Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 78

Tema: "Povlastice" na treće dijete?

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno "Povlastice" na treće dijete?

    Evo, nisam znala gdje bih stavila ovu temu, pa nekako mi je najbliskije bilo da je stavim tu.
    Što to mene zanima?
    Pa svi mi nešto govore "e sada imaš povlastice ovakve i onakve" a ja znam samo za one novce od grada.
    Koje su to povlastice na treće dijete?
    Bilo za školsku, vrtićku, jasličku djecu...
    A i bilo bi možda zgodno da je sve to na jednom mjestu, pa da roditelji znaju što mogu i na što imaju pravo.


    E sada, ako ovakva tema postoji ja se ispričavam, ali ja na ovom forumu ništa ne mogu pronaći, tak da se moderatori ne ljute...

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa nek ti ti koji tvrde da imas povlastice lijepo objasne koje su to. Ako mogu. U sto cisto sumnjam. Veci ti je porezni odbitak. I to je to.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Tri godine porodiljnog.

    Možda neka povlaštena cijena za jaslice / vrtić?!

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kod nas u sibenskim vrticima mislim da trece dijete ide besplatno u vrtic. Medjutim rijetki su to ljudi koji imaju troje djece u manje od 5 godina.

  5. #5
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Pa svi mi nešto govore "e sada imaš povlastice ovakve i onakve" a ja znam samo za one novce od grada.
    Malo mi je bahato reći "samo" novce od grada,
    ipak je to pozamašna svota kad se zbroji.....

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Mi skoro uletili u tih pet godina, hi hi hi .
    Koliko ja znam novčeki od Grada Zagreba, tri godine porodiljnog (koji neću koristiti iz financijskih razloga, osim ako ne dobim na lotu). Za vrtić nisam još provjeravala. Ostalo sam dobila sve što i drugi s manje djece. Za drugo neznam.

  7. #7
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Malo mi je bahato reći "samo" novce od grada,
    ipak je to pozamašna svota kad se zbroji.....
    Malo si krivo shvatila na koji sam ja to način rekla... Ne mislim da je ta svota "samo", nego je to jedina povlastica za koju ja znam.
    A svi nešto trkeljaju, pa mene sada konkretno zanima ako netko zna što je to...
    Jer želim iskoristiti apsolutno sve što mogu, s obzirom da i oni meni uzimaju apsolutno sve što mogu i kada oni trebaju nešto dati svako slovce im je bitno, svaka sekunda i minuta.
    Znam da recimo treće dijete ima pravo na dodatnih 500kn dječjeg doplatka, ali nemam pravo na dječji pa od toga ništa...
    Na kraju će opet ispasti da svi samo mlate praznu slamu samo zato da bi nekaj rekli.

  8. #8
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Porodiljni do 3 godine ni ja neću moći koristiti. Kaj ću s 1600kn na mjesec??? Osim ako se muž ne baci u neki opaki biznis...

  9. #9
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Aha, isprike onda.....

    Ja isto neću koristiti porodiljni do treće godine, 1.600,00kn sramotan iznos....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 22.04.2010. at 15:15

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Nemaš pojma koliko je meni ljudi uletilo: "Kaj ste išli na treće radi love?" . Je sigurno. Tu sam skužila da najviše misle na tu povlasticu. Ja nažalost znam jako malo žena koje su iskoristile povlasticu od tri godine porodiljnog baš radi mizerije od porodiljne naknade, a od nećeg se mora živjeti (il se bogato udati, ali o tome baš nisam na vrijeme razmišljala ).
    No eto možda ima netko kakvu frišku info, možda se još kaj dijeli.

  11. #11
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja mislim da ljudi lupetaju bezveze ili ne...
    možeš bit doma do 3. godine i dobivat ovu bijedu, dobiješ (u nekim gradovima) pristojnu svotu novca, dobiješ onu neku lovu od hzzo-a (to je za svako dijete jednako), popust na vrtiće i možda više 'bodova' za upis (kako u kojem gradu), uvećani dd 8ako si korisnica), povećani osobni odbitak...

    vidiš vidiš, zapravo ima hrpaaaaaaaa toga

  12. #12
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mene nitko ne pita jesmo li zbog love išli na treće dijete jer svi znaju kako sam ja stala na dvoje i rasprodala sve stvari za bebe pa onda ostala trudna.

    Ima se u školi kakvih "povlastica" na treće?

    A naaaaajviše od svega mi je žao što neću moći (najvjerojatniej) iskoristiti te 3 godine. Jedino što mi je drago (a to do neki dan nisam znala) je da ipak imam 6 godina fore za to iskoristiti, pa tko zna, možda negdje u tih 6 godina, tj. 5 godina i bude mogućnosti za iskoristiti preostale dvije...

  13. #13
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Mene nitko ne pita jesmo li zbog love išli na treće dijete jer svi znaju kako sam ja stala na dvoje i rasprodala sve stvari za bebe pa onda ostala trudna.

    Ima se u školi kakvih "povlastica" na treće?

    A naaaaajviše od svega mi je žao što neću moći (najvjerojatniej) iskoristiti te 3 godine. Jedino što mi je drago (a to do neki dan nisam znala) je da ipak imam 6 godina fore za to iskoristiti, pa tko zna, možda negdje u tih 6 godina, tj. 5 godina i bude mogućnosti za iskoristiti preostale dvije...
    ili uzimati svako ljeto 2-3 mjeseca ako se da izdržati financijski

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj fjora prvotno napisa Vidi poruku
    ili uzimati svako ljeto 2-3 mjeseca ako se da izdržati financijski
    samo ne znam koji bi to poslodavac tolerirao

  15. #15
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Kejt prvotno napisa Vidi poruku
    samo ne znam koji bi to poslodavac tolerirao
    A i ja mislim da su oni ipak to ograničili nekako, mislim da se u dva puta može iskoristiti li tako nešto...Nisu ni oni bedasti.

  16. #16
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Ako u isti vrtic ide troje djece onda se za trece dijete ne placa nista

  17. #17
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Ako u isti vrtic ide troje djece onda se za trece dijete ne placa nista
    A ako jedno ide u školu, jedno u vrtić, a jedno u jaslice?

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A ako jedno ide u školu, jedno u vrtić, a jedno u jaslice?
    ZGB
    onda školarac nema ništ, drugi ( stariji ima 25%) popusta, najmanji 100% plača
    3 klinaca u vrtiću najstariji badava, drugi 25 % popusta, najmanji 100% plača

  19. #19
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A kaj je s porezom?
    Kad je troje njih prijavljeno na paći. Kak onda imam poreznu olakšicu?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    po trenutnim poreznim stopama , ako imaš 3 djece na svojoj poreznoj , mjesečni neoporezivi iznos je 3960 kn

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    294

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj je s porezom?
    Kad je troje njih prijavljeno na paći. Kak onda imam poreznu olakšicu?
    ja svoje drugo dijete nisam prijavila na plaći jer mi ne bi utjecalo na povećanje plaće,nego ga prijavim u prijavi poreza na dohodak i dobijem odjednom veći iznos novaca.koliko je to pametno ili postoji li druga caka,ne znam,ali znam da mi je lijepo kada dobijem "hrpicu" love odjednom.
    mislim da onih 500 kn dobiješ bez obzira na dječji dohodak,to je ustvari nagrada za 3.dijete,ili griješim?

  22. #22
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ovo za 500 kn dobiješ kao dodatak na dječjem ako imaš pravo na dječji...
    Meni se isplati prijavljivati dijete na plaću jer za svako dijete dobijem više novaca svaki mjesec.
    Jedino kada sam na porodiljnom, djeca nisu na nikoga prijavljena, pa MM preda zahtjev za povrat poreza i prošle smo godine lijepu svoticu dobili na temelju te prijave...

  23. #23
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Mi dobivamo dječji uvećan za 500 kn. Muž najmlađeg nije prijavio na plaću pa dobijemo povrat poreza neku značajniju svotu. Imaš malu prednost pri upisu u vrtić ako se radi o djetetu iz obitelji s troje ili više djece. I porodiljni tri godine. Ništa ekstra i ništa značajno.

  24. #24
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Ma jooooj, i meni ljudi nalupetaju svasta, a najvise se ulove kako imam pravo na 3 g. porodiljnog, bok te nece!!! Pa i sad sam imala pravo na 3 g. porodiljnog ali neplacenog, pa tko moze nek izvoli!!! A porodiljnog, a love.....
    A i ovo za lovu u Zg. - sve sam ja to daaavnih dana kroz prirez u ovih 19 g. radnog staza uplatila i ovo je samo mizerija koju mi mogu prducnut nazad, ne kazem da nece dobro doci, ali...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa Vidi poruku
    po trenutnim poreznim stopama , ako imaš 3 djece na svojoj poreznoj , mjesečni neoporezivi iznos je 3960 kn
    da pojasnim , to je neoporezivi dio plaće samo za djecu + 1800 kn za tebe , dakle sva skupa 5760

  26. #26
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Ma jooooj, i meni ljudi nalupetaju svasta, a najvise se ulove kako imam pravo na 3 g. porodiljnog, bok te nece!!! Pa i sad sam imala pravo na 3 g. porodiljnog ali neplacenog, pa tko moze nek izvoli!!! A porodiljnog, a love.....
    A i ovo za lovu u Zg. - sve sam ja to daaavnih dana kroz prirez u ovih 19 g. radnog staza uplatila i ovo je samo mizerija koju mi mogu prducnut nazad, ne kazem da nece dobro doci, ali...

    Znaš, nama koji smo daleko od Zagreba ta se lova čini itekako velika a ne mizerija. Ne mogu ni zamisliti da mi netko da 9000 kn

    I tako svake godine, jesam u pravu
    Posljednje uređivanje od Trina : 25.04.2010. at 09:09

  27. #27
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Trina, o tome sam ja gore pisala, jako me ljuti/žalosti kad te novce nazivaju mizerijom.....
    Mi u Međimurju ništa ne dobivamo, ni za prvo, ni treće ni šesto.......

  28. #28
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Pa winnerica je napisala mizerija u odnosu na prirez od 18% koji je plaćala 19 godina.
    Koliki je prirez u vašim gradovima/općinama?

    Mizerija nije nikako, čak i uz veliki prirez mislim da je u ZG-u dobra situacija vezano uz pomoć za dijete i cijenu vrtića.
    Neki gradovi npr. Zaprešić imaju prirez 12% a vrtić je puno skuplji, a jednokratna pomoć puno manja.

  29. #29
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Ma jooooj, i meni ljudi nalupetaju svasta, a najvise se ulove kako imam pravo na 3 g. porodiljnog, bok te nece!!! Pa i sad sam imala pravo na 3 g. porodiljnog ali neplacenog, pa tko moze nek izvoli!!! A porodiljnog, a love.....
    A i ovo za lovu u Zg. - sve sam ja to daaavnih dana kroz prirez u ovih 19 g. radnog staza uplatila i ovo je samo mizerija koju mi mogu prducnut nazad, ne kazem da nece dobro doci, ali...

    Svaka čast curama koje nisu iz Zagreba, i ne želim da se itko nađe uvrijeđen. Nitko svotu koju dobijemo od Grada ne naziva "mizerijom", ali svaki mjesec s plaće nam se uzima 18% PRIREZA, a to se kroz godine nakupi.... i slažem se da je u redu da nam to jednom i vrate.
    Politika ove države je i onako da te ogule do gole kože pa ti onda nešto vrate i hvale se da su ti dali neznam šta!!! Bilo bi idealno da nam nisu uzeli naše, za početak!!!

    A svima koji mi kažu da je to super što mogu biti doma 3 godine, uh ... samo im kažem da znaju kako se to radi, pa nek si i oni priušte te 3 godine!

  30. #30
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Citiraj jele blond prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka čast curama koje nisu iz Zagreba, i ne želim da se itko nađe uvrijeđen. Nitko svotu koju dobijemo od Grada ne naziva "mizerijom", ali svaki mjesec s plaće nam se uzima 18% PRIREZA, a to se kroz godine nakupi.... i slažem se da je u redu da nam to jednom i vrate.
    Politika ove države je i onako da te ogule do gole kože pa ti onda nešto vrate i hvale se da su ti dali neznam šta!!! Bilo bi idealno da nam nisu uzeli naše, za početak!!!

    A svima koji mi kažu da je to super što mogu biti doma 3 godine, uh ... samo im kažem da znaju kako se to radi, pa nek si i oni priušte te 3 godine!
    Našim očima gledano, to zbilja nije mizerija, ali kad se usporedi sa slinim novcima koji su potrošeni na stadione i studentske bolnice koje nikad nisu zaživjele... da to je mizerija za Grad!

  31. #31
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Nije vise 9000, sada je 11000.

  32. #32
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Hvala curama koje su pojasnile, u Zagrebu se placa i POREZ i PRIREZ imao djecu ili ne..., a ako malecki dio tog famoznog novca mogu dobiti nazad *jer prirez placam od 1992. g. otkad radim* - neka ga...
    Oni kojima se to cini idealnim neka u svojim gradovima isto pocnu placati prirez, nama u Zg nitko ne garantira ionako da cemo ista dobiti... Recesija je... Sve se to da ukinuti...

  33. #33
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala curama koje su pojasnile, u Zagrebu se placa i POREZ i PRIREZ imao djecu ili ne..., a ako malecki dio tog famoznog novca mogu dobiti nazad *jer prirez placam od 1992. g. otkad radim* - neka ga...
    Oni kojima se to cini idealnim neka u svojim gradovima isto pocnu placati prirez, nama u Zg nitko ne garantira ionako da cemo ista dobiti... Recesija je... Sve se to da ukinuti...
    Tocno...kad zbrojim kaj sam sve poplaćala ovih 12 godina kaj radim...Bolje da ne zbrajam.

  34. #34
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Tocno...kad zbrojim kaj sam sve poplaćala ovih 12 godina kaj radim...Bolje da ne zbrajam.
    A viš, ja sam se konačno pomirila s plaćanjem najviše stope prireza baš kad sam zbrojila.
    Npr. u 10ak godina staža platiš 30ak tisuća prireza, a imaš 2 djece: kroz naknade i visoke subvencije vrtića se to ipak "vrati".

    Ili sam nešto pobrkala, pa lova ipak ide na stadion(e).

  35. #35
    Snježa

    Početno

    curke moje rođena sam zagrepčanka sa 12 godina staža u zagrebu. prije 10 godina zbog financijske situacije preselila u našice. prije dvije i pol godine rodila treće dijete. šta je sa mojim prirezom u gradski proračun. dobila samo jednokratnu pomoć od grada našica u iznosu od 500 kuna. a na sve ove komentare o povlasticama za treće dijete najgluplja su mi pitanja jel si rodila treće dijete zbog porodiljne. stvarno idiotski.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Negdje sam vidjela tablicu sa svim pravima za svako dijete ...
    Mislim da je čak na rodinom portalu ...

    Potražit ću.

    Ono što je meni najzanimljivije (naravno, naknada nije "mizerija", ali slažem se s curama, kada se podijeli po mjesecima i godinama, pogotovo ako netko koristi trogodišnji porodiljni i mjesečnu naknadu od 1600kn, nije baš od velike pomoći ...) je pravo na korištenje neiskorištenog trogodišnjeg dopusta do 8 godine djetetova života. Prema tome znači da bih 24 mjeseca mogla rasporediti u preostalih 6-7 godina i koristiti ih za malo duži godišnji odmor, polazak u vrtiće, škole itd. Naravno, treba računati da je i tada naknada 1600kn i da treba uspjeti to dogovoriti s poslodavcem ...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Vrijeska, cisto sumnjam da to mozes tako cjepkati po mjesec, dva ... o poslodavaca koji bi to prihvatili jos manje

  38. #38
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Je, i ja se bojim da bi ti u današnje doba poslodavac bio oduševljen da svake godine npr. zbrišeš preko ljeta na cca 3 mj. ... Sve je to samo na papiru, a u stvarnosti neizvedivo ili jaaako teško izvedivo...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ne znam, probat ću. Kod mene u formi kažu da ima žena koje to koriste - naravno, uz dogovor s poslodavcem i fer odnos od strane korisnica tog prava (radim u privatnoj firmi). Mislim da barem državne i javne službe moraju poštivati to pravo...

    No, nisam niti razmišljala od 3 mjeseca ljetnog godišnjeg odmora, nego u vrijeme kada moji radni procesi dozvoljavaju moj izostanak ili kada imam zamjenu...

  40. #40
    sammy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    132

    Početno

    Ja sam iz Osijeka i plaćam 13% prireza već 11 godina, pa sam dobila za treće dijete isto kao i za drugo jednokratno 4.000,00 kn i 500,00 kn od županije. Ništa veću naknadu i popust na vrtić za drugo dijete 100,00 kn.
    Koristim 3 godine zato što kad se izračunam dok platim vrtić za dvoje djece, gorivo i sve ostalo što ide kad radiš nije mi velika razlika financijski, a ove tri godine što sam s djecom nitko mi ne može platiti. Zato MM radi punom parom

  41. #41
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Hvala Bogu, pa možeš biti s djecom doma
    Bilo bi prekrasno da svaka od nas može biti doma i odgajati ili barem udariti dooobreee temelje odgoju svakom svom djetetu (ne samo trećem), do treće godine.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Meni je sjelo prvih 11.000
    Eno, ih pokrili minus
    Sada čekam 2011....

    Samo sam htjela reći da je isplata bila jako brza. Možda nekih 15-20 dana od predaje dokumenata...

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    oni uplaćuju uvijek u isto vrijeme svima.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    oni uplaćuju uvijek u isto vrijeme svima.
    Kako misliš?
    Jednom godišnje?!

    MM je predao papire nakon 4 (!) dana je došla odluka na kućnu adresu u kojoj piše da su obvezni izvršiti uplatu najkasnije u roku 60 dana od donošenja odluke...
    Tako je i bilo. Uplatili nakon 20 dana ...
    Ja sam jako iznenađena brzinom rješavanja predmeta i želim vjerovati da su to vrlo velike pozitivne promjene u našem sustavu ...

  45. #45
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Vrijeska, stvarno je lijepo ovo čuti...

  46. #46
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    oni uplaćuju uvijek u isto vrijeme svima.
    Uplacuju svake godine u isto vrijeme, ali ne svima isto, nego kada si podnjela zahtjev. Meni stize u 10 mj, kumi u 5, frendici u 8 mj...
    Posljednje uređivanje od ani4 : 11.06.2010. at 15:52

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    to sam i mislila , ali svima kojima se uplaćuje u recimo 6. mjesecu ( jer su neke godine predali tak papire i dobili prvu isplatu), uplaćuje se svima isti dan .

  48. #48
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Da, meni stize oko 20, valjda kada i dd.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar/Preko
    Postovi
    88

    Početno

    WOW!!! 11.000 kn!!!!!! i toliko dobijate u narednih 6 godina. Super!
    Kod nas je naknada za treće dijete čini mi se 7.000

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Centrum mundi
    Postovi
    206

    Početno

    hm...11.000,00 kn u narednih 6 godina...ja ću za svoje treće dijete dobiti mizernih 1.000,00 kn i to jednokratno isto kao što sam toliko dobila za svoje drugo dijete....za prvo nisam dobila ništa jer se ništa nije ni dobivalo u ono vrijeme...
    a što se poreza tiće, jest da ne plačam porez i prirez po stopi kojoj ga plača netko tko je prijavljen u ZG ali ga bome nisam ni oslobođena
    to je samo dokaz da nismo svi jednaki u ovoj državi

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •