Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: boli me trtica

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno boli me trtica

    rodila sam prije tri tjedna i od onda me boli trtica. nisam popucala, nisu me rezali, nemam nikakvih ozljeda, ni masnica, ali me trtica boli do te mjere da mi je tesko sjediti dulje od par minuta, a kada se dizem ko da sam se zaljepila za stolicu pa me i to boli. uglavnom moram sve nekako sa strane sjediti. jel imao tko takvih problema i kad mu je proslo? ja se sve mislim da mi je pukla neka malena kost dok sam radjala

  2. #2
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    mene su, tako slično, bolili hemeroidi nakon poroda. :/

  3. #3
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    ne brini i ja sam isto to prošla čak sam pila voltaren ali nije mi nešto pomagao
    nisam se mogla niti leći niti sjediti a neki put i dok sam ležala na boku i na svaki moj mali trzal to su bili veliki jauci
    bolilo me je skoro puna 2 mj. a da me je kojim slučajem muž primo za guzu mislila sam da ću se ritnuti stražnjim nogama kao kobila
    čak sam pitala i ginića za to , to je normalno samo da nije duže trajalo

  4. #4
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    slušaj možda nema veze s porodom!
    Imaš li temperaturu?
    ja sam dva puta operirala taj sinus ne znam kako se točno zove ali ti je to kao urasla dlaka koja se zagnoji i obično je imaju muškarci, prvi put to rade pod lokalnom, a ako se vrati pod općom anestezijom.
    Meni je boljela trtica 2 g nakon poroda i pomislila sam da je opet to, kao da je pod rukom zadebljana, kao da je kost iskočila, ja sam išla slikat kičmu i rekli su da je skolioza...ipak često me boli, pa opet možda odem na kirurgiju u Novu bolnicu u Dubravi da provjere jel mi se onaj "sinus" vratio...kažu da to nije dobro lječiti ljekovima jer se nakon godina bolovanja nešto može iskomplicirat.
    Ništa te ne košta otići na RTG-i snimi ti to ako te zabrinjava.
    Pozdrav!!Sretno!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    21

    Početno

    ti bolovi su posljedica razmicanja kostiju i svega ostalog u trudnoći.ja sam imala istih probleme 7-8 mjeseci nakon poroda. sve me bolilo, muž me dizao ujutro iz kreveta jer ja nisam bila u stanju sama. otišla sam privat fizioterapeutu i žena mi je sve sve namjestila. ja nisam ni bila svjesna da je to sve od trudnoće dok mi ona nije sve objasnila. sad sam već drugi put trudna i nemam nikakvih problema s te strane

  6. #6
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Draga više odmaraj u ležećem položaju, nije babinje bez veze nazvano babinje Negdje za mjesec i pol do dva nakon poroda će sve doći na svoje mjesto pa će vjerujem bolovi prestati. Moći ćeš već i malo vježbati, šetati s bebicom ako vrijeme dozvoli i sigurno ćeš se osjećati bolje. Ako ni tada neće proći, odi na fizikalnu da te malo poslože

  7. #7
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Draga više odmaraj u ležećem položaju, nije babinje bez veze nazvano babinje Negdje za mjesec i pol do dva nakon poroda će sve doći na svoje mjesto pa će vjerujem bolovi prestati. Moći ćeš već i malo vježbati, šetati s bebicom ako vrijeme dozvoli i sigurno ćeš se osjećati bolje. Ako ni tada neće proći, odi na fizikalnu da te malo poslože

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    11

    Početno

    Potpisujem sve prethodno, to je sasvim normalno poslije poroda, meni je pomoglo, tj. umanjilo bolove nošenje cipela s malo povišenom petom (recimo neke anatomske papuče), ne znam u čemu je caka, ali stvarno mi je bilo lakše

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    ocito nisam jedina. hvala na odgovorima. stanje se malo popravilo (sad sam mjesec dana nakon poroda) tako da nekad i zaboravim da me boli. ocito je posljedica razmicanja kostiju i svega, ali vise se odmaram i nosim cipele na peticu. ni ja ne kuzim zasto, ali pomaze

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    12

    Početno

    i meni je bilo tako, trajalo nekih 2mj i onda u potpunosti roslo.
    gin mi je reko da me boli zato sto je glavom malo pobrusio po trtici pa je izcasio.
    bez brige sve ce sjesti na svoje mijesto

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    50

    Početno

    zanimljivo, i mene trtica ubija, npr savovi od epi skoro i da ne bole vise (12 dana poslije poroda), ali jedva se dizem iz kreveta (kad se dignem ok je - stajanje mi ne pada tesko) zbog vrazje trtice. U bolnici sam pila Knavon pa nisam ni skuzila koliko zapravo boli a kad sam doma prestala piti tablete (patronazna mi je preporucila paracetamol, navodno Knavon je prejak obzirom da dojim) i sad je uh...
    Da li ste pile nesto i sto protiv bolova? Ako jos ima nekih iskustava s fizioterapijom, sto to tocno znaci da te "srede"?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    evo ja ti mogu reći da je mene prestalo boljeti 3 mjeseca nakon poroda. sada malo osjećam trticu ako sjedim na lopti za pilates. ne znam zasto, ali to mi očito smeta. pa pričekaj još malo

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    50

    Početno

    hm skuzila sam da me jedino trtica sprecava da normalno sjedim.. iako je bolje nego prije par dana, valjda je to dobar znak svejedno jos me zanima kakvu to terapiju provode fizioterapeuti (u slucaju da ne prodje samo od sebe)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •