Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 314

Tema: Vježbajmo u trudnoći!

  1. #1
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno Vježbajmo u trudnoći!

    Drage moje trudnice,
    htjela bi da na jednom mjestu skupimo informacije o tome gdje se sve može vježbati u trudnoći. Kakve su cijene? Iskustva?
    Često dobijam na mail baš to pitanje, pa bi nam svima dobro došla ta informacija.

    Ja ću stare informacije kopirati u prvi post, sigurno treba ispravaka.

    ZAGREB
    - Privatna praksa fizikalne terapije i rehabilitacije
    Iva Kolić VFT
    Crnatkova 14,
    Zagreb
    tel: 4843002
    098/380966
    iva.kolic@zg.htnet.hr
    www.ivarehab.com
    Cijena za mjesec dana: 150,00 kuna (8 puta mjesečno).

    - Makronova
    Ilica 72
    voditeljica: Snježane Vojvodić Schuster
    tel: 4847-119
    200kn

    - PowerYoga (Nava)
    Trg bana Jelačića 2
    tel: 4922-257
    Vjezba se prenatalna yoga srijedom od 16:00 do 17:00 i to zadovoljstvo je 50 Kuna na sat. Instruktori su certificirani yoga instruktori
    Ako uspijemo skupiti vise ljudi mogli bi se dogovoriti i drugi termini.

    - Prenatal pilates postoji u "body&mind" centru za pilates
    Ulica grada Mainza 24, Zagreb
    tel:3490-433

    - MGM centar, Palmotićeva 22 - program "FIT MAMA".
    Vježbati trudnice mogu kombinirajući između 2 termina popodne ili ujutro,
    dakle: pon.-srij. od 17.30-18.30 ili jutarnji termin: ut.-čet. od
    10.00-11-00
    Cijena je 200 kn od datuma upisa za taj mjesec do slijedećeg istog u
    slijedećem mjesecu.
    Voditeljica: Nana Babić, 091-616-5616.
    www.mgmbodyart.com

    - Joga za trudnice
    www.medical-yoga.com (Na više adresa u Zagrebu)
    Telefon/fax: (385) 01 24-31-681
    Telefon: 01 24-30-458
    e-mail: medical.yoga@hi.htnet.hr
    Cijena: 200-250 kn za dva puta tjedno
    - FC Kinezis u Dugavama - program vjezbi za trudnice.
    Vodi ga prof. tjelesnog i kondicijski trener u suradnji s doktoricom ginekologije i porodištva.
    Ako vas zanima nazovite 6620-433.
    Termin je PON. i ČET. od 12-13.

    - Jurkoviceva 19
    tel: 4621-456
    pet 16-17h,1h=100kn

    - Kuslanova 59a
    pon i cet 18i15-19
    200kn!

    - vježbanje za trudnice fitness centar B. Fit, Donje Vrapče, Malešnica, za informacije treba zvati Mirjam 098/95 81 695, broj je s letka, tak da se moze slobodno zvati

    - Poliklinika dr. Štambuk
    individualno vježbanje, vježbe disanja.
    1h - 100 kn
    Pavletićeva 6 ( kod Heruca)
    tel: 3093-194

    OSIJEK
    - Ergovita
    Divaltova 92, Osijek
    2x tjedno
    130 kn

    KARLOVAC
    - voditeljica prof. Biserka Kenfelj, viša fizioterapeutkinja
    Rekreacija se održava u prostorijama Doma za starije i nemoćne "Sveti Antun" (Kukuljevićeva 2), Karlovac
    svaki dan (osim petka) od 16 do 17 sati

    SPLIT
    - fitness centar - body master-na bacvicama i zdravstvena ustanova sano---mama gimnastika (vjezbe + tehnike disanja i izgona na porodu, vode visi fizioterapeuti) , cijena dva puta tjedno oko 200 kn.
    navodno i u cosmodisk na gripama---bez disanja--- o tome ne znam detalje.

    - Klub trudnica i roditelja SPLIT
    Pujanke 24
    tel. 021 376 721, mob. 091 44 00 220

    http://www.klubtrudnica-split.hr/

    RIJEKA
    - Fitness centar Unix. Vježbe su odlične, raznovrsne, u grupi nas ima malo tako da nam se voditeljica može potpuno posvetiti. Plaća se 100 kn mjesečna članarina +12 kn svaki sat. Vježbe se održavaju 3 x tjedno: utorak 12-13h,
    srijeda 15.30-16.30 I četvrtak 12-13.
    Fitness Centar Unix
    Petra Jurčića 16 (Zamet)
    51000 Rijeka
    Tel. 051 685 400
    Kontakt: Loredana

    VINKOVCI
    Vjezbe za trudnice (vodi sestra Vesna)
    tri puta tjedno - 140 kn
    kontakt telefon: 098 947958

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Kad smo kod vježbanja, molim savjet. Idem na aerobik i pilates, a planiram trudnoću. Kad ostanem trudna, koliko dugo smijem ići na aerobik, a koliko na pilates?

  3. #3
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Vježbanje bi u principu trebao odobriti tvoj ginekolog. Ali ako je sve ok, mislim da možeš vježbati do kraja samo treba prilagoditi intenzitet.

  4. #4
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    Informacije o Nava (PowerYoga studio) su netocne. Vjezba se prenatalna yoga srijedom od 16:00 do 17:00 i to zadovoljstvo je 50 Kuna na sat. Instruktori su certificirani yoga instruktori i fenomenalni su. Ja idem i preporucila bi drugim trudnicama jer nas je dosta malo. Ako uspijemo skupiti vise ljudi mogli bi se dogovoriti i drugi termini.

  5. #5
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Hvala puno, budem ispravila.
    Zato sam i otvorila ovu temu jer su nam informacije zastarjele.

    Cure, javite se s iskustvima, kako ide vježbanje.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    netko je spominjao vježbanje subotom u 18 sati...

    Gdje je to?

  7. #7
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno Trudnicka lopta

    Bok cure! Ja sam nova pa se jos uvjezbavam i nisam tocno sigurna gdje je sve na forumu. Bila sam postavila pitanje o lopti za vjezbanje prije nego sto sam skuzila da ima tema o vjezbanju. Dakle da li netko zna gdje, u Zagrebu, se moze kupiti trudnicka lopta za vjezbanje. Slicna je pilates lopti ali veca i tvrda.

    Usput nosim curicu i u 24 tjednu sam.

  8. #8
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Galjufova ulica, dućan "Rozi step". Lopta nije samo za trudnice. Koliko znam ista je kao i za pilates, a tvrdoća lopte ovisi o težini osobe koja sjedi i o duljini nogu te iste osobe (kada sjediš na lopti, a stopala su na podu bedra moraju biti okomita na pod). Lopta se može naručiti pouzećem (o tome se negdje pisalo na forumu), a ukoliko želiš mogu je napuhati u dućanu.

  9. #9
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno Rijeka - trudnicke vjezbe

    Da li netko zna za jos koju opciju trudnickih vjezbi u Rijeci, osim one navedene gore?

  10. #10
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj pinocchio prvotno napisa
    Galjufova ulica, dućan "Rozi step". Lopta nije samo za trudnice. Koliko znam ista je kao i za pilates, a tvrdoća lopte ovisi o težini osobe koja sjedi i o duljini nogu te iste osobe (kada sjediš na lopti, a stopala su na podu bedra moraju biti okomita na pod). Lopta se može naručiti pouzećem (o tome se negdje pisalo na forumu), a ukoliko želiš mogu je napuhati u dućanu.
    ja sam svoju kupila na kraju u apoteci.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    SAMOBOR
    Postovi
    158

    Početno Re: Vježbajmo u trudnoći!

    1. Privatna praksa fizikalne terapije i rehabilitacije
    Iva Kolić VFT
    Crnatkova 14,
    Zagreb
    tel: 4843002
    098/380966
    iva.kolic@zg.htnet.hr
    www.ivarehab.com

    Evo da se pridružim s "friškim" informacijama. Ja sam upravo krenula i termin koji ja idem je utorkom i petkom od 17-18 sati. Cijena je za mjesec 150,00 kuna (8 puta mjesčno).
    Moram pohvaliti cijenu i rad je u malim grupama, uz vježbanje se razgovaramo o svim pitanjima i nedoumicama i razmjenjujemo iskustva.
    A i osječam se super nakon vježbanja.
    Moja topla preporuka svima..... :D

  12. #12
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    prenatal pilates postoji u "body&mind" centru za pilates!!ulica grada mainza 24!tel:3490-433!!grupe su male,a cijenu neznam!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    107

    Početno

    Da li netko ima informaciju postoji li gdje u Samoboru poslje 17 h vjezbe za trudnice?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    71

    Početno

    Ima li tko kakvu informaciju za Zadar?
    Čini mi se kao da živim na drugom planetu, nigdje ništa za trudnice, ni dućana za robu ni mjesta gdje netko stručan vodi vježbe za trudnice.
    Ako netko ima bilo kakvu informaciju, bilo bi super!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Zlato..., mislim da u Samobor nažalost nema ništa. Mislim da je trebalo biti nešto u prostoru iznad Konzuma, ali mislim da to nikad nije zaživjelo .
    Tako da smo osuđene ići za Zagreb

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    107

    Početno

    Hvala branka, nema problema onda cemo mi lijepo u Zagreb. Dom zdravlja Siget mi je preporucila jedna poznanica. Navodno da je jako dobar, puno toga naucis, izmedju ostalog ima i vjezbe disanja. Neznam samo kad bi bilo adekvatno vrijeme za krenuti na tecaj. trenutno sam u 18. tjednu, a mislila sam oko 20. tjedna krenut na tecaj... Prva trudnoca -pa nemam pojma.... Poznanica je isla u 32. tjednu, nije to malo kasno?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Misliš na vježbe ili na trudnički tečaj?
    Nisam čula da vježbe postoje u sigetu

    Ja sam na trudnički u Siget išla mislim u travnju. a rodila u svibnju

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    107

    Početno

    Mislim na trudnicki tecaj u DZ Siget, oprosti, nisam se dobro izrazila. Ali htijela bih ici i na vjezbe za laksi i bezbolniji porod.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    I ja. Možda kod Ive Kolić. Ne znam još. Vidjet ću

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Dana sam na Dobro jutro Hrvatska vidjela trudničku gimnastiku na Vježbajmo zajedno. Baš sam se ugodno iznenadila. Vodila je jedna trudnica, sve ostale stare cure. iako nema šasne da se prosolim vježbati tako ispred TV-a

  21. #21
    bucak

    Početno

    Ja sam prije trudnoce vjezbala jogu i htjela bih nastaviti. Citala sam nedavno u novinama o prenatal jogi u Nava Centru. Cinilo mi se ok, pa sam vas htjela pitati da li koja od vas ide na te trudnicke satove i kakvi su?

  22. #22

    Početno

    Ja idem na vježbe za trudnice "FIT MAMA" U MGM-u u Palmotićevoj i to mi je super! Košta 200 kuna mjesečno, termini su utorkom i četvrtkom od 10:00 do 11:00, ili ponedjeljkom i srijedom od 17:30 do 18:30, a može se i kombinirati odnosno dolaziti kako ti paše.
    Voditeljica (Nana) je odlična, vježbe su svaki puta drugačije (s loptom, na strunjači, sa štangom...itd) tako da nikad nije dosadno, a ja se svaki put poslije osjećam razgibano i opušteno. Grupe su malene i jako je topla atmosfera.
    Iskreno preporucujem!

  23. #23
    gala000

    Početno

    usla sam u 23.tj trudnoce i zanima me jeli mi sada vec kasno poceti s vjezbanjem?
    kod kuce vjezbam cisto nesto malo kako bi ucvrstila noge(steper i to) ali totalno sam neelasticna pa bi se htjela bar malo vise pripremiti za porod.
    lorelei jel ima neki kontakt broj da se raspitam malo vise? hvala

  24. #24
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Gala, imaš popis vježbanja u prvom postu.

  25. #25
    gala000

    Početno

    hvala...uopce mi nije jasno kako sam cijeli post propustila
    istina zadnjih dana dogadjaju mi se stvari kao smokljanima u filmovima....puna sam bisera...

  26. #26
    bucak

    Početno

    Evo, sa navrsenih 3 mjeseca trudnoce ja krenula na prenatalnu jogu u Nava Centru... super je grupa, mala i prijateljska, program taman, a ja se vec nekako osjecam gipkije i cvrsce! Preporucam!

  27. #27
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Dana sam na Dobro jutro Hrvatska vidjela trudničku gimnastiku na Vježbajmo zajedno. Baš sam se ugodno iznenadila. Vodila je jedna trudnica, sve ostale stare cure. iako nema šasne da se prosolim vježbati tako ispred TV-a
    meni je doma puno lakse, ne moram trosti vrijeme ni energiju da dodem do negdje, ne moram imati pristojnu odjecu (doma mogu i u gacicama vjezbat), ne mroam trcat nigdje poslije posla, ne bediram se koliko sam se udebljala, koliki mi je trebuh, sto mogu a ne mogu napraviti a sve to usporedujuci se s otalim trudnicama

    istina, kad ne radis onda je super ici na tako nesto jer se malo i druzis, proseces, ali ja radim i lakse mi je svako jutro napraviti desetak vjezbica, bas me dobro razbudi i razgiba.

    radim neke vjezbice koje sam nasla u casopis tipa bebe, imam knjigu pilates za trudnice, ali te manje radim, i sad bih htjela nabaviti neke joga vjezbe za trudnice.

  28. #28
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Medical Yoga Centar sad ima jogu za trudnice. barem tako piše na sajtu, a mogu provjeriti imaju li organiziranu grupu.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    180

    Početno

    Ja idem na gimnastiku u vodi (poput aerobika), i ako u vasim mjestima u HR postoji takav aranzman, mogu ga toplo preporuciti. 8) Ja sam imala JAKO velikih problema sa kukovima, kicmom i uopce pokretljivoscu i nisam si mogla zamisliti ikakvo vjezbanje. Ali otkad sam krenula na vodenu gimnastiku, osjecam se bolje nego ikada, potpuno sam pokretna i puna energije. Sutra ulazimo u 35-ti tjedan!

  30. #30
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    htjela sam i ja na gimnastiku u vodi za trudnice. pa sam nasla jednu koja kosta 10 termina 300 E

    prije 60-tak godina je doktor mojoj baki savjetovao da svaki dan glaca parkete. kakva joga, kakav aerobik u vodi

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ja doma svaki dan radim jogu i nastavit cu, ali sam se htjela upisati i kod ive kolic bas sam je kontaktirala da se ukljucim u neku jutarnju grupu. ima li tko da ide tamo? kako ste zadovoljne?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    ja doma svaki dan radim jogu i nastavit cu, ali sam se htjela upisati i kod ive kolic bas sam je kontaktirala da se ukljucim u neku jutarnju grupu. ima li tko da ide tamo? kako ste zadovoljne?
    ja idem
    termin u 9 ujutro - utorak i petak

    zadovoljna
    još da se natjeram i doma malo vježbati bilo bi savršeno

  33. #33
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Idem i ja, utorkom i petkom u 11. Doduše, tad je često velika gužva, ali da se izgurati.

  34. #34
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    klub trudnica i roditelja SPLIT je na adresi pujanke 24.
    imaju predavanja vikendom i vježbe dva ili pet puta tjedno ali ne znam detalje.

  35. #35
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Da li to znači da su se preselili ili je to nešto novo?
    Da mijenjam adresu u prvom postu?

  36. #36
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    preselile, da.

    tel. 021 376 721, mob. 091 44 00 220

    http://www.klubtrudnica-split.hr/

    kad budem imala novih informacija oko termina i cijena vježbanja, napisat ću. zasad znam samo da su predavanja besplatna, a mogu i tate.

  37. #37
    Slavonka Nina

    Početno još malo o vježbama

    Htjela bih pohvaliti vjezbe u Ergoviti u Osijeku (www.ergovita.hr). Vodi ih viša fizioterapeutkinja, bilo nas je najviše deset pa se stvori dobra atmosfera. Umjerenim tempom vježba se sat vremena, isteže, vježba se disanje i relaksacija. Termini su dva puta tjedno u poslijepodnevnim satima. Cijena za mjesec dana je 130 kn, a onda se dobije i popust na masažu - koju rade super!
    Uz neki od tečaja pred porod (ja sam išla kod dr Fuštin) ovo je stvarno idealna priprema!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    imam jedno pitanje u vezi vjezbanja u trudnoci.
    u prvom tromjesecju sam vjezbala laganu trudnicku jogu i taman sam se htjela ukljuciti na vjezbe kod ive kolic, medjutim sam prije dva tjedan prokrvarila.
    osim sto sam dobila preporuku za strogo mirovanje, takodjer sam citala da je krvarenje u trudnoci apsolutna kontraindikacija za vjezbanje, a narocito vjezbanje na lopti.
    danas mi je doktorica ukinula strogo mirovanje i premda se jos moram cuvati zanima me da li je neka cura imala slicno iskustvo pa kasnije u trudnoci ipak mogla vjezbati?
    naime imala sam slicno jednokratno krvarenje i u prosloj trundoci, a nakon toga je sve bilo u savrsenom redu, ja skakala, putovala, planinarila, sve do samog poroda.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    73

    Početno

    i mene zanima par informacija u vezi vjezbanja kod Ive Kolic;
    (zam da mogu nazvat, al od vas uvijek dobijem konkretnije inf.)
    kad cure obicno pocinju s vjezbanjem (ja sam 11tj. - jel prerano?)
    ako nije, dal da se ukljucim sad, pa radim pauzu u 7 mj., ili da krenem od 8mj. kad se vratim s GO? btw. kad imaju GO tamo?
    u kojim terminima su vece guzve?
    i kakva je situacija s parkingom u toj Crnatkovoj? (slutim da nije bas neka...)
    thnx

  40. #40
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    tridesetri, ne mogu ti pomoći, nisam imala krvarenje nakon početnog iscjetka u 7. tjednu. Ali znam da su dolazile cure kojima doktor nije odobrio, i sve je super završilo.

    scardona, da ti odgovorim ono što znam. Po mom skromnom mišljenju, mislim da ti nije prerano početi vježbati (i ja sam tako nekako), pogotovo ako nema nikakvih problema tipa krvarenje (pujpuj da ni ne bude). Iva neće imati vježbe samo u 8. mjesecu, dakle kreni već sada, pa nastaviš u rujnu. Najveće gužve su u terminima u 11 sati, imaš ujutro u 9, a za one popodnevne termine u 17 i 19 ne znam. Ja idem baš u 11 sati, i ne smeta mi gužva. Puno više brbljamo, i onda poslije odemo zajedno na kavu. A to je pak priča za sebe - prava smo atrakcija kad krenemo hodati Savskom do Cibone. Parkinga u Crnatkovoj uglavnom ima. Ja doduše nikada nisam tamo parkirala, nego sam se snalazila preko puta pruge, gdje je besplatno. Ali cure su pričale da se može naći.

    Ak imaš još pitanja, samo daj. 8)

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    Može pitanje? Ja i ovako moram mirovat i sva sam spokočena i tak bi se rado barem pošteno protegnula a kamoli malo pilates ili yoga (išla prije trudnoće , bilo mi je super)! Dakle htjela sam pitati : ja kad se samo pokušam protegnuti počne me jako zatezati u trbuhu i zaboli me. Imam osijećaj da će mi se nešto pokidati u predjelu maternice ne znam kako da to objasnim.Jel se to još kome dogadja?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    meni je bas zao sto ne mogu kod ive kolic, bas sam se veselila.
    ali evo i utjehe za sve cure koje ne smiju vjezbati (ovo se naravno ne odnosi na one koje moraju bas mirovati).
    ja sam u prosloj trudnoci takodjer imala krvarenje pa se nisam usudila vjezbati ali sam zato puuuno hodala i opcenito ostala aktivna do samog kraja i bila sam super fit. i u porodu i nakon. dobila prosjek kila si sve super. dakle ima nade i za nas...

  43. #43
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    sandra, to se meni zna dogoditi dok vježbamo na lopti kod Ive (ili u krevetu dok se rastežem). Onda vidim i "veće" trudnice koje se ne žale pa si mislim da je to valjda normalno. Ali! Ne mogu ovako procijeniti vrstu zatezanja koju ti osjećaš pa se nikako ne bih usudila savjetovati ti što činiti. Možda da za početak pitaš doktora? Iako će oni biti oprezni u dozvoljavanju extra aktivnosti.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Možda da za početak pitaš doktora? Iako će oni biti oprezni u dozvoljavanju extra aktivnosti.
    ja isto mislim da nema previse smisla pitati doktora. jer koji bi doktor preuzeo odgovornost da se trudnici nesto dogodi?
    negdje sam nasla neki tekst o vjezbanju u trudnoci (ima ih hrpa na internetu). kaze da su npr. krvarenje ili bilo kakve slabosti cerviksa apsolutne kontraindikacije za vjezbanje u trudnoci. ima i relativnih kontraindikacija, kao sto su anemija, mucnice i sl.
    osobno, mislim da je sve to najbolje raditi po vlastitiom osjecaju. npr. ima toliko "njeznih" joga vjezbi, da sam uvjerena da se smiju raditi tijekom cijele trudnoce. cupkanje, trcanje i tresenje je vec mislim malo opasnije za one koje se moraju pojacano cuvati.

  45. #45
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Da li je kasno početi vježbati u 7. mj. trudnoće? Sad mi klinci ne idu u vrtić i nema ih tko čuvati, a tako me boli kičma i baš bi mi dobro došlo. Vježbam ja kod kuće malo ali to nije to. U 9. mj. klinci idu u vrtić, a ja bi na vježbanje kod Ive Kolić. Da li se tamo možeš uključiti kad hočeš ili se treba unaprijed najaviti.

  46. #46
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Eci, ako vec lagano vjezbas doma i nemas problematicnu trudnocu, ne vidim razloga zasto ne bi mogla raditi lagane vjezbice i vjezbe istezanja. Svakako se javi Ivi Kolic, ona ce ti najbolje znati reci. Sretno!

  47. #47
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Već godinama vježbam Jogu u svakodnevnom životu i nastavit ću tijekom trudnoće. Poznajem instruktorice koje su vodile vježbe do 8. mjeseca trudnoće!!
    Osobno mislim da su vrlo korisne (čak nužne) vježbe relaksacije, disanja i istezanja. Ovaj sustav je super jer ima sve to, a ono što je najvažnije, nema naglih pokreta i naglih istezanja koja su inače rizična za ozljede. Treba u svakom slučaju vježbati povećavajući svjesnost o tijelu, tako da se laganim pokretima osjeća granica ugode i jednostavno se ne radi preko te granice.

    Preporučam i šetnjice, osobito romantične, bar jednom tjedno!!!

  48. #48
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Ja bih krenula na vježbe za trudnice kod Ive Kolić ali mi se nitko ne javlja na brojeve tel koji su gore napisani...ako netko ide ili zna što se dešava... :? ..možda je godišnji u pitanju...niti stranice ne rade...

  49. #49
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    ja isto zvala danas, nitko se ne javlja, isla bih od pocetka rujna, nadam se da ima neki termin nakon 17:30 (radim do 17)...

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    U osmom mjesecu je Iva na godišnjem. I ima termin poslije pol 6.

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •