Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 201

Tema: proslave rođendana i pozivanje djece iz vrtića

  1. #51
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj lara01 prvotno napisa Vidi poruku
    Jelka, kako već sada "IN" klinci?????
    Ovo me užasno šokiralo.
    Ja sam sigurna da u lavićevoj grupi nema toga. Da li je stvar u tetama, roditeljima???
    To dijete je po prirodi valjda takvo da ga svi vole, pa samim time su još u jaslicama tete ga nekako najviše isticale. Bila je zapravo to jedna grupica od njih 3-4 koju su nažalost tih malaca i njihovih roditelja razdvojili prelaskom u vrtićku skupinu. Pa bih Jana najviše njih spominjala.

    Ma zakomplicirala sam. Pod 'in' nisam ništa negativno mislila, 'takva' djeca su za mene izuzetno komunikativna, samoprobitačna, a ako su i tete tomu pridonijele, onda još više dolazi do izražaja.

    Kako bilo, Jana je bila pozvana na jedan roćkas prošli tjedan, nisam pojma imala da je s tom malom tak dobra. Eto što znači kad ti dijete ne prepričava iz vrtića niš. Kad sam poslije ja nju pitala koga će ona zvati na svoj roćkas, nabrojala mi je 3-4 dečka (!), i naravno jednu curicu za koju znam da se vole. I onda se ja pitam jel to zbilja točno, ili je ne znam taj dan xy napravio nešto smiješno u vrtiću što joj se zarezalo u pamćenje pa je to prvo izvukla.

  2. #52
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa Vidi poruku
    Uopće se ne slažem s ovim. Kakav prestiž? Mislim, vjerujem da ima takvih situacija, ali baš da vlada, ta tvrdnja mi se niti malo ne sviđa.
    Sviđala se tebi ili ne....još prije 8 godina kad sam bila na praksi u 1.razredu osnovne škole šokiralo me što su baš sva djeca imala mobitel. A onih par jadnika koji nisu imali, bili su nitko i ništa za svoje školske prijatelje. Imam 2 nećaka u vrtiću i iz priče s njima mogu zaključiti da onaj tko ne nosi igračke u vrtić je nitko i ništa, onaj koji ne slavi rođendan isto tako...a što ti tata dođe s boljim autom po tebe, to si veća faca. Mislim, kamo idemo kad je već u vrtiću takvo stanje. Žalosno.

    I vjerojatno ima vrtića i "vrtića", i uvijek ih je bilo....ali žalosno je da sad ima djece i "djece", jer mislim da je prije toga bilo u puno manjim količinama.

  3. #53
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Djelomično bi se složila sa Ninči!
    Na moje rođendane su dolazile prijateljice i prijatelji iz zgrade, i mala rodbina.

    A što se vrtića tiče, koliko se sjećam, dok sam ja išla, rođendane smo proslavljali tamo, u grupi, svi skupa. Slavljanik bi simbolično donio neke grickalice, grupa bi mu izradila neki poklon i to je to. Ok, ako si je dijete izrazito dobro s nekim iz grupe, to je druga stvar, ali tada se pozivanje rješavalo van vrtića, jer se ljudi i inače druže, u slobodno vrijeme.

    Sviđa mi se takav način, manje je traumatično za klince, ah, i roditelje...

  4. #54
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Ne razumijem kakve veze mobiteli imaju sa slavljem rođendana. Pa niti nošenje igračaka koje, inače, u našem vrtiću nije dozvoljeno, a čini mi se da je tako u većini. Ono što mi je antipatično i ne sviđa mi se u postu je "meni je bilo sasvim dovoljno slaviti rođendan s djecom iz ulaza i to je tako ispravno, sve više je samo prenemaganje roditelja".

  5. #55
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    balarosa, ja se slažem s tobom, ne bih to nikako povezala s prenemaganjem roditelja.
    iako, iskreno, ja ne vidim baš smisla u pozivanju cijele vrtićke grupe na rođendan. ipak je to jako skupo. a svi u vrtiću proslave rođendan ionako.

  6. #56
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ne kuzim o kakvom se snobizmu i "in" djeci u vrticima prica? Kakvi auti?

    Kako uopce skuzite ko vozi kakav auto, kaj netko kampira ispred vrtica da to vidi? Ja vidim mozda 3-4 roditelja, uvijek ista, nemam pojma kakve aute voze? Klinci su zauzeti igrom, ne skuze ni svoje roditelje kada dodju po njih, kamoli kaj voze tudji roditelji. Mislim da je snobizam u glavima onih koji o tome razmisljaju, a ne u djecjim.

    Mi smo pozvali svu djecu na rockas, nije mi bila velika razlika u cijeni izmedju rockasa za 10 djece i za 30. Osim toga, kako znati koga pozvati, a koga ne?

    I kakva djeca iz ulaza - ne zive svi u zgradama, niti su nuzno susjedi oni s kojima imamo nesto zajednicko ili se zelimo s njima druziti.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Ja se iskreno ne sjećam pozivanja djece iz vrtića na svoje rođendane, nego uglavnom djece iz kvarta (haustora, zgrade, itd.) s kojima sam se igrala u parku.

    Mi ćemo zasad na svoje roćkase zvati uglavnom djecu iz vrtića, s obzirom da se - trenutno - klinci uglavnom druže s njima, tj. s njima provode najviše vremena, najveći dio dana.

    Ono kaj je meni žao je što ne idem ja po svoje u vrtić, jer bih se htjela malo više skompati s drugim roditeljima, ali šta je, tu je.

    I nikako mi se ne sviđa ova podjela na 'in' i na 'one druge' klince, koji nisu 'in', nadam se da kod nas neće biti tako.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj nikoliša prvotno napisa Vidi poruku
    Mi pozivamo sve, jer bi mi srce puklo da se neko dijete rastuži zato što nije pozvano na rođendan a ostali jesu. Na kraju se i tako sve svede na to da dođu oni s kojima se moje dijete uglavnom igra. Što se tiče napora oko proslave takvog rođendana ipak biram rađe tu opciju nego da neko dijete rastužim. Ako bi bio problem financija onda bih napravila upravo ovo što i Stijena, čašćenje u vrtiću, proslava u obiteljskoj atmosferi!
    nas isto to čeka za 4 rođendan u 10 mjesecu. mi imamo jednu najbolju prijateljicu iz vrtića i ili ćemo diskretno pozvati samo nju na nekakv party ili ćemo zvati cijelu grupu, grozna mi je pomisao da se dijele pozivnice samo odabranima i mislim da su oni premali da se već uče nositi s takvim etiketiranjima.

  9. #59
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja planiram pozvati 3-4 djece iz vrtica, za koje znam da ih D voli i cesto se zajedno igraju. glupo mi je zvati cijelu grupu, iako ih nema puno, jer ce ionako imati svoju proslavu u vrticu i onda mi to vise nema smisla. reci cu roditeljima da su djeca pozvana, ili dati pozivnice isto roditeljima.

    D jos nije bio pozvan kod nikog iz vrtica na rodendan. prva mu je godina, nejde ni svaki dan u vrtic, i ranije odlazi, a ni ne druzimo se previse s djecom i roditeljima iz vrtica ni inace tako da me to ni ne cudi.

    jedino mi je problem jer cu ocito morat napravit ili nabavit 3 torte, jednu za vrtic, jednu za doma s djecom, jednu za proslavu s rodbinom i prijateljima na dvoristu.

  10. #60
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    i kod nas ima djece koja su 'in', al nema veze s tim kakav auto roditelji voze, nego je stvar u tome da ih svi vole. i moje dijete dolazi stalno s nekim poklonima od nekoga, pa i njega djeca dosta vole, a ja ni ne vozim auto

  11. #61
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Zar je dozvoljeno u vrtić donjeti tortu koja je doma napravljena?

  12. #62
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa Vidi poruku
    Zar je dozvoljeno u vrtić donjeti tortu koja je doma napravljena?
    u nasem nije dozvoljeno donjeti vise ni kupovnu tortu.

  13. #63
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Pretpostavljam da sve ovisi o vrtiću, grupi, djeci. Nama će ovo biti prvi vrtićki rođendan i sigurno nećemo zvati sve već samo "odabrane". Kako je rođendan po ljeti, već sam počela skupljati brojeve telefona roditelja i pozive ćemo uputiti na taj način pa vjerujem da neće biti razočaranih, a i mislim da npr. mala Nika koja ove jeseni kreće u školu i ne bi bila strašno tužna da ne ide na "rođendan za bebe". U grupi su djeca od 3 do 6 godina i znam po njegovim pričama jako dobro s kim se igra, a s kim nema puno doticaja. Već iduće godine može biti sasvim druga priča. Ono što me malo opterećuje u cijeloj priči oko rođendana je druženje s roditeljima koje ne poznam i koji se uglavnom ne poznaju međusobno, a nećemo slaviti rođendan u igraonici, ali valjda ćemo to nekako preživjeti



    A ovo

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku

    I kakva djeca iz ulaza - ne zive svi u zgradama, niti su nuzno susjedi oni s kojima imamo nesto zajednicko ili se zelimo s njima druziti.
    100 puta potpisujem, mene nervira ta ideja da se s nekim moraš družiti samo jer živite blizu.

  14. #64
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    mislim da u nasem moze.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Kod nas se u vrtić ne može donijeti domaća torta i to mi je OK. Naš vrtić prakticira grickalice, suho voće, sokiće i tak.

    Mi ćemo isto najvjerojatnije slaviti u tri dijela : u vrtiću (baš na taj dan), sljedeći dan igraonica s prijateljima i roditeljima i nekoliko djece iz njihove grupe i treći dan obiteljski ručak. Što bi bilo jednostavno, kad može komplicirano .

    Što se tiče druženja s drugim roditeljima, i mene to malo muči, ono, šta ćemo pričati dok se klinci igraju, ali preživjet ćemo . Bitno da se klinci druže.

  16. #66
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    šta ćemo pričati dok se klinci igraju,
    Pa o djeci, a o čemu bi drugome

  17. #67

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa o djeci, a o čemu bi drugome
    Baš je smiješno, samo ne znam kaj? Možeš pojasniti?

  18. #68
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Pa, ne znam... meni je smiješno, ono tipa... kad se sastanu majke djece koja su uz to još i vršnjaci, večinom se priča o djeci. Pa kad pokušaš okrenuti temu na nešto drugo, opet se nađe načina kako to povezati sa svojim djetetom i okrenut priču opet na djecu.
    Pa htjedoh reći, da nemaš razloga za brigu da će razgovor "presušit"..., samo pitaš neku majku, nešto o njenom djetetu i eto ispunjnih slijedećih sat-dva. Naravno, malo generaliziram i karikiram, ali zato mi i jest smiješno.
    A sad mi, molim te, reci kako si ti to shvatila... baš me zanima...
    Posljednje uređivanje od Arijana : 25.05.2010. at 18:25

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    JA sam jako teška osoba za takve pro forma kontakte .

    Ne mogu se opustiti.

    Pa onda pričam o državnoj maturi.... XD

  20. #70
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    JA sam jako teška osoba za takve pro forma kontakte .

    Ne mogu se opustiti.

    Pa onda pričam o državnoj maturi.... XD
    I ja isto, osim što ne pričam o državnoj maturi.
    Teško mi je razgovarati s "nepoznatim ljudima" i več se sad grozim vrtića i škole jer ću "morati" upoznati ostale roditelje.
    Ja sam idealna mama da mi dijete ne pozivaju na rođendane.

  21. #71
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    i moja cura još nije bila na rođendanima izuzev jednog dečka čiju mamu igrom slučaja znam s posla..mislim da je to jako traumatizirajuće za dijete od 4 godine kada se dijele te pozivnice i sad ti čekaš s osmjehom u redu i NEMA pozivnice za tebe pa da sam to ja ,ja bi se rasplakala..too much ja bi rekla.
    neznam nama je u listopadu rođendan pa ćemo probati napraviti neki party,pozvati mađioničara itd..ne u stanu jer ih planiram eto JA prva pozvati pa da vidimo tko će se odazvati a nadam se da hoće bar te curice iz grupe...problem je možda kako ste već rekli u tom druženju mama..ja se ne družim s njima eto izuzev ove mame koja radi blizu mene i još par mama s kojima izmjenim nekoliko rečenica i na fejsu npr i one s kojima sam na bok-bok...oni se očito druže i nakon vrtića a mi uzmemo malu i odemo sami u šetnje i kojekuda s našim psom...kažem probat ćemo eto mi prvi pozvati vrtićku ekipu ne sve naravno negdje 10 ak djece iz grupe za koje ona kaže i po mojoj nekoj procjeni pa da probijemo led..

  22. #72

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, ne znam... meni je smiješno, ono tipa... kad se sastanu majke djece koja su uz to još i vršnjaci, večinom se priča o djeci. Pa kad pokušaš okrenuti temu na nešto drugo, opet se nađe načina kako to povezati sa svojim djetetom i okrenut priču opet na djecu.
    Pa htjedoh reći, da nemaš razloga za brigu da će razgovor "presušit"..., samo pitaš neku majku, nešto o njenom djetetu i eto ispunjnih slijedećih sat-dva. Naravno, malo generaliziram i karikiram, ali zato mi i jest smiješno.
    A sad mi, molim te, reci kako si ti to shvatila... baš me zanima...
    Iskreno, radije razgovaram s roditeljima koje već i otprije poznam, s kojima smo prijatelji već duže vrijeme, dakle razgovaramo ne samo o djeci nego i o svemu drugom.

    A s mamama čiji klinci idu u naš vrtić mogu fakat pričati samo o klincima i to mi je pod 'mus' (te mame su mi 'nužno zlo' ).

  23. #73

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Teško mi je razgovarati s "nepoznatim ljudima" i več se sad grozim vrtića i škole jer ću "morati" upoznati ostale roditelje.
    Ovako se ja svaki dan osjećam u parku, da se moram družiti s roditeljima s čijim klincima se moji vani igraju. Ono, glupo ti je samo stajati i niš ne pričati; to mi je kao neko prisilno druženje .

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je to jako traumatizirajuće za dijete od 4 godine kada se dijele te pozivnice i sad ti čekaš s osmjehom u redu i NEMA pozivnice za tebe
    Kod nas, ako nisu sva djeca dobila pozivnice, odgajateljice to riješe tako da pozivnice predaju roditeljima kada dolaze po dijete. Možda ni to nije najsretnije rješenje, ali u svakom slučaju bolje od nekakvog stajanja u redu i čekanja nečega što na kraju ne dobiješ. Inače, kod nas vlada šarenilo pristupa - ima djece koja s grupom slave isključivo u vrtiću, neki slavljenici pozivaju samo manji broj djece iz grupe na slavlje izvan vrtića, a neki bogme zovu svu djecu. I sve mi je to OK, ljudi se imaju pravo organizirati kako im najbolje odgovara.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa Vidi poruku
    problem je možda kako ste već rekli u tom druženju mama
    Da, i meni se čini da je stvar više u druženju roditelja, a ne toliko u druženju klinaca. Ono - oni roditelji koji se druže izvan vrtića, ti klinci se pozivaju međusobno na roćkase (nije da sam ljubomorna ).

    A meni je to koma jer ja te roditelje uopće ne srećem ni ujutro niti popodne (osim jednih, koje znam sresti u parku).

    I mi ćemo pozvati nekoliko klinaca iz grupe i tako probiti led.

  26. #76
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa Vidi poruku
    i moja cura još nije bila na rođendanima izuzev jednog dečka čiju mamu igrom slučaja znam s posla..mislim da je to jako traumatizirajuće za dijete od 4 godine kada se dijele te pozivnice i sad ti čekaš s osmjehom u redu i NEMA pozivnice za tebe pa da sam to ja ,ja bi se rasplakala..too much ja bi rekla.
    Pa ovo je stvarno pretužno, po meni bi tu tete trebale intervenirati i zabraniti takve stvari.

  27. #77
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Baš gledam ovu temu... nisam neka društvena osoba, ali voljela bih da moje dijete bude bar malo društvenije. Zato mi je drago što češće se naći s ljudima koji imaju djecu (šetnje, kave, druženja kod kuće, odlasci na plažu, bilo što) ali moraju biti i meni simpatični. Nekako mi se ne čini dobra ideja forsirati neka druženja na kojima ću djetetu davati uzor nedruštvenosti.

  28. #78
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    vodim dijete na sve rođendane jer ne mogu zamisliti situaciju da mi pozovemo, da se dijete veseli - a da nam ne dođu (osim u slučaju bolesti i slično)
    i pozivamo svu djecu
    i obavezno javjamo roditeljima ako smo spriječeni

    desetoro djece više skoro ništa ne poskupljuje; njima je ionako važno da vrište i skaču, rijetko tko išta i jede i pije
    ne stignu

  29. #79
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    moj nije ljetno nego zimsko dijete, bas poslije NG kad je vecina ljudi na praznicima. ove godine je slavio 2.rodj i ja sam odlucila doma pozvati par njegovih prijatelja iz vrtica koje stalno spominje (nadajuci se da su to zaista i djeca s kojom se intenzivnije druzi). nismo imali pozivnice jer vecina djece nije ni isla u jaslice zbog praznika, nego sam ja otisla u vrtic, potrazila ravnateljicu, objasnila joj da bih pozvala par djece iz grupe na rodj i ona mi je bez problema dala br moba roditelja. nisam te roditelje znala ranije, malo me bilo strah kako ce reagirati, ali su reakcije bile super, nitko nije smatrao da je to prenapadno, i svi su dosli

  30. #80
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    imam jedno pitanje
    mi bi slavili uz roštilj na Jarunu. Ja mrzim igraonice, nebi htjela da završimo tamo.
    Jel bi vi došli sa svojim djetetom tako na roćkas?.. jer bi ja da dodju svi iz vrtića, al roditelje znam baš površno

    hoću reći, dal bi došli tako na roštilj s polupoznatim ljudima?

    edit no2: ili da zove samo svoje naj frendove?
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 26.05.2010. at 14:41

  31. #81
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    imam jedno pitanje
    mi bi slavili uz roštilj na Jarunu. Ja mrzim igraonice, nebi htjela da završimo tamo.
    Jel bi vi došli sa svojim djetetom tako na roćkas?.. jer bi ja da dodju svi iz vrtića, al roditelje znam baš površno

    hoću reći, dal bi došli tako na roštilj s polupoznatim ljudima?
    Da, bolje od igraonice, samo da je lijepo vrijeme.
    Ali rekla bih da ćete imati puno više posla oko toga.

  32. #82
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Posla toga tipa se ne bojim.
    Strah me samo da će ljudima bit bed, pa neće dovesti djecu, pa će mi dijete ostati žalosno.

  33. #83
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja bih dovela dijete, jer ne volim igraonice, a ovako bih imala mogućnost bauljati po prirodi, i ne bih se morala družiti s roditeljima, ako ne želim.

  34. #84
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi bi isto došli (al' nas nitko ne zove )

  35. #85
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    ja bih došla, ali ja sam takva, ne benda me previše to što ne poznajem roditelje .

    lola je sada četiri vikenda za redom na rođendanima, svi u igraonicama, ide na sve. ja kao apri, ne mogu zamisliti da ju ne odvedem. ove godine i mene čeka nešto takvo, bojim se da se neće zadovoljiti nekim cirkusom u vrtiću.

  36. #86
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    imam jedno pitanje
    mi bi slavili uz roštilj na Jarunu. Ja mrzim igraonice, nebi htjela da završimo tamo.
    Jel bi vi došli sa svojim djetetom tako na roćkas?.. jer bi ja da dodju svi iz vrtića, al roditelje znam baš površno

    hoću reći, dal bi došli tako na roštilj s polupoznatim ljudima?

    edit no2: ili da zove samo svoje naj frendove?
    Mi ćemo imati slično, samo ne na javnom mjestu i nadam se da će svi doći. Ja bih isto došla, normalno mi je to, kao da dijete ne vodiš u lutkarsko kazalište jer ti se ne gleda dječja predstava.
    Isto mi se ne sviđaju igraonice, ali u ovoj priči "što s nepoznatim roditeljima?" su puno zgodnije. Anemona, ne moraš se brinuti što ćeš tamo jer roditelji uglavnom u igraonice ne dolaze, rođendani budu samo za djecu, a roditelji paralelno pozovu kući samo svoje prijatelje... barem je tako bilo na rođendanima gdje je T. išao. Tu i tamo neko dijete ne želi ostati samo (npr. T. ) pa se onda i mama ili tata ostanu igrati s djecom.

    Ovo što Apricot i Deaedi pišu da desetero dodatne djece ništa bitno ne poskupljuje vrijedi vjerojatno samo za igraonice... za varijante doma ili u prirodi to nije +10 nego +30 jer uglavnom dolaze i oba roditelja. Da Tin želi pozvati svu djecu iz grupe i mi bi se odlučili za varijantu igraonice, no za sad, dok se uistinu druži samo s nekom djecom dok su mu ovi veliki prilično strani, stvarno bi (nama) bilo bezveze zvati sve reda radi.

  37. #87
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ja kao Frida, nemam strah ili nelagodu od nepoznatih ljudi. Lijepo pretresti dječje teme koje me muče i eto ti par sati. Još ak skužiš da s nekime imaš i druge teme za razgovarati, super.

    Evo recimo na Marinom roćkasu, dvije obitelji, prvi put se vidjeli jedni s drugima, da bi mi jedni dan kasnije rekli kak su im ovi super simpatični, da su se baš dobro skompali.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    imam jedno pitanje
    mi bi slavili uz roštilj na Jarunu. Ja mrzim igraonice, nebi htjela da završimo tamo.
    Jel bi vi došli sa svojim djetetom tako na roćkas?.. jer bi ja da dodju svi iz vrtića, al roditelje znam baš površno

    hoću reći, dal bi došli tako na roštilj s polupoznatim ljudima?

    edit no2: ili da zove samo svoje naj frendove?

    Mislim da će ti ljudi rado doći, barem ja bih , iako roditelje poznam površno. Uostalom, nemaš šta izgubiti ako ih pozoveš, ne?

    Mi smo lani slavili na Jarunu, nije bio roštilj, ali je bio catering (dostava na Jarun ), a ove godine ćemo u igraonicu. Još sam u dilemi da li zvati cijelu grupu ili samo neke ...
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 26.05.2010. at 15:30

  39. #89
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    imam jedno pitanje
    mi bi slavili uz roštilj na Jarunu. Ja mrzim igraonice, nebi htjela da završimo tamo.
    Jel bi vi došli sa svojim djetetom tako na roćkas?.. jer bi ja da dodju svi iz vrtića, al roditelje znam baš površno

    hoću reći, dal bi došli tako na roštilj s polupoznatim ljudima?

    edit no2: ili da zove samo svoje naj frendove?
    dvoje vrtićkih prijatelja slavi na ovaj način i bilo je super

    koliko sam ih ja skužila, došla je većina pozvane djece, nisu bili samo oni koji stvarno nisu mogli
    prošle godine MM i ja nismo mogli ići (bili su nam majstori) pa je cure vodila moja seka (koja zna dvoje roditelja i mlađa je od ostalih odraslih 10-20 godina, još je studentica) i rekla je da joj je bilo sasvim OK - malo se igrala s djecom, malo klopala, malo pričala i vrijeme je prošlo jako brzo

    curke su oduševljene tim rođendanima, mi smo planirali tako slaviti sa starijom, ali nas baš nije poslužilo vrijeme pa smo odustali

  40. #90
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    E da, krumpiric, ideja ti je super, ne znam kak čovjek mora biti zatvoren tip da mu se takvo što ne bi svidjelo.

  41. #91
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    imam jedno pitanje
    mi bi slavili uz roštilj na Jarunu. Ja mrzim igraonice, nebi htjela da završimo tamo.
    Jel bi vi došli sa svojim djetetom tako na roćkas?.. jer bi ja da dodju svi iz vrtića, al roditelje znam baš površno

    hoću reći, dal bi došli tako na roštilj s polupoznatim ljudima?
    došla bih pa makar i puzeći!!!

  42. #92

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    došla bih pa makar i puzeći!!!
    I ja!

  43. #93
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    lol ja nisam sigurna da bih došla (morao bi to biti rođendan nekog stvarno važnog prijatelja iz vrtića), ali koliko vidim velika većina ljudi bi došla. pa se nemoj na mene obazirati

  44. #94
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    imam jedno pitanje
    mi bi slavili uz roštilj na Jarunu. Ja mrzim igraonice, nebi htjela da završimo tamo.
    Jel bi vi došli sa svojim djetetom tako na roćkas?.. jer bi ja da dodju svi iz vrtića, al roditelje znam baš površno

    hoću reći, dal bi došli tako na roštilj s polupoznatim ljudima?

    ?
    bi, ne bojim se da bi me otrovali

    meni je takvo slavlje isto bolje nego igraonica. doci cemo i u igraonicu, naravno, znam da je djeci to obicno ok, al ja ne bi to organizirala.

    mi smo prosle godine slavili na kuci/vikendici, cijeli dan se zabavljali, igrali razne sportove, neki su dosli ranije, neki kasnije...vjerojatno cemo ove godine ovu trecu festu za rodbinu, najuze prijatelje i one bez djece tako.
    Posljednje uređivanje od meda : 26.05.2010. at 16:55

  45. #95
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    A kak pojednostavniti party kad imaš puno, puno djece (i prateća smetala - roditelje )? Pod puno djece mislim 30-ak. Ili možda idem previše van teme.

  46. #96
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    krumpirić, a šta ako ti svi dođu? kolko ćevapa ćete kupiti za roštilj?
    napiši na pozivnici obavezno prijaviti dolazak.

  47. #97
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    imam jedno pitanje
    mi bi slavili uz roštilj na Jarunu. Ja mrzim igraonice, nebi htjela da završimo tamo.
    Jel bi vi došli sa svojim djetetom tako na roćkas?.. jer bi ja da dodju svi iz vrtića, al roditelje znam baš površno

    hoću reći, dal bi došli tako na roštilj s polupoznatim ljudima?

    edit no2: ili da zove samo svoje naj frendove?
    Pa ne znam bas da li bi dosla. Ljude ne poznajem, ko zna otkuda nabavljaju meso i da li dobro peku rostilj, jel peru ruke, to bi mi prvo palo napamet

    Onda, da li ce biti neka zanimacija za klince, nesto organizirano ili ce klinci samo jurcati okolo?

    Iskreno, meni su takva druzenja za poznati krug ljudi, a ne za strance.

    Preferiram igraonice, tamo tete paze i vode igru. Hrana je relativno sigurna (valjda dobro ispeku pizzu). Roditelje pozovem na kavu u neki obliznji kafic, ko hoce pridruzi se, ko nece, ima 3h slobodno.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi smo 5. rođendan prvi put slavili s ekipom iz vrtića i to smo morali slaviti mjesec dana ranije da bi ih uhvatili Njoj sam prepustila odabir i pozvala je cijelu grupu.
    Inače te godine su počela intezivna pozivanja na rođendane i s obzirom da je ona bila na kraju mogla sam pratiti kako doživljava sve to. A pozivnice su se dijelile na razne načine. U slučaju kad ih nije dobila njene su reakcije bile ovakve
    prvi put je odmah išla doma crtati sama sebi pozivnicu jer je u tom trenutku pozivnica bila puno važnija nego sam rođendan. U drugom slučaju je rekla da slavljenica/slavljenik nije imala dovoljno pozivnica pa ju ona nije dobila.
    Posljednje uređivanje od larmama : 26.05.2010. at 17:05

  49. #99
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo 5. rođendan prvi put slavili s ekipom iz vrtića i to smo morali slaviti mjesec dana ranije da bi ih uhvatili Njoj sam prepustila odabir i pozvala je cijelu grupu.
    Inače te godine su počela intezivna pozivanja na rođendane i s obzirom da je ona bila na kraju mogla sam pratiti kako doživljava sve to. A pozivnice su se dijelile na razne načine. U slučaju kad ih nije dobila njene su reakcije bile ovakve
    prvi put je odmah išla doma crtati sama sebi pozivnicu jer je u tom trenutku pozivnica bila puno važnija nego sam rođendan. U drugom slučaju je rekla da slavljenica/slavljenik nije imala dovoljno pozivnica pa ju ona nije dobila.
    A micek mali!

  50. #100

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    A kak pojednostavniti party kad imaš puno, puno djece (i prateća smetala - roditelje )? Pod puno djece mislim 30-ak. Ili možda idem previše van teme.
    Ne znam, možda izračunati koliko klope ili soka po glavi (stanovnika), pa puta broj ljudi, tj. djece koja će doći?

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •