Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 201

Tema: proslave rođendana i pozivanje djece iz vrtića

  1. #101
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, možda izračunati koliko klope ili soka po glavi (stanovnika), pa puta broj ljudi, tj. djece koja će doći?
    Ma to i radimo svaki put, onda nas lupi konačna cifra i svaki put gledamo kako smanjiti. Broj djece ne možemo jer su polovica nećaci/nećakinje, a ostatak najuži krug prijatelja (plus sad će biti i vrtićarci).

    Ne možemo se niti roditelja riješiti jer ne slavimo u igraonici.

    Da ja probam kao krumpiric. Jel biste se "ljutili" da vas na rođendanu u kući dočekaju grickalice, sokovi i kolači? Ono, zapravo da je sve namijenjeno djeci, a za starce kava i sl. Do sada je uvijek bilo pohanog, roštilja, priloga..., ali to nam je fakat postalo preskupo.

  2. #102
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ja moram priznati da to sa slavljenjem rođendana je postalo neko pomodarastvo ...
    Pa prije se to nije tako slavilo ... Sada je ogromna poplava tih igraonica (većina upitne kvalitete)... Roditelji se osjećaju obaveznima da slave rođendane i da pozivaju cijele grupe ....
    Ja ću tek ove godine prvi puta organizirati rođendane u igraonici i u Zoo vrtu - naprosto iz razloga što sam se tek porodila a rođendani su za koji dan i nemam snage doma ništa pripremati.

    Po meni je dovoljno proslaviti u vrtiću kako se već slave, a u školi počastiti razred slatkišima. Veće proslave su rezervirane za rođake, obiteljske prijatelje (mislim uglavnom na one s djecom da bude veselije i zabavnije malim slavljenicima) i najbolje prijatelje iz vrtića ili škole (s tim da pozive odrade roditelji telefonom ili diskretnom predajom pozivnice).
    Veliki X na ovaj post.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    mislim da ni ja ne bih isla na jarunski rodjendan. dosad smo dobili dvije takve pozivnice, na jedan nismo isli, na drugi jesmo jer smo s tim mamama i inace dobri. nepoznatima ne bih i nismo.

    mislim, to je njegovo drustvo i njegova festa, ne trebaju mu roditelji tamo.

    mi rodjendane slavimo doma ili u iznajmljenom vrtu. roditelje pristojno ponudimo kavom ili sokom ili na kraju tortom, ali ne ocekujem da tamo sjede i zabavljaju se. ako se inace ne poznajemo

  4. #104
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Jelka, roštilj, pohano meso i još uz to prilog je previše, a s druge strane smoki, štapići i torta... premalo (ako su djeca gladna), možda bi ti kompromis bio neki zanimljivi sendviči ili mini pizza koje možeš sama napraviti (one od lisnatog tjesta, što se rolaju, pa nasjeckaju...)

    Krumpiric, ja bih ti došla na rođendan, možda bi upoznala nekog zanimljivog ili bi bauljala po Jarunu skupa s Anemonom (ako bi se dala ulovit )

  5. #105
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa Vidi poruku
    Krumpiric, ja bih ti došla na rođendan, možda bi upoznala nekog zanimljivog ili bi bauljala po Jarunu skupa s Anemonom (ako bi se dala ulovit )
    Kaj ti je, ja bih bježala ko vrag od tamjana.
    Ajde dobro, nisam baš divljakuša, samo sam malo nedruštvena u novom društvu.

  6. #106
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Jel biste se "ljutili" da vas na rođendanu u kući dočekaju grickalice, sokovi i kolači? Ono, zapravo da je sve namijenjeno djeci, a za starce kava i sl.
    To bi bilo sasvim u redu. Pa ipak je to dječji rođendan.

  7. #107
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    A kak pojednostavniti party kad imaš puno, puno djece (i prateća smetala - roditelje )? Pod puno djece mislim 30-ak. Ili možda idem previše van teme.
    u kojem smislu pojednostavniti?

    mislis otkantati?

    racunam na 30 djece plus po dva roditelja - 60. 90 ljudi

  8. #108
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    A kak pojednostavniti party kad imaš puno, puno djece (i prateća smetala - roditelje )? Pod puno djece mislim 30-ak. Ili možda idem previše van teme.
    u kojem smislu pojednostavniti?

    mislis otkantati?

    racunam na 30 djece plus po dva roditelja - 60. 90 ljudi

  9. #109
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ko pir

  10. #110
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    joj, bila je jedna tema prosle godine, ivarica je otvorila, tamo je bilo super ideja za ponudit ljudima na rodendanu, a da nije ni skupo ni komplicirano

    a zasto ne ponudit neke sendvice za salatama, tipa svedski stol?

    ja radim pitu od povrca, salate obicne i one sa rizom (ili tjesteninom, grahom), i ponudim sir, ajvar, masline, kisele salate i tortu...uz to ti ni ne trebaju grickalice i kolaci, tj. barem ne toliko puno. jedino ne znam koliko je to jeftinije od mesa.
    Posljednje uređivanje od meda : 26.05.2010. at 18:15

  11. #111
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da ni ja ne bih isla na jarunski rodjendan. dosad smo dobili dvije takve pozivnice, na jedan nismo isli, na drugi jesmo jer smo s tim mamama i inace dobri. nepoznatima ne bih i nismo.

    mislim, to je njegovo drustvo i njegova festa, ne trebaju mu roditelji tamo.

    mi rodjendane slavimo doma ili u iznajmljenom vrtu. roditelje pristojno ponudimo kavom ili sokom ili na kraju tortom, ali ne ocekujem da tamo sjede i zabavljaju se. ako se inace ne poznajemo
    Jes, al onda je jedina opcija igraonica, jer kako voditi računa o 30 djece? JA to ne mogu, petogodišnjaci su.

    To znači ili igraonica ili samo najbolji frendovi.
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 27.05.2010. at 09:11

  12. #112
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    joj, bila je jedna tema prosle godine, ivarica je otvorila, tamo je bilo super ideja za ponudit ljudima na rodendanu, a da nije ni skupo ni komplicirano

    a zasto ne ponudit neke sendvice za salatama, tipa svedski stol?

    ja radim pitu od povrca, salate obicne i one sa rizom (ili tjesteninom, grahom), i ponudim sir, ajvar, masline, kisele salate i tortu...uz to ti ni ne trebaju grickalice i kolaci, tj. barem ne toliko puno. jedino ne znam koliko je to jeftinije od mesa.
    Dakle najskuplja verzija su naresci (sami za sebe, na sendvičima...). Pa roštilj, pa mesine razne...

    Idem potražiti taj ivaričin topic, možda doživimo preporod.

    I meda, ne da ih se riješim (jer ne mogu, to je fakat najnajnajuže društvo/obitelj), nego da pojeftinim menu.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja sam bila par puta na dječjim rođendanima na jezeru Jarun bilo kao mama slavljenice bilo kao uzvanik no to su bili obiteljsko/prijateljski rođendani.
    Ja bi došla, no ja sam spremna trčati za njom i društvom po Jarunu.
    Krumpi, da li bi to bilo puno vrtićke djece ili samo par ? Ja se recimo za onaj broj vrtićke djece koje je moja pozivala ne bi usudila napraviti rođendan na Jarunu.

  14. #114
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Naresci su definitivno najskuplja verzija, posebno ako idete na pršut i paški sir.

    Ja sam pred par tjedana radila "tulum" (po Leinoj želji, nije bio rođendan) za 30-ak ljudi i radila sam tople sendviče, savijače od lisnatog tijesta, Quiche Lorraine, salatu od riže, meksičku salatu i salatu od kuskusa + dva namaza od sira; kolač (Gitin kolač) i tortu od sira i cifra u dućanu (sa sokovima) mi je bila pola od onoga što potrošim na menu sa narescima.

  15. #115
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila par puta na dječjim rođendanima na jezeru Jarun bilo kao mama slavljenice bilo kao uzvanik no to su bili obiteljsko/prijateljski rođendani.
    Ja bi došla, no ja sam spremna trčati za njom i društvom po Jarunu.
    Krumpi, da li bi to bilo puno vrtićke djece ili samo par ? Ja se recimo za onaj broj vrtićke djece koje je moja pozivala ne bi usudila napraviti rođendan na Jarunu.
    ma da, na kraju ćemo se odlučiti za obožavanu igraonicu, izgleda, kud svi Turci :D

  16. #116
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa Vidi poruku

    mi rodjendane slavimo doma ili u iznajmljenom vrtu. roditelje pristojno ponudimo kavom ili sokom ili na kraju tortom, ali ne ocekujem da tamo sjede i zabavljaju se. ako se inace ne poznajemo
    Kako to funkcionira, roditelji ostave svoje klince kod vas i odu? Koliki su klinci? Mene je malo strah predložiti roditeljima četverogodišnjaka da ih puste, to mi je prevelika odgovornost. Slažem se ja s tim da je to njegovo društvo i da mu ne trebaju odrasli, ali ne znam kako to izbalansirati... Joj, sad kad vidim koliko vas je napisalo da ne bi došlo, baš mi je frka da ni njemu neće htjeti doći neki klinci iz vrtića...

    Mi smo prošle godine imali sve skupa oko 30 ljudi, radili smo roštilj+kotilić protiv kojeg sam ja skroz bila, a na kraju je ispao hit. Uz to je bila gomila salate (jednostavne, rajčice i paprika), puno voća (što ove godine nije baš prolazilo, za razliku od prijašnjih) i od grickalica samo štapići. Od slatkog samo dvije torte na kraju. Kavu nisam nudila, bilo je pive za odrasle i sokova i vode za djecu. Ove godine smo namjeravali umjesto kotilića u kotlu kuhati grah (recesija! ), a ostalo isto, no sad mi je deaedi bacila malo bubu s tim "tko zna kakva je hrana" pa je možda umjesto roštilja bolja pizza... ali šteta je tako na otvorenom ne napraviti roštilj...

    Evo, ovako nam je bilo prošlo ljeto: treći rođendan

  17. #117

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Što mislite o opciji da kažete roditeljima/uzvanicima da manje potroše na dječji poklon, i da umjesto toga donesu nešto za pojesti za cijelo društvo? (PS. Ja ne volim "napamet" poklanjanja što je slučaj na rođendaniam s velikim brojem uzvanika - više volim ciljanu kupnju - tipa treba nam to i to - bilo igračka, bilo odjeća...)

  18. #118
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Ja to ne bih napravila, a ne bi mi bilo drago ni da me se tako nešto pita. Kao domaćica sam control freak, a kao gost volim da je poklon baš za dijete.

  19. #119
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Što mislite o opciji da kažete roditeljima/uzvanicima da manje potroše na dječji poklon, i da umjesto toga donesu nešto za pojesti za cijelo društvo?
    nije mi to opcija za dječji rođendan, jer su djeci pokloni važni, a hrana uopće nije. i kad radimo dječji rođendan, onda ni ne častim odrasle, već samo djecu (ok, odrasli mogu dobit kavu, vino, komad torte ako ostane LOL, ali ne pripremam nikakvu hranu za odrasle)
    a za sve ostale vrste proslava, od rođendana nas odraslih, do dočeka nove godine, uvijek je dogovor s gostima da donesu nešto za pojest i popit

  20. #120
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Mi smo nedavno slavili na Jarunu nećakov rođendan, odazvalo se puno djece, neki roditelji su odmah otišli, neke mame su otišle na kavu u obližnji kafić, a mi (roditelji, frendovi i ja) smo ostali u kućici, usput pazeći na djecu. Bilo je lijepo djeca su uživala u nogometu, igrama i klopi.
    Ja bi Taru dovela na rođendan na Jarun, ako ne bi znala roditelje ostavila bi je sa prijateljima i došla po nju u dogovoreno vrijeme. Zašto da dijete nejde na rođendan samo zato što ja ne znam roditelje ili se s njima ne družim, to mi je bezveze razlog.

  21. #121
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    iako sam i sama nedruštvena bila sam jako tužna kad je moj filip izrastao u povučeno dijete koje nije htjelo nigdje ići i ni sa kim komunicirati. nasreću on je krenuo nabolje i sad ja upirem svim sredstvima da ga podržim jer mislim da je on više sramežljiv nego nedruštven. sigurno bi došla na jarun (nikad mi ne pada napamet trovanje hranom), ili ostala ili ga ostavila samog, došla bi u igraonicu, ćaskala s nepoznatim ljudima, svašta što ne radim u stvarnom svijetu samo da mu pomognem. mi smo ove godine htjeli slaviti kao i prošle u našem dvorištu, ali je jako padala kiša tako da je bio divlji provod u filipovoj sobi, a roditelji su neki bili a neki samo ostavili i pokupili djecu. pozvao je svoja dva najbolja prijatelja iz vrtića i još jednog dečka koji mu je bio prijatelj a na čijem mc donalds rođendanu smo bili nedavno.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    nije mi to opcija za dječji rođendan, jer su djeci pokloni važni, a hrana uopće nije.
    Slažem se.

    Pokloni i torta su, iz dječje perspektive, bit rođendana .

  23. #123
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se.

    Pokloni i torta su, iz dječje perspektive, bit rođendana .
    još jedan x
    torta, pokloni, prijatelji, što više prijatelja, zabava, biti glavni jedan dan!!
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 27.05.2010. at 13:49

  24. #124
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kod nas nije važna torta, nego slika na torti i svjećice. kad puhanje završi, fućkaš tortu LOL

  25. #125
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    torta kao oblik, izgled, svijeće, puhanje, trenutak pjevanja sretan ti rođendan. Ne jagode i čoksa iznutra :D

  26. #126
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Kod moje Jane bogme torta kao jelo je jaaaako važno. Zato i je tolika.

  27. #127
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I Lei je torta jako važna kao jelo, a ima 17 kila I općenito joj je važno kakve će na tulumu biti hrane, tj. bitno je da budu topli sendviči pečeni u pećnici i fini kolači i torta.

  28. #128
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kod nas je bitno jedino da ima štapića i čipsa lol

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    kod nas cetverogodisnjak ne slavi rodjendan s ekipom cije roditelje ne poznajemo. osim u vrticu. hocu reci, s festama za skvadru poceli su s pet godina

  30. #130
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas cetverogodisnjak ne slavi rodjendan s ekipom cije roditelje ne poznajemo. osim u vrticu. hocu reci, s festama za skvadru poceli su s pet godina
    isto. to je počelo ove god.

  31. #131
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    jelka, meni ne bi bio problem, dapače, da idem sa djetetom na DJEČJI ROĐENDAN NAMJENJEN DJECI i da ja dobijem samo kavu. ali kavu bih priti pliz sa cvjetićima molila. :D krumpirić zasad sigurno ne bih išla sa djetetom na vrtićku proslavu tako neku jer nikog ne poznam a ne vidim da mi dijete pokazuje neki specijalni interes za bilo koje dijete. ali ok, još je u jaslicama.

    super mi je tema- spremam se na organiziranje DJEČJE proslave uskoro, planiram bundek. :D i dajte link na tu ivaričinu temu kad ju iskopate. ja mislim dječje hrane i ponešto za roditelje ali moram izračunati cifre

  32. #132
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    moj je pokazao želju za tortom i gore na torti svjećice, to ga fascinira, mislim da će puhati jedno 100X prije nego ga odvučemo od puhanja svjećica. sve drugo mu je totalno nebitno

  33. #133

  34. #134
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    jeste čuli za unajmljivanje kučice za proslave??
    http://www.kuchica.com/
    izgleda mi zgodno!!
    btw. ne poznajem vlasnike i nemam nikakve koristi od stavljanja ovog linka.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    132

    Početno

    Moja cura je non-stop na rodjendanima,zadnjih šest tjedana jednom tjedno,a ovaj tjedan je bilo već dva rođkasa.Tak da se znam zezat da radim samo za dječje rodjendane.

    Kod nas u vrtiću je najčešće tak da svi zovu sve jer su stvarno jedna super grupa i više manje se svi vole igrati zajedno.Pa su onda ti rodjendani jako,jako veseli.Uvijek se slavi u nekoj od igraonica u našem kvartu (hvala Bogu ima ih preko nekoliko),a rijetko tko slavi doma.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    132

    Početno

    s festama za skvadru poceli su s pet godina[/QUOTE]

    a mi s četiri

  37. #137
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    mi smo nedavno imali jednu neugodnost u vezi rodendana jedne curice iz vrtica

    jedna zena je pozvala svu djecu osim troje najmanjih (tu spada i D). ne bi to bio problem, jer curica je ipak puno veca i sumnjam da se D druzi s njom, nego je na sastanku dan prije rodendana mama samo pricala o toj proslavi, i jos je tata maltene napao mm-a da jel cemo mi doci, a mm nema pojma o nikakvom rodendanu jer nas nisu pozvali

  38. #138

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    od koliko god. ste počeli zvati djecu iz vrtića na rođendan, na 3. ili 4. rođendan jer prije mi nema nekakvog smisla, još su mali i rođendan im ništa ne znači...

  39. #139
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    Za L. smo počeli slaviti kad je imao 3. godine sa djecom iz vrtića. Iznajmili smo skakaonicu na napuhavanje sa toboganom, baka iz Slavonije je ispekla brdo kolača, kiflica, 2 torte i brdo djece... od toga nekoliko iz vrtića čije smo roditelje tada prvi put upoznali. Budući da su klinci bili mali, svi su uglavnom ostali i bilo je odlično. Od tada je svake godine isto (osim prošle kada smo zbog kiše slavili u stanu klinci i mame, a u garaži tate :D ), a ove godine se prvi put pridružila i seka (rođena krajem 7. mj. pa uvijek slavi na moru) sa svojim vrtićkim frendicama, pa smo slavili u duplo. Računali na 20tak djece i isto toliko odraslih... dosta ih nije došlo pa smo dijelili klopu (roštilj) i kolače gostima na odlasku kao u malim svatovima.... mislim da se druge godine prebacujemo na pizzu :D

  40. #140

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    a to je super kad imaš dvorište i mogu sva djeca stati ali kad imaš samo stan problematično je

  41. #141
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj blond lady prvotno napisa Vidi poruku
    od koliko god. ste počeli zvati djecu iz vrtića na rođendan, na 3. ili 4. rođendan jer prije mi nema nekakvog smisla, još su mali i rođendan im ništa ne znači...
    pitaj svoju djecu

    margita je već na svoj 3. željela pozvati djecu iz vrtića
    zara je to zaželjela tek kad je slavila 6.

  42. #142
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Evo mi smo upravo imali ranu proslavu 4-og rođendana prije rođendana( jer su svi na moru kad mi imamo rođkas).
    Prednost: imam prostor besplatan i ogroman i hladno predjelo+roštilj đabe. Cugu sam donjela sama, nakupovala vode, sokića i sl. u Lidlu za 200 kn. Unajmila mađioničara Vladimira i Dobru vilu. Pozvala i roditelje od kojih sve, osim 2 mame, znam površno. Super je ispalo što smo se mi roditelji malo bolje upoznali, razmjenili mišljenja oko vrtića, brakova, muževa (!) i slično. Klinci su se super zabavljavali, mi isto, po mom skromnom mišljenju.
    L. je sam diktirao popis uzvanika...i ispalo je da na tom popisu nije bilo 3-4 djece koje ionako nikada ni ne spominje, niti sam ja ,baš onako iskreno, znala da uopće idu s njim u grupu.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mi smo upravo imali ranu proslavu 4-og rođendana prije rođendana( jer su svi na moru kad mi imamo rođkas).
    Prednost: imam prostor besplatan i ogroman i hladno predjelo+roštilj đabe. Cugu sam donjela sama, nakupovala vode, sokića i sl. u Lidlu za 200 kn. Unajmila mađioničara Vladimira i Dobru vilu. Pozvala i roditelje od kojih sve, osim 2 mame, znam površno. Super je ispalo što smo se mi roditelji malo bolje upoznali, razmjenili mišljenja oko vrtića, brakova, muževa (!) i slično. Klinci su se super zabavljavali, mi isto, po mom skromnom mišljenju.
    L. je sam diktirao popis uzvanika...i ispalo je da na tom popisu nije bilo 3-4 djece koje ionako nikada ni ne spominje, niti sam ja ,baš onako iskreno, znala da uopće idu s njim u grupu.
    meni je to malo nepravedno prema tih 3-4 djeteta što nisu bili pozvani, mislim kako će se oni osjećati kad svi pričaju o proslavi rođendana, kako im je bilo, kakva je torta bila a oni su jadni, bili isključeni iz toga, mislim stavi se sama u takav položaj i nije baš ugodan osjećaj a posebno za djecu, ili kako bi se tvoje dijete osjećalo da je među tih 3-4 djece...
    kad si mogla cijelu grupu pozvati mogla si i tih 3-4 djece ili pitati dijete dali je sve pozvao i tko je još u grupi

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    na 4 rijeke
    Postovi
    102

    Početno

    mi lani imali R doma na dvoristu, bilo super, veliko dvoriste, preveliko (djeca se razmilila)

    pozvali i roditelje i vecina se odazvala, problem s onima koji su samo ostavili djecu

    bas se jedna rasplakala koju je mama samo ostavila i relativnoa je i nepoznata s djecom

    ja i MM serastrgalii oko kaj bu ko pil, kakvu kavu, jalo nikakvo

    za djecusmo pripremili ranije, grickalice, sokove, naravno torta
    problem je kaj je djece bilo puno (vrtic, nekoliko stari vrtic, balet,rodbina) i nisam ih mogla sve animirat

    lijepo je bilo malo upoznat roditelje

    Marti najdrazi rockas


    ove godine iz svih gore navedenih razloga u igraonici
    ogranicen broj djece 18, mi se jedva zgurali u 20
    ko sad tu ispada?

    sljedeci ce bit najvjerovatnije ponovo na dvoristu, samo moram angazirat animatora
    negdje gore procitala da je klaun 2ooo kn, jel to neka greska u nulama

  45. #145
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Podižem malo s jednim pitanjem na koje nemam najpametniji odgovor pa me treba malo usmjeriti:
    Je li pametno djetetu nametnuti (na neki način - tipa to je dobro, lijepo, tako se treba ponašati) da mora na raođendan (u igraonici) pozvati svu djecu iz grupe ili mu ipak dati da sam odabere djecu s kojom se najviše druži i s kojom bi želio proslaviti rođendan?

    Kao roditelji smo ga dužni usmjeriti na ono što je dobro i ispravno napraviti (čak i neovisno o financijama jelte u ovom slučaju), a s druge strane radi se o njegovom rođendanu i njegovom izboru koga će pozvati. I ima li to veze s godinama - da se mlađem djetetu može nametnuti, a starijem npr. 6 ili 7 godina da se da da samo izabere jer je već dovoljno veliko samo snositi odgovornost za svoj izbor, npr.?

    Naime, radi se o tome da mi je u nekoliko navrata dijete eksplicitno reklo da određeno dijete iz grupe ne želi pozvati na rođendan jer ga ne zove nitko drugi (dijete je s posebnim potrebama i navodno dosta agresivno - tako to interpretiraju tete, i koliko god ja kao roditelj pokušala objasniti da nije bolesno, nego drugačije i da ga takvim treba prihvatiti, moje ga dijete ne prihvaća jer ga ne prihvaćaju niti druga djeca iz grupe) i sad je između ostalog problem i u tome da se i pozovu svi drugi samo to jedno dijete, iz vrlo očiglednih razloga, ne. Jedna teta mu je rekla kako je lijepo pozvati svu djecu (jer valjda zovu i svi ostali, valjda nemam pojma pa se to tako jelte mora), dok bi on ipak pozvao samo onu s kojom se on druži.

    Slušati njegove želje ili slušati neke "društvene norme" u ovom slučaju? I može li on zaista sam snosti odgovornost za svoj izbor ili će ona uvijek biti na roditeljima?

  46. #146
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    nikako to nebi dozvolila, al to sam ja.
    Nema to veze s društvenim normama, nego učenju ljudskosti.
    Ima dvije opcije-mali rođendan s 4-5 najboljih frendova ili SVI. Nema opcije "Svi osim xyz".

  47. #147

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem malo s jednim pitanjem na koje nemam najpametniji odgovor pa me treba malo usmjeriti:
    Je li pametno djetetu nametnuti (na neki način - tipa to je dobro, lijepo, tako se treba ponašati) da mora na raođendan (u igraonici) pozvati svu djecu iz grupe ili mu ipak dati da sam odabere djecu s kojom se najviše druži i s kojom bi želio proslaviti rođendan?
    Ne znam koliko ti je dijete staro, ali dok su moji bili mlađi, mi smo im 'birali' društvo za rođendan, koje se uglavnom sastojalo od djece naših prijatelja, dok klinci još nisu imali vrtićke prijatelje.

    Sada kao petogodišnjacima im dajem izbor da biraju koga iz vrtića će pozvati, tj. već par mjeseci viču da neće pozvati X i Y jer ih ta dva dečka stalno tuku u vrtiću: ne pada mi na pamet nametati im da moraju svakog pozvati.

  48. #148
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ne bih tjerala dijete da obavezno pozove sve
    ali ako bi pozvao sve osim tog jednog djeteta, to ne moze. ako bi pozvao samo svoju skvadru, to moze.

  49. #149
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ima dvije opcije-mali rođendan s 4-5 najboljih frendova ili SVI. Nema opcije "Svi osim xyz".
    ovako bi i ja napravila, ali nekako više naginjem prvoj opciji jer E. u grupi ima jednog malog koji stvarno maltretira sve žive...osobno sam ga vidjela pa ne bi baš da i na rođendanu radi dar-mar

  50. #150
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    kod nas se na rodjendan doma pozivaju samo prijatelji iz vrtica s kojima je on frend. iskreno meni idu na zivce ti rodjendani di su svi iz grupe pozvani. jer ne moraju se svi jednako slagati.

    ugalvnom potpisujem krumpiric ili samo par frendova ili svi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •