Stranica 1 od 11 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 521

Tema: Što treba novorođenče?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    34

    Početno Što treba novorođenče?

    Neznam kamo da smjestim ovu temu,pa sam je smjestila ovde,ako je pogreska ispricavam se...
    Zanima me zapravo sto sve trebam kupiti bebi i sto ce joj trebati u prvih par mjeseci?Benkice,carapice,trokutici?Koliko cega da kupim?Sto se tice kremica za guzu i sampona dali njih da kupujum?Svi mi kazu kupi malo,ali ne kazu cega i koliko konkretno...

  2. #2
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Ja sam za početak kupila :

    20 m gaze koje sam dala obrubiti i s tome sam brisala bebici kad se pobljucne
    20 kom tetra pelena koje sam mu stavlja pod glavicu u kolicima i u krevetu
    2 dekice ( jedna za pokriti dok smo doma i jedna za šetnju)
    paket bodića u H& M mislim da je bilo 7 kom.čini mi se, vel.68
    Onda par komada kompletića s bodijem i onim hlačama s stopalima
    trokut sam dobila od frendice

    Od majčica, nekih trenirki i par hlačica sve sam kupila veličine 56, 62, 68 .

    Od kozmetike sam kupila pavlovićevu mast ( u ljekarni), pelene, bivacin prašak za pupak, hidrogen, komprese, onaj bijeli flaster.

    Hrpetinu robe sam dobila na poklon , neke komade nismo niti uspijeli obući jer dijete u tim prvim mjesecima tako brzo raste da ne stigne to sve obući.

    Mustelina kozmetika, za pelenski osip, za kupanje, cold cream za lice, protiv tjemenice, ja sam dobila hrpetinu uzoraka od rendice i sve mi je to dobro došlo u njezi bebice.

    Ak se još nečega sjetim pišem.
    Posljednje uređivanje od Cocolina : 28.04.2010. at 11:05

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Kad ti je termin???
    Mene to najvise muci jer je meni termin kraj 8. mjeseca,ee sad moze bit toplo kao prosle godine kad sam se kupala do 10. mjeseca ili vec laganini hladno...
    Inace Byvacin se bas i nepreporucuje za njegu pupka.Ili octenisept--kojim mozes i sebi spricat ranu od epi--nadama se da je neces imat ili hidrogen 3%---ako pupak vlaži...preko toga sterilne gaze i mrezica ili micropora za ucvrstit
    Ja sam dobila od frendica ovakav popis:
    --uz sve sta ti je cocolina napisala:
    --ako nemas da ti netko sasije od nesterilne gaze komade za bljucanje u DM-u ima od Lola Ribar i manjih tetra pelena i vecih..
    5 pari carapica
    2 kapice
    Švedske pelene na čičak Kamaris--nisam sigurna koliko i dal ces u siroko povijat--u Ri obicno sve bebe dobiju siroko do prvo kontrole
    Vata veće pakiranje za brisanje/pranje
    Rucnik s trokutom za glavu
    Kadica najobicnija i malo veca
    2 plahte uz komplet posteljine s ogradicom
    Podloga za presvlacenje
    Pumpica za nos obicna--dosta mi cura ovo preporucilo jer je zrak u bolnicama u banani pa se bebi vec maloj zacepi nos
    Termometar za zrak/vodu--ja sam od toga fobicna
    Kozmetika: ja svom ne bi nikad stavljala Mustelu, kako god tko voli, al recimo kozmetika za koju mi niti jedna pacijentica nije nikada prigovorila je Sebamed i nije skupa..

  4. #4
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno



    E ko da sam rodila prije sto godina a ne prije 2.g. totalno sam zaboravila na neke stvari da ti trebaju ali evo rtg ti je sve napisala.

    Ja sam bila zadovoljna s Mustelinom kozmetikom.
    Danas recimo ga ne trackam s kremicama.Svela sam to na minimum.

    Mi smo koristili bivacin prašak jel nam je tako savjetovala patronažna i sve je bilo ok.

    Nama je isto tako patronažna sestra savjetovala široko previjanje do prve kontrole kod ortopeda tj.do kontrole kukića.I kada smo obavili kontolu kukića, pitala sam ortopeda da li ga trebam još uvijek široko previjati, reko mi je da nemoram i ja više nisam.Znači to smo radili cca 2.mj.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ufff, ja sam jednom cijeli dugački popis stavila na ovaj forum, ali negdje na krivo mjesto - među topice o blizancima. Probat ću potražiti...

  6. #6
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ono što ja pripremam za treću bebu je jako malo.
    Marama i kolica od velikih stvari.
    Od robice uglavnom bodiće i gegice za prvih mjesec dana. Pokoja dekica i kapica i naravno čarapice. A sve nekako od oka, neću pretjerivati.
    Od kozmetike i usputnih potrepština ću pripremiti samo gaze i pelene za pod glavu i bljuckanje, ocetnisept za pupak, štapiće za uha i pumpicu za nos. (fiziološku imam doma).
    Od kremica i šampona neću ništa kupovati za početak.

  7. #7
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    Citiraj Cocolina prvotno napisa Vidi poruku
    paket bodića u H& M mislim da je bilo 7 kom.čini mi se, vel.68
    68 samo ako rodiš dijete od preko 5 kg

    uzmi obavezno ne bodije već bodi benkice, puno su praktičnije za tako male bebice, ne moraju se navlačiti preko glave već fino omotaš oko bebe i zavežeš/zakopčaš
    veličina početna se obično uzme 56 (moj je bio mali, mali pa je stao i u 50) - minimalno 5 komada
    a odmah uzmi i 62 jer jako brzo prerastu te prve veličine

  8. #8
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    e a razmišljala sam koja je veličina! zaboravila sam koja je bila, možda je i bila 62, ali sve u svemu mom su bili malo preveliki ali ih je nosio barem duži period.

    Da, da ti bodiji benkice.To je zakon.

  9. #9
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    meni je termin u 7mj.pa me zanima kako obući bebu za izlazak iz rodilišta? hvala

  10. #10
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    ja sam rodila 15.06. i izašla sam van iz bolnice nakon tjedan dana, dan je bio sunčan i topao.Obukla sam mu bodibenkicu i one hlače s prstima ( to je sve bio jedna komplet od dva komada) , kapica i lagana deka.
    Mislim da sam mu čak i skinula kapu jer je vani bilo vruće pa nisam htjela pretjerivati s oblačenjem.

    Sve ovisi koja će temp.biti, ono može biti 7.mj ali kiša i hladno pa ćeš dijete obući jače a ako će biti toplije onda laganije ali opet da mu je ugodno ni pretoplo ni prevruće.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Robicu cu kupit minimalno jer obicno ljudi kupe robicu za babinje...a igracku ni jednu, zbog istog razloga..
    Mi smo se odlucili za nova 3u1 kolica, vjerovatno Inglesina, racunam na drugog bebaca, spavanje u navetti-kolijevci, mogu se dignut rucke---MM ima 2 metra..
    Kupili smo polovni drveni klasicni krevet i ormar za presvlacenje full ocuavno za 700kuna..
    E i sad za izdajalicu, meni se cini da je najbolje samo se odlucit za marku, a kupit kas zatreba, makar prvi dan nakon poroda.Naravno ako Vam je apoteka dostupna i blizu...

  12. #12
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Meni su odlične bodi-benkice, ne navlače se preko glave, a opet su kao bodi. Kupovala sam ih u mtč-u.
    Od stvarčica za bebu, osim onih krupnih, treba ti: robica, pelene za guzu i pelene za pod glavu, krema za guzu, fiziološka za nos, sterilne gaze za pupak (nama dugo pupak nije otpao). Mi za pranje guze koristimo običnu cik-cak vatu i vodu, tu i tamo stavim malo baby sapuna ako se jako ukaka pa da je lakše oprat. Super stvar mi je termometar za vodu, jer imam tendenciju skuhat dijete u kadi
    Nadobivala sam hrpu vlažnih maramica, njih koristim samo ako negdje idemo a i j a brišem ruke s njima.
    Guzu mažem JGL kremom koja mi je za sada odlična.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    34

    Početno

    Hvala na postovima sve cu ja to ljepo sa strane sebi zapisat Meni je termin krajem osmog mjeseca..neznam dali ce bebi onda trebat neke dekice ili nesto bit ce vruce,bolje da bebu u nista ne motam..Dali mi netko moze reci,koja temeratura odgovara bebi,jer soba nam je ljeti preeeevruca i sparna pa cak i uz otvorene prozore(a zapravo neznam koliko ih je uopce pametno otvarat kraj male bebe radi propuha..?) i sada se nadam smisliti neko rijesenje za to,neide mi nista u glavu..

  14. #14
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Nama su rekli da temperatura prostorije treba biti 20-22 °C, a za kupanje 24-26 °C. Mi smo ko debili kurili prvi dan na 27-28 °C , jer je u rodilištu bilo vruće pa smo se vodili idejom da tako mora biti. Još mi je sva silna rodbina dolazila i pametovala da pokrijemo dijete, jer su joj ruke hladne. Nisam znala da je to normalno da su joj hladne, pa smo ju i pokrili i strpali u onaj jastuk. Siroto dijete...

    Nama je patronažna rekla da djetetu neće biti ništa od otvorenog prozora i da treba često prozračivati. Ja otvaram prozore, ali pazim da nije propuh.
    Posljednje uređivanje od Žabica : 29.04.2010. at 09:22

  15. #15
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam svojima pripremala 20-ak platnenih pelena i trokutova (to sam sve imala staro pa je bilo i viška) za široko povijanje, 5,6 bodija br 56, nekoliko tutica, nekoliko čarapica, kolica,dekice dvije, tri, pavlovićevu, pelene i to je to. Iako, za drugo i treće sam imala sve pa je bilo toga hrpa, samo sam trebala vaditi, ovisno o vremenu i temperaturi. Treće je rođeno u 8. mjesecu i, netko je pitao kako obući bebu kad je vruće, ja sam mu obukla bodi i laganu tuticu na tregere sa stopicama dolje. Bodi benkice meni nisu bile praktične, lakše mi je bilo obući bodije. Ali možda manje iskusnoj mami bude lakše drugačije dok se ne ispraksira. Kapice nismo nikad koristili, ni za ljetne ni zimske bebe.

    Od kozmetike nisam pripremala ništa, to sam kasnije kupovala u hodu. I to su bile one niveine kupke i šampon u 1 ali i to sam slabo koristila. Štapići za uši obavezno, sterilne komprese za pupak, alkohol za pupak (kod nas se bivacin preporuča jedino ako se upali).
    Posljednje uređivanje od Trina : 01.05.2010. at 16:41

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    od srca preporučam kremu Purelan za bradavice. još u bolnici me spasilo, ranice od dojenja u trenu se oporave

  17. #17
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Dosta ovisi o tome kad se beba treba roditi i u kakvom podneblju živite.
    Ako će beba biti ljetna, treba joj puno manje odjeće.
    Ovisi i o tome što planirate: kolica, marama, sling; jednokratne pelene, platnene ili bespelenaštvo.
    O vrsti pelena, ali i o životnim stavovima ovisit će i odabir kozmetike za djecu.
    Ja sam pomalo elementarno nastrojena prema svemu tome, pa najbolje da o svojem mišljenju ne govorim previše. Umjesto toga, evo nekoliko linkova.

    http://forum.roda.hr/threads/1591-Št...C4%91en%C4%8De
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=146&Show=640
    bilo je toga još, raznih lista, ali hikako da ih nađem

    http://forum.roda.hr/threads/37662-K...trebnih+stvari možda se nađe koja korisna informacija

    i malo alternativniji pogled na sve to
    http://forum.roda.hr/threads/5861-Po...trebnih+stvari
    http://forum.roda.hr/threads/6472-Po...trebnih+stvari

  18. #18
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    koju veličinu jednokratnih pelena treba novorođenče? 1 ili 2.

  19. #19
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    mi već 3 tj u Newborn..malac ima oko 5 kg..kad potrošim ovaj paket prelazim na one do 6 kg...neznam jel to 1 ili 2

  20. #20
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    new born je kolko znam 1,a new baby je 2. e sad ja sam kupila te new baby-2. ništ bum zamjenila...

  21. #21
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    anastazija, i meni je termin bio krajem 8.mjeseca pa smo moj stariji sin i ja kupili dvije svečane odjeće za seku kad dolazi iz bolnice (istina je da je to uz pakovanje od tri bodija jedino što smo uopće kupili od odjeće, sve ostalo je bilo ili filipovo ili posuđeno). jedna je bila plišane hlačice i jaknica br.62, a drugo pidžamica pamučna br..56. kad smo išli doma bilo je preko 30 pa su je sestre obukle u tu pidžamicu bez bodija, a patronažna ju je skinula samo u bodi. ja sam joj onda još obula čarapice kad je patronažna otišla.
    doma sam imala svega i svačega, zahvaljujući tim vrećama robe koje kruže između nas prijateljica.
    od kozmetike sam imala paket pelena za novorođenče, paket pelena broj većih (ako rodim king konga), bademovo ulje, pavlovićku, vaticu, štapiće, fiziološku, gaze -neporubljene za pranje/brisanje guze, sapun za bebe i muž je kupio ocenisept za pupak jer je to pisalo u letku iz bolnice.
    učvrstili smo filipovu presvalčilicu sa stalkom za kupanje (ručni rad mog tate) i izbacili igračke iz filipovog kinderbeta. i naravno, oprali presvlaku od autosjedalice.

  22. #22
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Ja mogu roditi svaki tren-i jedino što me muči jest da joj pri izlasku iz bolnice obučem plišano ili samo pamučno odjelce ( dugih rukava, na tregere). I broj-kupila sam 62-MTČ-ov i čini mi se preveliko...A beba mi mogla imati do 4 kg. Kako bi vi?

  23. #23
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    Citiraj rtg prvotno napisa Vidi poruku
    Kad ti je termin???
    Mene to najvise muci jer je meni termin kraj 8. mjeseca,ee sad moze bit toplo kao prosle godine kad sam se kupala do 10. mjeseca ili vec laganini hladno...
    Inace Byvacin se bas i nepreporucuje za njegu pupka.Ili octenisept--kojim mozes i sebi spricat ranu od epi--nadama se da je neces imat ili hidrogen 3%---ako pupak vlaži...preko toga sterilne gaze i mrezica ili micropora za ucvrstit
    Ja sam dobila od frendica ovakav popis:
    --uz sve sta ti je cocolina napisala:
    --ako nemas da ti netko sasije od nesterilne gaze komade za bljucanje u DM-u ima od Lola Ribar i manjih tetra pelena i vecih..
    5 pari carapica
    2 kapice
    Švedske pelene na čičak Kamaris--nisam sigurna koliko i dal ces u siroko povijat--u Ri obicno sve bebe dobiju siroko do prvo kontrole
    Vata veće pakiranje za brisanje/pranje
    Rucnik s trokutom za glavu
    Kadica najobicnija i malo veca
    2 plahte uz komplet posteljine s ogradicom
    Podloga za presvlacenje
    Pumpica za nos obicna--dosta mi cura ovo preporucilo jer je zrak u bolnicama u banani pa se bebi vec maloj zacepi nos
    Termometar za zrak/vodu--ja sam od toga fobicna
    Kozmetika: ja svom ne bi nikad stavljala Mustelu, kako god tko voli, al recimo kozmetika za koju mi niti jedna pacijentica nije nikada prigovorila je Sebamed i nije skupa..

    ne kužim zakaj nam je onda na zadnjem tečaju pedijatrica preporučila bivacin za pupak ?

  24. #24
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zato što ćeš od sad pa nadalje čuti 100 različitih savjeta. jedan pedijatar će ti reći jedno, drugi drugo, patronažna treće. medicinska sestra četvrto, ginekologo peto. a ti trebaš sama odlučiti što ćeš i kako ćeš.

    inače, bivacin je antibiotik, i nema smisla koristiti ga ako je sve u redu.

  25. #25
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    Citiraj linolina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mogu roditi svaki tren-i jedino što me muči jest da joj pri izlasku iz bolnice obučem plišano ili samo pamučno odjelce ( dugih rukava, na tregere). I broj-kupila sam 62-MTČ-ov i čini mi se preveliko...A beba mi mogla imati do 4 kg. Kako bi vi?
    odlucit ces onaj dan kad se budete spremali doma

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    bebu oblaci onako kako je i tebi, ako je tebi vruce sigurno je i njoj..
    ja sam na pocetku imala:
    -7,8 bodica na preklop- oni koji se ne zakopcavaju preko glave(super ti je otici u hm ako imas priliku i kupiti te prve stvari jer kupis puno za malo novaca ili u marks & spencer- isto je ok cijena)..recimo 5 kratkih rukava, 2,3 dugih rukava (za hladnije dane)..kupovala bi broj 56 (to svim bebama pase a 68 nikako nemoj kupovati, moja beba je sa 6 mj. bila 68 i taj broj je ogroman za malu bebu ispocetka..meni je trebao broj 50 ali to mozes naknadno dokupiti ako ti bude beba manja..
    - 4 hlacica stopalica laganih pamucnih..mozda eventualno 2 kratkih hlacica
    - par carapica
    - pelene pampers od 2-5 kg (moze i druga marka ali mislim da oni jedini imaju taj najmanji broj)
    - krema za guzu (ja koristim mustelu jer jedino na nju ne reagira ali imas i jeftinijih ako ti beba nema osip mozes bilo koju- pavlovic, jgl..uzmi jednu na pocetku da isprobas dal bebi pase)
    - ono cega ti treba dosta su gaze- ja sam ih imala 25 kom i nonstop je bila puna masina od bljuckanja..pazi da budu mekane dakle ne one grube tetra pelene
    - trebaju ti blaznice za cistiti guzu (jer prvo peres obicnom vodom, to sam kupovala u dm-u)
    - oprema za cistiti pupak (to ce ti reci u bolnici kaj ti treba- ja sam koristila hidrogen bivacin kako su mi rekli u bolnici, mrezicu iz chicca za pridrzavanje kompresa i komprese)
    - kupi i neku laganiju dekicu, vise kackanu za ljeto..
    - za tebe svakako neku mast za bradavice- melem, purelan, bepanthen (meni je osobno jedino bepanthen mast pomagala koju bi ispirala prije podoja prvo vlaznim maramicama pa nakon toga s vodom da je bebi cisto za podoj)

    nije mi trebalo:
    - kapice (nikad nije podnosila kapu na glavi)
    - svedske pelene (kupila sam ih skroz bezveze jer nije trebala siroko povijanje tako da to kupi naknadno ovisno sto ti pedijatrica kaze)
    - papucice
    - bodici koji idu preko glave (uzas, nema sanse da bi to oblacila na pocetku)
    - haljinice za bebe manje od 6 mj. (totalno neprakticno, nismo iskoristili nijednu)
    - sterilizator (kasnije kad sam davala vodu sam prokuhavala)
    - grijac za bocice i kasice
    - izdajalica (nikad mi nije trebala niti sam mogla izdajati iako sam normalno dojila, preporucila bi da po potrebi narucis od nekog od tvojih da ti donese u bolnicu)
    - grudnjaci za dojenje (bacena lova, puno mi je bolji, ljepsi i jeftiniji pamucni u benettonu, kupila sam 2 za dojenje u aniti- jedan se raspao, drugi nikad nisam ni nosila)
    - mala kadica (ako kupis manju racunaj da u roku od 3. mj. kupujes jos jednu..meni su ti dobre ok baby s uloskom)
    - mali chicco rucnici (premali za bebe od 3. mj nadalje pa kupi ipak neki komotniji rucnicic)


    ..bas sam bacila hrpu novaca na gluposti..tako da ono, umjereno, stvarno puno stvari ne treba..a beba tako brzo preraste da je glupo da ne iskoristis ono sto kupis

    sretno

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    velićina odjeće za bebe zavisi kakva će beba biti.moja oba sina su izašla iz bolnice u robici 62,prvi je odmah nosio 3 pelene babylove,a drugi 2.tako da sva robica što sam kupila manje velićine mi je totalno ne korištena.

  28. #28
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa Vidi poruku
    odlucit ces onaj dan kad se budete spremali doma
    Tako i bi
    S tim da mi je beba na kraju bila duga 48, teška 3100 i apsolutno sva robica koju imam joj je prevelika, pliova u bodijima, ogoljena prsa, pretužno...a nakupovala od 4. mjeseca trudnoće...to je sad za jesen, nabrzake je muž kupio nešto, ja čekam da mogu sjediti i u susjednom dučanu moram još kupiti robice 50-56

  29. #29
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj linolina prvotno napisa Vidi poruku
    Tako i bi
    S tim da mi je beba na kraju bila duga 48, teška 3100 i apsolutno sva robica koju imam joj je prevelika, pliova u bodijima, ogoljena prsa, pretužno...a nakupovala od 4. mjeseca trudnoće...to je sad za jesen, nabrzake je muž kupio nešto, ja čekam da mogu sjediti i u susjednom dučanu moram još kupiti robice 50-56
    bez brige, brzo će ona u veći broj
    Čestitam!

  30. #30
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    ja sam kupila robicu 56 i 62,za koliko je to otprilike kilograma?

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    od 2.5 do 6.5 kg

  32. #32
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Malo se ubacujem
    Ivan je bio 3800g težak i 52 cm dug. Kad smo došli iz bolnice odjeća br.56 mu je bila komotna, mogao je tu veličinu nositi do negdje 2 mjeseca starosti, a tada je imao oko 6 kg i malo manje od 60 cm. Moje je iskustvo s veličinama takvo da hlače i donje dijelove za bebu kupujem broj veće, a majice 2 broja veće jer je lako zavrnuti rukave, dok nogavice i nije baš praktično, ružno mi je kad bebici vise nogavice ili je donji dio prazan kod hlačica sa stopalima. Bodiji bez rukava i s kratkim rukavićima mogu biti veći, za početak 62, dok je odjelca bolje kupiti 56. Što se količine tiče, drugi put ću kupiti još više nego ovaj put jer je MM dosta toga morao naknadno kupovati. Babinje mi nisu dolazile prvih par tjedana, a i oni koji jesu donosili su lovu tako da nisam računala na odjeću koju ću dobiti. Beba se često izbljucka ili pelena propusti pa je nekad potrebno presvlačiti ju više puta dnevno, a vremena i snage za peruckanje svake stvari posebno baš i nema prvih dana nakon poroda.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    5

    Početno

    da li netko možda zna gdje ima za kupiti malih brojeva 50-52 (U zagrebu)
    Cura se malo požurila i sada u svemu pliva, problem je što su benkice prevelike oko vrata, pa joj se vidi pupak :/

  34. #34
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj andreja prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam kupila robicu 56 i 62,za koliko je to otprilike kilograma?
    56 je za djecu dužine 56 cm, 62, za djecu dužine 62 cm.
    nema neke prevelike veze s kilažom.
    moje kćeri su rođene s 48 i 49 cm, broj 50 im je bio malo prevelik

  35. #35
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Citiraj tana prvotno napisa Vidi poruku
    da li netko možda zna gdje ima za kupiti malih brojeva 50-52 (U zagrebu)
    Cura se malo požurila i sada u svemu pliva, problem je što su benkice prevelike oko vrata, pa joj se vidi pupak :/
    u C&A ima malih brojeva (mislim da čak br.44 imaju), imaš i u MTČ-u, a i dućani tipa NAMA drže benkice/gegice broj 50

  36. #36
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    U Prenatalu imaju također tih malih brojeva, imaju čak robicu i za nedonoščad

  37. #37
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Broj 50-56 , super bodi benkice, ja sam na popustu kupila u Turbo limaču

  38. #38
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mi smo večinu kupili br. 56, na kraju je trebao dugo br. 50, bez obzira što je bio 50 dug, težak 2850 g.
    MM je onda hodao po trgovinama i pokupovao sve od broja 50.

  39. #39
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo večinu kupili br. 56, na kraju je trebao dugo br. 50, bez obzira što je bio 50 dug, težak 2850 g.
    MM je onda hodao po trgovinama i pokupovao sve od broja 50.
    Joj, i mi smo bili u sličnoj situaciji. Samo što su nama problem bile hlačice- 56 sve odreda jaaako prevelike, a 50 nisam mogla pronaći u cijelom Zagrebu.
    Na kraju pronašla u Benettonu, a kasnije sam saznala da ima i u Prenatalu. Eto, da znate ako će kome trebati.

  40. #40
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Imam malo i konkretno pitanje.

    Pliva sept losion od kamilice- je li stvarno primjeren za kupanje novorođenčeta? Da li ga netko koristi??? Imam 500ml, piše da je za osjetljivu kožu i za još mnogo stvari... uključujući kupanje novorođenčadi.

  41. #41
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali ja ne bih.
    Nekako mislim da je za kupanje novorodencena najprimjerenija voda eventualno sa par kapi maslinovog ili bademovog ulja.
    Ako to nije dovoljno, citala sam da je bolje protrljati malo bebi sapuna na trljacicu i onda isprati cistom vodom, nego koristiti te gelove jer se kao teze ispiru i vise isusuju kozu (isto sam pronasla i za tek sapun-obican sapun za ruke ).

  42. #42
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    zekana, taj losion je antiseptik. Mislim, on može biti za kupanje novorođenčeta, ali bolje nemoj. Ostavi to za kasnije ili sebe kupaj.

    Prvi mjesec je dovoljna voda, jedino kad se pokaka jako, onda taj dio nasapunaš nekim nježnim sapunom i ispereš.

  43. #43
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Imam malo i konkretno pitanje.

    Pliva sept losion od kamilice- je li stvarno primjeren za kupanje novorođenčeta? Da li ga netko koristi??? Imam 500ml, piše da je za osjetljivu kožu i za još mnogo stvari... uključujući kupanje novorođenčadi.
    Nipošto! Ipak je namijenjen izvanrednim, bolničkim slučajevima, a ne normalnoj, svakodnevnoj upotrebi. Za novorođenče je dovoljna voda sa dodatkom ulja i/ili čaja od hrastove kore.

  44. #44
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    ni ja ne bih plivasept koristila za novorođenče, pa ni za sebe. čak i danas, J ima 14 mjeseci, kupam ga u babylove šamponu samo kad mu perem kosu cca dvaput tjedno. ne vidim potrebe..

  45. #45
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    djecu sam kupala uvijek u običnoj vodi s kap-dvije maslinovog ulja, nikad im nisam dok su bile bebe kupila šampone ili bilo što od kemije, krema za guzu (mi smo platnenaši pelenaši) Teuta i Njegica ali vrlo rijetko jer nema potrebe.
    Kad su malo porasle počeli smo koristiti weledin šampon za kosu i tijelo 2u1.
    Pupak im je otpao u rodilištu 3. dan a tretiran Weleda Wecesin puderom http://www.homoenergia.eu/en/product...IN-Powder.html

  46. #46
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moja ce sada godinu dana i jedino u cemu se kupa je voda i periodicno par kapi bademovog ulja.

    starija je kupana po PSu stare skole patronaznih, koza joj je kriminalno suha. unistili smo dijete

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Leonisa mislim da ju niste mogli dugorocno unistiti, bit ce da ima ionako suhu kozu...

    Mi smo i prvu i drugu kupali u cistoj vodi a povremeno s par kapi weledine biljne nesapunske kupke od nevena, i dok je za stariju to super funkcioniralo, malenoj je izbio AD. Dermatilogica je rekla da smo ga izazvali i cestim kupanjem u tvrdoj cistoj vodi I stvarno, kad smo ju poceli mazati i prorijedili kupanja AD se skroz povukao.

  48. #48
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mladjoj perem guzu nakom svake nove pelene, kada je 1 u tjedan dana.

    starija je imala kadu svaki dan.
    i to ono, nasapuna se trljacicom pa u kadu

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Imam malo i konkretno pitanje.

    Pliva sept losion od kamilice- je li stvarno primjeren za kupanje novorođenčeta? Da li ga netko koristi??? Imam 500ml, piše da je za osjetljivu kožu i za još mnogo stvari... uključujući kupanje novorođenčadi.
    novorodence se pere cistom vodom,plivasept je izvrstan ali nikako za zdravo novorodence/ovo je kopija primjene ,iskreno nemam pojma kako se tu naslo novorodence
    ja svoje dijete ne bih prela time,sigurno
    PODRUČJA PRIMJENE
    • higijensko pranje i njega ruku, naročito u osoba koje ih često peru
    • pranje, kupanje, uključujući i pranje kose, i njega bolesnika u medicinskim ustanovama
    • pranje, kupanje i njega kože osoba preosjetljivih na alkalije i sapune: novorođenčadi i male djece, kroničnih i nepokretnih bolesnika, starijih osoba i dr.
    • čišćenje površinskih neinficiranih rana i oštećene kože

  50. #50
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ne...
    Cista voda, ne precesto. Nakon prvih mjesec dana smanjiti temp vode, jer vruca voda isto isusuje.

    Moja starija (4 g) se dan danas kupa iskljucivo u vodi, ne prevrucoj, kosu isto pere samo vodom. Ne mazem je nikakvim kremicama i koza joj nije suha niti kosa masna ili prljava... Mene su kao bebu isto unistili kupkama, pa onda mazali posebnim kremama itd - danas znam da su samo trebali ne koristiti tu kemiju i koza bi mi bila puno puno manje izmucena, suha, svrbezna, perutava itd.

Stranica 1 od 11 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •