Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: šeširić - zaštita od sunca

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    216

    Početno šeširić - zaštita od sunca

    Gdje naći šeširić sa širokim obodom za zaštitiu od sunca za male djevojčie? Što još koristite za zaštitu, koje kreme....?

  2. #2
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Dobri su šeširići "Mama voli Gabi". Ima ih raznih modela i imaju zaštitu SPF 50. Koštaju oko 150 kn. Drže ih uglavnom kvartovski dućani, ne znam odakle si pa ne znam ima li smisla pisati gdje ih ima ovdje gdje sam ja (ZG).

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    Preporučam i ja te šeširiće, provjereno su dobri. Ova firma ima i svoju web stranicu, s popisom distributera.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    265

    Početno

    Ja sam baš jučer kupila u Bambiju. Baš je pravi šeširić (nije pamučni) ima veliki obod,a izgleda prekrasno. Za zaštitu od sunca koristim Mustelu-teško se razmazuje ali štiti odlično.

  5. #5
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Moja je prosle godine imala super sesiric iz HM-a. Ima siroki obod i jos se veze ispod vrata. Vidjela sam ih i ove godine, kostaju oko 5 eura. Ali su samo do 92 velicine, a nama je to nazalost malo... Sad trazim opet neki koji ima vezanje oko vrata, jer mi se to pokazalo kao super rjesenje.
    150 kn mi je malo previse dati za sesiric...

  6. #6
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je prosle godine imala super sesiric iz HM-a. Ima siroki obod i jos se veze ispod vrata. Vidjela sam ih i ove godine, kostaju oko 5 eura. Ali su samo do 92 velicine, a nama je to nazalost malo... Sad trazim opet neki koji ima vezanje oko vrata, jer mi se to pokazalo kao super rjesenje.
    150 kn mi je malo previse dati za sesiric...
    Ja sam i ove godine kupila u HM te sa sirokim obodom, velicine vece od 92 nemaju te vezice ispod vrata ali super stoje pa ti vezice ni ne trebaju.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    220

    Početno

    mi imalo isto iz m&m hello kitty šeširic, zadovoljni smo

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Bok! Ja kupila danas u Kozmu šešir za curi i kapu sa zaštitom za vrat za dečka i nisam mogla odoljeti pa sam kupila i majice! Šešir i kapa su očekivani (nije baš da su dječica oduševljena kaj im stavljam nešto na glavu!), a majice su me totoalno oduševile! Sve ima UV 50 zaštitu, a navodno se pranjem ne gubi faktor (to moram još provjeriti!)! Mislim, ak ih ne moram 5 puta namazati na suncu nego 2 puta već sam puno dobila!

    Ovo je stranica sa ambalaže:
    http://www.lacuna.hr/Portals/0/Naslo...carewearUV.pdf

  9. #9
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Mislim da je odjeća i pokrivalo za glavu bez UV zaštite sasvim dovoljna tako da se ne bi odlučila davati novac za one sa UV zaštitom; a od kreme smo prošle godine, a i sada planiram kupiti, koristili Daylong kremu. Trčala je povremeno i za najjačeg sunca okolo, dok smo bili na cjelodnevnom izletu na plaži, i ostala je bijela kakva je i došla! A izrazito je svijetloputa!

  10. #10
    mitri avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    172

    Početno

    Citiraj lu-ni prvotno napisa Vidi poruku
    Bok! Ja kupila danas u Kozmu šešir za curi i kapu sa zaštitom za vrat za dečka i nisam mogla odoljeti pa sam kupila i majice! Šešir i kapa su očekivani (nije baš da su dječica oduševljena kaj im stavljam nešto na glavu!), a majice su me totoalno oduševile! Sve ima UV 50 zaštitu, a navodno se pranjem ne gubi faktor (to moram još provjeriti!)! Mislim, ak ih ne moram 5 puta namazati na suncu nego 2 puta već sam puno dobila!

    Ovo je stranica sa ambalaže:
    http://www.lacuna.hr/Portals/0/Naslo...carewearUV.pdf
    U kojem Kozmu? Ja bila jučer u onom iznad Konzuma na Ljubljanskoj i tete rekle da to nemaju niti su ikad imale.

  11. #11
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    mi imamo babybanz proizvode i super su, sa šeširom sam prezadovoljna a cijena ok, odijelce za kupanje se pokazalo super,itd.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    3

    Početno UV zaštitna odjeća

    Citiraj mitri prvotno napisa Vidi poruku
    U kojem Kozmu? Ja bila jučer u onom iznad Konzuma na Ljubljanskoj i tete rekle da to nemaju niti su ikad imale.
    U Vlaškoj, preko puta Imprtane Galerije. Slučajno sam otišla tamo po nešto sasvim deseto, kak to već obično biva, i vidjela taj stalak. Već sam prošlo ljeto htjela kupiti šeširiće ali valjda nisam na njih naletjela.

    Još samo da se pojavi sunce pa da ne moramo čučati doma!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno

    Gdje trenutno ima za kupiti u Zagrebu šeširića MamaVoliGabi? Hvala

  14. #14

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno

    Grom, hvala, znam da postoji lista prodavaonica, međutim, zvala sam njih par i nitko trenutno nema ili više ne drži. I iz SOLE-MIO su mi samo javili prodavaonice, čekam dodatni info ... pa ako netko nešto više zna - tj. gdje se trenutno mogu kupiti - javite.

  16. #16
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Bajka u Ozaljskoj (blizu Trešnjevačkog placa).

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno

    Hvala, zvala sam, kažu da imaju veliki izbor i za djecu i za odrasle, pa ću otići pogledati/kupiti.
    Iskreno, šteta je što te proizvode nemaju na više mjesta i dostupne u vrijeme kada nam je najvažnije, no - to bih trebala njima napisati, a ne nama

  18. #18
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    Kad već ideš u Tratinsku, Karolina prije trešnjevačkog placa (smjer Remiza) isto ima dobar izbor MvG šešira.

  19. #19
    Lucija_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    130

    Početno

    na jarunskom placu ih drzi jedan mali ducan u prizemlju kraj apoteke, a u Preckom na katu cini mi se Bambi

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno

    Zvala sam ih prve, međutim nemaju, hvala

  21. #21
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ja sam svojoj malenoj kupila u Accesorizeu, ali prvi put čujem da postoje ti sa UV zaštitom?! Zašto mi se čini da je to samo dobar reklamni trik, zašto i najobičniji šeširić ne bi mogao dobro zaštititi od sunca?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno

    Mamica, da, možda si u pravu što se tiče 'dobre zaštite s običnim šeširićem', jer ne znam, nisam stručnjak.
    A što se tiče 'reklamnog trika', ovaj proizvođač s ovim jedinstvenim proizvodom na CRO tržištu, a možda i šire, se gotovo niti ne reklamira; po meni, svi koji kupujemo njihove proizvode smo za njih saznali uglavnom putem usmene predaje.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto mi se čini da je to samo dobar reklamni trik, zašto i najobičniji šeširić ne bi mogao dobro zaštititi od sunca?
    Zato što sunčeve zrake prodiru kroz svu odjeću. Ova koja ima UV filter nas od toga štiti.

  24. #24
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Koliko sam ja upućena, pamučni šeširić koji je napravljen tako da ima gusto tkanje ima UV zaštitu, zar ne?

  25. #25
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    običan pamuk ima uv zaštitu oko 40, a ovaj s dodatnom zaštitom oko 50
    navlakuša čista

  26. #26
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    običan pamuk ima uv zaštitu oko 40, a ovaj s dodatnom zaštitom oko 50
    navlakuša čista
    Vidiš, ovo nisam znala.

  27. #27
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    raspravljalo se tu davno o tome, bili su linkovi i objašnjenja. jedino što sam zapamtila je ta informacija i odonda ne kupujem te šeširiće s uv zaštitom LOL

  28. #28
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Meni su sesirici MVG sami po sebi lijepi i M ih voli nositi, prakticni su i lagani. UV zastitu ima i obican pamuk i to je tocno, samo zbog UV zastite ne bih kupovala MVG sesiric. Sada navode da se ne smiju niti prati, sto mi nije jasno, jer na onom koji sam kupila lani nije bilo istaknuto takvo upozorenje, a na etikiteti pise da se pere rucno na 30. Sesiric koji se ne smije prati nama ne bi bio praktican.

  29. #29
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mi kupujemo stalno šešire za malog. Najvažnije mi je da je sastav 100% pamuk i da je svijetle boje, po mogućnosti bijele i čim šireg oboda.
    Kupujem u lokalnim dućanima kad naiđem na onaj koji nam odgovara.
    Sad nosi jedan prošlogodišnji i taj mu je odličan, mada lagano bi morali kupiti novi, jer ga stalno peremo.

  30. #30
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    meni su ovi super, zbog širokog oboda,elastične gumice,boja, a i cijenom su ok http://www.babybox.com.hr/index.php?cPath=52_66

  31. #31
    amalia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    167

    Početno

    u Intersparu 35kn, Hello Kitty, široki obod, rozi, bijeli crveni, famozni su

  32. #32
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mi imamo roze i fantatsični su, jedino što se u vrtiću zmažu za 1 minutu i moram ih stalno prati

  33. #33
    amalia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    167

    Početno

    a kad je vrtić u pitanju sve treba imati duplo

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    123

    Početno

    i sesirići imaju uv zastitu? nisam znala da i toga ima... mislim cijena od 150 kn mi je stvarno pretjerana... mi imamo disney sesirić iz plodina 35 kn, a sta je najbitnije, pamučni je, i koristimo ga... sta se krema za sunce tiče, u dm sam uzela njigovu marku, ali ne baby liniju, nego onu sensitive bez mirisa i boja, faktor 50 i kosta 60 kn... meni ok, ustvari najbitnije je da je namazem....

  35. #35
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Citiraj anna01 prvotno napisa Vidi poruku
    ... mislim cijena od 150 kn mi je stvarno pretjerana...
    Mi smo ga platili 79 kn, samo ima zaštitu SPF 30 pa mi nije jasno kako ako obični pamuk ima 40 ???

  36. #36
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ima ko te babybanz šeširiće, čine mi se nekak plitki za na glavicu?

  37. #37
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Ja sam Carewear šešir naručila sa:
    http://shop.gloria.com.hr/index.php?..._detail&p=4114

    stiglo mi je za jedan dan i šeširić je odličan
    Do sad sam kupovala MVG u Bambiju.

  38. #38
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i ne smeta te što je 100% sintetika?

  39. #39
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Kupila sam ga za plažu i vožnju brodom, vodu i sl. Zasad ga je imao na bazenu i nisam primjetila da se znoji u njemu ili da mu nešto smeta. Inače su mi djeca atopičari i reagiraju na sve i svašta ali na ove šeširiće nisu.
    Jesu li i MVG šeširići od sintetike?

  40. #40
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    MVG su 100% pamuk čini mi se

  41. #41
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    MVG su 100% pamuk čini mi se
    50% pamuk, 50% poliestersko vlakno, evo imam ga pored sebe

  42. #42
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    to su oni sa zaštitom?
    sjećam se jednog 100% pamuka ali nije imao zaštitu.

    stvarno vam je draži sintetski šešir s nazovi zaštitom nego pamučni a bez te zaštite?

  43. #43
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Ima ko te babybanz šeširiće, čine mi se nekak plitki za na glavicu?
    mi imamo jedan, ne bi rekla da je plitak
    Obod je super velik i da se formirati fino, na samoj glavi je tanji pamuk pa nije vruće za glavu, ima gumicu pa se može godinama nositi
    Meni čisto OK

    A MVG smo ove godine kupili čisto jer je genijalan taj novi legionarski model iz linije 'O sole mio'

  44. #44
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Što sve neće uspjeti prodati... Svaka čast na ideji! Za ostale, tu je šeširić iz običnih dućana obavezno pamučan, malo gušćeg tkanja. Ja imam baš neki super bež iz C&A, ne propušta sunce, a ionako nisam s djetetom na suncu od 11 do 4, štogod nosilo.

  45. #45
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    A MVG smo ove godine kupili čisto jer je genijalan taj novi legionarski model iz linije 'O sole mio'
    X
    Ne znam je li to ta nova linija, ali i moja ima taj legionarski kroj - to je jedino rješenje (po meni) da štiti i vrat i uha i ramena i daje sjenu očima. Ja sam zadovoljna, ne smeta me tih 50% sintetike (ne znoji se ništa posebno više nego u pamučnom) a bar znam da stvarno štiti. Moje iskustvo s ljetnom pamučnom odjećom je da sam izgorila ispod nje... tako da malo sumnjam da obična ljetna pamučna odjeća štiti. Možda samo ako je jako debelo tkanje, ali onda se i ispod toga jako znoj...

  46. #46
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Novi? Lea je imala takav šeširić pred par godina, MVG, a imala je takav kroj šeširića i iz H&M-a. Jako joj je vruće bilo pod tim, sva je bila mokra. Ja šeširiće kupujem u Accessorize dućanu jer su mi jako lijepi a na sniženju koštaju 50 kuna.

  47. #47
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ma ja ne mislim da prije nisu imali legionarskih, mozda je ovo neka nova linija tih legionarskih... Prosle godine sam kupovala kasno sesiric i nisam uspjela naci legionarski (doduse, ja nemam bas zivaca ici po ducanima - ak nije u prvih 3-4 onda nema sto se mene tice). Pa sam nabavila "klasican" bijeli pamucni sesiric, isto je stitio ali ni priblizno kao ovaj legionarski. A znojila se pod svakim, a bogme i bez sesira se znoji - tako da se bas i ne obazirem puno na to...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •