Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: trebamo informacije o rodilistima - ko moze biti uz zenu na porodu

  1. #1
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno trebamo informacije o rodilistima - ko moze biti uz zenu na porodu

    moze li itko?
    moze li samo muz/partner?
    jel mu uvjet tecaj ili moze i bez tecaja
    moze li bilo tko koga zena izabere

    vazna su nam i vasa iskustva, ne samo price s tecaja koje se u praksi onda izjalove jer ovise o osobnim stavovima dezurnog lijecnika/ce


    Bjelovar


    Čakovec - 300 kuna za prisustvo. Može bilo tko. Tečaj nije uvijet, a od nedavno se ni ne održavaju Nažalost

    Đakovo

    Dubrovnik - Može bilo koja osoba, ali samo jedna. Tečaja nema, pa nije uvjet. Prisustvo se plaća 300 kn+PDV. U operacijsku dvoranu ne može nitko.
    - Ovo nije točno. Tečaj postoji još od 2001. (a pretpostavljam i prije) kad sam ja bila trudna. Na porodu ne može prisustvovati bilo tko, nego onaj ko je skupa sa trudnicom završio tečaj.

    Gospić

    Imotski

    Karlovac - na tečaju nam je rečeno da porodu može prisustvovati samo suprug/partner. Pohađanje tečaja nije uvijet prisustvu porodu.
    Moja zamjerka rodilištu u Klc je što nisu ranije htjeli zvati MM-a. Ovako sam većinu vremena u box-u provela sama. I zamjerka babici čijeg imena se ne sjećam na komentar: "A kaj će vam muž, kaj mislite da će vas manje bolit ako je on tu?"

    Knin

    Koprivnica

    Makarska

    Metković

    Našice

    N. Gradiška

    Ogulin

    Osijek -
    2005 god kad sam isla radjati doktorica rekla da moze muz bez tecaja i da moram samo dezurnog pitati kada dodjem roditi ali sve se naglo i brzo zbilo onda pa nisam stigla vidjeti da li je to zbilja tako a sad bih bas voljela za sigurno znati moze li se...

    Pakrac

    Požega

    Pula - suprug, bez nadoplate uz obavezan tečaj. za druge ne znam

    Rijeka - može mm,bez tečaja. Mene su pitali hoću li da bude unutra.

    Sinj - muž može biti cijelo vrijeme uz rodilju, ne treba tečaj, (odnedavno imaju svoje tečajeve pa ne znam hoće li se to promijeniti). Ne znam za drugu osobu jer nisam pitala, moj dojam je da bi mogao bilo tko jer tamo puno toga ide po dogovoru. Ovo je sve moje iskustvo, ne znam kakva su im službena pravila. Sa D. su tražili da upoznaju tatu ranije, sa M. su već znali da smo bili tu zajedno pa nisu imali nikakve zahtjeve.

    Sisak

    Slav. Brod - muž može sigurno, uvjet je tečaj. Za druge ljude na porodu ne znam.

    Split - može bilo ko,uvijet je tečaj-400kn

    Šibenik - ne moze

    Varaždin - muž može sigurno , ali s potvrdom s tečaja. Iako smo išli 2x drugi put smo ponovo platili tih 300kn za tečaj, nije mi žao ali na kraju mm nije bio naporodu jer sam ja rodila dok me on dole prijavio i presvukao se. Zato je prvi put bio svih 12 h + 2 h poslije što želim naglasiti. Mislim da bi bilo super da se usklade kriteriji. Jer biti cijelo vrijeme meni znači da je netko uz tebe od kad završiš s pripremom ,a ne kad ga puste samo za izgon, tad smo u mojoj glavi ionako bile prisutne samo beba i ja iako ih je u sobi bilo još 5.
    - može s tečajem i osoba u pratnji (ne nužno muž). I stvarno je tamo od početka do kraja + onih 2 sata nakon poroda (MM je i večeru dobio)

    Vinkovci

    Virovitica

    Vukovar

    Zabok

    Zadar - muž može sigurno, moj je bio uz mene cijelo vrijeme i još dva sata nakon poroda ( izašao je samo dok me nisu sredili nakon poroda ), i nije mu trebao tečaj

    Zagreb
    Merkur - Muž ne može dok se ne preseli rodilište opet dolje.

    Petrova

    Sveti Duh -(otprije 2god) - kažu da treba tečaj, no nitko nas nije pitao za potvrdu. Formalno muž smije, no dosta ovisi o smjeni (moj dojam). Mog su pustili tek pred kraj nakon što je poludio jer mu nitko nije ništa govorio, kaže da drugog tatu nisu pustili.
    - moja sestra je bila svojoj kumi, 2x, nikakav tečaj, nikakvo plačanje, nikakva najava. Zvala ju iz predrađaone da dođe.čak niti obleku nije imala nego su joj dali zeleno svoje. 1x je bilo prije nekih 9 godina, 2x prije par.
    - od prije dva tjedna: Pitali ima li tečaj - rekla sam da ima i da je bio već dva puta na porodu. Potvrdu nisu provjeravali. Pozvali ga kada sam ušla u boks. Dali mu platneno odijelo. Bio samnom i s bebom još sat vremena nakon poroda (potom uzimaju bebu u obradu, majku prebacuju ispred boksa, otac odlazi)... I ne plaća se ništa...

    Vinogradska - može samo suprug, ne treba tečaj
    - ja bih samo dodala da muž može biti cijelo vrijeme s rodiljom od trenutka kad uđe u boks, ali znaju ih poslati sa strane u trenutku izgona

    Privatno rodilište - ne treba tečaj, muž može. Nisam pitala može li itko drugi.
    Posljednje uređivanje od srecica : 29.04.2010. at 09:26 Razlog: popunila

  2. #2
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    moze li itko?
    moze li samo muz/partner?
    jel mu uvjet tecaj ili moze i bez tecaja
    moze li bilo tko koga zena izabere

    vazna su nam i vasa iskustva, ne samo price s tecaja koje se u praksi onda izjalove jer ovise o osobnim stavovima dezurnog lijecnika/ce


    Bjelovar



    Čakovec

    Đakovo


    Dubrovnik - Može bilo koja osoba, ali samo jedna. Tečaja nema, pa nije uvjet. Prisustvo se plaća 300 kn+PDV. U operacijsku dvoranu ne može nitko.


    Gospić


    Imotski

    Karlovac


    Knin


    Koprivnica


    Makarska


    Metković


    Našice


    N. Gradiška


    Ogulin

    Osijek


    Pakrac


    Požega


    Pula


    Rijeka


    Sinj

    Sisak


    Slav. Brod

    Split


    Šibenik


    Varaždin

    Vinkovci

    Virovitica


    Vukovar


    Zabok


    Zadar


    Zagreb
    Merkur

    Petrova

    Sveti Duh


    Vinogradska



    ovo je prilicno hitno pa molim da podizete temu

  3. #3
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Split-može bilo ko,uvijet je tečaj-400kn.
    navodno će moći biti uz ženu bilo ko,ali će se morati platiti neka cifra.

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    U Šibeniku ne moze.

  5. #5
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Friško iz zadarskog rodilišta,, muž može sigurno, moj je bio uz mene cijelo vrijeme i još dva sata nakon poroda ( izašao je samo dok me nisu sredili nakon poroda ), i nije mu trebao tečaj

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Oce to neka akcija?

  7. #7
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa Vidi poruku
    [B]

    Vinogradska -
    može samo suprug, ne treba tečaj
    Posljednje uređivanje od (maša) : 20.04.2010. at 15:18

  8. #8
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    podizem, prilicno je hitno

    marta, bi li unutra?

  9. #9
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    Rijeka- može mm,bez tečaja. Mene su pitali hoću li da bude unutra.

  10. #10
    zrinska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Daleko od Sunca, blizu raja...
    Postovi
    285

    Početno

    Čakovec...300 kuna za prisustvo. Može bilo tko. Tečaj nije uvijet, a od nedavno se ni ne održavaju Nažalost

  11. #11
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Nije osobno iskustvo, ali je iskustvo moje snaje koja je rodila u 8.mj. prošle godine.

    Slavonski Brod- muž može sigurno, uvjet je tečaj. Za druge ljude na porodu ne znam.

    I moje iskustvo- Merkur, to valjda znaju i ptice na grani :D Muž ne može dok se ne preseli rodilište opet dolje.
    Posljednje uređivanje od Ninči : 21.04.2010. at 12:21

  12. #12
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    SD (otprije 2god) - kažu da treba tečaj, no nitko nas nije pitao za potvrdu. Formalno muž smije, no dosta ovisi o smjeni (moj dojam). Mog su pustili tek pred kraj nakon što je poludio jer mu nitko nije ništa govorio, kaže da drugog tatu nisu pustili.

    PR (nedavno) - ne treba tečaj, muž može. Nisam pitala može li itko drugi.

  13. #13
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Sinj - muž može biti cijelo vrijeme uz rodilju, ne treba tečaj, (odnedavno imaju svoje tečajeve pa ne znam hoće li se to promijeniti). Ne znam za drugu osobu jer nisam pitala, moj dojam je da bi mogao bilo tko jer tamo puno toga ide po dogovoru. Ovo je sve moje iskustvo, ne znam kakva su im službena pravila. Sa D. su tražili da upoznaju tatu ranije, sa M. su već znali da smo bili tu zajedno pa nisu imali nikakve zahtjeve.

  14. #14
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Karlovac - na tečaju nam je rečeno da porodu može prisustvovati samo suprug/partner. Pohađanje tečaja nije uvijet prisustvu porodu.

    Ne znam jel off topic:
    Moja zamjerka rodilištu u Klc je što nisu ranije htjeli zvati MM-a. Ovako sam većinu vremena u box-u provela sama. I zamjerka babici čijeg imena se ne sjećam na komentar: "A kaj će vam muž, kaj mislite da će vas manje bolit ako je on tu?"

  15. #15
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Varaždin, muž može sigurno , ali s potvrdom s tečaja. Iako smo išli 2x drugi put smo ponovo platili tih 300kn za tečaj, nije mi žao ali na kraju mm nije bio naporodu jer sam ja rodila dok me on dole prijavio i presvukao se. Zato je prvi put bio svih 12 h + 2 h poslije što želim naglasiti. Mislim da bi bilo super da se usklade kriteriji. Jer biti cijelo vrijeme meni znači da je netko uz tebe od kad završiš s pripremom ,a ne kad ga puste samo za izgon, tad smo u mojoj glavi ionako bile prisutne samo beba i ja iako ih je u sobi bilo još 5.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    erdut
    Postovi
    108

    Početno

    a osijek?zna li tko?meni je 2005 god kad sam isla radjati doktorica rekla da moze muz bez tecaja i da moram samo dezurnog pitati kada dodjem roditi ali sve se naglo i brzo zbilo onda pa nisam stigla vidjeti da li je to zbilja tako a sad bih bas voljela za sigurno znati moze li se...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    erdut
    Postovi
    108

    Početno

    ima li koga?da mi javi

  18. #18
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    vinogradska - ja bih samo dodala da muž može biti cijelo vrijeme s rodiljom od trenutka kad uđe u boks, ali znaju ih poslati sa strane u trenutku izgona

  19. #19
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    U Varaždinu može s tečajem i osoba u pratnji (ne nužno muž).
    I stvarno je tamo od početka do kraja + onih 2 sata nakon poroda (MM je i večeru dobio).

  20. #20
    casper avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    moje malo selo
    Postovi
    1,203

    Početno

    SD- moja sestra je bila svojoj kumi, 2x, nikakav tečaj, nikakvo plačanje, nikakva najava. Zvala ju iz predrađaone da dođe.čak niti obleku nije imala nego su joj dali zeleno svoje.
    1x je bilo prije nekih 9 godina, 2x prije par.
    ako treba provjerim

  21. #21
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    Pula - suprug, bez nadoplate uz obavezan tečaj. za druge ne znam

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    SD od prije dva tjedna:
    Pitali ima li tečaj - rekla sam da ima i da je bio već dva puta na porodu.
    Potvrdu nisu provjeravali.
    Pozvali ga kada sam ušla u boks. Dali mu platneno odijelo.
    Bio samnom i s bebom još sat vremena nakon poroda (potom uzimaju bebu u obradu, majku prebacuju ispred boksa, otac odlazi)...

    I ne plaća se ništa...
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 28.04.2010. at 16:37

  23. #23
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    vukovar- muz moze, ali samo od mislim 6 ujutro do 22 ili 23h (noc ne moze), tecaj ne treba, ali mora obaviti razgovor sa sefom ginekologije, za druge osobe ne znam

  24. #24
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    Dubrovnik - Može bilo koja osoba, ali samo jedna. Tečaja nema, pa nije uvjet. Prisustvo se plaća 300 kn+PDV. U operacijsku dvoranu ne može nitko.
    Ovo nije točno.
    Tečaj postoji još od 2001. (a pretpostavljam i prije) kad sam ja bila trudna.
    Na porodu ne može prisustvovati bilo tko, nego onaj ko je skupa sa trudnicom završio tečaj.

  25. #25
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    hvala

    ne znam ko je to napisao za dbk, ja nisam

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    119

    Početno

    Da li moŽe muŽ u splitu ali baez teČaja? Imamo veĆ teČaj od prije godinu dana

  27. #27
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    samo podižem temu

  28. #28
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Evo iako je akcija održana ja sam htijela rači svoje iskustvo iz Petrove. Uvijet je završeni tečaj a samnom je bio MM jer nitko drugi nije dolazio u obzir,sa mojom kumom je u Petrovoj bila šogi obje su imale završen tečaj i to svaka za svoje dijete.(trudnoću)
    Po meni je jedina zamjerka to što se tečaj naplačuje a to da ga treba imati, treba,jer mislim da treba znati nke inf. što će se tamo događati i što se može očekivati jer nisu svi svjesni toga i ima svakakvih ljudi nemaju svi internet pa trebaju postojati drugi načini a jedan od tih je tečaj.
    Muž je bi samnom cijelo vrijeme od ulaska u boks do izgona i poslije šivanja je opet bio samnom na hodniku,a između toga su ga poslali da mi ide po sendvić.
    Drugi put kada sam imama CR on je stajao ispred operacinog bloka i dijete su mu pokazali odmah i držao ju je.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    46

    Početno Pula

    Ma bila sam kod dr u bolnici i pitala za najbolju prijateljicu - umjesto muza i rekao mi je dr da oni "preferiraju" partnera, tako da izgleda ide muz sa mnom..iako sam htjela da on bude kuci sa sinom..

  30. #30
    Amalka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    159

    Početno

    ...U Rijeci može na porodu biti koga god poželiš...ali samo jedna osoba...i ne mora ići na tečaj,ali se navodno plaća 300kn za odijelo koje mu daju...jedino ako je carski onda mislim da ne može biti prisutan....

  31. #31
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Zagreb-Vinogradska- samnom 2008. bila-svekrva!!
    MM bio na putu a ona navalila da mora poslikati, otpilila je sestra u startu no kako sam imala brzinski porod bez da su mi uspjeli dati išta, a ja sazivala sve svece i sestra ustanovila da imam vrišteće trudove, rekla mi je :sad ću vam dovesti mamu!!
    i uvela mi sveki u zelenom! pomislih da buncam!
    ugl. može se..

  32. #32
    Matovila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    243

    Početno

    SV. Duh - svjeze iskustvo iz 01/2010:
    - moze suprug (samo sam najavila da ce on doci i kad je stigao u bolnicu odmah su ga pustili do mene, napominjem da sam ja vec ranije bila hospitalizirana). Suprug se oblaci u njihovo zeleno odijelo. Po dolasku je pokazao potvrdu (koju smo dobili na onom besplatnom tecaju sto se organizira po domovima zdravlja) ali primalja nije potvrdu ni pogledala (kao da uopce nije potrebna). Mozda ovo ovisi od smjene do smjene?? Suprug je bio cijelo vrijeme sa mnom. Imala sam zelju da sa mnom u boxu osim supruga bude i doula, ali sam cula da moze biti samo jedna osoba pa sam od toga odustala.... (ne znam kako bi gledali da su se njih dvoje izmjenjivali tokom tih nekoliko sati.... vjerujem da im ne bi bilo drago da se netko od mojih stalno presetavao hodnikom).

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    Koprivnica- u pravilu može bilo tko, ali u praksi se trude da ne bude nitko, bez obzira na dpgpvor

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    e,da tečaj netreba

  35. #35
    thara avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    99

    Početno

    Vinkovci - suprug može ali treba proći tečaj koji je besplatan i donijeti potvrdu u rađaonu

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    35

    Početno

    Sisak -može suprug uz potvrdu o završenom tečaju (koji je besplatan)

  37. #37
    Thannya avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Gospic - moze suprug uz uvjet da je isao na tecaj - tecaj besplatan, ali nema nikakve potvrde niti nista slicno, tako da je ne znam tko bi mogao utvrditi je li bio ili nije.

  38. #38
    Tetka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    87

    Početno

    Cure, jeli supruzi ulaze u boxove u rađaonu ili su s vama i u predrađaoni?
    Frendica je pred 6 godina rodila na SD i on nije mogao s njom u predrađaonu. Veli da joj je to bilo najdosadnijih 18 sati, a kad je dosao u box porodila se za 20 minuta.

  39. #39
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Petrova, iskustvo 2009.

    MM bio samnom, treba njihov tečaj (400,00kn ali priznaje se i za slijedeće porode, samo treba nova potvrda, navodno), potvrda bila među mojim papirima, donijeli naše zeleno odijelo. Ja u box ušla u 11,00h, njega pustili u 13,00h nakon što su ga poslali na kavu i da si nešto pojede, jer da će trajati...... Bio samnom skroz do poroda u 19,30h. Maknuli su ga samo onaj tren izgona, jer je bilo malo frkovito kak će završiti i odmah su ga pustili natrag. Bio s nama još jedno 15-ak minuta, poslikali se svi zajedno (sestra nas je slikala) i otišao doma.

  40. #40
    svinjica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    29

    Početno

    Vinogradska - moze bilo tko, ali samo jedna osoba, s time da ceka izvan rodilista dok se rodilja ne pripremi.
    Ne placa se i ne treba tecaj.

  41. #41
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    dosta ovih rodilišta sa liste više ni nema...

  42. #42

  43. #43
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    U Rijeci može bilo tko, samo mora platiti 370 kn ili 380 kn! Neznam više točnu cifru! To je bilo ove god u 2. mj! U predrađaoni sama, u rađaoni mi se pridružio MM, pa na carski sama, ali bebu su pred njim mjerili, vagali ... i na kraju ga ostavili na samo s bebom 7-8 min!!! Slikice neprocijenjive!!!

  44. #44
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    I da nismo išli na tečaj!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    u Ri može na porodu biti bilo koja osoba koju dozvoli rodilja (znači muž ili majka npr), netreba tečaj, nego platit 375 kn

  46. #46
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    KOPRIVNICA- tečaj obavezan i besplatan jer ga plača grad Koprivnica!
    - porodu može prisustvovati osoba koja je završila tečaj zajedno sa trudnicom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •