru gdje se spaja s Petrovom). MOžda imaju i koralje, nemam pojma. Moja djeca imala su moju staru narukvicu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ima koraljnih narukvica po zlatarnama.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj kbegicsi prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas za pomoć gdje da to nabavim i jel vrijedi to za prave koralje koji su nivelirani bojom ili ne smiju biti nivelirani ??
    Imate li blo kakvu preporuku , link ili nešto bila bih vam zahvalna !!!!

    Hvala na pomoći !!
    Moja teta ima zlatarnu u kojoj prodaje i koralje, pa ako te zanima javi se na pp.

  7. #7
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    a na što još reagiraju koralji? moj malac nema temperaturu,ali su koralji izblijedili....
    kbegicsi, evo ti link http://www.nautilus-nakit-zg.hr/

  8. #8
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    ah,sad tek vidim datum!
    nema veze, ti si vjerojatno,pronašla narukvicu, a moje pitanje i dalje čeka odgovor:
    na što još reagiraju koralji promjenom boje (blijeđenjem)

  9. #9
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    što ti nije jednostavnije izmjeriti temperaturu toplomjerom?

  10. #10
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    moji oboje imaju koraljne narukvice iz fore jer su nam preljepe,a pobijele od tople vode ako se kupaju s njima ili sl. nemam pojme jesu li jadranski ili ne ali ne mjerim njima temperaturu.nego kažu babe da je dobro da dijeca imaju nešto crveno na sebi

  11. #11
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj superx prvotno napisa Vidi poruku
    nego kažu babe da je dobro da dijeca imaju nešto crveno na sebi
    svasta

  12. #12
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Evo ovdje koliko vidim imaju i online shop

    http://www.zlatarna-krizek.hr/proiz_...i_hr.php?PID=2

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    14

    Početno Ti si u krivu

    Ti si u krivu, zato što nije cilj samo mjerenje temperature nego i ukras za djete. Mene kao budućeg djeda to isto zanima, ali vidim da onaj tko je to riješio više nije zainteresiran da pomogne nama drugima.
    Što češ, takvi smo ti mi hrvati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •