Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 89 od 89

Tema: Obavezno spavanje u vrticu

  1. #51
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    moj ne spava doma, u vrtiću mu ponude spavanje ali ako neće ili ne može zaspat onda mora barem ležat uz tihi razgovor s tetom... meni je ok da odmara, doma isto u to vrijeme odmara uz neku knjigu, pričanje samnom, crtić ili slagalicu... ali moram napomenut da on ima 3 godine i da cijela njegova grupa još spava...
    iako mi je danas teta rekla da ako im neće spavat 3 tjedna svaki dan da ga neće ni siliti nego će s njim raditi neke tihe aktivnosti... i to mi je ok...

  2. #52
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ja sam imala obrnuti problem. Sin mi je spavao popodne u vrijeme polaska u vrtic a u vrtic u koji on ide spavanje ne postoji. Prve mjesece je bio u totalnoj komi a nije htio doma na spavanje jer je obozavao vrtic. Zavolio je tamo biti od prvog dana i nije bilo sanse izvuci ga ranije

  3. #53
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Isto. To bi je bila najgora stvar u vrticu ( uz prisilu da se pojede svaki obrok , pa cak i fileki).
    Isto, mrzila sam vrtic samo zbog tog prisilnog spavanja. Morala sam mirno lezati i sutiti ali u 6 godina vrtica nisam niti jednom zaspala i da su me ostavili 10 sati da lezim, ne bih zaspala. Nisam imala potrebu za popodnevnim snom.
    A sto se obroka tice to je posebna tema. Sporo sam jela pa bih dobivala redovito glavno jelo u juhu i ostajala zadnja sjediti za stolom jer to nisam htjela pojesti uz podrugljive i ponizavajuce komentare teta.
    Ne moram vam ni reci kako sam se osjecala.
    Bilo koji oblik prisile mi je uzas. Neka djeca nemaju potrebu za popodnevnim snom i ne treba ih prisiljavati.

  4. #54
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Jao Mitovski da ti nisi isla u moj vrtic? Ova identicna gadarija se obavezno meni dogadjala! Po mojoj juhi su uvijek plivali komadi mesa, spinat na mlijeku, krumpiri, a to sve vec toliko ledeno da se po zlici pocela loviti mast! Ili smo isle u isti vrtic ili je to neka rasirena perverzija medju tetama

  5. #55
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    a da ste vidjeli osmjeh na licu mog trogodisnjaka kad je usao u novu grupu u ponedjeljak i kad sam mu rekla da u ovoj grupi nema lezajeva i da tu ne treba spavati
    Buduci da u njegovoj grupi ima djece i od 3 i od 6 godina, tete su rekle da ako i bude htio spavati da mu mogu staviti lezaj u drugu sobu u koju skupe spavace iz tri takve starije mjesovite grupe (dok se u ostale dvije grupe nespavaci igraju). Znaci nije potreban dodatan prostor ni dodatne tete.

  6. #56
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    Jao Mitovski da ti nisi isla u moj vrtic? Ova identicna gadarija se obavezno meni dogadjala! Po mojoj juhi su uvijek plivali komadi mesa, spinat na mlijeku, krumpiri, a to sve vec toliko ledeno da se po zlici pocela loviti mast! Ili smo isle u isti vrtic ili je to neka rasirena perverzija medju tetama
    Moj je bio na Pescenici....mozda je tada to bila uobicajena praksa .
    Meni je to toliko ostalo u ruznom sjecanju da kad moja J kaze da nije gladna odmah sklanjam tanjur i kazem ok jesti ces kad budes

  7. #57
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam valjda jednom zaspala u te dvi godine prisilnog odmora u vrticu. :-S a nejasno se sjecam da smo i svu hranu trebali pojest, al da se to ipak nekako (potajno) moglo izbjec. Md-a su pak silili da jede spinat i sl tako da bi mu zacepili nos i gurnuli hranu kad otvori usta. Koja katastrofa!

  8. #58
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je bio na Pescenici....mozda je tada to bila uobicajena praksa .
    Meni je to toliko ostalo u ruznom sjecanju da kad moja J kaze da nije gladna odmah sklanjam tanjur i kazem ok jesti ces kad budes
    Moj u Rijeci. Znaci to im je bila uobicajena praksa, stašno! To i blejanje u plafon dok drugi spavaju mi je bila noćna mora i mrzila sam vrtić zbog toga

  9. #59
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    curke, postoje različiti pristupi svemu, pa tako i "tjeranju" na spavanje!

    jedno je da netko nepomično mora ležati u krevetu 2-3 h i buljiti u plafon dok tete niti nema pokraj, a drugo je kad se djecu stavi da barem 1-1,5h + leže mirno u krevetu, listaju knjigu, u tišini igraju nekom igračkicom i sl. Treba u svemu imati neki kompromis, pa i u tome!

    nisam liječnik, niti psiholog, ali nekako mi unutarnji glas govori (možda zato jer i sama jako volim spavati popodne ) da je odmaranje tijekom dana itekako potrebno i spada među stvaranje zdravih životnih navika..

    ali svi smo različiti, pa poštujemo različistost i različita mišljenja, jel tako??!
    Posljednje uređivanje od kudri : 05.09.2013. at 09:58

  10. #60
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    a djeca stvarno ne vole svašta, pa mi je malo kontradiktorno kad im se brane slatkiši prije ručka ili tjera na pranje ruku, zubiju, a ovo kao ne vole, pa ne moraju! ne znam...

    no, razlika je naravno da li se radi o djetetu od 2,3,4 godine ili predškolcu, njima je vjerojatno sve teže spavati, iako bi mogli
    Posljednje uređivanje od kudri : 05.09.2013. at 10:00

  11. #61
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ma nije to isto nikako!
    Ovo mi je vise u rangu da ih tjeras da se pokake a da im se ne kaki.

  12. #62
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije to isto nikako!
    Ovo mi je vise u rangu da ih tjeras da se pokake a da im se ne kaki.
    i ja se sa tim slažem veliki potpis
    Jer neka djeca ali stvarno nemaju potrebe za spavanje popodne

  13. #63

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    134

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije to isto nikako!
    Ovo mi je vise u rangu da ih tjeras da se pokake a da im se ne kaki.
    Potpis
    I ja potpuno razumijem da neko dijete voli i treba spavati popodne, i zbog toga će moje dijete koje NE TREBA taj san ležati i tiho se igrati, crtati, čitati, slagati puzle.
    Ali zašto bi morao mirno nepomično ležati i gledati u strop?
    Ja govorim o predškolcima, znači djeca 6/7 godina.

  14. #64
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Nemam ništa protiv našeg vrtića ni teta ali malo me živcira stav- ne mora spavati, ali mora bar ležati. ?! Kako će oni moje djete od 13 mjeseci natjerati da leži??

  15. #65
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Ujutro je bio šou... djete mi nikad u životu nije tako histeriziralo...plakao je mamice ne ostavljaj me... ja sam uspjela tetu zamoliti da ga ne stavlja ležati,na što je ona odgovorila da one dvije rade u dogovoru....na to sam rekla da druga teta nije spremna na suradnju i ona je rekla da nemože onda ništa...djete je i dalje jako plakalo nikako ga nisam uspjela smirit....na kraju sam rekla da ću pokucati na sva vrata u vrtiću ako treba....i da bi i onda tako učinila za svoje djete...ostavila sam ga plačući....
    I gle čuda....dođem po njega kad ono.... izađe teta i kaže danas je sjedio .....eto drage moje mame ipak je i nemoguće moguće

  16. #66
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj artep prvotno napisa Vidi poruku
    Ujutro je bio šou... djete mi nikad u životu nije tako histeriziralo...plakao je mamice ne ostavljaj me... ja sam uspjela tetu zamoliti da ga ne stavlja ležati,na što je ona odgovorila da one dvije rade u dogovoru....na to sam rekla da druga teta nije spremna na suradnju i ona je rekla da nemože onda ništa...djete je i dalje jako plakalo nikako ga nisam uspjela smirit....na kraju sam rekla da ću pokucati na sva vrata u vrtiću ako treba....i da bi i onda tako učinila za svoje djete...ostavila sam ga plačući....
    I gle čuda....dođem po njega kad ono.... izađe teta i kaže danas je sjedio .....eto drage moje mame ipak je i nemoguće moguće
    NARAVNO DA JE MOGUČE KAD POKAŽEŠ ZUBE.
    aLI ŠTO SE MENE TIČE JA BI UVIJEK HTJELA ONAKO NA opće dobro svih i da se dogovorimo ali ako ne ide onda treba pokazati zube
    I ne daj da te vozaju zato kaj je njima dvema lakše ako on leži pogotovo ako mu je tolika tlaka

  17. #67
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Mame znate li vi što znači provesti 8-10 sati u istom prostoru, s istim društvom i stalno u aktivnostima? Zašto vas to pitam! Zato što je tako djeci u vrtićima-pa se onda zapitajte, nakon što ste npr 4 sata u itekakvom muvingu, biste li se htjele malo ispružit, pa onda opet nastaviti s četverosatnim aktivnostima, ili biste izabrale to vrijeme za odmor iskoristit sjedeći mirno (mirne aktivnosti jelte) na onoj drvenoj stolici??Il se to samo ja ukočim od same pomisli da sat, dva sjedim i bavim se "mirnim aktivnostima"..
    Skloni smo izgleda generalizirat, skloni smo svašta nešto na brzinu proglasit zlostavljanjem, naravno, svi smo osjetljivi na svoju djecu...
    I kad doma uspavljujete djecu, teško da ćete to činiti na način da se oko djeteta koje uspavljujete igraju susjedova djeca, npr...Ako ste u istom stanu jer vam je susjed došao u posjet sa svojima,dok uspavljujete dijete, otići ćete u drugu sobu i zatvorit vrata..Jer vaše dijete neće zaspat u gunguli, a san mu treba i ako ne spava je nervozno i ništa nema od ostatka dana..Zašto ovo pišem-u vrtiću najčešće nema tih vrata, niti druge sobe i tete. A djeca imaju različite potrebe, i u istoj sobi ih je 25-30..I kao što jedno dijete ima pravo ne spavat, drugo ima jednako takvo pravo spavati!I sad to treba pomiriti!Nakon nekog vremena i mirne aktivnosti dosade!

    Znam, nimalo konstruktivan post, ali stvarno ne vidim kvalitetno rješenje, do trenutka dok za to ne budu osigurani materijalni i organizacijski uvjeti! Do tada, kompromis, i tolerancija!

  18. #68
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Anin, moje dijete ide u vrtic gdje postoje (samo) dvije mjesane vrticke skupine. Kad je vrijeme za odmor skupine se spajaju, oni koji spavaju odlaze u spavaonicu , oni koji ne spavaju ostaju u sobi.
    jedna teta odlazi sa spavacima , cita im pricu i pazi ih, druga teta ostaje sa djecom koja ne spavaju i ona tada imaju slobodnu igru .

  19. #69
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Sve se moze ako ima volje. Nema u vrticu samo jedna soba.
    Ok, ajmo reci da je dobro odmoriti se ali neka se nespavaci odmore pola sata u krevetu i onda neka nastave s mirnim aktivnostima. Tjerati dijete koje nema potrebu za
    popodnevnim snom da mirno lezi i
    gleda u strop 2-3 sata granici sa zlostavljanjem.
    I ne razumijem zasto bi dijete koje nema potrebu za snom trebalo spavati i zasto je to dobro za njega. Zato jer to mi veliki kazemo? Zato da stekne zdrave navike? Koje to? Dijete u skoli spava popodne? Mi dodemo kuci s posla i spavamo popodne? Mozda neki ali vecina ne.
    Iz vlastitog iskustva kazem da ima djece kojoj nije potreban popodnevni san. Nisam spavala popodne ni kao dijete a nemam ni
    danas potrebu za tim. Ako mi se dogodi da zaspem popodne ne mogu doci k sebi 2 dana.

  20. #70
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Pa ja se slažem da "mirne" aktivnosti nisu nikakvo rješenje. Zato sam i ispisala dijete iz vrtića. Ne želim da spava pod prisilom, a bome ni da samo sjedi u kutu i samo se igra satima u tišini. Nisam je zato upisala u vrtić.
    Isto tako opcija da dolazim po nju u pola 12 kad ostali idu spavati nije ok, iako to tete traže. Ali glupo je plaćati punu satnicu što je kod mene 800 kuna, a pokupiti dijete nakon 3 i pol sata

    Ma ja poludim čim se sjetim aaaaaaaa

  21. #71
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Anin moje djete trenutno boravi 6 h u vrtiću i neželim da od toga 3h leži i točka a ono što je najbitnije od svega da ne želi ni on!

  22. #72

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    Upravo smo izaštli iz vrtića, ali često otvarah ovaj topic: moj put je bio slijedeći: tražila sam napismeno stav vrtića glede spavanja, dobila ga nakon nekoliko upita. Djeca spavaju u skladu s potrebama, vrtić treba omogućiti i spavanje i nespavanje. Valjda su se onda malo uka..li, jer sam najavila da ću se konzultirati s gradskim Uredom za obrazovanje ukoliko se vlastitih riječi ne budu pridržavali, pa se mojoj ljepotici odjednom nije više spavalo. A bogme ni drugoj djeci u grupi. Čitavo natezanje tko je pospan, tko nije, koga moje dijete smeta, gdje bi ga mogli staviti da ne smeta, kakvo je to dijete kojem se ne spava i sl rasteglo se godinu dana.

  23. #73
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj artep prvotno napisa Vidi poruku
    Anin moje djete trenutno boravi 6 h u vrtiću i neželim da od toga 3h leži i točka a ono što je najbitnije od svega da ne želi ni on!
    Pa u redu je željeti, svakako, svi imamo pravo na svoje želje, i ostvarujemo ih u okviru mogućnosti, ne vidim problem..ali vidim da ništa od pozitive i tolerancije dok se razgovaramo sa "i točka".
    I da, sve je od vrtića do vrtića i ovisi o materijalnim i organizacijskim uvjetima, to sam već rekla..
    Pitanje (kao reakcija na post koji sam citirala), što u slučaju da se u grupi tvog djeteta nađe još jedna slična mama koja izjavi ovo: "Moje dijete boravi u vrtiću 10 sati i ja želim da ono 2 sata od tih 10 spava..i točka!!!I želim da pri tom ne bude ometano..i točka!!! Razumiješ??

    Vrtić nije igraonica kajoj samo ime govori da služi za igranje..U vrtiću postoji neka dnevna rutina u kojoj najviše ima aktivnosti, ali i svega drugog što život čini životom...i obavljanja higijene,prehrana, odmor...pri svemu tome se poštivaju dječja prava - prava svakog djeteta!!

    Da ne širim, jer sam zapravo i počela pisati na ovoj temi zato što mi se nije svidjelo kako neke forumašice odmor u vrtiću izjednačavaju sa zlostavljanjem...pa ću još samo pitati mislite li da su jednosatne ili dvosatne mirne aktivnosti također zlostavljanje, s obzirom da će za vrijeme trajanja tih aktivnosti odgojiteljica sigurno nekoliko puta djeci reći "molim vas tiše, neki prijatelji spavaju" ??

    Vrtić je kolektiv, tamo su svi upućeni jedni na druge, i ispred svega je dogovor, kompromis i tolerancija...i tu teško-nikako ne prolazi rasprava s argumentima "i točka", žalosna sam kad je komunikacija na tom nivou

  24. #74
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Sve se moze ako ima volje. Nema u vrticu samo jedna soba.
    Ok, ajmo reci da je dobro odmoriti se ali neka se nespavaci odmore pola sata u krevetu i onda neka nastave s mirnim aktivnostima. Tjerati dijete koje nema potrebu za
    popodnevnim snom da mirno lezi i
    gleda u strop 2-3 sata granici sa zlostavljanjem.
    Ovo mi se sviđa!Malo se ispružit, pa nastavit s mirnim aktivnostima! Uz razumijevanje roditelja djece ne spavača da je tih sat i pol namjenjeno odmoru tj da se oni koji ne spavaju opuštaju uz priče, slikovnice, puzzle, radne listiće i sl

  25. #75
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj anin prvotno napisa Vidi poruku


    Vrtić je kolektiv, tamo su svi upućeni jedni na druge, i ispred svega je dogovor, kompromis i tolerancija...i tu teško-nikako ne prolazi rasprava s argumentima "i točka", žalosna sam kad je komunikacija na tom nivou
    ja ne vidim problem u komunikaciji

    ako tvoje dijete spava ok, neka spava. zašto bi zbog toga ispaštalo i bilo zlostavljano moje dijete?

  26. #76
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Žalosno je jedino to što u nekim vrtićima razgovor mora završiti s 'i točka' da bi se išta dogovorilo.

    Vrtić bi trebao omogućiti kvalitetan boravak svoj djeci. I spavačima i nespavačima.

    Tjeranje na višesatno ležanje (nekad čak i sa zabranom odlaska na wc!) je zlostavljanje djeteta. Isto kao što bi to bilo i tjeranje na bilo što u tom trajanju. Odmor od 30min+tiha igra je nešto što ama baš svaki vrtić može organizirati.

  27. #77
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    U nasem vrticu nespavaci imaju normalnu igru ( a ne lezanje ili tihe aktivnosti) dok djeca koja spavaju borave u drugoj prostoriji. Stvar je samo promjene nacina razmisljanja i rada, a to je najteze od svega postici.

  28. #78
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    E drage kolegice forumašice, kako sam se već uključila u temu, red je da se i odjavim. Stvarno nemam namjeru dalje sudjelovati i raspravi u kojoj je boravak djeteta u vrtiću u nekoliko navrata, a bez upozorenja moderatora, izjednačavan sa zlostavljanjem ..
    Žalosno je to.. I žalosno je što se imputira da se roditelji u "borbi za prava svoga djeteta" moraju koristiti "argumentima" tipa "i točka"..Kao da vrtići nisu mjesta odrastanja, radosti, druženja...Kao da tamo netko nešto ima protiv vaše djece i želi im uskratiti prava...žalosno..
    I za kraj ću reći da ja osobno svom djetetu ne bih priuštila ni trenutak boravka na mjestu na kojem smatram da ga na bilo koji način zlostavljaju, eto

  29. #79

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    134

    Početno

    ne izjednačujem kompletan boravak u vrtiću sa zlostavljanjem, ali tjeranje djeteta od 6 godina da 2-3 leži i bulji u plafon, maltene nepomično, i da pritom ne smije ni popit vodu ni otić na wc je zlostavljanje, i borit ću se protiv toga. Ne razumijem zašto bi samo spavači trebali apsolutni mir i tišinu na štetu nespavača.
    U svakoj grupi ima i spavača i nespavača, mogli bi npr.spojiti jednu grupu u kojoj se spava a imati onda jednu prostoriju i tetu za nespavače.
    Ili u zadnoj godini (gdje je moj sin) barem smanjiti, a s vremenom i ukinuti dnevno spavanje, jer ne znam kako će djeca odjednom u rujnu prestat spavati i ići u školu, a još tijekom ljeta obavezno spavaju...

  30. #80
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj anin prvotno napisa Vidi poruku
    E drage kolegice forumašice, kako sam se već uključila u temu, red je da se i odjavim. Stvarno nemam namjeru dalje sudjelovati i raspravi u kojoj je boravak djeteta u vrtiću u nekoliko navrata, a bez upozorenja moderatora, izjednačavan sa zlostavljanjem ..
    Žalosno je to..
    Meni je žalosno jedino to što vrtić koji mi je zlostavljao dijete nisam prijavila inspekciji i ministarstvu, a trebala sam. Možda bi tada bilo nekog interesa (s njihove strane) da se situacija u vrtiću popravi, a ovako je i dalje isto
    Posljednje uređivanje od Zara1 : 06.09.2013. at 19:15

  31. #81

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    pa još uvijek stigneš, spasi drugu djecu koja sad trpe "zlostavljanje"

    slažem se sa anin

    lamanteri se po forumu svakakvim izrazima, pa reagirajte, inzistirajte, recite svoje, ali uvažite i tuđe argumente, vrtići imaju pedagoge, stručne timove, ravnatelje, bilo koga... nije sve crno bijelo, dajte svoje prijedloge, možda ako ih iznesete i iskažete svoje potrebe netko i reagira

    meni je isto muka od ovog silnog pljuvanja po vrtićima, ispada da su gori od najgorih konc logora po nekim izjavama, grozno

  32. #82
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ma koja silna pljuvanja po vrticima. Kakvi konc logori? Nemojte izvlaciti nesto sto nije. Od kuda zakljucijete takve stvari? Ovdje se ne pljuje po vrticima pobogu nego se komentira samo jedan dio vrtica.
    Ako iskopate moje postove na ovom forumu o nasem vrticu, ja sam samo hvalospjeve govorila.
    Ocito je da se u nekim vrticima moze izaci u susret, organizirati i istupiti malo van granica nekakvog kalupa od prije 30 godina.
    Stalno raspravljamo na raznim temama kako je svako dijete razlicito i kako mu se treba tako i pristupiti pa zasto bi onda svi trebali imati istu potrebu za snom.
    Moje dijete spava popodne ali da nema tu potrebu ne bih voljela da ga se sili na to ali isto tako ne bih dopustila ni trazila da mu je dozvoljeno da maltretita one koji spavaju.
    Nisu potrebne vile, luksuzne sobe, ni milijuni kuna. Malo dobre volje i sluha s jedne i druge strane i dobra organizacija pa da budu namirene potrebe i spavaca i nespavaca.

  33. #83
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Đizs, di ode ovo!

    Ja bi se rado složila s anin, ali na žalost ne mogu jerbo u vrtićima red svih dobrih i dragih teta mi smo na žalost naletili na jednu koja to nije.
    Jel prijavljena? Je. Jel imala sankcija? Nije.

    A možda je najžalosnije od svega što je moje dijete doživjelo vrtić kao grozno mjesto, i sve tete kao grozne. A to nije istina, sve su super osim te jedne koja je očito bacila veliku sjenu. Moj stav prema vrtiću je izrazito pozitivan, i trebalo mi je vremena da uopće skužim da postoji problem.

    Tako da anin možda živi u uvjerenju da sve tete solidno rade svoj posao, ali na žalost stvarnost je demantira.

  34. #84
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Joooj Anin što si se ulovila "i točke"
    neznam ...možda nisi čitala ispočetka..
    ...ja sam uvijek za opciju vrtić...
    ...njemu je tamo sve lijepo osim tog dijela...gle mene opet se opravdavam?!

    nema veze ....evo on ne spava niti odmara popodne već 3 i pol godine i do sad smo šutjeli,tolerirali druge TRI godine...
    pa stvarno mislim da je i moje djete zaslužilo da netko i njega tolerira ...dakle nemojmo u tom smjeru

  35. #85
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    upravo tako trampolina
    neki su rođeni za to neki bi trebali promjenit profesiju

  36. #86
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    A kao i u svakom poslu valjda. Ali nije baš svejedno jel radiš s ljudima ili papirima.

  37. #87
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Eto , mislila sam da neće ići ali.... moje dijete si malo odćori oko 10 ujutro (ako treba zaspat će nasred parketa), stave ga u krevetić da ga ostali na diraju, i onda redovno spavanje oko 12,30- 13,00 h zavisi koliko je trajao ručak. Isto si odspava. I to iznenađujuće dogo ( sobziom na okolnosti) - zna i preko sat vremena odspavati. Doma već imamo drugačiju rutinu (mota me oko malog prsta).

  38. #88
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Moj Svrco krece na jasen u vrtic i tada ce imati dvije i pol godine. Spavanje je oduvijek bio i jest problem, zaspi sam (uz mene) nekad, a nekad ga moram nositi jer se nr moze umiriti i stvarno osjecam kako mu je tesko umiriti se (bez obzira na pjesmice, price itd..). No uspavljivanje nije cak ni ono sto me zabrinjava, vec budenje u toku spavanja, budi se u grcu, vristi, ne zna gdje je. Dogada se pri SVAKOM dnevnom spavanju (vise puta nekada), a i navecer/po noci se zna "probuditi" na isti nacin pa ga moram nositi da se umiri. Bojim se kak ce to tete hendlati jer stvarno mislim da nije stvar navike (nosenje), vec stvarno nekog straha u snu. Nisam nikada trazila strucno misljenje jer mislim da je normalna djecja faza. Ima netko isti problem s budenjem i kak to ide u vrticu?

  39. #89
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    Postoji termin za to:nocni strahovi. Nama se dogodilo par puta,pedijatar nas je uputio kod neurologa.
    Uglavnom u vrticu vrijede "pravila čopora". Pa tako djeca koja doma imaju problema s hranom/spavanjem/ponasanjem u vrticu najnormalnije jedu,spavaju... Mozda i kod vas bude takav slucaj. Ne brini unaprijed. Bilo bi pametno upozoriti tete da se znaju snaci ako se dogodi. U pravilu ce tete i nosati ako treba,dok su tako maleni i dok traje prilagodba. A i svaki vrtic bi trebao imati psihologa/pedagoga s kojim mozes porazgovarati.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •