Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 54 od 54

Tema: Polubezpelenaši i skidanje pelene

  1. #51
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    meni se to cini kao odlicna baza za dalje. ali treba neko vrijeme da pocne prije tiskanja javljati da kaka. u svakom slucaju odlicno je ako sto cesce stignete prije zavrsnog izgona. ali na zalost sigurno ce puno sadrzaja zavrsiti na podu

  2. #52
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Samo kratki report.

    3 tjedna je preko dana bila bez pelene. Dnevno spavanje sam ju ponekad ostavila bez, samo ispod nje ručnik i vrećica, ali znala se probuditi, sjesti pored te "podloge" i ne javiti se, i tada obaviti piškanje. Pa sam odustala i dalje sam joj stavljala pelenu (i po noći naravno).

    Ono što sam vidjela kao pomak jest da joj se prorijedilo piškanje. Prije svakih 15-ak minuta, sada čak i po sat vremena.

    Najčešće je piškila po dvorištu, bilo gola, bilo u gaćicama, rijetko u tutu (ali obavezno ujutro nakon buđenja). Nisam se time zamarala, baš zato je to sve bilo moguće jer je dvorište kameno pa bih ga samo polila s malo vode. Kad smo išli nekuda, nosila bih 3-4 para gaćica, ili samo hlaćica. Svega se 2 puta upiškila u kolicima (i taj drugi put je bila više naša krivica), mislim da je i tu skužila da ne treba piškiti. Na plaži je konstantno bila gola, baš mi je bilo žao gledati druge bebice kak se saftaju u pelenama. Mislim, ne rugam se ili nešto slično, ali zapravo mi je tak najnormalnije da bebač okolo piški da se nisam zamarala s popišanim ručnicima ili time hoće li mi netko prigovoriti.

    Kakanje smo uglavnom lovili u tutu. Kak je često bila gola na dvorištu, kužila bih ju kad bi se čučnula i ostala u tom položaju, pa još počela i tiskati. Taman vremena da doletim s tutom, sama je spuštala guzu i baš se kužilo da joj paše kaj je u tom položaju, mogla se lijepo isprazniti.

    Bilo je naravno i situacija da bi se odjednom nasred dvorišta našao drekec, ali nikakva frka nije bila.

    Bilo bi krasno kad bi MM nastavio tu praksu i doma. Predložila sam mu da maknemo tepihe iz stana. Jer naime nju je teško dobiti da se popiški u tutu, nekad uspije nekad ne. E to kad ne uspije obavi u gaće/hlače, i meni je lakše promijeniti gaće/hlače, nego pelene. Tako radim i kad smo vani. Evo danas sam išla s njom na Bundek, prije se popiškila (nije htjela na tutu pa sam ju stavila u kadu i pustila ju da se igra s vodom, nakon 20 sek. se popiškila), tamo se sigurno 45 minuta igrala, popiškila, presvukla sam joj hlače, bile još pola sata, doma je tek kasnije piškila, opet u kadu.

    Hoću reći, ne smatram ju bespelenašem, ali ja gledam kak da si pojednostavnim život, i ovo mi je savršeno.

    I samo jedna jučerašnja zgoda. U jednom trenu nema Mare, ja ju tražim a ženska si je od ispod barskog stolca uzela tutu, sjela na nju (doduše u hlaćicama) i kakala. I još mi pokazivala na kutiju s igračkama da joj dodam, da se može igrati dok tiska. Fenomenalno! Preponosna sam.

  3. #53
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ovo je bio sve samo ne kratki report.

  4. #54
    memole avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    113

    Početno

    Evo ja sam došla malo pohvaliti svoju malu bezpelenašicu, unatrag tjedan dana počela je jasno i glasno tražiti pipi kad joj se piški, čak i mene ponekad iznenadi, ali ona stvarno pita. Kad je pitam, a njoj se ne piški kaže nema. Preponosna sam na nju.
    Inače mi nismo bezpelenaši od rođenja, nosila je platnene, a zbog kukova je nosila i abdukcijske gaćice pa nismo ni pokušavali bezpelenašiti. Kad smo se toga riješili, negdje sa 7 mjeseci počeli smo je stavljati na tutu i ja sam pokušavala loviti znakove. Zatim smo neko vrijeme bili polupelenaši dok se nisam ja ohrabrila i probala joj skroz skinuti pelene. Bilo je pišanja posvuda, ali imali smo i veliku potporu okoline, dida je ponosno nosa na wc i svima se okolo hvali kako je bez pelena.
    Inače i starija sekica koja je nosila jednokratne pelene se riješila i noćne i dnevne sa 1ipo godinu, nju sam isto rano počela stavljati na tutu i to za kakanje pa mislim da je to pomoglo da se tako rano odvikne.
    Malo sam odužila, nadam se da vas nisam udavila, ali danas sam baš oduševljena i mislim da možemo pospremiti naše krasne pelenice

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •