Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Pljuvanje hrane, polijevanje pića itd...-djevojčica 2,5 god.

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    18

    Početno Pljuvanje hrane, polijevanje pića itd...-djevojčica 2,5 god.

    Pozdrav,

    moja 2,5 god. djevojčica ide u vrtić od navršenih godinu dana i nikakvih problema nema. U posljednja 2 tjedna situacija je nemoguća doslovno kad smo za stolom, malo jede pa onda počne pljuvanje, ne jedenje više žlicom(vilicom) nego prstima pa svega ima sve po svud, pijenje iz čaše prvo normalno, pa onda kao to postane dosadno pa se okrene i pljuc na pod ili još gore po tapeciranom stolcu. Već sam sve pokušala, ne želi niti partić oko vrata, niti ne da prekriti stolac sa nekom krpom, odma vriska....jedni mi vele da sam je previše razmazila, drugi da je to normalno u toj dobi. Danas mislim u vrtiču pitati dal se tak ponaša i u vrtiču, tj. to je sigurno pobrala u vrtiču jer sam je jednom našla (tete aih nije vidjela) kako je sa frendicom stajala kod prozora i pljuvaju one dvije mačke po prozoru iza zastora onda je samo zastala kad me ugledala....ne znam šta da napravim, ksko da uvedem reda, da li je to stvarno ta neka faza ili griješim.....kad podignem glas, ne vrijedi, počne urlati ne ne i ne, prijetim gašenjem crtića, ne dobivanjem kokolade, lizalice, ma uopće ona to ne čuje, nego baš namjerno još više sve uneredi....ona baš hoće to polijati i sl.....neki dan sam se stvarno rasplakala od jada, došla je do mene i pita me mama a kaj se plačeš? ja velim: zato jer si sločesta, zar se smije polijevati, pljuvati itd? ona meni: nebum više mama, i pusu mi stisne....a meni se srce stisne i drugi dan opet iznova.
    Da li si to "da oduška" kad dodje doma iz vrtića jer je tam disciplina i ne usudi se pred tetom ?

    Ima još tko sličnih problema ?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    I Nadja je pljuvala, ali ja to bas ne dozivljavam tako strasno. Uglavnom kad zeli privuci paznju i ako sam se ja razmahala po kuhinji pa ne sednem sa njom dok jede (nije bitno da li i ja jedem, samo da sedim). Proliva iz case kad je bas besna, to smo svi u kuci primetili. Trazi vode i onda samo okrene casu. Ucimo je da kaze sta je muci a ne da prosipa i baca casu. Ili joj dam iz flase sa pipom pa ne moze puno da prolije.
    Uglavnom, to pljuvanje hrane je proslo. Objasnjavali smo joj da to ne treba da radi, ako ne zeli da jede da ne mora, pricali kako niko ne pljuje, kako to posle mama i tata moraju da ciste. Ako bi nastavila da pljuje jednostavno sam joj prekidala obrok i sklanjala hranu.
    Par meseci i prestalo je.
    Ne ide u vrtic.

  3. #3
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj tuga05 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,

    moja 2,5 god. djevojčica ide u vrtić od navršenih godinu dana i nikakvih problema nema. U posljednja 2 tjedna situacija je nemoguća doslovno kad smo za stolom, malo jede pa onda počne pljuvanje, ne jedenje više žlicom(vilicom) nego prstima pa svega ima sve po svud, pijenje iz čaše prvo normalno, pa onda kao to postane dosadno pa se okrene i pljuc na pod ili još gore po tapeciranom stolcu. Već sam sve pokušala, ne želi niti partić oko vrata, niti ne da prekriti stolac sa nekom krpom, odma vriska....jedni mi vele da sam je previše razmazila, drugi da je to normalno u toj dobi. Danas mislim u vrtiču pitati dal se tak ponaša i u vrtiču, tj. to je sigurno pobrala u vrtiču jer sam je jednom našla (tete aih nije vidjela) kako je sa frendicom stajala kod prozora i pljuvaju one dvije mačke po prozoru iza zastora onda je samo zastala kad me ugledala....ne znam šta da napravim, ksko da uvedem reda, da li je to stvarno ta neka faza ili griješim.....kad podignem glas, ne vrijedi, počne urlati ne ne i ne, prijetim gašenjem crtića, ne dobivanjem kokolade, lizalice, ma uopće ona to ne čuje, nego baš namjerno još više sve uneredi....ona baš hoće to polijati i sl.....neki dan sam se stvarno rasplakala od jada, došla je do mene i pita me mama a kaj se plačeš? ja velim: zato jer si sločesta, zar se smije polijevati, pljuvati itd? ona meni: nebum više mama, i pusu mi stisne....a meni se srce stisne i drugi dan opet iznova.
    Da li si to "da oduška" kad dodje doma iz vrtića jer je tam disciplina i ne usudi se pred tetom ?

    Ima još tko sličnih problema ?
    moja sad ima 3,5 ali jedno vrijeme je radila neke stvari...doduše ne baš to što i tvoja, ali je ispitivala granicu dokle može ići. to svi rade!

    uglavnom, za početak nemoj joj govoriti da je zločesta jer nijedno dijete nije zločesto, osim toga oni si to jako dobro zapamte. Reci joj da si jako jako tužna jer te ne sluša.
    drugo, nemoj prijetiti gašenjem crtića nego ga jednostavno ugasi. kad ona počne urlati, ti nemoj dizati glas, nego joj smireno reci da ćeš ga upaliti kad se smiri i posluša te. ako nastavi jednostavo ju posjedni na njen krevetić i reci da je u kazni dok se ne smiri. s obzirom da ona na ovaj način ispituje tvoju granicu nemoj joj pokazati da ti se srce slama u tom trenu, nego joj se makni iz videokruga pa se onda rasplači (to sam i ja radila) jer nam mladunčad jako dobro zna kako nam se uvući ispod kože...a kada se smiri, doći će ti i zagrliti te, a ti ju nagradi jednim zajedničkim gledanjem crtića koji voli i to tako da malo gledate, malo se mazite...

    još jedan "kazne" je da joj jednostavno uvališ vlažnu maramicu ili neku krpicu da sama počisti to kaj je prolila...vjerujem da će joj to biti prvi i zadnji put...

    ako ju vidiš da pljuva mačke ili radi neku drugu takvu glupost, reci joj da je to jako ružno i pitaj ju kako bi njoj bilo da ju netko pljuje...bude se zamislila i vjerujem da joj to neće više pasti na pamet

    eto to je kod nas upalilo, nadam se da će ti pomoći nešto od toga

    javi kak je prošlo!

  4. #4
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Znam da je svako dijete drugačije i što pali kod jednog, kod drugog neće. I Tin je imao takve faze isprobavanja i kod nas je konkretno prolazilo:"Joj, izgleda da nisi više veliki dečko i da si zaboravio jesti pa ću te onda ja hraniti kao bebu." To "kao beba" je bilo čudotvorno.

    Sad kad ima 3 i pol godine ga udaljim od stola ako se glupira s hranom, uglavnom upali već i sama najava toga.

    I mislim da je sve to normalno i faza, na njoj je da proba, na vama da odredite što se smije, a što ne.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •