Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 160

Tema: NeplaĆanje alimentacije - sud ili czss

  1. #51
    mala30

    Početno

    Imam slično pitanje. Otac djeteta 5 i pol godina ne plaća alimentaciju niti pitaza dijete niti dolazi ju vidjeti.Od 3. mj lani imam pravomoćnu presudu za alimentaciju. Prije 3 tj se odjednom pojavio i sad ne želi isplatiti sve zaostatke nego me uvjetuje sa polovicom iznosa i da se odreknem ostatka. Šta je najpametnije napraviti ? Odvjetnica mi savjetuje ovrhu na plaću ali kako naplatiti zaostatke?? Zaista mi nije do novaca, ja radim imam dobru plaću i 5 godina sama uzdržavam dijete ali neka ga barem po džepu opali kad već nema odgovornosti i savjesti.

  2. #52
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    pa i zaostatke naplati sa ovrhom na plaći..
    nisi luda odreći se polovice iznosa... ako radi imaš se šanse naplatiti

  3. #53
    višnja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    280

    Početno

    Evo samo da javim kakvo je stanje kod mene.
    Pravnica u centru se vratila s bolovanja i dobijem neki čudni dopis u stilu "roditelj je dužan doprinositi za uzdržavanje...ukoliko 6mjeseci neprekidno, odnosno 9 mjeseci s prekidima ne doprinosti dužan je o tome obavijestiti centar..." Meni je to čudno jer sam baš zbog toga podnjela zahtjev za privremenim uzdržavanjem, a bivši ne plaća i duže od toga, a i tu je informaciju centar imao. Uglavnom, nazvala sam centar (već sam sama sebi dosadna od pisanja silnih podnesaka centru, pravobraniteljici i ne znam kome sve ne) pa mi je pravnica rekla da će ponoviti poziv bivšem da se očituje, pa ako se ne odazove da joj je to dovoljno da se napiše rješenje a oni dalje pokreću postupak.
    Da, jedno dijete je već punoljetno, i to znači da ONO samo mora podnjeti zahtjev za ovrhu, a ona to ne želi. Kaže da to sve govori o njemu i da ona ima vremena i da će se to njemu sve obiti o glavu.
    Ja sam podnjela zahtjev za ovrhu za razdoblje do njene punoljetnosti, samo što on ne radi nigdje pa je odvjetnik tražio ovrhu na nekretninu, koja je zajednička i još uvijek vodimo postupak za podjelom imovine...tako da nisam sigurna da li će od toga išta biti.
    Ma da bar dobijem to od centra, barem malo da si pomognemo...

  4. #54
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    ma strašno... ja ne mogu vjerovati kako to sve sporo ide!!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zabok
    Postovi
    1

    Početno

    molim pomoc!! moj bivši ne placa alimentaciju.radi u fušu,nema nikakve imovine.ni auto ni nista,tako da ne postoji nacin za nikakvu ovrhu
    Kome se mogu obratiti s obzirom na to da kad god dođem u CZSS uvjek dobijem isti odgovor " mi nismo nadležni za takve stvari"???!!!! tko je onda nadlezan i kako doći do te alimentacije koja je djetetu potrebna da bi imalo onon osnovno!
    STVARNO VISE NEZNAM KOME SE OBRATITI JER OCITO NIKOG NIJE BRIGA!!!
    POMOČ!!!!

  6. #56
    višnja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    280

    Početno

    Bok,

    od rješenja još ni traga ni glasa. Sad me malo brine jer sam čitala na forumu da oni koji dobiju pozitivno rješenje od CZSS da još čekaju mjesecima dok krene isplata.
    Ne znam da li netko od vas možda zna, što u slučaju za djete koje je punoljetno, ide u 4.razred gimnazije, podnešen je zahtjev za privremenim uzdržavanjem i za nju dok još nije postala punoljetna. Hoće li i za nju biti određeno privremeno uzdržavanje?

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Drage moje,
    evo moga iskustva.
    Otac djeteta ne plaća alimentaciju pa sam pošla na CZSS.Oni su odredili privremeno uzdržavanje u iznosu od 411,oo kn (mala ima 6 god. i po zakonu za njenu dob je potrebno 822,oo kn pa pola mora doprinijeti majka (iako sam nezaposlena),a pola otac,znači CZSS uplaćuje samo očevih 411,oo kn.
    Onda CZSS podnosi tužbu DORH-u protiv njega i mora naglasiti da je DORH strašno brz i učinkovit,naravno u potpunosti je na strani djeteta,oni su me pozvali na saslušanje pa onda oca djeteta koji nije htio doći al´ su ubrzo poslali policiju po njega...Nakon svega DORH šalje tužbu Općinskom sudu i naravno i prijedlog za uvjetnu osudu tako da mora ubuduće plaćati.
    Općinski sud je to ubrzo preuzeo,na svakom ročištu osim nas je bila i pravobraniteljica za djecu koja je sve pojedinosti pratila i borila se maximalno za dijete.
    Konačno sve se privelo kraju,tatica mora isplatiti u roku 3 mjeseca sav dug i ubuduće plaćati redovno alimentaciju uz naravno 2 god. uvjetne osude
    No,odmah je dao otkaz na poslu i otišao na burzu misleći da je tako super al ima i za to lijeka=mora plaćati minimalac tj.970,oo kn.... hihihi....
    MOJ SAVJET JE BEZ OBZIRA DALI STE SITUIRANI I DOBROSTOJEĆI (A MALO JE TAKVIH) I ZNAM DA SE TRUDITE DA DJECI NE FALI NIŠTA,SLIJEDITE MOJE KORAKE I SREDITE OČEVE NEK IMAJU SVOJU OBAVEZU,ONI MORAJU UZDRŽAVATI DJECU

  8. #58
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    i ja sam u takvoj sitaciji, samo što je meni socijalna radnica rekla da joj se javim nakon tri primljene uplate za privremeno izdržavanje i tek onda se pokreće kaznena prijava. Ne razumijem zašto se mora čekati da prođe 3 mjeseca da se nešto poduzme...

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj newa prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sam u takvoj sitaciji, samo što je meni socijalna radnica rekla da joj se javim nakon tri primljene uplate za privremeno izdržavanje i tek onda se pokreće kaznena prijava. Ne razumijem zašto se mora čekati da prođe 3 mjeseca da se nešto poduzme...
    hahaha dobri su
    moj centar je cekao punih 12 mjeseci od prve uplate da uopce preda slucaj MUP-u, sto je bilo prije cca 5 mjeseci. od onda sam bila na jednom razgovoru u MUP-u koji mi je rekao da oni salju to dalje drzavnom odvjetništu koje odlucuje o tome dali ima osnova za podizanje kaznene prijave. Matematika je znaci: proslo je cca 18 mjeseci od prve uplate, a od kaznene prijave niti K

  10. #60
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    znac tek kada ti otplati SAV DUG od prije i krene otplacivati mjesece za koje ti je isplatio CZSS (a na svakoj uplatnici pise tocno za koji se mjesec odnosi ) TEK ONDA ti njima vratis novce
    znači tek kada otplati sav dug od onih 7 mjeseci prije nego je krenula pomoć od czss, počenmo vraćati novac centru? da li sam dobro shvatila?

    Citiraj tuga05 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam uspjela riješiti problem neplaćanja.
    Nakon 6 mj. neplaćanja, budući da otac radi na crno pa nema mogućnosti adm. zabrane na plaću, po savjetu CZSS i odvjetnika otišla sam u DORH i dala izjavu radi kaznene prijave. Prvo me pozvali na MUP mene i njega na razgovor, stigao poziv iz DORH radi vansudske nagodbe, kako otac nije primio poziv DORH je išao sa podizanjem optužnice. Mogu reći da se sve relativno brzo odvijalo (ne, nemam veza nigdje kak otac to tvrdi),
    molim te da li ti je trebao odvjetnik ili zaznena prijava na DORHu ide bez potrebe za njim?

    hvala unaprijed na odgovorima.

  11. #61
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    meni je soc. radnica rekla da bivši vraća novac državi, ne ja... o Bože pa svatko priča drugačije..
    Posljednje uređivanje od newa : 17.02.2011. at 10:07

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    ne prica svatko drugacije nego mi se cini da se nikome neda objasniti citavu stvar.

    on novac ne vraca drzavi nego tebi placa tvoj dug. kad podmiri svoje dugovanje tebi on je svoj dio zavrsio.
    ti si ta koja uplaceni novac ( koji je drzava "posudila" umjesto njega ) vracas drzavi onog trenutka kada ti on podmiri dug.
    I to po principu da prvo vrati prethodna dugovanja i zatim pocne vracati za mjesece za koje ti je drzava placala., kada ti uplati za primjerice 1.mjesec 2011 ti onda iznos od tih 450 kuna za 1.mj.2011 vratis drzavi, pa tako na dalje.
    Cuvajte uplatnice

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    3

    Početno

    drage samohrane mame prvo Vam zelim reci da Vam se svima divim i molim Vas za pomoc

    Ne znam stvarno kome da se obratim,a vidim da vi imate svakako puno iskustava.
    Otac mi ne placa alimentaciju za zadnjih 9 mjeseci zakljucno evo s 2.mjesecom. Prije 6 godina jedva smo se izborili tuzbom i za tih 960 kuna mjesecno,nakon dugo cekanja Kao nemogucnost placanja navodi kao otkaz,koji je sporazumni,a svi znamo da to iskljucuje naknadu s biroa.On sam sebe vodi kao jadnog napaćenog,nema za kruh itd.To je sve hrpa lazi jer ga predobro poznajemo.
    On otplacuje kredit za auto 1300 kn mjesecno,jos 2 godine cini mi se..pusi malboro,pije kave,kupuje si satove patike..i sl.
    E sad,mama i ja smo razmisljale da podnesemo ovrhu nad tom vec tuzbom na koju je donesena presuda,ali ne znamo ima li smisla jer se on vodi kao nezaposlen :/ i na sta bi mu to uopce sjelo? na taj auto? ili?
    Ima velike novce na bankovnom racunu ( saznali smo preko mamine prijateljice koja radi u banci,provjerila je) ali mi to naravno ne mozemo reci na sudu jer bi samo ta zena stradala jer ne smije to raditi jel :S
    Imam 19 godina,onaj postupak je vodila moja mama..trebam li ga ja sad tuziti ponovo ili da pokusamo s ovrhom?
    Molim Vas za bilo kakvu pomoc...redovita sam studentica ,mama mi radi kao cistacica...nemozemo vise krpati kraj s krajem,9 mjeseci je stvarno previse
    Ne zelim da ispadne da ga mi sad zelimo iscijediti za neke pare,ali ako mi nije bio otac u emocionalnom smislu 19 godina mislim da onda bar zasluzujemo ono materijalno sto mi ide po zakonu.

    Nadam se da cete mi uspjeti bilo kako pomoci

  14. #64
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    I to po principu da prvo vrati prethodna dugovanja i zatim pocne vracati za mjesece za koje ti je drzava placala., kada ti uplati za primjerice 1.mjesec 2011 ti onda iznos od tih 450 kuna za 1.mj.2011 vratis drzavi, pa tako na dalje.
    Cuvajte uplatnice

  15. #65
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Bože dragi, koliko nas je u istim situacijama. Kad ovako čovjek razmišlja,misli da je sam, a kad sve ovo čitam, vidim da smo brojne koje se borimo s neplatišama-nažalost.

  16. #66
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    Citiraj saska7 prvotno napisa Vidi poruku
    dakle, moja situacija je takva da je placao od kad je otisao iz stana do mjesec dana nakon razvoda redovito. a onda je postalo svakojako. zadnja 4mj nisam dobila ni lipe i naletila na prijateljicu odvjetnicu koju sam priupitnula sto sad? i naravno koliko me to kosta.
    krenula sam sad sa postupkom tuzbe preko odvjetnice gdje trazi ovrhu njegove place za buduce naplate alimentacije kao i naplatu zaostatka sa zakonskim zateznim kamatama. sto se mene tice, nemam troskova u tom postupku, a njezini troskovi bit ce naplaceni od njega takodjer putem ovrhe.
    nisam pravnik, ne bih voljela nesto preskociti pa kasnije biti zakinuta pa nisam kretala u postupak preko czss.a ili vec cega samostalno. probala sam pohvatati sve sto je pisano na ovom forumu, ali svaka situacija je posebna...uzasavam se takvog odnosa preko odvjetnika, al mi nije nista drugo preostalo.
    ovo sam napisala na drugoj temi pa selim ovdje...

  17. #67
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    ne prica svatko drugacije nego mi se cini da se nikome neda objasniti citavu stvar.

    on novac ne vraca drzavi nego tebi placa tvoj dug. kad podmiri svoje dugovanje tebi on je svoj dio zavrsio.
    ti si ta koja uplaceni novac ( koji je drzava "posudila" umjesto njega ) vracas drzavi onog trenutka kada ti on podmiri dug.
    I to po principu da prvo vrati prethodna dugovanja i zatim pocne vracati za mjesece za koje ti je drzava placala., kada ti uplati za primjerice 1.mjesec 2011 ti onda iznos od tih 450 kuna za 1.mj.2011 vratis drzavi, pa tako na dalje.
    Cuvajte uplatnice
    hvala

  18. #68

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    3

    Početno

    ista situacija je bila kod mene.nista preko czzs-a nego sami s odvjetnikom.prvo smo isli s tuzbom,dobili zaostatke za 3 godine unazad ( mislim da se toliko najvise moze dobiti ),troskove parnice nismo mi platili i dobili smo isto iznos kamata
    situacija se rijesila vrlo brzo,hvala bogu. poslije toga smo isli ovrhom na povecanje alimentacije i isto je sve dobro proslo. potpuno Vas razumijem sto negodujete oko takvom odnosa,ali to je ocito jedini nacin na koji mozete dobit ono sto Vase dijete zasluzuje.

  19. #69
    višnja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    280

    Početno

    Evo samo da javim da smo dobili riješenje od czzs i to 2.2. Rečeno mi je da isplata kreće prvi slijedeći mjesec od rješenja, pa pretpostavljam da će to biti slijedeći mjesec. Kakva su vaša iskustva s time, kad to uopće stiže?
    Inače ja stalno provjeravam pa sam skužila da je BM zaposlen tako da sam to odmah dojavila odvjetniku pa su izmjenili prijedlog za ovrhu, kažu da će brže ići na plaći nego ovrha na nekretninu

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    višnja. uplate ti obicno stizu oko 20tog u mjesecu za prethodni mjesec.
    Ono sto je meni osobno najveca glupost je da ti tu naknadu nosi poštar i ne postoji nikakav nacin da ti ju uplacuju na tekuci racun, tako da ako nisi doma, moras svakim mjesec ici u postu da bi to podigao.
    Dali netko prima ovu naknadu na tekuci racun ?

  21. #71
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    jel zna netko koliko dugo traje taj postupak ovrhe na sudu? danas je predan ovrsni prijedlog i odvjetnica mi je lijepo ispricala kamo i kome sve to ide, al nekak sam preskocila pitati koliko to traje sve skupa.

  22. #72
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj madelaine prvotno napisa Vidi poruku
    ista situacija je bila kod mene.nista preko czzs-a nego sami s odvjetnikom.prvo smo isli s tuzbom,dobili zaostatke za 3 godine unazad ( mislim da se toliko najvise moze dobiti ),troskove parnice nismo mi platili i dobili smo isto iznos kamata
    situacija se rijesila vrlo brzo,hvala bogu. poslije toga smo isli ovrhom na povecanje alimentacije i isto je sve dobro proslo. potpuno Vas razumijem sto negodujete oko takvom odnosa,ali to je ocito jedini nacin na koji mozete dobit ono sto Vase dijete zasluzuje.
    bome bravo! tako sam i ja čula da postoji zastara nakon 3 godine. molim te kako si uspjela ne platiti odvjetnika? mene muče dvije stvari.
    1. imam li pravo na besplatnu pravnu pomoć kao samohrana majka 3 djece? ne plaća mi se još i odvjetnik za tužbu protiv ex koji ne plaća alimentaciju.
    2. nadam se da ex neće postati nasilan ili početi stvarati probleme. znam da je to rizik jer ima dg poremećaja osobnosti ali nema nam druge.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Girica prvotno napisa Vidi poruku
    bome bravo! tako sam i ja čula da postoji zastara nakon 3 godine. molim te kako si uspjela ne platiti odvjetnika? mene muče dvije stvari.
    1. imam li pravo na besplatnu pravnu pomoć kao samohrana majka 3 djece? ne plaća mi se još i odvjetnik za tužbu protiv ex koji ne plaća alimentaciju.
    2. nadam se da ex neće postati nasilan ili početi stvarati probleme. znam da je to rizik jer ima dg poremećaja osobnosti ali nema nam druge.

    Kada je moja mama napravila tuzbu ja sam jos bila maloljetna stoga ju je kao "vodila" ona za moju alimentaciju.Odvjetnik joj je bio prijatelj kojeg je eto slucajno srela i on ju je i nagovorio na samu tuzbu nakon 14 godina placanja 550 kn za dvoje djece-apsurd.Iz istih razloga kao i Vi je odgadala samu tuzbu.On joj je tuzbu digao bez troskova i vodio parnicu pa mu je ona kasnije od tih novaca ( zaostataka) platila jer stvarno nije imala odakle :/ nezaposlena je bila...ali eto mi smo hvala bogu imali srecu da je naisla na njega.
    No,gotovo sam sigurna da Vi imate pravo na besplatnu pravnu pomoc s obzirom na sve uvjete.
    Znam sa sigurnoscu ako imate ijedno punoljetno dijete ono moze podignuti tuzbu protiv oca i ima pravo na besplatnu pravnu pomoc sigurno.Ode se DORH cini mi se,prilozi se neki papir iz porezne da nema nista u vlasnistvu i jos poneki papiri i zatim oni to posalju negdje i za 2-3 tjedna dobije se odvjetnik koji je zaduzen za Vas.
    Ako ikako mozete nabaviti novac za tuzbu ako nista od ovog ne uspije,nemojte se nećkati.Znam da ste sigurno umorni od svega vise ali sjetite se uvijek da je to borba za Vasu djecicu,a nije fer da se borite sami za ono za sto je jos netko odgovoran.
    Vas bivsi ce se sigurno izvlaciti i moj otac je,ulagao je zalbe...poslije tuzbe i na ovrhu.Cak je izjavio i da mu je kredit za auto vazniji od mene i toga sta cu ja jesti.Lagao je i izvlacio se.Sta rec...
    Ali neuspjesno.
    Sud je stvarno nemilosrdan sto se alimentacija tice samo ako vjerujem da cete imat srece pa ce Vam sve teci u nekom normalnom toku (jer znam da se od zraka ne zivi) :/

    Nemojte razmisljati i odite sto prije dignuti tuzbu Ako jos stosta zatrebate javite se
    SRETNO!

  24. #74
    višnja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    280

    Početno

    Evo mene da javim kakvo je stanje kod nas.
    Samo kratki rezime...12.08. podnosim czss (po uputi pravobraniteljice za djecu) zahtjev za privremenim uzdržavanjem, dobivam rješenje 2.2. ove godine, u međuvremenu mi je najstarija kćerka postala punoljetna pa za nju nemam pravo na uzdržavanje, pa sam morala ponovo na czss urgirati jer su na rješenju mi napisali krivo prezime, odnosno prezime od bivšeg (ah, kad mi žene se volimo udavati ) pa su morali pisati zaključak o ispravci greške...sve u svemu još uvijek nisam dobila zbog toga isplatu, navodno bi trebalo biti u ovom mjesecu.
    CZSS je također podnio kaznenu prijavu protiv bivšeg radi neplaćanja alimentacije, tako da sam već morala u policiju dati iskaz otkad ne plaća alimentaciju. To me jako iznenadilo kako su brzi, očito kad država daje "svoje" novce da se jako žure da ih vrate. Ne znam kakva je dalje procedura, ali imala sam već jednu kaznenu prijavu radi iste stvari, platio je dug nakon dva upozorenja, ali mu stoji još uvijek ta zabilježba pa mi je teta u policiji rekla da mu se ne piše dobro.
    Očito je i on toga svjestan, jer je kćerki rekao da će joj otvoriti račun i uplaćivati 500 kn. Ne znam otkud mu taj iznos, jer u presudi stoji da treba plaćati 1100 kuna.
    Ali joj isto tako puni glavu da joj je najbolje da ide raditi, da nije za faks(?!) i slično i mislim da je to samo zato da ne bi morao plaćati ako mu to odrede. Isto tako im je još napričao da sam mu ja rekla da ne mora mi ništa plaćati i da sam ga prevarila pa da će sad završiti na prosijačkom štapu!? Ne moram vam govoriti da su to sve puste laži, samo da bi sebe opravdao. Sigurno će mu i u policiji i na državnom odvjetništvu povjerovati u tu priču
    Eto toliko od mene, javljam dalje kako će se situacija razvijati.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    3

    Početno

    evo ovako ovdje sam nova ...Imenovani S.B. nije vidio svog sina punih 9 godina sto i nema namjeru .Zanima me tko i kako se vracaju novci sto je isplacivao czss posto bi "trebao "sad on poceti otplacivati zaostatke .Hvala

  26. #76

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Evo da vam kazem zastara vam je jedino ako je proslo vise od tri godine znam jer meni je na djetetovih 9 godina on ima od podnesenja tuzbe unazad 4 god tj .neracunaju se prve tri godine djetetovog zivota ....zalosno ali istinito...o tome vam pise na internetu

  27. #77
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    evo i mog update-a
    pocetkom 3mj je moja odvjetnica pokrenula postupak ovrhe - rjesenje o ovrsi bilo je napisano pocetkom 4mj ali je otprema sa suda trajala 10ak dana. ipak, prije 15.4. na adresu odvjetnice, bivseg i firme u kojoj rdi stiglo je rjesenje o ovrsi kojim se trazi naplata svaki mjesec odredjene alimentacije za klince, te do iznosa polovice place naplata duga onoga sto nije platio do tada...istina sad ce taj dug placati 100mj (po 100kn ce otplacivati dug od 10000kn) jer je tolika razlika do polovice place, al bit ce placeno 16.4. sjela je na racun prva isplacena alimentacija. eto da znate..ima sanse da se to rijesi...

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    laduč
    Postovi
    1

    Početno

    zanima me kako to ide preko odvjetnika za ovrhu, čuo sam da odvjetnik uzima 3000 kn da sastavi ovrhu, a da ja to ne mogu sam napisat i predati sudu već ovrha mora biti sastavljena od strane odvjetnika

  29. #79
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno

    Meni se čini da su troškovi odvjetnika bili oko 1000 kuna i da se oni isto naplaćuju od tuženog, putem ovrhe. Možda ne bi bilo loše otići do par odvjetnika i upitati ih, ili naći nekog na preporuku. Ne bi išla u prvi odvj. ured na koji naiđem, jer stvarno ima svakakvih...

  30. #80

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    službena odvjetnička tarifa :
    http://www.hok-cba.hr/Default.aspx?sec=41

    odvjetnici nemogu ici iznad ove tarife. mogu ici samo ispod
    dakle, pisanje prijedloga za ovrhu: http://www.hok-cba.hr/Default.aspx?sec=41

    ako se uzme da je alimentacija recimo 1000 kn mjesecno, vrijednost predmeta spora bi bila 12.000,00 kn odnosno 100 bodova, iz cega proizlazi da je naknada 1.000,00 kn + pdv

  31. #81

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    prijedlog za ovrhu mozes napisati sam ali stvarno to ne bi preporucila jer jedna greska u pisanju ili predmetu ovrhe moze znaciti da ovrhu nikada necete moci naplatiti. ima tu puno zakonksih caka i svakako bi ovrhu trebla pisati strucna osoba.

  32. #82
    Banned
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj anny30 prvotno napisa Vidi poruku
    Otac djeteta ne plaća alimentaciju pa sam pošla na CZSS.Oni su odredili privremeno uzdržavanje u iznosu od 411,oo kn (mala ima 6 god. i po zakonu za njenu dob je potrebno 822,oo kn pa pola mora doprinijeti majka (iako sam nezaposlena),a pola otac,znači CZSS uplaćuje samo očevih 411,oo kn.

    No,odmah je dao otkaz na poslu i otišao na burzu misleći da je tako super al ima i za to lijeka=mora plaćati minimalac tj.970,oo kn.... hihihi....

    Ovo je zanimljiv post, mene zanima ako mi može tko objasniti logiku par uočenih detalja!
    Dakle CZSS predviđa da je za predškolsku dob djeteta potrebno izdvajati minimum od 822kn, pri tome polovicu plaća roditelj s kojim dijete živi, naravno i kada je nezaposlen. Dakle roditelju koji uzdržava alimentacijom predviđeno je 411kn, zašto je onda minimalac za nezaposlenog tog istog roditelja koji uzdržava, drastično viših - 970kn?!? Uočava li netko logičnost ili je samo meni nejasno?!

    Jednako mi je nekorektno baš da se majka buni na činjenicu što mora plaćati dio doprinosa od 411kn, iako je nezaposlena, ali se nimalo ne buni, dapače s neskrivenim oduševljenjem pozdravlja opterećenje nezaposlenom roditelju od 970kn! nije baš ljudski i korektno, jel da?!

    Svi smo svjesni da je vrijeme teške gospodarske krize kojom nas je počastila ova nesposobna i kriminalna vlast, i nažalost neosporna je činjenica da zaista mnogi ljudi svakodnevno ostaju bez posla i egzistencije. Firme i obrti se gase preko noći, a oni koji nekako i preživljavaju najčešće ne mogu naplatiti račune mjesecima pa i godinama, jer vlada globalna i neiskorjenjiva nelikvidnost u gospodarstvu... jeste li ikad barem pomislili da su među tim nesretnicima i očevi vaše djece i da su nažalost zaista došla vremena za stiskanje remena i brojna odricanja.

    U svojoj okolini vidim mnogo žena koje tu činjenicu naprosto ne prihvaćaju, nego svom silom žele održavati isti standard, ali isključivo preko očevih leđa, pa čak i kad su nezaposleni.

    Ne znam zašto se na činjenicu da je otac završio na burzi odmah cinizmom urote gleda kao je to namjerno učinjeno radi neplaćanja alimentacije. Razmislite malo logično i racionalno, tko si to uistinu danas može priuštiti ostat ih hira bez osla? Zar mislite da rad na crno u ovoj krizi pada s neba?!

    Malo koretnosti u sagledavanju situacije jednim relanim pogledom doista ne bi škodilo, a upravo biste razumijevanjem i tolerancijom, pa i podjelom opterećenja novonastale krize rješili mnoge slične financijske probleme. Inaćenjem, prkosom, kaznenim progonom i sl, samo produbljujete jaz s drugom stranom i stvarate još tvrđi otpor, a djeca sigurno nisu zaslužila ponovno otkopavanje ratnih sjekira.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    draga Tila, vidim da si nova na ovoj temi pa da te malo obrazujemo

    [QUOTE=Tila;1907502]
    Dakle CZSS predviđa da je za predškolsku dob djeteta potrebno izdvajati minimum od 822kn[QUOTE=Tila;1907502]

    Odlukom ministra zdravstva i socijalne skrbi propisani su minimalni iznosi potrebni za mjesečno uzdržavanje djeteta, koje je dužan platiti roditelj koji ne živi s djetetom, što u 2009.g. (NN br. 37/09) iznosi:


    • za dijete do 6 godina – 919,70 kuna,
    • za dijete od 7 do 12 godina – 1.082,00 kuna,
    • za dijete od 13 do 18 godina – 1.190,20 kuna.



    [QUOTE=Tila;1907502] pri tome polovicu plaća roditelj s kojim dijete živi, naravno i kada je nezaposlen.[QUOTE=Tila;1907502]

    ne, ne placa polovicu roditelj sa kojim dijete živi, vec placa cijeli iznos roditelj sa kojim dijete NE zivi.

    [QUOTE=Tila;1907502] Dakle roditelju koji uzdržava alimentacijom predviđeno je 411kn, zašto je onda minimalac za nezaposlenog tog istog roditelja koji uzdržava, drastično viših - 970kn?!? Uočava li netko logičnost ili je samo meni nejasno?! [QUOTE=Tila;1907502]

    ne, samo je tebi nejasno, ali zato jer nisi upucena u temu. pobrkala si neke stvari. predviđena alimentacija je 920 kn, a iznos koji ti podmiruje drzava tj. privremeno uzdrzavanje izosni 50 % od tog iznosa, ali to ne znaci da ce se drugih 50 % iznosa tom roditelju oprostiti. Drugi roditelj koji ne placa alientaciju riskira kaznenu prijavu koju btw podnosi CZSS preko državnog odvjetništva, a ne majka.

    Jednako mi je nekorektno baš da se majka buni na činjenicu što mora plaćati dio doprinosa od 411kn, iako je nezaposlena, ali se nimalo ne buni, dapače s neskrivenim oduševljenjem pozdravlja opterećenje nezaposlenom roditelju od 970kn! nije baš ljudski i korektno, jel da?!

    majka svakako mora doprinositi dio iznosa za dijete, sto je normalno i da cini jer placa struju, vodu, racune, hranu i sve ostale zivotne troskove za dijete.

    Druga stvar, da bi majka uopce dobila to uzdrzavanje od CZSS od cca 450 kn mjesecno trebaju biti ispunjeni uvijeti:
    Ako roditelj koji je na temelju pravomoćne odluke ili nagodbe dužan plaćati uzdržavanje djeteta, ne ispunjava svoju obvezu duže od 6 mjeseci neprekidno ili ako nije platio za 6 mjeseci s prekidima ukupno unutar razdoblja od sedam mjeseci, centar za socijalnu skrb dužan je na prijedlog drugog roditelja ili po službenoj dužnosti, donijeti odluku o privremenom uzdržavanju i u skladu s njom isplaćivati uzdržavanje sve dok roditelj-obveznik uzdržavanja ne počne ponovno ispunjavati svoju obvezu, u ukupnom trajanju od tri godine.

    u prijevodu, od trenutka kada se prijavi centru, samo u slucaju da drugi roditelj 6 mjeseci uzastopno nije doprinjeo niti jednu jedinu kunu TEK tada ce majka dobiti ovih mizernih 450 kn mjesecno.

    Prema tome, sa poslom ili bez posla, nitko mi ne moze reci da niti jedna osoba nije sposobna u 6 mjeseci doprinjeti nesto novaca za svoje dijete. Oni koji se za to odluce da u 99% slucajeva doista to rade namjerno.

    Na stranu neke osobne dojmove i to da se majke vesele tome da otac MORA placati alimentaciju, placanje uzdrzavanja je obaveza drugogo roditelja i zakonsko pravo djeteta. Od iznosa uzdrzavanja se nitko nikada nije obogatio niti usrecio, ali je svakako pomoc. Ako uzmes da npr vrtic samo kosta cca 700 kn mjesecno, onda sve to dobiva drugaciju perspektivu.

  34. #84
    Banned
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    23

    Početno

    Imam u okolini nekoliko primjera gdje se žene baš iživljavaju nad bivšim partnerima i o tome se javno hvale, što nije baš nešto što je ugodno za čuti. Još uvijek sam uvjerenja da je bivšem partneru i roditelju svoga djeteta ipak potrebno pristupati sa dužnim poštovanjem, pa čak i interesom i podrškom, jer i on brine o djetetu s druge strane. Upravo zato je reagirano na ovu temu, pretpostavljajući da vrlo vjerojatno ima takvih slučajeva i ovdje.

    Istina je da se alimentacijom ne bi trebalo osobno bogatiti, ali onda u tom duhu teško možemo shvatiti slučaj jedne Mirele Rupić, kojoj je dijete postalo "osnovno sredstvo za rad" kojim osigurava mjesečni OD.

    Pa isto tako prilično iritira komentiranje poslovne kolegice kako je bivšem uspjela citiram: "izmust" 5000kn alimentacije za dvoje djece. Smatra se vrlo uspješnom u tome i ne osjeća grižnju savjesti iako čovjek prema njenim riječima ima 11.000kn plaću, kredit od 3.000kn i novu obitelj s djetetom gdje je nova supruga nezaposlena. Kolegica ima solidnu plaću oko 7.700kn, dakle nije sirotinja, niti na rubu gladi. Postavlja se jedno moralno pitanje, da li su njena djeca uistinu vrijednija od njegovog trećeg djeteta? Dakle lako je izračunati da ona ima zajednicu od troje osoba sa mjesečnim budgetom od 12.700kn, a on ima zajednicu od troje osoba sa budgetom od 3.000kn.

    Spominjem ovaj slučaj zato jer je kolegica vrlo šokirana unazad mjesec dana, kako je lik "odvratan", jer se usudi sa plaćom od 11.000kn podnijet zahtjev za revizijom alimentacije. Ne bi me čudilo da mu se možda i plaća smanjila u ovo krizno vrijeme. Pokušano joj je razumno objasnit da realni troškovi djece (jedno predškolsko, drugo školsko) nisu baš 5.000kn, ali iako to sigurno razumije, ne želi to prihvatiti i javno se time složiti. Na kraju je izjavila da ju baš briga, da će ga baš odrati koliko može i da je zaslužio takav život! između redova se dalo iščiitati da je to zato što se "usudio" zasnovat novu obitelj. Čovjek inače redovno brine za svoje djevojčice i cca 10 dana mjesečno (2x tjedno + svaki drugi vikend) djeca borave kod njega.

    Žao mi je takvih slučajeva gdje se ne prepoznaje da je ljubavni partnerski odnos završen, i da ga treba ostaviti daleko iza sebe sa svim negativnim porivima koje on nosi, i uspostaviti sasvim novi režim poštovanja prema partneru s kojim sad treba cijeli ostatak života održavati čvrstu i zdravu isključivo roditeljsku suradnju za dobrobit zajedničke djece. Alimentacija je očito kamen spoticanja s kojim mnogi manipuliraju i to očito s obje strane, a dovoljno je samo pošteno zaviriti u savjest i vratiti u život one istinske moralne i humane vrijednosti!

  35. #85
    višnja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    280

    Početno

    Evo samo da javim, nakon što je CZSS pokrenuo tužbu, dobivam poziv sa Županijskog suda...znači nekih 4 mjeseca. Jedino nisam očekivala da će dijete od 10 godina morati ići na sud svjedočiti o tome "jel otac plaća alimentaciju ili ne". Nemam ja ništa protiv, da se razumijemo, da djeca kažu jel im tata šta kupi ili im da 50 kuna za bon, to ionako su na centru uvijek isticali da je takvo što poželjno ali alimentacija je nešto drugo. Naravno, bivši je počeo odmah s prijetnjama što direktno meni što poruke preko djece...sve u svemu, kaže čovjek zašto bi on MENI plaćao za djecu koja žive kod mene?!
    Javim kako je prošlo.
    pozz

  36. #86
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    sto se tice odvjetnika (u mom slucaju odvjetnice) ona je naplatila svoj trosak 1000kn (98nesto,nesto kn) i to je skinuto sa racuna bm putem ovrhe. prvo je skinut trosak odvjetnika pa onda ostatak za alimentaciju tako da konkretno prva isplata meni je bila manja za tih 1000kn.
    mene uzasava njegova izjava da sam ja dobila svoju "zadovoljstinu" time sto sam trazila sudskim putem isplate alimentacije i to nakon sto u 8mj nije platio 5mj ni lipe, a da sam u tom razdoblju ja morala mijenjati posao, placa mi je minimalac plus dnevnice sto dodje na otprilike pola prijasnje place, placam kredit iz braka i sve kartice (jer je sve glasilo na moje ime s obzirom da je moja placa bila veca) i pri tome u moje troskove ulaze i djecja zivotna osiguranja i svi troskovi njihovog zivota koji su u tim mjesecima bili placeni bez obzira na njegovo nesudjelovanje...
    meni je trebalo dugo da se odlucim sve u ime postovanja prema njegovoj situaciji, al onda sam shvatila da je to njegova obaveza, a i da sam ja duzna brinuti se o njihovoj dobrobiti i vise nisam imala zapravo opciju nego ici sudskim putem...
    kakva zadovoljstina?!? sad bar znam da cu im moci platiti vrtic i skolu i hranu i osnovne potrepstine svaki mjesec

  37. #87
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Cure, u cijeloj ovoj priči meni nije jasna jedna stvar: i sama se nalazim pred podnošenjem zahtjeva za privremeno uzdržavanje i sve mi je otprilike jasno kako ide; samo mi nije jasno kad se javlja situacija da JA moram vraćat novac koji mi je država uplatila? Ima svakojakih primjera koje sam pročitala.
    Još jedna stvar: ako ja sad predam zahtjev, na kakvo to mene saslušanje zovu? Pošalju li oni, CZSS, prije nego pokrenu tužbu, jer sumnjam da će ovaj platit na prvu, nekakvo upozorenje njemu da se očituje radi čega ne plaća?
    Ako netko zna svježe informacije...

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    3

    Početno

    ...imam i ja problem.... ko i svi.... nakon pet godina nakon rastave muž mi zagorčava i nadalje svaki dan života.... prvo je vještačio mene i dijete jer kao nismo normalni... na vještačenje smo išli kod gđe Profaca.. To je bilo 3 mjeseca od rastave.. Mi smo prošli, a on je pao....nakon toga je vještačio gđu Profacu i mene vještake sa nekim privatnim vještakom i trudio se da ospori njezin nalaz... mene taj novi "njegov vještak" nikada u životu nije vidio.... A, niti dijete.... Onda je opet tužio mene jer njegova nevjenčana supruga ima nova saznanja o meni, pa opet sud, pa opet zapisnik itd.idt... Naravno, niti ta žena me nikada nije vidjela.... Onda me tužio da sam alkoholičarka i narkoman, jer sam provela u bolnici 15 dana na otklanjanju tumora... I, tako iz dana u dan to traje ravnih 5 godina.... Sud je meni dodijelio dijete, sa redovnim viđanjima sa ocem... Nikada mu to nisam niti branila niti kada su nastajale "izvanredne situacije" tipa - ja bih sa klincem u šoping u Graz... Onda je počeo mi prijetiti na telefon , kao ja sam nacionalista, srbin, sve nas treba ubiti itd.itd (ne želim nikoga povrijediti s moje strane), ali ja sam granicu CRO prošla samo prema Slo. Otkuda mu to- nemam pojima... Plaćao je 2.000 kuna mjesečno (sam je inzistirao na tom iznosu na CSS), ali mi je i poslao kontrolu u kuću (u kojoj je živio 7 godina). Isti taj CSS poslao mi je doma da me kontroliraju da li imam dovoljno hrane i odjeće za dijete. Brojali su gaće, hlače, jakne i .ostalo.... I namirnice u frižideru... Nažalost, ja spadam u relativno dobrostojeće i sa klincem živim na 150 m2.... Možemo se igrati skrivača po sobama.... Ali, meni je puklo zdravlje i redovno sam na terapijama koje mi je on prouzrokovao....Doktori kažu -stres... Pa, tko ga ne bi imao? Nedavno je smislio da ima moju ovrhu na svoju plaću, pa mu je to razlog da ne plaća alimentaciju. Kada sam otišla u banku - dobila sam povrat sredstava za auto koji sam uplaćivala 7 godina i sada je kredit zatvoren... Opet mi je radio ekscese pred kućom i bacao neke papire.... Čovjek nikada nije imao svoj auto, nego kao visoko pozicionirani čovjek u firmi vozi - službeni. I svih godina živio kod mene. Zvala me i jedna njegova odvjetnica i prijetila mi tužbom i ostalim. Rekla sam nema problema - neka mi donese gdje su mu skinuli moja sredstva jer ako banka i ja nemamo pojima o tome - stvar pada u vodu bez argumenata i papirologije. Nakon toga se više nisu javljali. ......Da bih prije deset dana dobila tužbu da dijete traži isključivo za sebe i da o elimentaciji mogu samo sanjati....Ne plaća ju za 7,8 mj 2011 i 10 2011. Vidim da opet nešto smišlja...U međuvremenu je moj vlasnik firmu zatvorio i ja sam na burzi... Bez naknade.... Sada istu tu kuću, troškove dijeteta održavam sa tih 2.000 kuna. Prodala sam veliki auto, kupila mali , ali ne želim odustati - da dijete to osijeti. Vodim ga na godišnji odmor, vodim ga na skijanje, plaćam mu plivanje i engleski, kupujem mu odijeću i sve što treba. Kako čovjeka "zadržati"? Uništava mi svako jutro i svaki dan. Dijete i nadalje dobiva (čak sam mu dala i veću satnicu) zbog dobrobiti dijeteta) ali - ne odustaje. Postoji li mogućnost da ga sredim naplaćujući mu duševne bol ili mora povećati alimentaciju s obzirom na način života na koji je moj sin navikao? Imam prijavu na PU zbog nacionalističkih i prijetećih poruka, dva puta su ga privodili, ali - jok! Njegove ideje su nepresušne. Meni s sa takvim stvarima jednostavno ne da baviti jer time opterećujem dijete, a ono to osijeća. Ne razumijem ženu koja je ranije kritizirala da se majke "inate" - jer meni to nije niti najmanje interes. Samo hoću mir za svojeg klinca. Pa, ako BM ima višak novaca da me stalno blati - neka plati svoj hobi. Ja i za svoj hobi izdvajam svoje novce. Šaljite prijedloge.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    60

    Početno


    zaista sam u soku
    ostavljena sam bez teksta, jer da neko ide do ovih granica ne moze covjek da povjeruje
    Vi ste veliki borac i svaka cast na tome, nije lako lijeciti se od opake bolseti i pritom brinuti se da dijete ima sve, i boriti se protiv skota, izvinite ali nije nista drugo nego pravi kreten.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    abosilj.

    ja bi na tvom mjestu uzvratila istom mjerom i podnjela zahtjev za zabranu približavanja meni i djetetu. mislim da osnova imas sasvim dovoljno.

    takva osoba mi se cini da nebi prezala od toga da naškodi djetetu i kasnije prijavi da ga je takvog dobio od tebe, samo kako bi te ocrnio.
    Nikako mi se ne cini osoba od povjerenja, kojem bi mirne duse davala svoje dijete da ga vidi bez nadzora

  41. #91

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Hvala Vam na podršci. Svima. Da nije degutantno - bilo bi žalosno (ovo sam sama smislila). Ali, napravila sam grešku u svojoj 35-oj i sada ju klinac i ja moramo plaćati. Za ideju zabrane pristupa meni i dijetetu , došla sam i ja prije tri - četri godine, kada mi je klinac imao nekih 7-8 godina. Naravno, da sam i prilikom razvoda braka razgovarala prvo sa klincom - da vidim kako će ga se to dojmiti. Nije ga baš "dotaklo". Međutim, u međuvremenu sam on BM doživjela svašta i ideja oko zabrane pristupa došla je kao normalni slijed okolnosti. Ali, uvijedla sam , kada sam zahtjev imala već pred sobom, da će ovog puta klinac imati poslijedice. Ja ću ispasti baba-roga koja ne dopušta njemu da vidi oca, njegovu priležnicu itd..itd.... Tada sam popustila - sve zbog klinca. Zbog njegovog smirenog načina života i želje da mu tako ostane i u budućnosti. I, vjerojatno sam tu pogriješila.... Bitnije mi je bilo da se klinac ne osijeti "drugačijim". u školi, među prijateljima.... Da zadrži savršene ocijene u školi, da ima i engleski u Engleskoj, da ima ljetovanje negdje u Europi (iako danas baš dobro i nekotira taj pojam), da ide na skijanje, da ima sve što želi.... I - usprkos cijene koju plaćam da mu to omogućim - dan - danas - ja sam ipak ostala ona koju netko tlači... To što sam prodala sve što imam da bi dijetetu omogućila lijepo dijetinjstvo, opet ne valja. Moj BM me tretira kao "drolju s ulice", koja mora biti sretna jer ga je upoznala. Klinac mu je samo sredstvo da mi se osveti osobno. A, kada si podvučem crtu, nakon svega, tog istog BM ja sam hranila 7 godina.. Vodila sam ga na Tenerife, u London, na skijanja i sve što ide uz to.... Rodbinu sam mu vodila na more, samo da čovjek bude sretan.... Eto Vam sreće...Dan - danas me tlači i na dnevnoj bazi rastura....I - da budem totalno iskrena. .. Kada bi mi netko dao papir i bojice, ja ga ne bih znala nacrtati.... Jednostavno mi je blokirao sjećanja.... Čak i na neke dobre stvari koje su se vjerojatno izdogađale....

  42. #92
    višnja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    280

    Početno

    Kad sve ovo čitam, pomislim si "Bože mili, koliko ima ovakvih idiota! "
    Draga moja abosilj, mogu ti samo reći, drži se i ne predaj, nisi jedina u takvoj sitauciji, a kako sam i sama prošla svega i svačega, i neka me popljuju svi, misli na sebe, jer koliko god mi činili dobro svojoj djeci, želeći im najbolje, oni to često puta ne vide i ne žele vidjeti. Važno da u tom svem sranju oni super plivaju i iz svega izvlače samo ono što može njima koristiti. Netko će reći "ko vam kriv kako ste ih odgojili" ali tko bi im išta zamjerio? Mojih dvoje djece je već punoljetno, jedno je 11 godina i radi iste one stvari koje su mu radile i sestre. Jer on ne može shvatiti da mu mama želi dobro kad ga "tjera" da uči i izvršava obaveze. Kod tate toga ničeg nema, i naravno da je tata bolji. A koga briga kakve će to posljedice ostaviti na njega? Osim mamu.
    I znam što to znači biti na rubu živaca ali opet se nadaš da će sutra biti bolji dan.
    Ja mogu samo reći, da BM punih 5 godina nije platio niti kune, tek povremeno sinu kupi poneke tenisice ili nešto slično, ali svejedno sud to tetira kao brigu, i kako mi je jedna sutkinja rekla "i 10 kuna je briga za djete". Sad primam od centra privremeno uzdržavanje, postupak je na sudu, gdje su me ispitivali da li BM kupuje nam hranu na što sam ja ostala u šoku. Čovjek koji je nebrojeno puta zvao policiju i prijavljivao me za kojekakve gluposti da mi kupuje hranu?! To normalan može povjerovati u to?? Ako nam već hoće ta naš prebogata država plaćati za takve idiote koji imaju bjesne aute, gomile stanova i kuća, razne firme a ne mogu platiti alimentaciju SVOJOJ djeci, neka onda plaćaju.

  43. #93
    sanii avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    2

    Početno

    ja sam tražila kod sudca ovrhu još u osmom mjesecu pršli mjesec dobijem rješenje koje je otišlo u finu sada je prošlo skori mjesec i po i nista plaća je gospodinu bila prošli tjedan i uplaćena je uredno na racun a kod mene nema nista neznam u ćemu je sada problem a i da napomenem i ta tužba na ovrhu poprilićno me koštala neznam bivši gospodin se hvali da nema ništa od toga polako i sama počinjem vjerovati u to plaću je dobio a ja još uvijek nista neznam dali mora proći vise dana da fina to preusmjeri il kako al znam da sam oćajna

  44. #94
    sanii avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    2

    Početno

    nema prioriteta vjeruj mi nikakvog ganjam se po sudovima već mjesecima zbog alimentacije i vjeruj svaki sam izgubila meni je dodijeljena alimentacije 550kuna po djetetu koju on e plaa već sest mjeseci u centru su me skroz ignorirali i rekli da ga zovem i trazim a ka sam trazila na sudu povecanje posto sam ja zaposlena a 4 sata i imam plaću 1150kuna dobila sam odgovor da nema potrebe za povecanjem i sad jos moram platit njegovog odvjetnika 2500kuna iako je on naveo da ima plaću 2400i invaldininu 600i da neplaća rezije bit ce da je njemu teze zivjet sa tim prihodima nego mei koja uzdrzavam jos dvoje dijece

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj mišmali prvotno napisa Vidi poruku
    molim pomoc!! moj bivši ne placa alimentaciju.radi u fušu,nema nikakve imovine.ni auto ni nista,tako da ne postoji nacin za nikakvu ovrhu
    Kome se mogu obratiti s obzirom na to da kad god dođem u CZSS uvjek dobijem isti odgovor " mi nismo nadležni za takve stvari"???!!!! tko je onda nadlezan i kako doći do te alimentacije koja je djetetu potrebna da bi imalo onon osnovno!
    STVARNO VISE NEZNAM KOME SE OBRATITI JER OCITO NIKOG NIJE BRIGA!!!
    POMOČ!!!!
    mišumali,bila sam i sama u sličnoj situaciji........uglavnom,nema veze što on ništa nema,tebi je najbitnije da imaš pravomoćnu presudu o alimentaciji i viđanjima s kojom onda odeš u centar.......nemoj se dati zbuniti,tamo imaš pravo da napišeš jednu izjavu,znači kojom izjavljuješ pod krivičnom i materijalnom odgovornošću da xy nije plaćao za dijete od tad do tad,ostvaruješ pravo ako ništa nije doprinjeo za dijete 6mj neprekidno ili 9 mjeseci s prekidima,e sad najbolja je situacija kad onaj tko bi trebao plaćati nije platio ništa u tih pola godine,nakon što predaš izjavu,centar zove drugu stranu na potvrdu,ako ti bivši tad potvrdi tvoju izjavu,ostvaruješ pravo na alimentaciju od države,iznos ovisi o dobi djeteta

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    1

    Početno

    evo me prvi put na nekom forumu i nikad mi nije jasno kako to da nikad se nitko od pravnika ne nađe da nam ovdje na forumu odgovori i sam se izreklamira?!ja sam Vam već na čudu 2god.ne plaća alimentaciju,novaca nemam pa sam sve pokušala da dođem do onog što je naše.krenula sam na centar i odustala jer ne znaju ništa objasniti a i ponudili mi od dosuđenih 1200,00kn bijednih nekih 4stotine i nešto sitno(nisam zapamtila jer mi je bilo smješno kad sam čula samo prvu brojku).napokon se našao neki pametan odvjetnik koji me pridobio na moje nemam novaca,kad vam se isplati alimentacija uzet ću vam 15%.u tom trenu bi mu dala i sve samo da se netko više prihvati mog predmeta bez da odmah dam novac)tako da smo sada trenutno na kaznenoj prijavi i čekam da me policija zove na razgovor......drž te fige da to sve brzo ide jer ne mogu više gladni smo i žedni dok gospon ima firme,obrte dva auta.....

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima!
    Molila bih Vas za savjet ako znate što je najbolje činiti. Dakle, prijateljica je rodila prekrasnu djevojčicu u prosincu 2010.godine. Ne živi niti u bračnoj niti u izvanbračnoj zajednici, otac malene ju je napustio kada je saznao da je trudna. U travnju prošle godine priznao je očinstvo nad malenom. Nakon toga, prijateljica je odlučila podnijeti tužbu radi uzdržavanja djeteta. Bratić joj je pronašao odvjetnika, koji je njegov prijatelj. I tako je moja prija njemu odnijela sve papire, a on se još nije pokrenuo. Svaki put kada ga ona nazove on joj kaže da će joj napraviti to i doslovno ju otpili. Njoj je postalo neugodno više ga zvati, a on ništa ne poduzima. Rekla je da mu daje još jednu šansu, a onda kreće dalje. Nezaposlena je, živi sa roditeljima, nema nikakvih primanja. A njezin taj bivši, on je priča za sebe. Ima nešto više od 30 godina, nezaposlen je. Mogao bi raditi, ali sudeći po onome koliko sam ga upoznala, ne podnosi autoritet pa je to vjerovatno razlog što je apsolutno svugdje dobio otkaz. Što je najgore od svega, postao je beskućnik. Tako mu odgovara, živi u nekoj kući sa još njih nekoliko. Žalosno je samo što on može raditi, zaraditi, ali neće. I što da ona sada radi?
    Hvala

  48. #98

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj analitičarka prvotno napisa Vidi poruku
    mišumali,bila sam i sama u sličnoj situaciji........uglavnom,nema veze što on ništa nema,tebi je najbitnije da imaš pravomoćnu presudu o alimentaciji i viđanjima s kojom onda odeš u centar.......nemoj se dati zbuniti,tamo imaš pravo da napišeš jednu izjavu,znači kojom izjavljuješ pod krivičnom i materijalnom odgovornošću da xy nije plaćao za dijete od tad do tad,ostvaruješ pravo ako ništa nije doprinjeo za dijete 6mj neprekidno ili 9 mjeseci s prekidima,e sad najbolja je situacija kad onaj tko bi trebao plaćati nije platio ništa u tih pola godine,nakon što predaš izjavu,centar zove drugu stranu na potvrdu,ako ti bivši tad potvrdi tvoju izjavu,ostvaruješ pravo na alimentaciju od države,iznos ovisi o dobi djeteta
    eh, da je to barem tocno.

    istina je da ostvaruje pravo ako ništa nije doprinjeo za dijete 6mj neprekidno ili 3 rate u proteklih 9, ali OD TRENUTKA PRIJAVE U CZSS. Prevedeno, tek kada dodjes prijaviti u CZSS tek tada pocinje ici to vrijeme i moras cekati minimalno 6 mjeseci i moliti boga da ti u tom roku nista ne uplati.
    Dakle, drage moje, ako imate ovakvu situaciju ili se bojite da ce situacija postati takva, treba sto prije prijaviti u CZSS jer se inace gubi jako, jako puno vremena.

    meni za 2 mjeseca istice famozni period od 3 godine koliko primam privremeno uzdrzavanje, nista nisu rijesili, DORH ga nije osudio niti mu je donesena presuda., i kad ja njih pitam: sta cu ja sad? on kazu: sory, nije nas problem.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj sanii prvotno napisa Vidi poruku
    nema prioriteta vjeruj mi nikakvog ganjam se po sudovima već mjesecima zbog alimentacije i vjeruj svaki sam izgubila meni je dodijeljena alimentacije 550kuna po djetetu koju on e plaa već sest mjeseci u centru su me skroz ignorirali i rekli da ga zovem i trazim a ka sam trazila na sudu povecanje posto sam ja zaposlena a 4 sata i imam plaću 1150kuna dobila sam odgovor da nema potrebe za povecanjem i sad jos moram platit njegovog odvjetnika 2500kuna iako je on naveo da ima plaću 2400i invaldininu 600i da neplaća rezije bit ce da je njemu teze zivjet sa tim prihodima nego mei koja uzdrzavam jos dvoje dijece
    ne razumijem zasto mislis da trebas platiti njegovo odvjetnika? svatko placa svoje troskove.

    sto se tice ovrha od fine, oni prvo jedno vrijeme odvajaju sredstva na svoj racun i tek kada se sakupi određeni iznos ( par tisuća kuna ) krenu sa isplatama tebi. Ne pitaj me zasto to rade, vjerojatno imaju takvu direktivu, a drzava u medjuvremenu okrene taj novac jedno 50 puta, pa ga tebi isplate.. a kamate od ulozenog novca odlaze .. hm.. pretpostavljamo gdje.

  50. #100
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj arwen8 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!
    Molila bih Vas za savjet ako znate što je najbolje činiti. Dakle, prijateljica je rodila prekrasnu djevojčicu u prosincu 2010.godine. Ne živi niti u bračnoj niti u izvanbračnoj zajednici, otac malene ju je napustio kada je saznao da je trudna. U travnju prošle godine priznao je očinstvo nad malenom. Nakon toga, prijateljica je odlučila podnijeti tužbu radi uzdržavanja djeteta. Bratić joj je pronašao odvjetnika, koji je njegov prijatelj. I tako je moja prija njemu odnijela sve papire, a on se još nije pokrenuo. Svaki put kada ga ona nazove on joj kaže da će joj napraviti to i doslovno ju otpili. Njoj je postalo neugodno više ga zvati, a on ništa ne poduzima. Rekla je da mu daje još jednu šansu, a onda kreće dalje. Nezaposlena je, živi sa roditeljima, nema nikakvih primanja. A njezin taj bivši, on je priča za sebe. Ima nešto više od 30 godina, nezaposlen je. Mogao bi raditi, ali sudeći po onome koliko sam ga upoznala, ne podnosi autoritet pa je to vjerovatno razlog što je apsolutno svugdje dobio otkaz. Što je najgore od svega, postao je beskućnik. Tako mu odgovara, živi u nekoj kući sa još njih nekoliko. Žalosno je samo što on može raditi, zaraditi, ali neće. I što da ona sada radi?
    Hvala
    Ponavljam post korisnice za slučaj da ste ga fulali, jer je prošlo vremena od pisanja do odobravanja (kada je vama postao vidljiv).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •