Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Porez na darovanu nekretninu

  1. #1
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno Porez na darovanu nekretninu

    Ne znam je li 4 kuta pdf za ovu temu, molim moderatore da prebace ukoliko nije.

    Uglavnom, darovana nam je nekretnina i trebali bi platiti porez na nju. Komisija koja ju treba procijeniti se ne pojavljuje već tri mjeseca i po njihovim pričama ne nadam joj se tako skoro.

    Brine nas možemo li mi početi radove (nova struja, voda, centralno, rušenje zidova itd.) bez da je ta komisija procijenila kuću?

    Je li tko od vas bio u takvoj situaciji? Hitno se trebamo seliti,jesen stiže, zima, ako ćemo čekati tu komisiju ne znam kada ćemo useliti.

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Ako je to na papiru vase, dakle nema nikakvih prepreka osim poreza, ne vidi razloga zasto ne bi mogli.
    Bitno je da ste vi vlasnici, koliko sam ja upućena, ali vjerujem da ce se javiti još netko kompetentniji za to.

    Ili da probate tražiti da izadu na teren??
    Posljednje uređivanje od mamaLare : 06.09.2010. at 21:18

  3. #3
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    naravno da mozete, ali ako ju uredite komisija će procijeniti da vrijedi vise i vise cete platiti.
    isto tako je moguće da komisija uopce nece ulaziti u kucu.
    Posljednje uređivanje od meda : 06.09.2010. at 21:26

  4. #4
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Samo ideja- možda da dovedete nekog vještaka pa da taj slika i zabilježi trenutno stanje nekretnine?

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Naše je iskustvo takvo da smo imali komisiju za porez i drugu za dizanje kredita u banci u razmaku od nekoliko dana. Nekretnina je bila naše vlasništvo (uvedena u papire) , a mi smo krenuli sa vrlo opsežnim radovima. Toliko opsežnm da kad su došli na procjenu imali smo ostruganu svu žbuku, povađene instalacije, iskopane podove do zemlje i bez stolarije.
    Procjena poreznika je bila da nekretnina vrijedi 92000 eura, dva dana kasnije bankari su je procijenili na 52000.
    Pa si ti misli.
    Kako smo bili oslobođeni na plaćanje poreza zbog toga što nam je jedina nekretnina, dobili smo još posebnu procjenu neuseljivog tavana i bespravno sagrađene garaže (koja tada nije bila srušena) na 200000 kuna, te da na to moramo platiti 11000 kn. Na to smo se žalili i već dvije godine niti glasa o toj žalbi.

  6. #6
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Hvala cure!

    Ne možemo dovesti svog vještaka - nažalost!

    Već se dva puta tamo išlo kumiti i moliti da izađu - koja država, kaj ne? Čovjek joj želi dati love, a oni ...

    @Meda, baš nas je toga strah, da oni ne dođu u čisto, lijepo, funkcionalno i onda, huru dajte para za ovo. Ja sam mislila da možda pretjerujem, ali eto ti si već pet da citira taj scenarij.

    @sirius, puno ti hvala na vašem iskustvu. dobro nam dođe ovo s porezom na prvu nekretninu, to nismo znali.

    danas opet otišao mm tamo. držite nam fige.

  7. #7
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    držimo palčeve da se što prije preselite.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •