Stranica 11 od 11 PrviPrvi ... 91011
Pokazuje rezultate 501 do 521 od 521

Tema: Što treba novorođenče?

  1. #501

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Pliiiz ne stavljajte bebama kapice usred ljeta!
    To je jedna od vecih zabluda o novorodencadi.
    X veliiikiii.

  2. #502
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Novorođenčad, bebe i djeca moraju imati pokrivene glavice radi zaštite od topline i UV zračenja, kad su vani. U kući im ne treba, tamo je uglavnom, dovoljno toplo.
    Nemojte izlaziti sa bebom, a pogotovo ne novorođenčetom od 9 ujutro do barem 6,7 uvečer ako ima nepokrivenu kožu, bez obzira bilo dijete u hladu ili na suncu. Glavica uključena u pokrivanje. Naravno da nećete staviti vunenu kapu, nego laganu, može i od batista, samo da štiti.

    Fiziologija novorođenčeta (to znači prvih 28 dana života) je takva da nema regulacuju tjelesne topline i treba jako paziti da mu nije hladno. A hladno im je sve ispod 30 stupnjeva U sobi, zaštićeno od sunca uživat će golo i na + 34, pa do prije koji dan je živjelo na 36 stupnjeva, devet mjeseci . Bebu ljeti treba oblačiti mudro. Jedno sam dijete rodila usred vrelog ljeta, tako da imam i osobna iskustva ( osim nešto teorijskog znanja).

  3. #503
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    I mi smo u stanu ali baby phone i danas koristim (ima skoro 5 godina) jer zatvorim vrata od hodinka pa ako sam u kuhinji i nešto kuham nema šanse da je čujem.Navečer znamo imati goste onda zatvorim i vrata od njene sobe i hodnika pa je isto tako baby phone nužan.Mi imamo angel care kupljen u njemačkoj -evo skoro 5 godina, savršen.Ima i funkciju alarma za slučaj da beba ne diše ali naravno, to je sad isključeno.


  4. #504

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Novorođenčad, bebe i djeca moraju imati pokrivene glavice radi zaštite od topline i UV zračenja, kad su vani. U kući im ne treba, tamo je uglavnom, dovoljno toplo.
    Nemojte izlaziti sa bebom, a pogotovo ne novorođenčetom od 9 ujutro do barem 6,7 uvečer ako ima nepokrivenu kožu, bez obzira bilo dijete u hladu ili na suncu. Glavica uključena u pokrivanje. Naravno da nećete staviti vunenu kapu, nego laganu, može i od batista, samo da štiti.

    Fiziologija novorođenčeta (to znači prvih 28 dana života) je takva da nema regulacuju tjelesne topline i treba jako paziti da mu nije hladno. A hladno im je sve ispod 30 stupnjeva U sobi, zaštićeno od sunca uživat će golo i na + 34, pa do prije koji dan je živjelo na 36 stupnjeva, devet mjeseci . Bebu ljeti treba oblačiti mudro. Jedno sam dijete rodila usred vrelog ljeta, tako da imam i osobna iskustva ( osim nešto teorijskog znanja).
    Vise sam ciljala na sve one dobronamjerne komentare generacije 60+ koje u svako godisnje doba, bila beba ili vece dijete uvijek komentiraju zasto se nosi / ne nosi kapica.

  5. #505

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    S tobom, Beti, se slazem za novorodencad i ljeto. Al za stariju djecu je dovoljna kapa /silterica i krema za suncanje (u nasem slucaju 50+). I biti uglavnom u hladu.

  6. #506
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Novorođenčad, bebe i djeca moraju imati pokrivene glavice radi zaštite od topline i UV zračenja, kad su vani. U kući im ne treba, tamo je uglavnom, dovoljno toplo.
    To je u redu ako je dijete roditelju na rukama ili na nekoj lezaljci.
    Ali ako je beba u AS (pretpostavljam da vecina tako izlazi iz rodilista) ili u kosari kolica, tj. lezi na nekom madracu koji grije odozdola, sa kupolom sa UV zastitom koja stiti odozgora i stvara lagani efekt plastenika u kosari, cemu onda tu kapica?!
    I cemu tu ispod bebe debela mucasta deka kao podloga? (Vidam to jako cesto.)
    I onda jos rukav vise na bebi sa kapom na glavi, u kosari/AS koja stiti i grije, na debeloj dekici!!!

    Za novorodencad je opasnost od pregrijavanja puno opasnija od laganog pothladenja, a ljeti i ne mogu dalje od toga.

    Za zastitu od sunca puno su adekvatniji sesirici sa obodom ili kapice legionarskog tipa.
    Ali jakog sunca se treba kloniti, bebe pogotovo, a od slabog ranojutarnjeg sunca (i kratkotrajnog izlaganja istom) drzim da zastita ne treba ni malim bebama.

    Naravno, ja iznosim vlastito misljenje i kad kazem ljeto mislim na pravo ljeto, ne na ovaj buckuris zadnjih dana...
    Posljednje uređivanje od maca papucarica : 20.06.2015. at 16:57

  7. #507
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ne razumijem cemu kapa ili sesir u hladu? I kapa radi hlad, kao i suncobran ili gusta krosnja drveta. Pod kapom samo moze biti vruce i glava se znoji. Nemam ljetne bebe, ali imam zimske kojima sam skidala kape cim je zatoplilo, a stavljala sesir samo na suncu ljeti.
    Mislim da ne bih stavljala nikakvo pokrivalo na glavu ni novorodjencetu koje lezi u kosari i zasticeno je od direktnog sunca...

  8. #508

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moji su oboje ljetne bebe. Prve kapice dobili su negdje krajem kolovoza. I vrlo brzo su bili u bodicima kratkih rukava.

  9. #509
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sara10 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje vezano za slojevito oblačenje bebe kada izlazi iz rodilišta. Pošto ću ja rodit polovinom kolovoza, bit će vruće, a ako i ne bude puno vruće, bit će sasvim toplo. I sad me zanima kako to slojevito? Jel to podrazumijeva svakako dugi rukav bodića na vezivanje ili kopčanje i dolje gaće sa zatvorenim nogavicama? Da li treba još nešto preko tog bodića dugih rukava ili je to dovoljno s obz. da je ljeto?
    U mojim krajevima Amerike, dijete rodjeno sredinom kolovoza, na lokalnim temperaturama od 28-33 stupnja (onako otprilike), iz rodilista bi izaslo u bodiju kratkih rukava, boso i bez kape, eventualno pokriveno tetra pelenom.

  10. #510
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    koliko se sjecam da si pricala, u tvojim krajevima amerike dijete je tako obuceno (samo s kapicom i u bodiju dugih rukava ) i usred prosinca tako da nisi bas ogledni primjerak

    Sent from my A0001 using Tapatalk

  11. #511
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Neka djeca, ne sva. Moje nosi hlace, majicu, carape, cipele i jaknu. I kapu! Ali to kad je debeli minus.

  12. #512
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Inace su preporuke (ne po bolnicama, ne razmisljaju oni o tome) da se novorodjencadi ne stavljaju pamucne kapice, pogotovo ne odmah po rodjenju. Smetaju uspostavi dojenja, izmedju ostalog.

  13. #513
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Smetaju uspostavi dojenja, izmedju ostalog.
    kako, zašto? (jesi ovo izmislila? )

  14. #514
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jok, samo nisam stigla izvuci linkove (a ni sad mi nije bas usput).

    Kapa na glavi u principu znaci da majka ima pod nosom kapu, a ne djetetovu glavu. Djetetova glava je, u idealnim uvjetima, neoprana (praksa rodilista u kojem sam ja rodila je da NE peru dijete kad se rodi, samo mu krpicom obrisu lice ako treba), itd. Uglavnom, dodir kozom na kozu, uz sve popratne tjelesne izlucevine je puno bolji poticaj za uspostavu dojenja od dodira kapom. Isto tako se ne preporuca swaddling, kako god se to kod nas zove, tj. zamatanje i povezivanje beba u onu strucu u bolnici, a i kasnije, jer im trebaju ruke (i ostatak tijela) za neometano, prirodno kretanje, koje je onda opet potrebno za uspostavu dojenja.

    Evo zapravo nekih od linkova: http://www.nancymohrbacher.com/blog/...swaddling.html

    I neki nasumicni link o kapicama, ali nabrojali su bitno, iako mi je izvor totalno nepoznat: http://modernalternativepregnancy.co...newborns-hat/#

  15. #515
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    aha, koža na kožu, otpuštanje mlijeka i to. ima smisla. hvala

  16. #516
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ma čekaj, ne pričamo o tome da beba drži kapicu non stop nego kad izlazi iz rodilišta i ide kući, tad se ionako ne bi toliko dodirivale, niti vidim kako bi tih pola sata bilo presudno za uspostavu dojenja

  17. #517
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Za uspostavu dojenja ne smeta, ali sto ce joj kapa tih pola sata... osim ako je zazimilo?

  18. #518
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    I ok, ajde, ako ce tih pola sata pjesaciti kuci po suncu. Mada sumnjam da ce ijedna tako .

  19. #519
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    kao i u svemu, mislim da treba cum grano salis
    ja bih ovako (u biti i jesam)
    pripremiš tanku pamučnu kapicu
    i onda, ako kad izlazite iz rodilišta je 30 i kusur stupnjeva u podne i ne pušu vjetrovi - ne kapica
    ako je beba ekstra kosata ko moje - ne kapica
    ako baš taj dan zahladi (ja sam izlazila iz rodilišta 11.7. lani, sutradan je bilo za duge hlače i duge rukave, ima ljetnih dana i "ljetnih dana") da kapica
    ako izlazite iz nekog razloga kao mi sa starijim u 19 sati kad već pada mrak - da kapica


    ili tako već nekako, procijeniš, pitaš sestru u rodilištu za mišljenje, odlučiš se za nešto, i osim ako odeš u ekstrem, neće se ništa strašno dogoditi ni ako staviš ni ako ne staviš

  20. #520
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sad me iz ciste znatizelje zanima koja je to ljetna temperatura kad ta kapica sluzi svrsi? 10-12C? 22? 3?

  21. #521

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Pozdrav,
    gdje se kupuju te gaze (na metre) za brisanje "bljuckanja" koje se onda samo porube?

Stranica 11 od 11 PrviPrvi ... 91011

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •