Stranica 2 od 11 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 521

Tema: Što treba novorođenče?

  1. #51
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    A ja uopce ne razumijem ludu potrebu pranja novorodjenih beba svaki dan i to jos sapunom - bio on baby ili ne. Gdje li se stigne zaprljati pa ne radi na gradilistu!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Mojim bebama je to pasalo (rodjene usred ljeta), bio nam je to mali ritual i obje su voljele vodu. Kupale su se u tummy tubu. Bez sapuna. Dok nas s mladjom to nije lupilo po glavi pa se sad kupa 1-2x tjedno. I opet dobro

  3. #53
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Nipošto! Ipak je namijenjen izvanrednim, bolničkim slučajevima, a ne normalnoj, svakodnevnoj upotrebi. Za novorođenče je dovoljna voda sa dodatkom ulja i/ili čaja od hrastove kore.

    Stvarno je dobro da sam pitala! MA cijela je zbrka nastala u mojoj glavi kad sam obaviještena da se za bebu u bolnicu (među ostalim) treba donijeti i sredstvo za kupanje. I ja sam prije čitala i čula čista voda, maslinovo ulje.
    U bolnici su mi rekle sestre jednom prilikom da je najbolje uzeti ovu medicinsku kupku jer ima najmanje kemije u sebi. Pa eto stvarno, svaka im čast!
    I stvarno, dobro da sam OVDJE pitala

    Hvala drage moje!

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Citiraj tana prvotno napisa Vidi poruku
    da li netko možda zna gdje ima za kupiti malih brojeva 50-52 (U zagrebu)
    Cura se malo požurila i sada u svemu pliva, problem je što su benkice prevelike oko vrata, pa joj se vidi pupak :/
    Ovaj vikend sam vidjela u WG u ducanu Kik te stvari u velicini 44 i 50 na akciji..

  5. #55
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno je dobro da sam pitala! MA cijela je zbrka nastala u mojoj glavi kad sam obaviještena da se za bebu u bolnicu (među ostalim) treba donijeti i sredstvo za kupanje. I ja sam prije čitala i čula čista voda, maslinovo ulje.
    U bolnici su mi rekle sestre jednom prilikom da je najbolje uzeti ovu medicinsku kupku jer ima najmanje kemije u sebi. Pa eto stvarno, svaka im čast!
    I stvarno, dobro da sam OVDJE pitala

    Hvala drage moje!
    Bože sačuvaj, da mi je vidjeti tu koja ti je to rekla. Mi smo u bolnici koristili rozi i plavi plivasept i doslovno smo i mi roditelji i medicinske sestre imali izguljenu kožu na rukama od njega. A morali smo koristiti jer smo bili sa imunokompromitiranom djecom. Dovoljno je reći da sam njime stan čistila, a i oni bolničke sobe.

    I jednom sam upitala mogu li povremeno kap toga (ali doslovno kap!) ubaciti u kupku za dijete da opere rukice nakon parka i sl. - sestra zamalo nije u nesvijest pala kada sam je to upitala Rekla je - ni kap za dijete.

    E sada, ovaj plivasept o kojem ti pišeš sigurno je prilagođeniji dječjoj koži, ali pročitala sam upute i opet piše da je namijenjen zdravstvenom osoblju i njezi bolesnika, tako da je sigurno i on prejak za nježnu bebinu kožu. Možda one misle da, ako mogu s njime prati bolesnu, imunokompromitiranu djecu, da mogu svu.

    Drž` se ti vode i ulja!

  6. #56
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Zekana jos ako uspijes da je odmah po porodu ne operu bilo bi idealno, ako bi na par sati uspjela ostati s vernixom kasnije ce joj se koza puno manje susiti. Bas imam dva oprecna iskustva-prvi okupan u roku pol sata, druga okupana nakon dva ili tri sata i taj vernix joj se vec bio upio u kozu. Oboje su atopicari alergicari s groznom kozom s time sto je koza ove kasno okupane neeusporedivo u boljem stanju,dok se prvi osusio i razgrebao vec drugi dan. A negdje sam bas citala da su i preporuke u tom smislu.

  7. #57
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Tiziana - da barem. Vani u baby friendly rodilistima uopce ne kupaju djecu za sve vrijeme dok su u bolnici, samo lagano obrisu krv sa njih pazeci da ostane taj zastitni sloj.
    U rodilistu gdje ja idem, preporuka je svakodnevno kupanje djecjim kupkama uz posprdno ismijavanje ulja i caja u vodi. Kada sam upitala cemu svakodnevno kupanje beba i nece li to ostetiti kozu, samo su rekle da nece jer su te kupke namijenjene bebama.

  8. #58
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    probajte se izboriti za to da vam dijete u bolnici ne peru tim detrdžentima jer stvarno može imati dugotrajne posljedice, kao što su neke mame tu već primjetile... (uklanjaju se, osim prirodnog masno-vlažnog zaštitnog sloja i korisne bakterije koje su vrlo bitne za održavanje zdravlja kože). zato je bitno ne-kupanje i kontakt koža na kožu s mamom i tatom (da se nasele korisne bakterije) nakon poroda. čini mi se vrijednim otrpiti malo podsmjeha i čudnih pogleda, kako bi kasnije imali manje problema s kožom...

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    U Vž ih kupaju svaki dan, ali kako je sve u sobi, onda nije problem ne okupati ili okupati samo u čistoj vodi. Mojima su samo pelensko područje prali u dječjoj kupki, ostalo u vodi (zapravo, curu sam sama kupala).

  10. #60
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Tiziana - da barem. Vani u baby friendly rodilistima uopce ne kupaju djecu za sve vrijeme dok su u bolnici, samo lagano obrisu krv sa njih pazeci da ostane taj zastitni sloj.
    U rodilistu gdje ja idem, preporuka je svakodnevno kupanje djecjim kupkama uz posprdno ismijavanje ulja i caja u vodi. Kada sam upitala cemu svakodnevno kupanje beba i nece li to ostetiti kozu, samo su rekle da nece jer su te kupke namijenjene bebama.
    Evo ja sam rodila vani, navodno baby frendly, nikad nisam rodila u RH i cini mi se da su je na porodu samo isprali jer mi je jos dugo poslije bila mekana i pomalo ljepljiva od verniksa dok se u totalu nije upio.
    Al ovo sto rutvica kaze "probajte se izboriti " - sta se imas izboriti ako je to tvoje dijete nema tu sta tko raditi ako ti neces. Kazes - nma sapuna -i zdravo!
    Mi smo svoje bebe same prale, a samo ako mama ne zna ili ne zeli opere je sestra zaduzena za novorodjencad.

  11. #61
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moja je u oba ona pranja u rodilistu dobila osip i crvenilo.
    u boxu ih obrisu, al ih izgleda peru nakon. no mislim da ih peru samo s vodom jer je tako reagirala i doma na vodu. pa ju vise nisam ni umivala jedno vrijeme

  12. #62
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Kada sam rodila mlađu ona je mala vernix po koži cijela 2 dana, istina rođena je s puno vernixa ali nisu ga nasilno skidali, SD 2010.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    zekana a gdje ces ti roditi?

  14. #64
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj adal prvotno napisa Vidi poruku
    zekana a gdje ces ti roditi?
    Sarajevoooooo

  15. #65
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj ribice prvotno napisa Vidi poruku
    Kada sam rodila mlađu ona je mala vernix po koži cijela 2 dana, istina rođena je s puno vernixa ali nisu ga nasilno skidali, SD 2010.
    nisu ni mojoj, al je opet imala osip.
    sd 12.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    ja nisam cula da se treba to nositi,najbolje je pitati doktora koji te vodi,sto se tice kupanja znam da ih okupaju samo u mlakoj vodi tj.speru krv posle poroda i to je to,u svakom slucaju ako porod prodje dobro jako brzo se ide kuci,jedino sto sam cula je da se ponese ona neka tecnost(ne znam sad bas kako se zove) ali ne zbog bebe vec zbog tebe da sa njom kao peres ruke radi dezinfekcije....

  17. #67
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mi imamo prljavo dijete, kupa se tu i tamo. Perem mu guzu po potrebi, a i sve ostalo kad mi se stvarno cini da smo pretjerali. :smrdec: Kad dodje dan kupanja, onda pliva u velikoj kadi, najcesce bez icega, a ako nesto dodam, onda je to jestiva kupka od shea maslaca. U bolnici smo ga poprali tamo negdje drugi, treci dan, a doma se prvi put okupao s otprilike tri tjedna.

  18. #68
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    ja mu otuširam guzu ujutro i uvečer, kosu cca dvapu tjedno ili po potrebi kako se uneredi..
    kakav je to jestivi shea maslac? gdje se nabavi??
    ja imam maslac za tijelo od alverde sa shea maslacem i makadamijom i obožavam taj miris!

  19. #69
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma ne zove se jestivi shea maslac, vec je kombinacija sastojaka u toj kupki jestiva. Ako bas moras pojesti, jel. Ne preporucuju je za dorucak.

  20. #70
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    moja ce sada godinu dana i jedino u cemu se kupa je voda i periodicno par kapi bademovog ulja.

    starija je kupana po PSu stare skole patronaznih, koza joj je kriminalno suha. unistili smo dijete
    U čestoj uporabi bademovo ulje zatvara pore,i nije preporučljivo stalno dijete tako kupati,mi smo u ad dermatitisu,i super nam je bademovo,no nesmijemo stalno.

  21. #71
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj anasti prvotno napisa Vidi poruku
    ja mu otuširam guzu ujutro i uvečer, kosu cca dvapu tjedno ili po potrebi kako se uneredi..
    kakav je to jestivi shea maslac? gdje se nabavi??
    ja imam maslac za tijelo od alverde sa shea maslacem i makadamijom i obožavam taj miris!
    Imas u biljnoj apoteci Melissa 99% shea maslac dobiven hladnim presanjem, kosta mislim 69 kuna al po mirisu ni malo ne slici ovom od alverde u koji je umijesan jedan od sastojaka shea maslac (i svasta drugo jos). Za grozno suhu kozu je odlican

  22. #72
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Mi se kupamo U toploj vodi, sa dvi kapi masl.ulja!
    Kad napuni dva mjeseca planiramo se pribaciti na cisti shea maslac I cattier kozmetiku!

  23. #73
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    ahaa, ma skužila sam da nije za jesti, nego da ne škodi ako se pojede e super tiziana, to bi ja. trenutno sam na biobazi koja isto nema mirisa i mogu je za svašta koristiti a traje dosta dugo, al ovo bi mi super bilo, i za maloga i za nas! hvala

  24. #74
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Nitenaja prvotno napisa Vidi poruku
    U čestoj uporabi bademovo ulje zatvara pore,i nije preporučljivo stalno dijete tako kupati,mi smo u ad dermatitisu,i super nam je bademovo,no nesmijemo stalno.
    zato sam napisala periodicno. s obzirom da se svakih 7 do 10 dana uopce i kupa, a od tih kupanja periodicno dobije par kapi bademovog, mislim da su pore ok :D

    kaae, moja se prvi put okupala s 2mj :D

    nego, vi koji perete dupe 1 ili 2 puta dnevno, cime inace cistite to isto dupe tokom dana?

  25. #75
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    pa većinom samo vlažnim maramicama (babylove za osjetljivu kožu, meni su ravne krpici i vodi) pošto nam je kuhinja dolje a soba gore, pa smo cijeli dan u pokretu. al on je veliki, nije novorođenče pa ne kaka tako često.

  26. #76
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kad mijenjam pelenu, obrisem krpicama namocenim u vodu, osim ako smo vani, onda imam vlazne maramice, s najmanje uzasa koje sam mogla naci. A kad perem, onda perem pod vodom. Tu i tamo pospricam malo s BabyGanics sapunom od lavande. Opet nesto jestivo.

  27. #77
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja ju kod svakog prematanja pod pipu. istina, voda isusuje, al mi se to cini manjim zlom od maramica :/

  28. #78
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    Pa naravno, bolja je sama voda,al ja to s 15mjesečnjakom ne bi uspjela pod pipom :D bar ne s ovim mojim koji obozava vodu,mislim da bi zalili sve

  29. #79
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Guzu i pišicu brišem blazinicama namočenim u toplu vodu!
    Jedina kozmetika koju zasad koristimo je mast za guzu jgl, nemamo nikakvih osipa,super zdrava i mekana bebina guza!

  30. #80
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Pelena samo popisana - babylove bijele maramice. Pelena s govancem - ostatke govanca pokupim s koze babylove plavi paket a nakon toga voda i opet babylove sapun tekuci. Brisanje s dva lista troslojnog kuhinjskog papira koji stoji uz prematalicu. E da, tekuci sapun moze i alverde bio baby,onaj zuti. Ne radim u dm-u i najblizi dm mi je udaljen 400 km!!! Zato mi podrum lici na njihovo skladiste

  31. #81
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj anasti prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno, bolja je sama voda,al ja to s 15mjesečnjakom ne bi uspjela pod pipom :D bar ne s ovim mojim koji obozava vodu,mislim da bi zalili sve
    ja sam bez beda to sa starijom dok nije skinula pelene. sjedi na lavabou, guzica visi, ruke ne doticu vodu, a ni noge. okrenuta ledjima

  32. #82

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    18

    Početno

    pozz mame ja se i spricavam sto po stoti put vjerovatno postavljam ovo pitanje...dakle cekamo ljetnu bebu 8.8. pa sto mi treba sve od ROBICE???dugo?kratko? kako cu oblaciti bebu uopce ako bude gorilo ja bih ju npr iznjela u haljinici? nista neznam

  33. #83
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Prvih mjesec dana trebat ce ti tanke pamucne tutice dugih rukava, one koje imaju i stopalo ukljuceno bez obzira sto vani gori. Bebe imaju drukciju termorgulaciju, osim toga ne krecu se i uglavnom spavaju prva tri tjedna. Haljinica ti ne treba dok god ne hoda.

  34. #84
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Svakako potpisujem Tizianu kupi par tankih bodića,i gegica sa stopalom no dugih,ni slučajno kratki rukav prvih tri tjedna,haljinicu nikako,vidjet češ kako se koža još čisti od verniksa,i tako je osjetljiva ta nježna koža,neka bude dogo,pamućno i lagano.Haljinicu smo mi obukli prvu za krštenje s 2 mjeseca.
    Posljednje uređivanje od Nitenaja : 08.05.2013. at 19:51

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Zašto ni slučajno kratki rukav, moj je ljetna beba, rođen usred toplotnih udara, i naravno da je bio u kratkom rukavu i šorcevima. Samo sam mu obuvala čarapice i kad je spavao pokrila bih ga preko nogica skroz tankom dekicom. Živ i zdrav.

  36. #86
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Prvih mjesec dana trebat ce ti tanke pamucne tutice dugih rukava, one koje imaju i stopalo ukljuceno bez obzira sto vani gori. Bebe imaju drukciju termorgulaciju, osim toga ne krecu se i uglavnom spavaju prva tri tjedna. Haljinica ti ne treba dok god ne hoda.
    Veliki X.

    I ništa što stišće, nikakav lastik , ni ukrasi. Što jednostavnije i lagano. A koža mora biti pokrivena bar prvi mjesec dana, i glavica isto, jer je silno osjetljiva.

    I novorođenče ( prvih 28 dana života) nema razvijenu termoregulaciju. Ono je naviklo na 37 stupnjeva u maminom trbuhu i toplina mu ne smeta. Hladnoća smeta. I to jako. Novorođenčetu treba toplina i mamin zagrljaj i hrana kad god ju poželi. I mir, neka se polako privikava na ovaj divan novi svijet u koji je došlo.

    Ima vremena za Baby Armani i mirise i pokazivanje nasljednika .
    Rodila sam 31.7 jednog vrelog ljeta i van nismo izlazili ako nije bebina koža bila prekrivena Po kući može biti u bodiću, ako nema klime u stanu. Naravno da se ne izlazi od 10 do 18, ali to se podrazumijeva.

  37. #87
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto ni slučajno kratki rukav, moj je ljetna beba, rođen usred toplotnih udara, i naravno da je bio u kratkom rukavu i šorcevima. Samo sam mu obuvala čarapice i kad je spavao pokrila bih ga preko nogica skroz tankom dekicom. Živ i zdrav.
    Tako i moja, bila je u dugim rukavima prva 3 dana u rodilištu, a na nogama samo čarapice. Kasnije je bila u bodiću kratkih rukava, pokrivala bih je tankim pokrivačem ili samo tetra pelenom kad bi spavala. I bila je sva znojna, s osipom od vrućine, ne znam što bi bilo da sam je oblačila više od toga :/

  38. #88
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja znam da je nama dosla patronazna i rekla da bebe oblacimo kao i sebe- koliko slojeva odjece mi imamo, toliko ima i beba. da se ne smije pregrijavati bebe da ih gledamo po sebi. ako je nama vruce i njima je.
    bio je kraj travnja, ja u majici bez rukava.

  39. #89
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jedino zasto bi bebi obukla duge rukave i hlacice bila bi zastita od sunca i tako bi bila obucena vani. u nesto prozracno, lagano i dugo.
    naime sunce je i nakon 18h

  40. #90
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Meni je bodić sa kratkim rukavima najpraktičniji za leto, a sunce sam izbegavala tako što bih prostrla jednu puniju tetra pelenu preko korpe od kolica, tako da je pravila hlad, a nije dodirivala bebu.

  41. #91
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    I mi smo bili ljetna beba. Kraj sestom mjeseca!
    Prvih tjedan dana nismo isli van ( sad se pitam zasto?!?) s drugim mislim van u roku tri dana!

    Potpis na rehab, leonisu i pomikaki!
    Dijete oblacim jednako kao i sebe!
    Znojio se ko blesav!

  42. #92
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Nas su u bolnici ucili da beba tek rodjena ima uvijek hladne nogice i rucice, hladnije od ostatka tijela. I ja sam ju drzala u dugim rukavima dok god su te rucice i nogice ostajale hladne unatoc dugom rukavu i tutici koja zatvara stopala. Kad su bebi rucice tople znaci da joj je vruce i tad sam je razodijevala.
    A prvih tjedana su bas onako sablasno ledene te rucice, navodno im ne radi dobro periferna cirkulacija

  43. #93
    anita rain avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    ...na lijepom plavom Dunavu...
    Postovi
    464

    Početno

    Pozdrav curke ..Evo vas pročitah na brzaka, pa vas molim za jedan savjet. Imam bebu staru mjesec i pol uglavnom siki i spava i prekrasna je, uostalom kao i sve bebe.
    Naime, ona mi je treće dijete, ali pošto su starijih dvoje velika razlika s najmanjom mrvicom malko sam u nedoumici. Pošto se u praksi stalno nešto mijenja s bebama, tipa treba širko, ne treba široko, treba kupat, ne treba kupat, malo sam ispala iz štosa, pa tražim savjet. Bebica mi ima dosta suhu kožu, sad se po tijelu iščistila od onoga perutanja i tu je ok, osim što mi se malo zna osuti u području sika i prema pupici (nisam još zaključila da li je od vrućine, ili ja nešto pojedem,pa putem mlijeka),ali i to se smiri uglavnom. Lišce joj se još čisti, ali mi se čini dosta suho, pogotovo obraščići. E sad,što raditi i radim li možda nešto krivo?!? Kupat svaki dan ili ne? Stavljati u vodi nešto ulja, mrvicu kupke ili čista voda? U rodilištu mi isto rekoše da ih kupaju u nekom dermatološkom gelu,ali ga nisu imali kad sam rodila, pa su ih kupali u Johnsonu?!? Guza joj se u rodilištu crvenila katastrofalno, dok ja nisam sama tražila da je previjam i stanje sredila da smo bili super za dva dana. Patronažne mi se dvije izredale i svaka imala svoju priču. Kupati svaki dan s par kapi ulja. Ne kupati svaki dan i ni slučajno stavljati ulje, jer zatvara pore...I što sad raditi...Ja sam je jedan dan bučkala u kadici s jednom kapi kupke...a drugi je samo osvježila i prebrisala na ručniku...
    Ne bih joj htjela naštetiti, pa vas molim, kako vi ostale mame s kupanjem stojite....?
    Hvala

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Zimi kompletno kupanje jednom tjedno u vodi s par kapi maslinovog ulja. Ljeti nešto češće jer se bebač znoji, a počeli smo i s dohranom pa se dosta prlja. Uglavnom, ne kupam dok ne namirišem na bebi da je vrijeme za kupanje Svakodnevno kupanje s kupkama i šamponima nije potrebno, pa ne rade u rudniku da se toliko zaprljaju, a štetno je za nježnu kožu bebe.

  45. #95
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Tako i moja, bila je u dugim rukavima prva 3 dana u rodilištu, a na nogama samo čarapice. Kasnije je bila u bodiću kratkih rukava, pokrivala bih je tankim pokrivačem ili samo tetra pelenom kad bi spavala. I bila je sva znojna, s osipom od vrućine, ne znam što bi bilo da sam je oblačila više od toga :/
    X
    Potpuno jednako i kod nas.

  46. #96
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Zimi kompletno kupanje jednom tjedno u vodi s par kapi maslinovog ulja. Ljeti nešto češće jer se bebač znoji, a počeli smo i s dohranom pa se dosta prlja. Uglavnom, ne kupam dok ne namirišem na bebi da je vrijeme za kupanje Svakodnevno kupanje s kupkama i šamponima nije potrebno, pa ne rade u rudniku da se toliko zaprljaju, a štetno je za nježnu kožu bebe.
    isto kod nas.
    kod svakog premotavanja perem ju pod pipom, kupanje 1 tjedno, nekad i rjedje, u par kapi maslinovog, ponekad bademovog ulja.
    ima 12,5mj i jos uvijek nisam koristila nikakav sapun, kupku... naucila na starijoj koja danas ima katastrofalno suhu kozu, a kupana je po savjetu patronazne, svaki dan sa sapunom, kasnije u kupki.

  47. #97
    anita rain avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    ...na lijepom plavom Dunavu...
    Postovi
    464

    Početno

    Hvala curke na savjetima...Ja mojoj isto guzu perem s vodom i pamučnom krpicom, malo sa skeptik prema vlažnim maramicama, bježim od njih, baš samo kad moram.
    I još samo nešta, upotrebljavate li kad mlijeko za tijelo,ili kremicu za lice (suhi joj obraščići), ali im koža bude suha?

  48. #98
    anita rain avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    ...na lijepom plavom Dunavu...
    Postovi
    464

    Početno

    ako im je koža suha...

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj anita rain prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala curke na savjetima...Ja mojoj isto guzu perem s vodom i pamučnom krpicom, malo sa skeptik prema vlažnim maramicama, bježim od njih, baš samo kad moram.
    I još samo nešta, upotrebljavate li kad mlijeko za tijelo,ili kremicu za lice (suhi joj obraščići), ali im koža bude suha?
    Ne upotrebljavam ništa, jer im poslije kupke s maslinovim uljem koža bude baš meka. Nekad ih namažem bademovom masti jer mi preeeekrasno miriše, i super mi je osjetiti taj bebasti, bademasti miris na njima, ali samo mrvicu. Doduše, ako je tvojoj suha koža, mislim da joj ne treba mast, nego neka hidratantna krema za djecu, ali ja bih se tu posavjetovala sa pedijatrom.

  50. #100
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Mi kupamo bebu svaki dan, ali isključivo zbog uvođenja rutine pred spavanje. Bez toga nam je bilo još gore. Obožava brčkanje.
    Uglavnom je riječ o vodi s malo maslinovog ulja ili o čistoj vodi, ali je onda nakon kupanja malo masiram i mažem baby uljem. Povremeno ubacim Mustelinu kupku.

    Tapkam joj kosu svaki dan uljem jer ima tjemenicu pa mi je nekako glupo da joj ne operem tu istu kosu u vodi jednom dnevno.

    Ujutro imamo prebrisavanje (lice, vrat, šakice, pazusi). Vrat i pazusi joj uglavnom grozno izgledaju jer je sva puna nabora i ne da mi to dirati pa joj se zacrveni... Onda to moram nekako oprati pa nekako posušiti. Ponekad namažem s malo kremice ili ulja. Ponekad ne. Ne znam kad je gore. A puno bljuca inače pa joj se to taman lijepo zaustavi na vratu.

    Kad presvlačim pelene, operem ju krpicom ili vaticom namočenom u vodi i posušim drugom krpicom. Vlažne maramice nosim samo ako nekamo idemo, ali i tada tražim izvor vode. Kremu za guzu više ne koristimo otkad smo se vratili na platnene. Tu i tamo namažem ako se nešto zacrveni, ali uglavnom su njeni nabori u pitanju.

    Mislite li da griješim i da bih trebala smanjiti / ukloniti nešto od toga?

Stranica 2 od 11 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •