Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: kutije za selidbu

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno kutije za selidbu

    Trebam pomoć.
    Gdje da nabavim velike kutije za selidbu stvari iz stana? Stvari tipa posteljina, ručnici, čaše, suđe, slike....
    Kako da se uopće organiziram?
    Gdje početi?

  2. #2
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    mi smo kutije nabavili u superkonzumu na sarajevskoj. imaju ih gomile i rastavljaju ih pa samo dodjes i natrpas auto. uzela sam svega par jako velikih kutija, za slike, djecje igracke... ostale su manje, da ih lakse prenesemo.
    ja sam pocela s knjigama i filmovima, stvarima koje ne koristim svakodnevno. pazila sam da kutije ne budu preteske pa sam unutra znala ubaciti drustvene igre, puzzle i lakse stvari. rucnike i posteljinu sam iskoristila za zamatanje slika. odjecu jos nisam popakirala (mi selimo kroz koji dan), planiram ih staviti u kofere i torbe. sto ne stane ide u velike ikea vrece, kao i cipele.
    svakodnevno sam doma donosila buntove onih reklama koje ostavljaju po sanducicima i koristila ih za zamatanje lomljivih stvari, ili bi ih guzvala pa gurala u kutije da popunim rupe, da osjetljivije stvari ne plesu po kutijama. posudje sam zamatala komad po komad pa stavljala u lonce i kosare, a njih onda u kutije.
    imam dvije tri kutije s fotografijama, dokumentima, nakitom i vrijednijim stvarima koje sam posebno oznacila i nosim ih sama, da ne bi slucajno pale s kamiona u selidbi. slike isto nosim sama.
    jos nisam gotova, ceka me tehnika i namjestaj, a to uopce nemam ideju kako zastititi.
    Posljednje uređivanje od Lulu : 19.04.2010. at 00:29

  3. #3
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Mi smo isto nabavljali kutije po dućanima, jer smo zaključili da je kupovina kutija za selidbu nepotrebna stavka. Uzela sam si dosta vremena za pakiranje, jer je to veliki posao. Kutije smo donosili sukcesivno, pakirali prvo one stvari koje ne trebaju svaki dan i odlagali gdje smo mogli. Na taj način mi nije sve ostalo za posljednje dane prije selidbe. Za većinu stvari važno je da kutije budu manje, pogotovo za knjige, jer su u protivnom preteške. Odjeću smo isto prenosili u koferima i vrećama. Staklene i porculanske stvari i sve što se može razbiti pakirala sam u bijeli papir - obavezno bijeli da se poslije ne mora prati. Slike sam zamotala u pak-papir. Osjetljivije stvari smo sami prenosili.

  4. #4
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ako vam koristi informacija, u Ofertisimi ima za kupiti onih space bagova po par kunića (veliki 26, mali po 8). Mogu poslužiti svrsi.Ja sam si kupila da zvakumiram poplun, deke i zimkse pernate jakne.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    na 4 rijeke
    Postovi
    102

    Početno

    otidjite na plac kod nekog tko prodaje banane, kutije od banana su savrsene, cvrste, dobre za prenasanje, dosta stane knjiga, posteljina i sl.

    pitajte, ljudi ih mozda nece poklonit, mozda prodat cca 10 kom 25-30kn

  6. #6
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    najbolje su kutije od banana, tjestenine i jaja ali od jaja su ogromne (ne pretrpavati). turbo čvrste su od praška za veš i deterđenata ali imaju miris. ako imaš kakvu manju trgovinu gdje bi ih mogla zamoliti da ti spremaju kroz par dana, za čas skupiš dovoljno. oni ionako plaćaju nekoga da im to odveze.
    sve oko organizacije već piše, takva su i moja iskustva.
    OT, nadam se da ste se selili u svoje domove

  7. #7
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    mi smo u niskom startu. jos 7 dana.
    za sada su nam se najbolje pokazale kutije od jednog omeksivaca za ves. ciste, bez mirisa, jako cvrste, taman dimenzija.

  8. #8
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Kad smo mi selili prije dvije godine investirali smo možda 150-200 kuna u kutije za selidbe, u Bauhausu i Kiki, s tim da su te u Kiki bile na nekoj super akciji, inače su fakat bile preskupe, ali i jako kvalitetne. Neke od njih i danas imam i u njima su mi složene stvari u spremištu i špajzi. Sjećam se da čistih kutija po dućanima (dakle da u njima nije trulilo neko voće) nisam nigdje mogla naći. A i te koje su baš za selidbe imaju fakat svojih prednosti. Čvrste su, velike, ali taman toliko da ih se može nositi i imaju one rupice sa strane za primiti rukom. I onda pakirati kako je netko gore napisao- lagane stvari povrh teških.
    Mi imamo i dosta putnih torbi i povećih ruksaka pa smo i njih sve natrpali odjećom, čudo stvari smo tako prenijeli.

  9. #9
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    vidiš, ovo sa torbama i koferima je super ideja!
    u njih bi mogla potrpati odjeću, knjige, igračke..., pa u par navrata nositi u novi stan!

  10. #10
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    vidiš, ovo sa torbama i koferima je super ideja!
    u njih bi mogla potrpati odjeću, knjige, igračke..., pa u par navrata nositi u novi stan!
    meni to zvuci super, ali ja nemam lift. zapravo mi roba nije problem. mene muce knjige . prvi put u zivotu sam zahvalna ljudima koji mi ih nisu vratili. recimo glazba s plaze je nesto bez cega mogu zivjeti, ali onako tvrde korice, deblja. prvi dio george r.r. martina molim da mi se vrati u novi zivotni prostor . a tek one silne enciklopedije: tehnicka, pomorska..... a koliko su me puta spasile na faksu, valjda ce mi to dati osmjeh na lice kad ih budem teglila .

  11. #11
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    mrzim selidbe
    mi smo isto skupili iz dućana kutije, u koferima ubacivala robu
    a pred kraj kad sam izgubila živce, sve je počelo završavati u velikim vrećama od smeća

  12. #12
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    nije loše ni kutije iz obližnje apoteke. velike su-pogotovo od pelena, čvrste i čiste i ima ih puuuno kroz par dana (bar u mojoj kvartovskoj).

  13. #13
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    evo mi smo se konacno vise manje preselili. muku oko knjiga sam rijesila tako da sam kupila onu foliju za zamatanje (slicnu fris foliji) i zamotala odredeni hrpu knjiga koliko sam mogla nositi. knjige smo nosili dva puta, jednom dnevno, jer smo svaki put bili na kraju snaga. rekla sam MM ako kupim bilo koju knjigu ovo ljeto nek me lijepo upuca, a njemu sam priprijetila da ako on donese ijednu da cu ga natjerati da prebaci police s jednog zida na drugi
    kutije smo skupili malo na poslu, malo u ljekarni (tek sad vidim da je to predlozila i Suzizana), a dio kupuili u Bauhausu. cijena 9.90 kn za kutije od 25 kg. kutije su super i reciklirali smo ih vise puta.
    dobro su nam dosle i vrece iz IKEA (one plave) 0,5 euro po komadu. cvrste su i moze se u njih natrpati svasta.
    eto svima koji ce tek iskusiti seljenje sretno.

  14. #14
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mi selimo ovih dana!
    kaze MM da imamo nesto kutija u podrumu!
    imamo 2 kofera, neke torbe..., pa ćemo se počet seliti!

  15. #15
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    može pitanjce za iskusne - u čemu/kako ste selili madrace?
    jeste ih zamatali u nešto - najlon, vreće ili sl. - postoji li uopće nešto tako veliko?

  16. #16
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa Vidi poruku
    može pitanjce za iskusne - u čemu/kako ste selili madrace?
    jeste ih zamatali u nešto - najlon, vreće ili sl. - postoji li uopće nešto tako veliko?
    zamatalqa sam ih u tu foliju koju sam kupila u BAuhausu, dakle kao ona frish folija. vidjela sam je da je imaju i u getrou i to po povoljnijoj cijeni, sad se ne sjecam koliko. uglavnom u tim rolama imas 300 m folije. mi smo potrosili dvije, jer kako sam napisala gore u postu tako sam umotavala i knjige, pa je na njih otislo puno. super stvar je da kad slozis stvari jedne na druge koje su umotane u tu foliju ne klize, tako smo umotali i dva madraca koja smo selili, vrata od ormara, te stranice istog. sve je bilo jedno na drugom i nije se pomjerilo prilikom transporta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •