Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Rebro,pedijatrija intenzivna

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    GRABOVNICA
    Postovi
    18

    Početno Rebro,pedijatrija intenzivna

    Prijateljičino dijete ide na operaciju i nakon toga će ležati na intenzivnoj što nju najviše straši.Zanima me dali ima tko iskustva po tom pitanju;posjete,informacije,osoblje i sl.Hvala unaprijed na svakom savjetu!

  2. #2
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Kada dijete dođe s operacije, neće odmah moći do njega dok ga ne stabiliziraju i prikopčaju na aparate (perfuzore za infuziju, monitore, elektrode, respirator, ako se dijete još nije probudilo itd. ). Liječnici vas obavijeste (pedijatar s intenzivne i specijalist) o tijeku operacije i daju sve potrebne informacije. Za jedno max pola sata pozvat će ju da uđe unutra. Mogu ući samo roditelji i to jedan po jedan. Sestra će joj pokazati kako da se pripremi za ulazak. Mora prvo staviti zaštitu na noge, oprat ruke sapunom, dezinficirat ih i onda obući sterilni mantil. Neka se ne prestraši aparata, cjevčica i kako će sve to izgledat. Liječinici i sestre joj mogu objasniti za što koja cjevčica služi. Neka slobodno pita što ju zanima i neka se dogovori sa sestrama oko igračaka, odjeće, hrane. Posjete su od 12-18. Osoblje je više nego susretljivo. Koliko je dijete staro?

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ne znam koliko je dijete staro i na kakvu vrstu operacije ide. Intenzivne na Rebru za djecu postoje dvije , jedna je za novorođenčad , druga za dojenčad i veću djecu. Oprema je vrhunska, posjete od 12-18 (ili 19 sati). Pretpostavljam da će na intenzivnoj biti kratko (dan ill dva) ako sve bude po planu nakon operacije. Telefonske informacije (kratke) bi se trebale dobivati tokom 24 sata, a postojao je određeni sat u danu kada su se mogle dobiti telefonom tj. dr.je bio uz telefon.
    U isti čas , kljucic. Ti znaš bolje
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.04.2010. at 23:55

  4. #4
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    sirius nažalost.

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    sirius nažalost.
    Da..., ja sam već ovaj dio sa ribanjem prije ulaska i strogim oblačenjem zaštitne odjeće izbrisala iz mozga.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    GRABOVNICA
    Postovi
    18

    Početno

    Curica ima 3 godine(srčana mana) i jako je vezana uz plišanu igračku pa se nadam da će dozvoliti zbog higijenskih razloga da barem nju ima uz sebe.Hvala na informacijama i žao mi je Ključić zbog svega što si prošla.Pratila sam tvoje postove i nadala se da će Leona biti bolje.Dobro da su iskustva sa osobljem ok. jer su do sada bili prestrašeni i razočarani odnosom tako da je uznemirenost još veća.Nadam se da će sve proći u redu.Hvala i ako se još čega sjetite svakako će dobro doći.

  7. #7
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Nadam se da će sve proći u redu i da će roditeljima (ili barem mami) dopustiti da bude čim više s djetetom.

  8. #8
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    JM imaš pp.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •