Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 160 od 160

Tema: NeplaĆanje alimentacije - sud ili czss

  1. #151

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    2

    Početno pozz

    Oprostite sto ovako upadam u temu.Imate li koju dobru odvjetnicu za preporucit za vodjenje brakorazvodne parnice.?Zeljela bi nekoga s iskusyvom da mu nije u cilju odugovlacit vec pravno zastiti mene i djecu .hvala.zagreb je u pitanju

  2. #152

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj .tina. prvotno napisa Vidi poruku
    ukoliko sam upoznata kroz mjesec dana predat tuzbu drzavnom odvjetništvu protiv oca zbog neplaćanja alimentacije no međutim centar je tu zakazao i to je tako bilo skoro dvije g....
    kod nas je trajalo samo 3 godine
    Citiraj .tina. prvotno napisa Vidi poruku
    i dobila sam nakon mjesec dana da je tuzba predana.sta cu s time dobit ...
    Ništa ne dobivaš s time što CZSS diže optužnicu protiv BM jer su oni plaćali tebi umjesto njega privre.alimen. Čak što više, nije dobro to poticati iz sljedećeg razloga:
    - oni njega tuže da vrati novac njima jer su oni plaćali umjesto njega
    - dobiti će spor i onda on nije više dužan samo tebi već i državi, tj CZSS
    - ržava ima pravo prvestva u slučaju ovrhe

    Dakle ukratko, CZSS će možda naplatiti svoja potraživanja njegovom imovinom ali ti si onda tek nakon njih na redu.

  3. #153

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj mila999 prvotno napisa Vidi poruku
    Oprostite sto ovako upadam u temu.Imate li koju dobru odvjetnicu za preporucit za vodjenje brakorazvodne parnice.?Zeljela bi nekoga s iskusyvom da mu nije u cilju odugovlacit vec pravno zastiti mene i djecu .hvala.zagreb je u pitanju
    dafinka večerina
    2500 kn uzima po sporu, bez obzira koliko traje i dodatnih 800 ako bude žalbe na prvostupanjsku

  4. #154

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    mijenjaj odvjetnika i sama odi na sud da vidiš da li su uopće zaprimili zahtjev!

  5. #155

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    do odvjetnika je. Kad god pišem sama i 2 put nazovem na sud da provjerim status, odmah uđem u proceduru.
    Jeste da me ne vole tamo na sudovima, ali ne volim ni ja njih pa nema veze

  6. #156

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    Kako volim taj CZSS grrrrrrrrrrrrrrrrrrr
    1. odi na stranice HOK-a (odvjetnička komora) i vidi koje dokumente trebaš predati za dobivanje besplatne pravne pomoći
    2. odvjetnika kojeg ti dodjele bar 2 x tjedno zovi telefonski i pitaj za status.
    3. Odvjetnika traži da ti kopira svaki dopis, zapisnik, podnesak koji prođe preko njegovog stola - zakonski imaš na to pravo, istodobno ćeš učiti o svojim pravima čitajući citirane članke, a saznati ćeš po datumima dokumentata koliko brzo odvjetnik reagira.
    4. BM u međuvremenu SMS-om pitaj kada će početi plaćati i koliko je spreman plaćati, da imaš pismen dokaz da je rekao da "neće nikad" - meni je taj odlično došao :D
    5. čekaj još 3 mjeseca pa u CZSS zatraži privremenu alimentaciju (mora proci 6 mjeseci neplaćanja da ti je mogu odobriti) - to BM vodi ka dugovanju državi
    6. pazi da ti u CZSS ne dodjele manji iznos nego što je zakonski propisan. Dakle moraju ti plaćati 50% minimalnih mjesečnih potreba - određuje Zavod za statistiku
    7. kod javnog bilježnika neka ti napiše zahtjev za ovrhu (ne zaboraviti kamate) i to lijepo plati - to ga vodi na put ovrhe
    8. Ako je prošlo 6 mjeseci, od na ODO i istodobno podnesi kaznenu prijavu - ta ga vodi put zatvora
    ALI, put je malte ne kao put oko svijeta i još dodatno pun kamenja i rupa.

    Moj univerzalni savjeti za rastavljene roditelje:
    1. Naoružaj se čeličnim živcima,
    2. imaj šalabahter u džepu s telefonskim brojevima, imenima, brojevima spisa, datumima i naravno radno vrijeme sa strankama, sljedećih ustanova:
    ODO - općinsko državno odvjetništvo - drž.odvjenik, recepcija, pisarnica
    OKS - Općinski kazeni sud - pisarnica, sudac, viši savjetnik
    CZSS - tvoja ispostava - soc radnik, pravnik, centrala i obavezno računovodstvo :D
    HOK ili tvoj odvjetnik - nabavi mu broj mobitela ali prije svega EMAIL - odvjetnici se boje emailova jer znaju da se često uvažavaju kao pismeni trag
    Najbliži javni bilježnik
    Škola/vrtić - nikad ne znaš kada ćeš ih trebati
    3. NAoružaj se ponovno čeličnim živcima :D

    Nema predaje. KAo oni nas ne štede, ne moramo ni mi njih

  7. #157

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    39

    Početno

    gubi pravo na roditeljstvo, zadržava pravo plaćanja

  8. #158

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav,

    Pročitala sam ovdje puno korisnih savjeta i uputili ste me na ispravne postupke,stoga vas kao vaša nova članica od srca pozdravljam.
    Našla sam se u svakoj rečenici svakog člana,stoga sam slobodna upitati :
    Nakon dugotrajnog pokušaja naplate alimentacije pokrenula sam postupak opoziva uvjetne presude,postupak je završio i sud je izrekao kaznu zatvora u trajanju jedne godine.presuda je donešena u 11.mjesecu i piše da nezadovoljna stranka ima pravo žalbe u roku od osam dana od primitka presude.Ja sam danas primila žalbu ??Što mi je učiniti?

    Lijepi pozdrav

  9. #159

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    1

    Početno

    2009 pokrenut sud DJETE rodeno 2006 ...odvjetnik preko komore presuda za koju nisam znala donesena 2012 ...upravo ju podigla na sudu ponovo pokrecem za alimentaciju jer Gospodin od rodenja do danas nije dao ni kune ..duga prica ..ugl. .dali se može naplatiti sve do presude pa onda unazad od 2012 do danas ili po zakonu kako sam cula sve prije presude DJETE gubi a ja mogu unazad 5 godina traziti naplatu svega

  10. #160
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Vidim da je bivšem uplaćen dio ovrhe 11.5. inače je trebalo sjest 27.5. Pretpostavljam da je opet dobio otkaz. To znači da mu je to isplata za prošli mj. Što sad to znači u smislu s ovrhom na FINA-i? Obustavlja se jer nema izvora naplate? Ili po primitku novog posla automatski bude ponovno sjelo? Koliko mora proći vremena od nenaplate da mogu tražiti na czss isplatu naknade kad već njega nije moguće ovršiti? Hvala

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •