Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 201

Tema: proslave rođendana i pozivanje djece iz vrtića

  1. #151

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas se na rodjendan doma pozivaju samo prijatelji iz vrtica s kojima je on frend. iskreno meni idu na zivce ti rodjendani di su svi iz grupe pozvani. jer ne moraju se svi jednako slagati.

    ugalvnom potpisujem krumpiric ili samo par frendova ili svi.
    Nije da sam cjepidlaka, ali su ti gornje dvije rečenice kontradiktorne .

  2. #152
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    moja dilema je upravo bila u tome što se u vrtiću nekako "siluje" da se zovu sva djeca, a s obzirom da većina djece eksplicitno ne zove to jedno dijete iz tih svojih razloga, meni nije bila opcija niti napraviti protiv svoga djeteta koje isto to iz svog razloga (ispravnog ili ne) ne želi, a pogotovo niti protiv toga djeteta koje u tom slučaju jedino ne bi bilo pozvano

    zato mi se, unatoč komentarima teta da se treba pozvati svu djecu, najboljom opcijom čini da si on ipak sam odabere djecu s kojom želi proslaviti rođendan

    da skratim priču dilema je: inzistirati na pozivanju svih da ne bi bilo zakinutih ili prihvatiti želju svog djeteta koje to iz nekog razloga ne želi?

  3. #153
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pitaj tu tetu zove li na proslavu svojeg rođendana sve kolegice i kolege. ili sve susjede.

    vjerojatno si ipak odabere društvo koje joj odgovara.

    rođendan se sa svima proslavi u grupi, a na proslavu izvan vrtića dijete ima pravo pozvati djecu koju želi. ok, objasnit ćeš mu da to nije baš stvar trenutnog hira i da razmisli prije nego najboljem prijatelju kaže da ne može doći jer su se jutros posvađali.

    vrijedi i obrnuto, ako ga netko pozove na rođendan a on ne želi ići, hoćeš li ga siliti da ide iz "pristojnosti"?

    sasvim je druga stvar ako grupa kolektivno izbjegava samo jedno dijete. to bi bila tema opsežnijeg razgovora s djetetom, ne bi se ticala samo proslave rođendana.

  4. #154
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    pa već smo ti svi tako odgovorili-ja mislim da se ne mora zvati sve, ali ne dolazi u obzir da zove sve osim jednog-dvoje, od njih 30ak.
    Ili samo one s kojima se najviše druži ili sve.

  5. #155
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije da sam cjepidlaka, ali su ti gornje dvije rečenice kontradiktorne .
    sorry ne kuzim sto je kontradiktorno.

    napisala sam kako je kod nas, dakle zove samo par frendova iz vrtica.
    meni idu na zvice ta kolektivna zvanja i proslave djetetovog rodjendana dva puta s istim klincima. srecom moje djete je jos gore po tom pitanju od mene, pa ne zeli ni slaviti rodjendan u vrticu jer ne zeli biti u centru paznje.

    a potpisala sam krumpiric kako bih ja postupila u probelmu od Stijene ili svi ili samo par najboljih prijatelja, dakle opcija ne pozivanja samo jednog djeteta mi je van svake pameti.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 16.05.2011. at 14:31

  6. #156

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    sorry ne kuzim sto je kontradiktorno.
    Pa štajaznam, s jedne strane zovete samo najbolje frendove iz vrtića na rođendan (što mi je OK), a s druge strane vam je opcija zvati i cijelu grupu.

    Eto, to mi je malo zazvučalo u suprotnosti jedno s drugim.

    OK, sad kužim što si htjela reći.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    onaj rođendan koji Marko slavi van vrtića ili škole je njegova domena i zove koga on hoće. u školi je častio sve iz razreda ,ali nije zvao Luku i Anu ( izričito-ne pašu si ) i još 10 tak njih s kojima se ne druži toliko i svaka mu čast jer sa 7 godina zna odrediti tko mu paše a tko ne .

    I ne pada mi na pamet da mu ja određujem koga će zvati.

  8. #158
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Definitivno nećemo zvati sve jer on to i dalje ne želi - on si je odabrao svoje društvo, a kaže i da njegovi prijatelji nisu zvali sve (osim njih par), a mislim da je to s obzirom na situaciju i najpametnije
    Posljednje uređivanje od Stijena : 17.05.2011. at 11:52

  9. #159
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ...i tako,ne mogu vjerovati da ja još uvijek lamentiram o dječjem rođendanu
    zašto nešto što bi trebalo biti toliko jednostavno i bez nekih skrivenih interesa, kao što je to dječji rođendan, odrasli moraju zakomplicirati i pretvoriti u takav užas ko da odlučujem u najmanju ruku o sudbini planete...

    naime, sad su me već u nekoliko navrata tete doslovce oprale da nisam smjela dozvoliti djetetu da samo bira koga će pozvati na rođendan jer da svi zovu sve. kad pitam tko to jer meni dijete kaže drugačije (a ne vidim razlog da mora lagati jer njemu je u interesu da ih pozove što više, ako ni zbog čega drugog, onda zbog poklona) uvijek mi se navodi jedan te isti primjer i sad mi je već pomalo dosta da se unatrag tjedan dana, svaki dan nekom drugom moram opravdavati zašto mislim da mi je dijete dovoljno kompetentno odabrati si društvo za rođendan i zašto mu zasad taj aspekt života nemam razloga kontrolirati i nešto mu nametati.
    i baš kad je jedna stala s jezikovim juhama, morao se dogoditi paradoks da je jedno od te djece koju on nije želio pozvati (a već je i sam btw. bio zbunjen s tim konstantnim ispiranjem da MORA pozvati sve), pozvalo u međuvremenu njega na rođendan, tako da je sad druga dobila materijala, pa se sad ja moram osjećati nekompetentno i ko zadnje smeće jer sam svom djetetu dozvolila da si sam bira društvo i nisam mu nametnula koga MORA zvati

    nadam se samo da sam sad u takvoj no win situaciji samo uspjela ne dozvoliti im da mojem djetetu pokvare veselje kad već meni jesu....

    ĐIZS

  10. #160
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    I moje dijete je za rodjendan nabrojalo 11oro djece iz grupe. I neka. Ne može si sa svima biti dobra. U vrtiću će naravno počastiti sve.

  11. #161
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    ja sam svojoj malenoj rekla da si izabere cetvero djece iz grupe koje ce zvati na rodendan i tako sam rekla tetama da ce si mala sama odabrat a nek one daju pozivnice drektno mamama u ruke da nebi bilo ja sam odabrala brojku djece jer znam s kim se intezivno druzi cijelu vrticku godinu
    jer mi je bo idiotizam zvati cijelu grupu kad se ne druzi sa svima a i ona sa 4 godine zna koga hoce a koga nece

  12. #162

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    stijena tebi se teta usudila reći kog bi ti trebala zvat na rođendan ?

    bome bi me čula a i ravnateljica vrtića također, nas u oš roditelji prozivaju za svako sitnicu, a u vrtićima se tolerira ovakvo ponašanje ?
    da se ona usudi tebi govoriti što ćeš ti raditi ????? sa svojim novcima ???????

    u grupu se za rođ donese ono što one traže, suho voće i sl, a privatni rođendan je nešto drugo !

  13. #163
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    da, naravno da nitko ne pita da ta dječja veselja roditelje koštaju 1000 i više kn za dva sata, a broj djece može tu cifru i dobrano povećati...ali u ovom slučaju čak i da se ne pita za cijenu - što je previše - previše je!
    ne samo da su mi obje rekle koga bi moje dijete trebalo zvati na svoj rođendan, nego i da nisam smjela dopustiti da ide na rođendan onoga koga on nije pozvao, dakle nepristojno ga je ne pozvati, a pristojno je ne doći ako te netko pozove - HELOUUUUUU? znači one svjesno uče djecu dvostrukim mjerilima, a onda to hoće proturiti i roditeljima koji su jučer valjda pali s kruške
    u toj čitavoj zbrci konzultirala sam se i s tetama koje vode rođendaonicu, i one kažu da rijetko tko zove cijelu grupu, a i da je to najgore jer je nemoguće iste igre prilagoditi djeci od 3,4,5,6,7 godina (grupe su naime miješane i u tome i je cijeli problem oko zvanja), a i moje dijete ima i još jedan valjani argument koji mi se čini čisto na mjestu, a to je da skoro prve dvije godine u vrtiću nitko ni njega nije zvao jer veliki nisu nikad zvali male uprao zbog tog igranja...i dijete si je s pravom dalo za pravo da si izabere samo one velike s kojima se i druži

  14. #164
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja isto mislim da si te tete malo previse dopustaju.

    meni bi sve kombincije bile ok, osim one da pozove sve osim jedne (ili dvije, tri) osobe, to mi je recimo kao neki mobbing.

  15. #165
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    stijena, ne razumijem kakve veze imaju vaše tete iz vrtića sa slavljenjem rođendana u nekakvoj igraonici?

  16. #166
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Mi smo za 4 rođendan zvali samo djecu s kojima se druži i nitko nije radio problem.
    S time da kod nas je uobičajeno da dečki zovu dečke, a curice cure.
    I da, u McDonaldsu za petstotinjak

  17. #167
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    mi u igraonicu zovemo svu djecu iz grupe (to mi je, uostalom, jedna od brdo prekrasnih stvari iz našeg prekrasnog vrtića )
    najgori osjećaj za dijete jest kada baš njega ne pozovu na rođendan
    mislite da on razmišlja o tome koga još osim njega nisu pozvali? i mi imamo jednu mamu koja svom kompetentnom djetetu dopušta da bira prijatelje za rođendan. to nakon nekoliko godina uopće nije fora, ne više toliko za nepozvanu djecu nego za samo to dijete.

    i nije mi jasno zašto je tvoje dijete, stijena, išlo na rođendan djeteta kojega on nije pozvao na svoj (bez obzira što je bio pozvan)? zar su odjednom postali dobri?

  18. #168
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa Vidi poruku
    mi u igraonicu zovemo svu djecu iz grupe (to mi je, uostalom, jedna od brdo prekrasnih stvari iz našeg prekrasnog vrtića )
    najgori osjećaj za dijete jest kada baš njega ne pozovu na rođendan
    mislite da on razmišlja o tome koga još osim njega nisu pozvali? i mi imamo jednu mamu koja svom kompetentnom djetetu dopušta da bira prijatelje za rođendan. to nakon nekoliko godina uopće nije fora, ne više toliko za nepozvanu djecu nego za samo to dijete.

    i nije mi jasno zašto je tvoje dijete, stijena, išlo na rođendan djeteta kojega on nije pozvao na svoj (bez obzira što je bio pozvan)? zar su odjednom postali dobri?
    Veliki x na ovo sve (osim što mi još nismo slavili, ovo će biti prvi rođendan koji ćemo slaviti).

  19. #169
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mi dosad nismo zvali nijedno dijete iz vrtića na rođ koji se slavi doma...
    Kao prvo zbog toga što prema mjestu stanovanja ne spadamo u taj vrtić (udaljen je od nas cca 7km, mi smo na selu, vrtić u gradu..) tak da se s roditeljima djece niti nepoznajemo, samo ono bok-bok, i par riječi kad dovezemo/dođemo po klince.... Oni slave rođ u vrtiću, tamo časte svu djecu u grupi i to mi je zasad ok...

    Najesen mijenjamo vrtić, tamo će polaziti djeca roditelja s kojima se znamo i privatno pa će valjda onda i k nama doma dolazit djeca iz grupe/vrtića...

    Jedino bih zabranila istog trena da dijete u vrtiću dijeli pozivnoce ili poziva nekog k sebi doma/u igraonicu na rođendan.... Naravno da će djeci koja nisu pozvana biti žao...
    Mišljenja sam da bi djecu trebalo pozvati van vrtića....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 30.05.2011. at 22:08

  20. #170
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja fakat ne vidim smisla zvati sve klince iz grupe, pogotovo ako je mjesana grupa.
    i dajte ljudi ne prejerujte, da mi je vidjeti vas da se ikada zvali sve klince iz razreda/vrtica na rodjendan.

    stjena i mene bi tete na tu fiks ideju cule, ja bih tad i njih obavezno pozvala, jer ako je grupa onda nek se i one izvole nacrtati i naravno sa klincima zabaviti na rodjnedanu. bas me zanima da li bi im se dalo na toliko rodjendan ici a bome i toliko poklona kupiti. tad bi mozda i o financijskoj strani razmislie, kao i o svom slobodnom vremenu. mozda bi im se tad koncept grupa ipak izgubio.

    ne znam, mislim da tete jako grijese i ono sto se meni namece kao pitanje, ako tete vec vas maltretiraju za to pozivanje svih iz grupe, odkud znate da i vas drugi zovu zato sto su im tete tako rekle. iskreno ja bih zeljela da mog klinca zovu drugi kojima je drago biti i igrati se s njim.

    zamisaljm rodjendan kakvog tete forsaju. mi salvimo rodjendan doma. i sad mi dodje cca 20-tak klinaca. od toga moj se igra s 4-5 max. a ja sad moram smisliti zabavu za ostatak ekipe. pri tome imam jos i kojeg odbacenog, pa onda tog moram extra zabavljati. na cijelu ideju mogu samo

    moje djete umnogo cemu nije kompetetntno, ali bome za pozvati klince na svoj rodjendan itekako je.

  21. #171
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    pa rođendan je bio u igraonici, nije bio doma
    i kakve veze imaju mješovite grupe s pozivanjem ili nepozivanjem sve djece?
    u mješovitim grupama se, znate, djeca igraju i sa starijima i mlađima od sebe
    kao što sam već napisala i nisam lagala, mi pozivamo svu djecu iz grupe
    kao što i sva ta ostala djeca iz grupe pozivaju svu djecu iz te spomenute grupe

    oboje moje djece išlo je u mješovite grupe i nikad nisu rekli da se s nekim iz grupe ne druže ili da ih ne žele pozvati na svoj rođendan
    u nekim igraonicama postoji fiksna cijena za određeni broj djece, npr. 15
    za svako sljedeće dijete plaća se 20 kuna
    ali dobro, možda je stvarno problem dati 1100 kn umjesto 1000, ne želim ulaziti u to
    no postoje igraonice gdje broj djece nije ograničen, ako je već strašno da se tete petljaju u tuđe novčanike

    no valjda je dijete fakat kompetentno, ne bih se htjela miješati u taj dio jer nama je ipak važnija pristojnost i dobri odnosi sa svim vrtićkim prijateljima da, da, nama su svi prijatelji

  22. #172

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    u nekoliko grupa u kojima smo bili, zvala su se sva djeca
    nikada nisu dolazili svi
    obično dođu samo oni s kojima se odista to dijete i igra (jer i drugi roditelji znaju s kim su im djeca dobra i s kime se druže) ili se roditelji malo bolje poznaju i sl.

  23. #173
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa Vidi poruku
    stijena, ne razumijem kakve veze imaju vaše tete iz vrtića sa slavljenjem rođendana u nekakvoj igraonici?
    ne razumijem ni ja
    valjda im je nepraktično razmišljati kojem roditelju trebaju dati pozivnicu, a kojem ne trebaju jer kad su svi pozvani, onda nema razmišljanja - daju svima
    ne kažem da nije nezgodno kad djeca valjda o tome pričaju pred onima koji nisu pozvani, ali isto ne znam kakve veze tete imaju s tim
    sve u svemu sigurna sam da one imaju najbolje moguće namjere prema toj djeci, ali ipak treba malo razmisliti i o tome što se i na koji način kaže roditelju i to pred djetetom :/

  24. #174
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa Vidi poruku

    i nije mi jasno zašto je tvoje dijete, stijena, išlo na rođendan djeteta kojega on nije pozvao na svoj (bez obzira što je bio pozvan)? zar su odjednom postali dobri?
    zato što ja kao kompetentan roditelj mislim da je ne doći na rođendan na koji te je dijete pozvalo i ipak s veseljem očekuje da na njega dođeš, gore nego nekoga ne pozvati na svoj iz nekog opet svog opravdanog razloga. to dijete bi isto bilo razočarano i ne bi znalo zašto mu netko nije došao, pa zna se da je najveća dječja mora imati rođendan na koji mu ne dođu djeca koju je pozvalo i to mi uopće nije razlog da moje dijete tome učim.. ponavljam - moje dijete nije pozvalo samo trogodišnjake s kojima nije već 2 ili 3 godine u grupi kao s ostalima

    i da, da mi je lipica za svakog onog kojeg sam ja uredno u svom životu zvala na svoj rođendan, a on mene nije...već bih bila imućna
    Posljednje uređivanje od Stijena : 31.05.2011. at 09:34

  25. #175
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa Vidi poruku

    no valjda je dijete fakat kompetentno, ne bih se htjela miješati u taj dio jer nama je ipak važnija pristojnost i dobri odnosi sa svim vrtićkim prijateljima da, da, nama su svi prijatelji
    ovome se čitav život nekako želim oduprijeti i nekako valjda to nesvjesno prenosim i na svoju djecu

    dakle, ako osobno mislim da ne možeš sa svima biti dobar osim ako se pretvaraš i praviš, ako osobno mislim da bih ja radije rođendan proslavila s par pravih prijatelja, nego s hrpom onih koji su došli iz pristojnosti, ako je meni nepojmljivo da se nekome smješkam, a iz nekog se razloga nismo kliknuli ili imam lošije mišljenje o njemu, onda ja to isto želim dozvoliti i svojoj djeci

    ovo ne želim u svom životu i tome ne želim učiti svoju djecu i smatram to svojim roditeljskim pravom ma što tko mislio o meni, od teta nadalje
    oni koji su mi bitni - shvatit će, ostali su nebitni :D

    isto tako, zagovaram svačije pravo da misli potpuno drugačije od mene i to je na svakom ponaosob
    ko što ja nekome ne solim pamet koga i bi, i zašto trebao zvati na svoj rođendan, tako smatram svojim pravom i privilegijom da dopusti meni (i mom djetetu) da mi imamo svoje razloge, po mogućnosti bez etiketiranja nepristojnošću i inim

  26. #176
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ne razumijem. Moji rodjendan slave i u vrtiću, ali i van njega. Jana je nabrojala 11oro iz grupe (ima ih više od 20) i petero prijatelja van vrtića. Ona želi samo svoje najbolje prijateljice i prijatelje i one koji su nju zvali. Ne vidim zašto bih joj nametala društvo koje ne želi. Znam da se ona sa svima igra ali je logično da ima one koji su joj više dragi. Ne želim ju tjerati da zove sve.

  27. #177
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Najprije disclaimam da još nismo slavili dj. roćkas s djecom iz vrtića van vrtića.


    Ovako da sad moram odgovoriti - ne bih zvala svu djecu iz vrtića da Lovre to izričito ne želi. Pa ni ja ne bih zvala cijelu firmu na rođendan (ili svadbu ).
    No s druge strane ne bih dozvolila da Lovre pozove svu djeca, a jedno ili dvoje ne.
    Nekako mi je razuman izbor - ili će zvati svega nekoliko bližih prijatelja iz vrtića ili cijelu grupu.

  28. #178
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    i nije mi jasno zašto je tvoje dijete, stijena, išlo na rođendan djeteta kojega on nije pozvao na svoj (bez obzira što je bio pozvan)? zar su odjednom postali dobri?
    Citiraj Stijena prvotno napisa Vidi poruku
    zato što ja kao kompetentan roditelj mislim da je ne doći na rođendan na koji te je dijete pozvalo i ipak s veseljem očekuje da na njega dođeš, gore nego nekoga ne pozvati na svoj iz nekog opet svog opravdanog razloga. to dijete bi isto bilo razočarano i ne bi znalo zašto mu netko nije došao, pa zna se da je najveća dječja mora imati rođendan na koji mu ne dođu djeca koju je pozvalo i to mi uopće nije razlog da moje dijete tome učim.. ponavljam - moje dijete nije pozvalo samo trogodišnjake s kojima nije već 2 ili 3 godine u grupi kao s ostalima

    i da, da mi je lipica za svakog onog kojeg sam ja uredno u svom životu zvala na svoj rođendan, a on mene nije...već bih bila imućna
    a mislim da sam već i ranije odgovorila na ovo pitanje jer kao što sam već rekla - to dijete je njega pozvalo nakon što je on već dao pozivnice za svoj rođendan što je vrlo važna okolnost jer bih da je rođ. bio prije možda i razmišljala o tome da ga na neki način pokušam uvjeriti, iako je moj ovaj gornji stav dosta čvrst, ovako nisam ni razmišljala jer mislim da je mogao jedino napraviti još gore

    jest da je mogao i naknadno dati pozivnicu samo tom djetetu, ali onda bi se pak postavilo pitanje zašto nije i drugima koje prvo nije pozvao i tako unedogled, otvorili bismo pandorinu kutiju i nikad ne bi svima bilo po volji, a najmanje slavljeniku

    već sam nekako naučila (a bilo mi je vrijeme) da je to proporcionalno - što se više trudiš ugoditi svima, to će komentari biti otrovniji

  29. #179
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo pozvali svu djecu na rockas, nije mi bila velika razlika u cijeni izmedju rockasa za 10 djece i za 30. Osim toga, kako znati koga pozvati, a koga ne?
    Evo da se nakon točno godinu dana demantiram.

    Dakle, za 5. rođendan smo pozvali sve iz vrtića, i one s kojima se družila i one s kojima nije - bilo je super, većina ih je došla.

    No, do 6. rođendana desile su se velike promjene: prvo, nju neka djeca nisu pozvala na svoje rođendane, a došli su na njen.To ju je dosta pogodilo, jer je smatrala da su je trebali pozvati, ako je ona njih zvala. Onda, s nekom djecom se jednostavno prestala slagati i izbjegavala ih je i u vrtiću, nije ih željela na svom rođendanu. Tako sam joj prepustila odluku koga će pozvati, a koga ne. U tih godinu dana dosta je odrasla i počela je kužiti neke stvari, dok joj je sa 5g bilo svejedno tko dolazi, važno je da se igraju. Sa 6g već joj je bilo važno da joj dodju prijatelji. Malo je nespretno podijeliti pozivnice samo nekima, a nekima ne, no s tetama sam dogovorila da se pozivnice ubace u "znakić" na garderobi, teti sam dala popis djece koja su pozvana, da ih podsjeti da uzmu pozivnice.
    Ono što meni smeta je kad roditelji ne potvrde dolazak ili se barem ne zahvale na pozivu i jave da neće doći.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 31.05.2011. at 10:48

  30. #180
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Ono što meni smeta je kad roditelji ne potvrde dolazak ili se barem ne zahvale na pozivu i jave da neće doći.
    X

    fascinira me taj nedostatak pristojnosti.

  31. #181
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    mi slavimo svake godine doma, odnosno u parku, zajednički rođendan J i M. J pozove cijeli razred, a dok je išao u vrtić, nema šanse cijelu grupu, isto kao i sad M, jer to znači sva djeca plus svi roditelji. to je nemoguće ako slaviš doma.

    on je uvijek zvao 2-3 najbolja prijatelja iz vrtića, a tako sad i M.
    kad krenu u školu je drugo, jer djeca dođu sama.

    osim što ne volim igraonice po defaultu meni je 1000 kn puno, da ne kažem nemoguće dat za proslavu rođendana. u petom mjesecu to znači 2000 kn samo za rođendane u igraonicama, plus torte koje moraš kupiti, plus što moraš proslaviti u vrtiću, plus u školi, a i doma za svoje prijatelje, none i sl. a sve u jednom mjesecu.

    i ovako je trošak, al puno puno manji.

    za sad funkcionira, još koju godinu, pretpostavljam da će onda J htjeti promijeniti mjesto zbivanja za svoj rođendan.

    mislim da je u današnje vrijeme za puno roditelja taj trošak problem, ali ga ipak hebi ga nekako podnesu, u vrtiću to nisam primijetila, M još nije bila pozvana niti na jedan rođendan u igraonicu, al u razredu od J svaki tjedan je jedan rođendan. dakle, svi zovu sve.

    da ja nemam mogućnost proslave koju imam - park, i ja bih morala tako. di da stavim 25 djece doma?

  32. #182
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    to je nemoguće ako slaviš doma.
    Nije

    Nama na rođendanima bude 60-tak ljudi, od toga oko trećina djece, a ostalo roditelji.
    Jedan rođendan je ljetni pa je to lakše.
    A drugi je zimski, ali se svejedno snađemo

    Svakako, M. je tek prošle godine krenula u vrtić i nije pozvana niti na jedan novi rođendan (osim naravno na rođendane prijateljica iz grupe s kojima se i prije družila).
    Niti meni pada na pamet zvati djecu iz vrtića na rođendan, jer bi (uz rodbinu i naše prijatelje i njihovu djecu s kojom se inače druži) s ekipom iz vrtića imali valjda 100-tinjak ljudi na proslavi.

    Rođendan joj pada na ljeto kad neće ići u vrtić, ali da ide naravno da bi počastila svu djecu u grupi i proslavila i s njima - u vrtiću (ne doma), kao što i ostali čine.

    Ne razumijem kakve veze ima kućna proslava rođendana (ili u igraonici i sl.) s tetama u vrtiću
    Posljednje uređivanje od Pcelica Mara : 31.05.2011. at 11:48

  33. #183
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa Vidi poruku
    ne razumijem ni ja
    valjda im je nepraktično razmišljati kojem roditelju trebaju dati pozivnicu, a kojem ne trebaju jer kad su svi pozvani, onda nema razmišljanja - daju svima
    ne kažem da nije nezgodno kad djeca valjda o tome pričaju pred onima koji nisu pozvani, ali isto ne znam kakve veze tete imaju s tim
    sve u svemu sigurna sam da one imaju najbolje moguće namjere prema toj djeci, ali ipak treba malo razmisliti i o tome što se i na koji način kaže roditelju i to pred djetetom :/
    stijena, imaš 3600 postova i još nisi naučila da je forum globalno selo
    možda da kažeš gdje je ta igraonica o kojoj govoriš..

  34. #184
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa Vidi poruku

    dakle, ako osobno mislim da ne možeš sa svima biti dobar osim ako se pretvaraš i praviš, ako osobno mislim da bih ja radije rođendan proslavila s par pravih prijatelja, nego s hrpom onih koji su došli iz pristojnosti, ako je meni nepojmljivo da se nekome smješkam, a iz nekog se razloga nismo kliknuli ili imam lošije mišljenje o njemu, onda ja to isto želim dozvoliti i svojoj djeci
    po mome mišljenju, to su djeca i kod njih nema onih koji dolaze iz pristojnosti ili onih o kojima se ima loše mišljenje (osim ako su nasilnici)
    nikad nisam susrela dijete koje glumi smješkanje i "samo podnosi" određenu djecu
    to je uobičajeno kod odraslih

  35. #185
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ja kao roditelj nastojim djecu pripremiti za život, a ne za vrtić (i uvjete u njemu jer zaista ponekad mi se čine jako nerealnima u odnosu na ono "vani")

    ako nema dolaženja iz pristojnosti, onda ne bi trebalo biti niti pozivanja iz pristojnosti

    ......a nažalost ipak svako malo čujem da se neko dijete ne želi družiti s nekim drugim djetetom jer ga stalno tuče i maltretira (ne kod nas, na sreću) i zašto bi onda njega zvao na rođenadan i kako onda nema toga u vrtiću među djecom

  36. #186
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    pa izdvojila sam nasilnike

  37. #187
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,323

    Početno

    Podižem ovu temu jer mi je nejasno pozivanje CIJELOG vrtića na rođendan, vidim da je to u gradovima hit i onda se ide u igraonicu i tamo je po 30,40 djece.

    Prije 2 tjedna imali smo situaciju da u tjedan dana imamo 3 rođendana, od toga je jedan bio radni dan u srijedu...

    Mama slavljenika je u jednom trenu rekla da ne zna više tko dolazi po djecu i da li su uopće sva ta djeca iz slavljenikovog vrtića, masu roditelja ne pozna, bilo je stvarno neugodna i nezgodna situacija.

    Z

  38. #188
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Pa nemojte ici na rodendan. Nije to obavezna stvar. Lijepo se zahvalite i to je to.

  39. #189
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,323

    Početno

    Znam, teško je i djetetu objasniti zašto ne može ići, ali samo me zanima što drugi kažu na tu temu

  40. #190
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Uvijek je nesto tesko objasniti djetetu.

  41. #191
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Moja starija nije u vrtiću,ali je slična situacija.U razredu je većinom običaj da se zovu sva djeca iz razreda,jer to roditelji nametnu djeci.U razredu ima 1 nasilnik,djete koje redovito pravi probleme u školi,pa i na rođendanima na koje ide,i 2-3 dječaka koja moja curica ne želi zvati na rođendan.Jedan se ne odaziva na rođendane,već cijepa pozivnice čim ih dobije,drugi nije htjeo doći njoj na rođendan...Nije ih zvala na rođendan,niti sam joj nametala.Jest da sam se osjećala malo kao,ali sam zanemarila te osjećaje.

  42. #192
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Imam blagi panic attack na sam spomen tih masovnih rodjendanskih okupljanja. Mlada i zelena sam napravila pogresku organizirajuci po uzoru na druge ogromno rodjendansko slavlje. Danas nema tih para za koje bi to napravila. I na ta coporativna okupljanja sam bila pratnja djetetu, jer mogu mislit kako je roditelju-organizatoru kad samo ostave djecu i odu dok ih se ne pozove da je slavlju kraj. Previse je to za hendlat ako je u pitanju cijela vrticka grupa/razred.

  43. #193
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ne znam kolike su vase vrticke skupine. Kod nas ih ima oko 20 - 25. Mi pozovemo sve. Dodje ih 15-20, uvijek netko ne moze. Roditelje znamo, znamo i djecu. Nije nikad bio problem poslije djecu "rasporediti" roditeljima. Nisam organizirala takve rodjendane u jaslickoj grupi jer su premali i uvjek ima netko tko ne moze sam ostati i onda mora i neki roditelj biti.

    Ono sto mi smeta je kad djeca (a to vidim sve vise sto su stariji) biraju koga nece na rodjendanu. Npr. moze sve osim tog i tog. Jos mi je gore kad vidim da roditelji to odobravaju. I moj je krenuo s tim spikama pa sam srezala. Dakle, moze pozvati ili sve ili odredjenu grupu naj prijatelja, ali ne moze sve osim tog i tog (to budu obicno djeca koja su nova u grupi).

  44. #194
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kod mog mladjeg se isto pozivala cijela grupa, ne vidim nikakav problem - roditelji predaju dijete osoblju igraonice i dobiju papirić s kojim ga podignu nakon igraonice. Briga da pravi roditelji pokupe pravo dijete je na igraonici. Roditelji slavljenika ako žele pozovu ostale roditelje na kavu (pa se upoznaju) ili ne pozovu - ionako rodjendan slavi dijete i ne postoji nikakav razlog ili obaveza da se i roditelji moraju poznavati i družiti.

    Meni se znalo desiti da mi djeca imaju po 4 rodjendana u jednom tjednu - ako žele ići idu, osim ako već imamo od prije nešto obiteljski isplanirano. Ako ne žele ne odu.. Realno uvijek žele ići, sto valjda znaci da im se svidja na tim rockasima

  45. #195
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kod nas je bilo isto kao kod bella77 i sillyme me. U grupi ih je bilo 23, svi smo se poznavali.. puno nas je postalo kućnim prijateljima, družimo se i danas. Nikada nije bio problem oko predaje djece, a i u igraonicama koliko znam ne daju djetetu van dok se ne javi onaj tko je došao po njega.
    Jedino što je naporno što se zaredaju ti rođendan7 pa nemaš vikend a ona bi išla na sve. Sad kako ide u školu ima i školskih i bivših vrtićkih rođendana pa nam je od početka škole prošli vikend bio prvi bez rođendana a često su i po 2.

  46. #196

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ajd da imam jedno dijete...ali troje?
    Možda djeci uništavam društveni život ali ne dam da idu na sve

  47. #197

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Tu je i sport za svo troje.. pa turniri, utakmice...Želim i planinariti i šetati i posjećivati rodbinu i prijatelje...
    Moji ne mogu na sve rođendane ni vremenski ni financijski...
    U nešto starijoj dobi ti se rođendani ipak prorjede... srećom

  48. #198
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Sad moram priznati da je veliki bio na više rodendana u srednjoj nek sve skupa u osnovnoj

  49. #199
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Vrticka grupa, a danas i razredno odjeljenje mog sina broji 27 djece. Too much. Ali vidim da vi ovdje spominjete igraonice, mi ih nemamo u ovom malom gradicu, tako da su ta okupljanja ili u kuci/stanu ili pizzerijama/restoranima koji zapravo uopce nisu ni prilagodjenji za djecu.
    Da imamo igraonicu, to bi bila neka druga prica, posebno zimi kad smo zbog vremena prisiljeni biti u zatvorenom prostoru.
    No srecom mali vise nije tako mali i ta su slavlja mnogo bezbolnija nego prije

  50. #200
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    isli su na rodjendane koje su zeljeli. vecina u vrtickim grupama je zvala sve.
    moji su ljetna djeca, slavili su uvijek doma i zvali su klince s kojim su bas bili vezani.

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •