Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Rasplace se dok jede voce!

  1. #1
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno Rasplace se dok jede voce!

    Nisam bila sigurna gde otvoriti temu,niti kako je nazvati
    Primetila sam cudnu pojavu kod moje malene koja sada ima 17 meseci.
    Prvi put pre par meseci,dok je jela kasicu od zobenih,u kojoj je bilo jabuke i suvih sljiva.
    Dok zvace,pravi cudne face i drzi se za usi
    Povezala sam to s tim da je sljiva istovremeno i slatka i kisela pa da joj to stvara neki cudan osecaj u ustima...
    Medjutim,pocelo se to javljati sve cesce.
    Sad dok zvace komadice kivija,narandze,kruske,cak i banane,pocne se drzati za usi a cesto i plakati
    Nakon toga,opet uzme sledeci zalogaj,nekad zaplace ponovo,nekad ne.
    Sisa bez problema,na pritisak oko uha ne reaguje....ne bih rekla da joj inace nesto fali....sta li bi to moglo biti i da li da se brinem?
    Posljednje uređivanje od KayaR : 27.04.2010. at 22:26

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Mozda joj smeta kiselina.... Prijatelj mog sina NIKADA ne jede voce (ima 10 godina). Jednostavno mu ne odgovara - boli ga trbuh. Obavili su opsezna ispitivanja - nista... ALi ne moze jesti veliku vecinu voca (jede banane i ne znam sto jos) a ono sto sadrzi vocne kiseline jednostavno ne podnosi. Roditelji mu to nadoknadjuju velikim kolicinama povrca i sve pet.

  3. #3
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Probaj joj ponuditi skuhanu ili pecenu jabuku, skuhanu krusku.
    Nemoj joj nuditi kiselo voce dok ne usvojite ovo blazeg okusa.

    Ima li mozda pokvaren zubic ili mozda ima osjetljivije zubice, mozda joj voce izaziva zgaravicu....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Jako čudno. Možda joj je preintenzivan okus. Ja se sječam dok sam bila mala (dobro puno veća nego tvoja curka jer se sječam), kad bih pojela nešto intenzivnog okusa znalo me "boliti" negdje između vilice i uha, kao da natekne, ma kao da imaš mumps, osječaj između svraba i boli, koji onda brzo nestane. Sad kad sam sredovječna žena još mi se uvijek to ponekad zna desiti-obično na jako slatke kolače.

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj dani1 prvotno napisa Vidi poruku
    Jako čudno. Možda joj je preintenzivan okus. Ja se sječam dok sam bila mala (dobro puno veća nego tvoja curka jer se sječam), kad bih pojela nešto intenzivnog okusa znalo me "boliti" negdje između vilice i uha, kao da natekne, ma kao da imaš mumps, osječaj između svraba i boli, koji onda brzo nestane. Sad kad sam sredovječna žena još mi se uvijek to ponekad zna desiti-obično na jako slatke kolače.
    Ovo se i meni zna dogoditi na neke okuse.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Meni na limun.
    Mislim da tako osjećamo pojačano lučenje žlijezda slinovnica.
    Posljednje uređivanje od mendula : 28.04.2010. at 09:21

  7. #7
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa Vidi poruku
    Meni na limun.
    Mislim da tako osjećamo pojačano lučenje žlijezda slinovnica.
    I ja mislim da je to u pitanju. Imam dosluvno osjećaj da žijezda slinovnica vrišti.
    To bi mogao biti slučaj kod djeteta KayeR.

  8. #8
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    I meni se cini da ima neke veze s lucenjem zlezda u ustima,jer ne reaguje na svaki zalogaj i ne uvek.
    Ne bih rekla da joj voce generalno smeta,jer ga vrlo rado jede i svojski zeva na njega i neumorno zvace i narandzu sa kozicama,i komade kruske,i kivi i bananu na kolute.
    Cak kivi najvise i voli,a na njega najcesce reaguje s tom grimasom,hvatanjem za uho i nekad plakanjem.S varenjem nema problema.
    Mozda da joj dajem manje komadice?
    Kuvano voce u zobenim ili sl.kombinacijama-vise nece,smucilo joj se.
    Voce mi je spas,jer nece povrce.Rucak moje nejelice redovno propadne ili se svede na 2-3 zalogajcica.
    Videcu sad kada krene novo voce,koje dosad jos nije jela-jagode,tresnje...da li ce i na njih reagovati.
    A mozda ce ta manifestacija s vremenom prestati.
    Cure

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    221

    Početno

    Takva bol između uha i zubiju se meni dan danas desi. To žlijezde slinovnice pojačano u tom momentu izluče slinu.
    Najčešće mi se dogodi kada sa željom gledam neki kolač ili zalogaj nečega i kada ga se napokon dočepam i strpam u usta. I ono, fuuuuš-žlijezde izbace slinu. Prođe za par sekundi.
    S vremenom sam se navikla na taj osjećaj, i uvijek napravim neku kiselu grimasu.

  10. #10
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    jede li išta slatko? da li tako reaguje i na slatko?
    kakvi su joj zubići, možda ima koji da se kvari ili je napuknuo pa joj smeta slatko i/ili kiselo

  11. #11
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Slatko ne jede.Ne dam!
    Jede suvo voce.Sljive samo u zobenoj(tada sam prvi put to i primetila),a marelice i brusnice joj dam u ruku pa glodje.
    Na to ne reaguje.Samo na ovo cega joj budu puna usta,ocito.
    Zubici su novicetvorke tek probile,cisti su i zdravi,sigurno nije to.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •