Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 600

Tema: Koja kolica preporučate?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno Koja kolica preporučate?

    Već sad muku mučim koja kolica kupiti djetetu.
    Ne namjeravam kupiti nova, već rabljena, a izdvojiti 1500-1800 kn.
    Trebam kolica koja imaju košaru za novorođenče, podesivu ručku po visini i da se ručka može okretati, kad se sklope da nisu baš preglomazna, (i da se lako sklope), kotači za vožnju najviše po asfaltu,...
    To je otprilike što mi je najvažnije...
    Sad - koja kolica bi zadovoljila moje zahtjeve? Može tko dati kakav savjet kakva kolica da uopće tražim?

  2. #2
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Rado bih ti dala savjet, ali mislim da ti moje iskustvo neće pomoći... Prvo dijete sam rodila prije 7 godina, za nju smo kupili Peg Perego Milano - prekrasna, velika kolica, ali teška, glomazna - i nisu imala košaru za novorođenče, zapravo mi se čini da tada takva kolica nisu ni bila u ponudi... Možda se varam...
    Ne znam koliko vremena treba da dijete tu košaru preraste - ako je ono kratko vrijeme, prvih dva-tri mjeseca u košari, ne znam bih li se uopće na tvom mjestu odlučila za kupovinu takvih kolica. U autu je ionako u autosjedalici, a možeš kupiti dobra nova kolica s nultim položajem za novce koje misliš izdvojiti za njih.
    Eto, toliko od mene - znam da ti (vjerojatno) nisam bila od neke koristi...

  3. #3
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    definitivno peg perego p3 (pliko ili obična svejedno, pliko se sjedište okreće od/prema sebe...)
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 23.04.2010. at 11:47

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Citiraj Smajlić prvotno napisa Vidi poruku
    Već sad muku mučim koja kolica kupiti djetetu.
    Ne namjeravam kupiti nova, već rabljena, a izdvojiti 1500-1800 kn.
    Trebam kolica koja imaju košaru za novorođenče, podesivu ručku po visini i da se ručka može okretati, kad se sklope da nisu baš preglomazna, (i da se lako sklope), kotači za vožnju najviše po asfaltu,...
    To je otprilike što mi je najvažnije...
    Sad - koja kolica bi zadovoljila moje zahtjeve? Može tko dati kakav savjet kakva kolica da uopće tražim?
    Inglesina Zippy--lako se sklope, malih dimenzija, imaju 3u1 verziju, dizu se rucke, a na zippy free se mogu i okretat...

  5. #5
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    i ja preporučam inglesinu (imam zippy), lagana, klik sistem, stvarno su super.
    Posljednje uređivanje od sunce moje malo : 23.04.2010. at 18:36

  6. #6
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Preporučam peg perego pliko 3 ili switch, imaju model 3u1, ali nemaju podesive ručke(mislim na okretanje, ali imaju podesivost po visini), ali tvome opisu i željama najviše odgovaraju chicco kolica!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, toliko od mene - znam da ti (vjerojatno) nisam bila od neke koristi...
    Jesi, kako ne, svaka sugestija je dobro došla!
    Hvala i ostalim curama, prema vašim preporukama biti će mi lakše odlučiti se za određeni model!

  8. #8
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    eto podižem temu,počeli smo sa pregledavanjem i nikako ne mogu biti dovoljno pametna,sve što sam našla po karakteristikama koje bi nas zadovoljile kreće se sa cijenom iznad 5000 do 7000 kuna.Dakle,trebam kolica 3u1 ili 2u1(ni to nisam sigurna da li uzimati sa košarom,obzirom da trebam roditi krajem 3 mjeseca,a živimo na moru pa sam vidjela da dosta njih piše kako su im košare bile dosta nepotrebne),voljela bi da se ručka može podizati po potrebi i premještati na drugu stranu,kakvi kotači da budu a da nije isključivo za asfalt,računam na šetnje uz more a ima nekih dionica koje nisu asfaltirane,na što posebno pripaziti?
    gledala sam inglesinina,jane matrix i maxi cosi mura 3 ili 4,a zanima me ako netko ima kakvih iskustava sa recaro,trenutno su na nekoj akciji čini mi se dosta povoljno ,oko3300 kn za 3u1.svaka preporuka je dobrodošla

  9. #9
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    i da zaboravila sam,ako znate spremaju li se kakva veća sniženja ili rasprodaje po dućanima dječje opreme,sad kroz 12 ili 1 mjesec,kako je bilo prijašnjih godina?
    i još sam bitnu stvar htjela pitat,koje su dvije tri sigurne lokacije u Zagrebu za kupovinu a da ima veći izbor

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    49

    Početno

    Kod mene su peg-perego 3u1 pliko p3 i prezadovoljna sam s njima.Kupljena u prij 7 godina,i intezivno smo ih koristili cijele četiri godine, a koristit ćemo ih i sljedeće godine.Mislim da ti ona košara ili kako već (ona što beba u njoj leži) uopće neće bit potrebna, da ti je dovoljna autosjedalica-ležaljka, koja se pričvrsti na kolica i u auto po potrebi i to ti je već značajna ušteda.A što se tiče sniženja u 12 i 1 mj. na dječiju opremu ih uopće nema barem ne u mom gradu....

  11. #11
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    recaro bi ja uzele za tu cijenu

  12. #12
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam kupila polovna Graco quatro tour deluxe (ja mislim da se tako zovu) i prezadovoljna sam. Super lako se upravlja njima, čvrsta, stabilna, imaju velika kola kojima možeš po svakakvom terenu, imaju košaru za novorođenče, sva mi je unutra zabuškana, zaštićena..ma prezadovoljna sam. mana im je glomaznost, meni ne smeta ali smetalo bi onome ko ima mali gepek jer kad se sklope nisu mala. Još me samo zanima ako netko zna koliko koštaju takva nova, čisto da usporedim cijenu ovih svojih polovnih i novih. To su ova:

    http://www.google.hr/imgres?q=graco+...1t:429,r:1,s:0
    Posljednje uređivanje od Trina : 02.12.2011. at 14:35

  13. #13
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Mi danas kupili ona koja sam poželjela prije par mjeseci Roemerova Purple....
    Pretražila cijelu HR jer te boje više nema i našla - u Sisku. Danas smo se zaputili tamo, i eno ih u garaži čekaju....
    Bila su mi privlačna dizajnom i cijenom (kolica i košara manje od 3.000,00 kn, pripadajuća sjedalica još cca 1.300), a prekrasna su....
    Britax Romoer Be Smart 4 + Baby safe Plus II

    Bila sam neki dan jako razočarana kada su mi rekli da ih nigdje nema i da takva više ne isporučuju, ali eto, zvala sve trgovine redom i našla -jedna jedina u cijeloj HR.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ja imam stara Graco vojager,za sve tipove cesta moja provozala moje 3 klinaca x 20 mjeseci+ još sestrino. Mana je kaj ih nema više za kupit

  15. #15
    tajanstvena žena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav drage moje mame buduće i već koje jeste,ja sam buduća mama bebica stiže početkom 5mj i isto me zanimaju kolica koja su najbolja?dali su mi dovoljna 2u1,molim za pomoć

  16. #16
    tajanstvena žena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    3

    Početno

    i ja sam vidjela ta jane matrix i mene zanimaju iskustva tko ih ima

  17. #17
    tajanstvena žena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    3

    Početno

    dali netko ima iskustva sa Kalu kolicima?te Plebani kolica?

  18. #18
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    ja sam imala Jane Carrera i plusevi su što su lagana, lako upravljiva, ručka u komadu, sklapaju se kao kišobran.
    MInus je jedino što su mala, tj mjesto za sjedenje je prilično plitko s obzirom na druga kolica, a kako su moji bili veće bebe brzo su prerasli kolica.
    Za drugog sam imala od starijeg i on je već sa 4 mj skroz popunio kolica, kupila sam PP pliko i još uvijek sjedi u njima i ima dosta mjesta i noge mu ne vise preko prečke (ima 15 kg i 90 cm).

  19. #19
    Lu28 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    11

    Početno

    Evo ja sam u Baby Centru u Kopru kupila ABC Design Mambu za 335eura, sad su na akciji sva ABC Design do 4.1.2012., 2u1 su kolica, meni su savrsena, nakon sta sam koristila Peg Perego Pliko3 i namucila se s njima uzasno, ova nova su skroz lagana, lako ih je voziti, ma odlicna su Preporucujem

  20. #20
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    ja imam jedno pitanje,nisam dosada vidjela ali me zanima da li koristite autosjedalicu za vožnju po gradu na konstrukciji od kolica.
    naime gledam i proučavam koja kolica odabrati i većinom se svi vrtimo oko 3u1 kombinaciji,ali se sad mislim obzirom da trebam roditi krajem 3 mjeseca da li da uopće kupujem 3u1,da li mi je košara neophodna ili da tražim neka dobra kolica koja imaju nulti položaj,a autosjedalicu kupim posebno jer se nekako mislim da sigurno neću bebicu u njoj šetati,i koja mi je svrha onda od 3u1

  21. #21
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja se slažem s tobom. kupila sam komplet kolica i sjedalicu jer sam mislila da je to važno i uvidjela da nije. košara ti također neće trebati, samo je važno da kolica imaju nulti položaj. evenutalno možeš paziti da ti je sjedalica kompatibilna s kolicima (može se montirati s adapterima) ako ti baš bude bitno uspavano dijete iz auta prebaciti u kolica i sl, ali ja to s mlađim nisam nijednom napravila.

  22. #22
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Mi imamo Peg Perego Pliko P3 i presavršena su nam kolica. Jako čvrsta, izdržljiva, praktična, lagana za sklopiti i upravljati, ručka se može podešavati po visini, samo što ja nisam uzimala košaru niti autosjedalicu. I ne može se ručka okrenuti tako da je dijete okrenuto prema meni - to im je, po meni, jedina mana.

  23. #23
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    jel to znači da peg perego imaju nulti položaj?jer sam gledala onaj model easy drive switch modular i čine mi se ok ali je bio komplet i nisam tada ispitivala za taj nulti položaj

  24. #24
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Ja sam uzela Uno zbog okretanja ručke i nultog položaja

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    PP Switch Easy drive ima nulti položaj. Planiramo ih kupiti ali ne u kompletu. Inače što se košare tiče, stvarno se isplati kupiti rabljene (mi smo kupili navettu za 300 kn, sad još samo fale kolica). Uvijek se nađe na oglasnicima rabljenih košara, a na njima se stvarno ne vide tragovi korištenja jer ih svi malo koriste, a poslije se košara opet može prodati dalje

  26. #26
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    evo jedne koja ce dati veliki minus pliko p3.
    prije skoro 6godina imala sam ju s malom. izludila sam.
    1. kolica se ne spustaju ravno do kraja, stoga mora ici kosara koja je zapravo putni krevetic. kolica su tako tezila oko 14 kila. kostala su me bruha.
    2. kolica nikad nisam mogla ni otvoriti ni zatvoriti u jednom potezu ko na reklami
    3. kolica ne mozes voziti jednom rukom. znaci, zaboravi mobitel. vrecicu, otvaranje vrata ili mozda drugo dijete u ruci
    4. kotaci su kriminalni. ili su kriminalne nase ceste. u svakom slucaju, jedno ne ide s drugim.

    posto opet trebam roditi na proljece, ne treba mi tako tvrda kosara (a pogotovo nekom ako zivi na moru ) i pamtim model venezia koji je danas apgrejdan u neki novi (mislim uno), koji je sve sto sam zeljela: spustaju se do nulte tocke, mogu na sebi imati s navlakom kosaru od tkanine, ne i plastike (plus za tezinu), imaju jednu rucku koja se cak okrece.
    i iako doma imam pliko p3, skupit cu tih 2000-2500kn za ovaj novi model, makar mi to bilo zadnje :D
    zao mi je samo sto ih nisam prodala vec ih cuvala uskladistena u garazi. :tuka:
    Posljednje uređivanje od leonisa : 04.01.2012. at 01:13

  27. #27
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    mi imamo jane solo reverse, prezadovoljna sam. to je 3u1, kosara ujedno i autosjedalica grupa 0, kišobran kolica koja mogu ici u smjeru i obrnuto od smjera vožne, mala kad se sklope (stala su u renault 5), kotaci meki, laki za voziti, moze i jednom rukom jer je onaj drzac u jednom komadu (ako kuzite kaj mislim), ne znam sto znaci nulti polozaj, ako je to ono da se kolica mogu spustiti u ležeči polozaj, ima i to malo skuplja kolica ali isplati se

  28. #28
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    leonisa, prije nego odeš u kupnju provjeri težinu uno kolica. Ostalo mi je u sjećanju da su jedna od težih...

  29. #29
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    leonisa, prije nego odeš u kupnju provjeri težinu uno kolica. Ostalo mi je u sjećanju da su jedna od težih...
    mislim da jesu kilu-dvije teza od pliko, al to je to. koliko se sjecam pliko je 7kg i kosara je 7kg tako da je sve skupa bilo oko 14kg plus dijete. kod una je ta tezina fiksna. mislim, mozes i na nju montirati AS i kosaru, ali ja to nemam u planu. na pliko moras dok je dijete malo. i to je taj minus. plus rucke.

  30. #30
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    ja sam skoro prije 5g kupila peg perego..prednji kotači manji, zadnji veći, ručka se prebacuje, tako da možeš voziti u oba smjera..sve se kupovalo posebno, pa tako i sjedalica i potolje za nju....košara mi nije trebala...djete se vozilo u sjedalici u autu i kolicima, a poslije na ravnom kad bi spustila, ali su mi se činila nedovoljno mejakna, pa bi stavljala neku dekicu ili tanji poplon ispod djetea...i kolica i sjedalica su za velike bebe...moja se do 3g vozila u njima a o na je za svoju dob jako velika...mislim da bi i sad mogla sjest u njih s 5g...uglavnomlako se sklapaju, teška su, ali kad ih sklopiš nagneš ih i vučeš na velikim kotačima-sama klize...meni su stala u gepek od Unića tada a ima velika su
    http://global.pegperego.com/hr-en/babyproducts-site

    ja sam isto htjela pliko ali su bila 3u1..a i ova Uno su me koštala s sjedalicom 2007g preko 5000kn..uf
    ovo su Uno...moja su bila naranđasta,pogledaj dolje na stranici kako se ručka prebacuje-samo smo ih zbog toga uzeli- bilo mi je bitno da djete mogu vozit u oba smjera ( i ako sam željela roza pliko ili ona GT na 3 kotača šmrc-praktičnost je prevagnula i nismo požalili) http://global.pegperego.com/babyprod...talog/2011/Uno
    Posljednje uređivanje od ivana zg : 04.01.2012. at 18:13

  31. #31
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    e da ovaj "stolić" ispred se može maknuti i onda se može ta ogradica gurnuti i smanjiti, za noge je isto podesivo, 3 položaja ležanja, košara se isto može malo podignuti, krov skinuti do pola, ili cijeli izvaditi itd. ručka je najvažnija u jednompotezu je samo prebaciš i voziš djete u drugome smjeru
    ...e sad pogledaj plikove na stranici možda i one po novom imaju tu mogućnost http://global.pegperego.com/babyprod...tch+Easy+Drive

  32. #32
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Da dam i ja svoj savjet. )

    Ukoliko ti nije presudno da je dijete okrenuto prema tebi, preporučam Maclaren Techno XLR.
    http://uk.maclarenbaby.com/from-birth/techno-xlr

    (Unovih 11,5kg bi meni svakako bilo previše za nositi svaki dan do stana.)

  33. #33
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ivana zg, je ima pliko model s jednom ruckom, ali on ne ide do nultog polozaja te mu je potrebna kosara.
    Maruška, koliko vidim i kod ovih linkanih isto. treba extra kosara.
    zbog toga mi je uno plus jer za njega ne trebam kupovati (niti dodavat na tezini :D) nista. to je to.
    meni je to bitno: jedna rucka i da kolica idu u nulti i da mi ne treba dodatna oprema.
    samim time je i cijena manja.
    iako moram priznati da na Maruškinom linku nisam nasla puno informacija :blush: nisam se snasla :D

  34. #34
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    Mi danas kupili ona koja sam poželjela prije par mjeseci Roemerova Purple....
    Pretražila cijelu HR jer te boje više nema i našla - u Sisku. Danas smo se zaputili tamo, i eno ih u garaži čekaju....
    Bila su mi privlačna dizajnom i cijenom (kolica i košara manje od 3.000,00 kn, pripadajuća sjedalica još cca 1.300), a prekrasna su....
    Britax Romoer Be Smart 4 + Baby safe Plus II

    Bila sam neki dan jako razočarana kada su mi rekli da ih nigdje nema i da takva više ne isporučuju, ali eto, zvala sve trgovine redom i našla -jedna jedina u cijeloj HR.
    sad sam pogledala video.
    posto mi je jedna od dvije AS koje mi dolaze u obzir i romerica, zainteresirao me link.
    jel mi mozes reci nesto vise o njima, sada kad ih imas.
    kakva je kosara, meka ili tvrda? jel ima dodatne opreme poput zimske navlake? itd. tnx

  35. #35
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Košara je mekana, ima dodatnu opremu - kišnu i zimsku navlaku.
    Meni su kolica stvarno OK.
    Pričekaj još koji tjedan da ih isprobam.....

  36. #36
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ivana zg, je ima pliko model s jednom ruckom, ali on ne ide do nultog polozaja te mu je potrebna kosara.
    Maruška, koliko vidim i kod ovih linkanih isto. treba extra kosara.
    zbog toga mi je uno plus jer za njega ne trebam kupovati (niti dodavat na tezini :D) nista. to je to.
    meni je to bitno: jedna rucka i da kolica idu u nulti i da mi ne treba dodatna oprema.
    samim time je i cijena manja.
    iako moram priznati da na Maruškinom linku nisam nasla puno informacija :blush: nisam se snasla :D
    Idu do nule ali nemaju jednu ručku.

  37. #37
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    evo mene opet sa pitanjima.danas sam otišla do Adax-a i ugledala kolica koja su mi jako zapela za oko a cijena im je full dobra.radi se o modelu Jumper X Trio,proizvodi se u Poljskoj,firma Tako http://adax.hr/images/sized/images/u..._1-470x313.jpg
    ima li netko kakvih iskustava sa njima?=??????
    uglavnom dođu nekih 3900(popust 15% za gotovinu)3u1,ima dosta uzoraka boja,dobije se još kišna navlaka,torba i još mi je nekaj prodavačica rekla al sam zaboravila.konstrukcijski gledano dosta mi sliče Jane modelima,lagana su full za upravljanje i sa jednom rukom,kotači su veliki zračni,imaju odlične amortizere,a iznutra su kolko sam shvatila pamučna.e da navlaka je čak i na autosjedalici,svo troje se može namontirat i prema tebi i od tebe

  38. #38
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ivana zg, je ima pliko model s jednom ruckom, ali on ne ide do nultog polozaja te mu je potrebna kosara.
    Maruška, koliko vidim i kod ovih linkanih isto. treba extra kosara.
    zbog toga mi je uno plus jer za njega ne trebam kupovati (niti dodavat na tezini :D) nista. to je to.
    meni je to bitno: jedna rucka i da kolica idu u nulti i da mi ne treba dodatna oprema.
    samim time je i cijena manja.
    iako moram priznati da na Maruškinom linku nisam nasla puno informacija :blush: nisam se snasla :D

    ja nemam pliko...imam uno model iz 2007g..nije ovako fensi kao novi uno...samo je jedna ručka koja se prebacuje jednim potezom.a ide u nekoliko položaja, gornji dio rukohvata MM i ja samo ga stalno mjenjali jer je on višlji od mene pa bi taj dio podigao uspravno, a ja sam si stavljala u vodoravan položaj rukohvat...

    .....kolica su teška ali nisu problem za "nosit" jer ih samo nagneš na veče kotače i vučeš za ručku kao kofer....ja živim u prizemlju ali sigurna sam da su sva kolica teška za vuč kad ih nosiš npr. na 3 kat..kod nas ih ostavljaju u hodniku u prizemlju..
    ..moja sestra je prvo kupila trokolicu od Chica, koja je bila lagana za voziti, ali koma za sklopiti, nositi i prevelika za svaki gepek....zato je kupila još jedna maxu cosi, samo za sjedenje..puno ih platila, a kompliciranom sklapanju i rasklapanju da ne pričam...

    ....ide do nultog položaju..samo meni je to malo pretvrdo za ležanje pa sam djetetu stavljala uvjek nešto ispod.....kad je bila manja i onako se vozila u jajetu i u autu i kolicima, a to nije bilo često....moja šogorica je rodila prije 2 mjeseca i kupila košaru (mislim da ona ima pliko) uglavno i ako je ovako toplo vrijeme samo je jednom s malom izašla van, bude li hladnije izlaziti neće, a na proljeće će djete već gotovo sjediti ili će moći s jedno 6-7 mjeseci duže biti u jajetu u kolicima...i sama kaže da joj je to bilo bacanje love (kupnja košare)

  39. #39
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    hvala

    ja sam stariju rodila u proljece i pliko nije isao do nultog (kolica su burali muz i mama jer sam ja bila u bolnici) pa je bila potrebna kosara. inace ona zaista, u to doba, nije potrebna.
    jedini razlog zbog kojeg tada nismo uzeli veneziju je nacin sklapanja kolica s jednom ruckom zbog kojeg nisu stala u gepek. pa smo morali pliko p3.

    u AS mi se mozda 2 puta vozila u kolicima, tako da ne namjeravam samo zbog toga uzimati AS PPa, narocito jer je romerica i BS puno puno bolja.

    to sto su pretvrda kolica, dolje stavim dekicu. i u kosaru sam, tako da mi to nije nis novog.

    i sada ih vise ne trebam nosati po stepenicama

    jos jednom hvala

  40. #40
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    A evo i našeg iskustva:
    Mi imamo Chicco-va Lite way i preprepre zadovoljni smo!
    1. Lagana
    2. Lagana za sklapanje i rasklapanje 8kao kišobran kolica)
    3. Imaju 5 položaja
    4. Imaju dio koji se može premještati za sunce
    5. Koštaju oko 1.000,00 kn!
    6. Lagana za upravljanje - dvije ručke

    negativne strane:
    1. nisu za pregrbave terene
    2. treba podložiti za manje bebice (vreća za kolica je odlično rješenje ukoliko je zima...)
    3. skidanje prednje prečke kod sklapanja (posebno se kupuje i jednostavno montira, ali ipak...)

    No, vrlo smo zadovoljni, pogotovo kada vidimo ostale kako se hrvaju sa svojim kolicima i ništa im drugo ne stane u bunker...
    a i cijena je divna!

  41. #41
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    e samo još nešto..jasam svoja uno kolica u svoj stari uno auto stavljala u gepek, tako da bi maknula onu "policu" u gepeku i stavila ih po dužini i komotno su stala, i lijepo sam još vidjela iza...u cryslera smo ih stavljali uspravno, a u u u fiat stilo nosrmalno ležeći- naravno kad bi išli na put još bi nam i svi koferi stali........

    da ne kažem da su uno peg perego-"pregazili park Risnjak" s bebom unutra, bez problema

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    ima li netko iskustva sa ovim kolicima:
    http://www.njuskalo.hr/djecja-kolica...-oglas-4120458
    cijena je veoma zanimljiva, ne izgledaju loše, najviše se bojim da su preniska i prelagana ( mm i ja smo visoki i robusni)

  43. #43
    sunce111 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    Košara je mekana, ima dodatnu opremu - kišnu i zimsku navlaku.
    Meni su kolica stvarno OK.
    Pričekaj još koji tjedan da ih isprobam.....
    S obzirom na blagu zimu vjerujem da ste uspjeli isprobati kolica pa te molim ako nam možeš dati svoj feedback, jer se ja upravo dvoumim da li da kupim da kolica ili Maxi Cosi Mura

  44. #44
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam odlucila iskoristiti akciju u sloveniji i kupiti britax kolica, kao i romer AS.
    na slikama su mi izgledala ok, al kad sam ih primila odusevila su me. mislim, odusevilo me sto dobijem za tu cijenu
    jedina mana je koliko zauzmu mjesta u gepeku, al posto ce mi to predstavljati kao neki problem samo kad cemo ici na more, ne zamaram se.

  45. #45
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Malo sam pocela proucavati kolica i nekaj ne kuzim pa molim iskusne mame/tate da mi pojasne. Naime, na trzistu su sveprisutna 3u1 kolica. Nekako mi se cini kosara viska, no mozda grijesim. Ako kolica mogu u nulti polozaj cemu onda sluzi kosara? Jel OK ako kolica ipak ne mogu u nulti polozaj novorodjence staviti u autosjedalicu i tako ga gurati u kolicima? Ili to nije dobar polozaj za bebu na dulje vrijeme? Jel kosara nezamijenjiva, tj koje su njene prednosti?

  46. #46
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj Idnom prvotno napisa Vidi poruku
    Malo sam pocela proucavati kolica i nekaj ne kuzim pa molim iskusne mame/tate da mi pojasne. Naime, na trzistu su sveprisutna 3u1 kolica. Nekako mi se cini kosara viska, no mozda grijesim. Ako kolica mogu u nulti polozaj cemu onda sluzi kosara? Jel OK ako kolica ipak ne mogu u nulti polozaj novorodjence staviti u autosjedalicu i tako ga gurati u kolicima? Ili to nije dobar polozaj za bebu na dulje vrijeme? Jel kosara nezamijenjiva, tj koje su njene prednosti?
    Pretpostavljam da je košara viška ako se beba rodi u proljeće/ljeto i ako kolica imaju nulti položaj. Ja osobno ne bi vozala skroz malu bebu u autosjedalici više nego je to stvarno nužno (npr. ako zaspe u sjedalici u vožnji pa ju samo "prikopčam" na kolica). Moj je bio zimska beba i košara mi je bila odlična jer je bio zaštićen unutra i kad je vani bilo -10 i puhao vjetar,a recimo da je u njoj znao i često spavati po danu u boravku za prvih 3 mjeseca. Eto, to su moja iskustva.

  47. #47
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Hvala Zrina na odgovoru! I mislila sam da autosjedalica nije najbolje rijesenje na duze, ali mi nije palo na pamet da je dijete puno zasticenije u kosari. Obziron da ce i meni djelomicno trebat kad zahladi razmislit cu o nabavci 3u1. Jedino me te cijene muce... Stvarno ono sto je kvalitetno papreno kosta.

  48. #48
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Moja kolica su 2 u 1, znaci kosara i sportski dio. Sportski dio ide u nulti polozaj ali je napravljen tako da beba mlada od 6 mj nema sta u njemu trazit. Ne spusta se samo naslon nego cijeli dio koji ima i dio za sjedenje. Nemam pojma kak da ti to bolje objasnim. Uglavnom, mali je donedavno, a sad ima 7 mj. bio u kosari, srecom htio je, znam masu beba koje ne zele lezat ravno tako dugo jer nista ne vide van. Kosara je nama bila spas i za ljetne vrucine i za hladnu zimu.

    Uzmi rabljena kolica, evo frendica kupila Quinny, kosaru i sportski dio. Mislim da je AS uzela posebno ali pase na kolica. Uglavnom, mislim da ju je sve skupa kostalo oko 1600 kn a stvarno je sve super ocuvano, ko novo. Ja sam isto uzela rabljena, kostala su me 1000 kn, kosara je bila koristena vrlo malo, sportski dio uopce nije, bio je zapakiran. A nova takva su skoro 3000.

  49. #49
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Trebam brzo pomoc u odluci oko kupnje 3u1 kolica. U Chiccu je model trio enjoy fun 2999 kn, ne znaju do kad je akcija pa bi trebala brzo odluciti i kupiti. Usporedbe radi bolji model living kosta 5400 kn, a koliko mi je prodavacica objasnila glavna je razlika da se na jeftinijem modelu rucke ne okrecu (kosara uvijek prema onome tko vozi, sportski dio uvijek od onoga koji vozi), kosara je 5cm kraca i nema dzepic za prozracivanje. Jel ima netko iskustva s ovim modelima? To mi se cini super ponuda pa bi molila za brzi savjet!

  50. #50
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Citiraj đurđa76 prvotno napisa Vidi poruku
    evo mene opet sa pitanjima.danas sam otišla do Adax-a i ugledala kolica koja su mi jako zapela za oko a cijena im je full dobra.radi se o modelu Jumper X Trio,proizvodi se u Poljskoj,firma Tako http://adax.hr/images/sized/images/u..._1-470x313.jpg
    ima li netko kakvih iskustava sa njima?=??????
    uglavnom dođu nekih 3900(popust 15% za gotovinu)3u1,ima dosta uzoraka boja,dobije se još kišna navlaka,torba i još mi je nekaj prodavačica rekla al sam zaboravila.konstrukcijski gledano dosta mi sliče Jane modelima,lagana su full za upravljanje i sa jednom rukom,kotači su veliki zračni,imaju odlične amortizere,a iznutra su kolko sam shvatila pamučna.e da navlaka je čak i na autosjedalici,svo troje se može namontirat i prema tebi i od tebe
    Ja sam isto gledala takva kolica , al me zanimaju i u praksi kak funkcioniraju.
    Ili ima li još koji model sličan tome?

Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •