Stranica 5 od 14 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 683

Tema: Uvjeti za upis u ZG Vrtić - na papiru

  1. #201
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Citiraj sne prvotno napisa Vidi poruku
    Bobica, koji je to vrtić?
    Neću stići otići do vrtića do iza četiri, a nadam se da eventualni roditeljski nije oko pet.
    I mi smo iz Novog Zagreba ...
    u Sopotu je roditeljski večeras u 19

  2. #202

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Hvala, mi čekamo rezultate u Travnom.

  3. #203

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Joj mene strah otići do vrtića, predali smo u dva. U Hr. Leskovcu, nismo upali, ali nisam niti računala (tam bumo se preselili), to je bilo pro forme više, pa iduće godine kad promjenimo adresu i ako čemo se prebacivati da imamo ipak taj zahtjev od prošle godine pa možda upali. Sad nam je tu naš vrtić, idem popodne kud puklo da puklo. Cure baš mi je žao, moj sin dvije godine za redom nije upao u jaslice, tek kad smo došli do vrtića bilo je ok.

  4. #204
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj sne prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, mi čekamo rezultate u Travnom.

    U Travnom su rezultati izvješeni. Ne znam koje godište ti je dijete, no upalo je strašno malo djece.

  5. #205

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    sori sad sam tek vidjela pitanja
    mi smo u Sopotu! roditeljski za 2009. je bio u 16h a ostali su u 17h
    s tim da su oni nas zvali jučer da nam jave da su danas rezultati i da AKO smo primljeni budemo spremni na roditeljski u 16h!
    a neke su zvali i danas, koje nisu dobili jučer - tak mi vele roditelji

    meni preko telefona - jučer nisu smjeli reći rezultate - samo su zvali zbog roditeljskog!

    ...........
    istina je da je teško kad rezultati nisu transparentni, oni koji nisu primljeni su na listi po abecedi - i kako sada znati tko upada ako netko odustane?

    i što sada rade oni koji nisu primljeni? kolike su šanse da se lista pomakne? ma užas je to!

  6. #206

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Eto ni mi opet nismo primljeni u jaslice!

  7. #207

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    I mi prošli, u Travnom.
    Ogromna je lista onih koji nisu, ali su napisali da je određeni broj djece koja su kod njih otpala (napisali su i broj, ali sam zaboravila) upisan u druge vrtiće.

  8. #208

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    U Sunčani je obješeno od jutra - mi nismo primljeni. MM i ja smo zaposleni. Baš me zanima tko je primljen.
    odi sutra do vrtića i pitaj šta da radiš? oboje radite i nemate novca za dadilju a ni baka servis nemate - požali se!
    mislim da imaš pravo vidjeti tko je prošao i po čemu ima više bodova od tebe i ako smatraš da ti imaš prednost možeš se žaliti - ima neki rok za žalbe. nitko ne voli te žalbe ali treba probati zašto ne?

  9. #209
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja se zaprepastila koliko djece nije primljeno u vrtic!
    u krijesnicama cca 70
    u medvescaku cca 170 (a to je prakticko Centar grada sa, kako kazu, starijom populacijom)
    u Vedrim danima cca 100
    Posljednje uređivanje od bucka : 15.06.2010. at 21:06

  10. #210
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Citiraj sne prvotno napisa Vidi poruku
    I mi prošli, u Travnom.
    Ogromna je lista onih koji nisu, ali su napisali da je određeni broj djece koja su kod njih otpala (napisali su i broj, ali sam zaboravila) upisan u druge vrtiće.
    I mi smo prošli u Travnom! Ako se ne varam, 45 djece je upisano u druge vrtiće (Sopot, Utrine, Zapruđe....)

  11. #211

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    87

    Početno

    Eto i to je gotovo. Primljeni smo! Sad se moram psihički pripremiti na činjenicu da se za oko 3 mjeseca vraćam na posao pa počinjem paničariti. Tko bi nam ugodio, jel?!
    Nego da se malo osvrnem na liste primljenih. U našem su vrtiću dvije nove jaslićke grupe. Ne znam koliko je obično djece po grupi, ali u grupi u koju je primljen i moj sin kao "dijete s potrebama" ima jedno dijete više u odnosu na drugu grupu. Jel bi to značilo da u drugoj grupi ima potrebitijih ili ona priča da će zbog mog djeteta s posebnim potrebama biti primljen manji broj kikaća ne drži vodu?!

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    Fortune svi vrtići daju rezultate preko telefona.
    Na vratima našeg vrtića stoji striktno upozorenje da obavijesti o prijemu neće davati telefonom pa sam se iz tog razloga danas nahodala do vrtića i natrag. No, to mi nije bio problem budući da mi se vrtić nalazi doslovno preko ceste.

    U svakom slučaju, mi smo danas sretni. Pao nam je ogroman teret s leđa.

  12. #212

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    apricot... gdje da vičem? Mogu jedino izaći na terasu i vikati... Mi nismo upali, ruku na srce beba mi neće navršiti godinu dana tak da je to ok, druge godine opet ista procedura al za stariju jasličku koju su sad popunili tak da ne vjerujem da bude mjesta... nema liste čekanja... al nam zato dio vrtića sele kod pošte, 500m dalje od vrtića... daklem, biti će pošta i dvije grupe u istom ulazu, predivno... a da ne kažem da je pošta bila opljačkana već 110 puta, predivno....
    i ko će vrištat sa mnom kada mi drugu djecu prebace tamo? većina je inertna, ostatak plati vezu i odradi svoje, jer kao ne može se drugačije... moj cijeli kvart je korumpiran i fuj gadi mi se, i gadi mi se ono što je netko rekao na prethodnoj strani.... i istina je da upravo oni koji imaju para, oni koji su "značajni" za kvart dobe povlastice bez beda, imam ih ja tu na svakom koraku... to je borba s vjetrenjačama....

  13. #213
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Evo ga, dakle povijest se ponavlja. Nismo primljeni u nijedan od 5 vrtica.
    I sta sad? Zalba ka i prosle godine za koju ce mi na kraju napisat da nije osnovana.
    No dobro, za 4 godine ce je zakonski morat primit u skolu kad nas vec ne zele u vrtic/jaslice!

    Evo malo brojeva:

    Grigor Vitez - Rudes - 247 odbijenih
    Prečko - 246 odbijenih
    Srednjaci - oko 250 odbijenih
    Jarun - 408 odbijenih

  14. #214
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno

    u Laništu je popis od jutra!

  15. #215

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Mi nismo upali u jaslice koje pohađa starija kći. Upali smo u druge, koje su nam i bile drugi izbor. Razumijem da je upasti u jaslice danas jednako dobitku na lutriji, ali nije mi neka sreća voditi djecu u dva različita vrtića.

    U vrtiću u koji smo upali stoji transparentna lista s imenima, godištima, prednostima pri upisu, itd.
    U vrtiću u koji nismo upali (a koji nam je zanimljiviji) stoje samo abecednim redom popisana imena primljenih i odbijenih.
    Dakle, ne znamo ni koji smo, u teoriji, na listi čekanja.

    Imamo li pravo tražiti neke popise na uvid?

  16. #216

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Citiraj fortune prvotno napisa
    U našem su vrtiću dvije nove jaslićke grupe. Ne znam koliko je obično djece po grupi, ali u grupi u koju je primljen i moj sin kao "dijete s potrebama" ima jedno dijete više u odnosu na drugu grupu. Jel bi to značilo da u drugoj grupi ima potrebitijih ili ona priča da će zbog mog djeteta s posebnim potrebama biti primljen manji broj kikaća ne drži vodu?!
    Veličina grupe ovisi i o veličini prostorije u kojoj će biti. Možda je to razlog.

    Citiraj mlukacin prvotno napisa
    Mi nismo upali, ruku na srce beba mi neće navršiti godinu dana tak da je to ok
    Ni mi nismo upali iz istog razloga. Nije mi nikako ok da to bude razlog. (Shvaćam da za takva nebulozna pravila nisu krivi vrtići nego gradsko poglavarstvo koje je krivo za nedostatak vrtića)

  17. #217
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj davorkica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo malo brojeva:

    Grigor Vitez - Rudes - 247 odbijenih
    Prečko - 246 odbijenih
    Srednjaci - oko 250 odbijenih
    Jarun - 408 odbijenih
    uzas, a jucer na zagrebackom odresku na 101 sam slusala bas pricu o osnovnoj skoli i vrticu na vrbanima III. trenutno je stanje da se gradonacelnik vadi na to da on ne moze nista jer je blokiran od strane necega (politicka situacija u gradu je prekomplicirana za moj mozak)
    ali eti imaju lokacijsku dovolu, ma sta god to znacilo za nastanak vrtica i skole. na jarunu OS b. kasic, je boravak sad svega 2. godine, jer ima puno djece.

  18. #218

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj davorkica prvotno napisa Vidi poruku

    Grigor Vitez - Rudes - 247 odbijenih
    Prečko - 246 odbijenih
    Srednjaci - oko 250 odbijenih
    Jarun - 408 odbijenih
    ovo zvuči strašno, a gdje su još ostali vrtići??
    samo ne znamo koliki je zapravo realan broj jer eto vi ste na 4 liste odbijenih to je znači zapravo jedno dijete! ako sam dobro skužila?

    u Sopotu mi se ne čini tako strašno - primljeno je 57jasličara a obijeno 30tak ako sam dorbo zapamtila!

  19. #219
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Tko je nadležan za žalbe? Gdje još možemo predati prigovor osim u vrtić?

    U vrtić smo predali i dobili srcedrapateljnu priču o prioritetima samohranih majki (bez uvrede istima). Sad je valjda to modernije nego se pozivati na prioritete ratnih vojnih invalida i primatelja dj. doplatka jer su oni društveni teret pa mijenjaju ploču i ciljaju na sažaljenje koje je besplatno.

    Mi živimo u novoizgrađenom naselju gdje gotovo svi stanovnici imaju kredite za stan pa, nažalost, sumnjam da si je toliki broj samohranih majki moglo priuštiti kupovinu stana na kredit.

    Postoji li ikakva mogućnost da se pokrene istraga? Može neki pravni savjet?

  20. #220

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    a ti točno znaš gdje tko ima prijavljeno prebivalište?

    nemojmo tako.
    imali smo priliku u svim medijima urlati da želimo transparentne bodovne liste.
    ove godine nije upalilo.
    bunite se, vičite, tražite... možda upali sljedeće godine.
    slažem se skroz! treba nešto napraviti
    osim tih lista, meni su nejasne prijave na 10 mjesta! rade pomutnju! koliko onda ima djece u Zagrebu!?!? ako je mali Marko prijavljen u 6 vrtića od toga je na 2 liste prošao na 4 nije! znači nema četiri Marka xy nego samo jedan!!
    kako meni dobro ide matematika!

    i sad svi čekamo da se Markovi roditelji jave vritćima - javljaju li se oni i vrtićima gdje su odbijeni?? ili samo onome koji su odabrali? trebali bi se javiti i tamo gdje su odbijeni da se smanje i te liste odbijenih zar ne?

    sad sam svoj jad istresla na sličnoj temi - i zašto imamo dvije iste teme sa različitim naslovom ?!?! zbunjena sam
    - upisi u vrtiće i - vrtići
    a sve se vrti o istome - tko je i zašto upisan a tko i zašto nije upisan - eh, čini se lutrija!

    mi smo primljeni ali mi je srce puklo jučer kad sam vidjela tužne face pred listom! i mislim si , to smo lako mogli biti i mi, zar ne?

  21. #221

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    255

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    na jarunu OS b. kasic, je boravak sad svega 2. godine, jer ima puno djece.
    U našoj OŠ je boravak samo jednu godinu (vidiš kako je kod vas još dobro )

  22. #222
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    evo mi odustali od Sopota. sigurno se mora crta spuštati, nismo valjda jedini koji su odabrali drugi vrtić

  23. #223
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    U Vrapču oko 250 NEprimljenih! Prvi put sam vidjela obavijest da neprimljeni mogu doći kroz dva dana i dobiti "uvid u stanje", pretpostavljam da će zainteresiranima izaći s dokumentacijom.

  24. #224
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    OVO ME ČUDI ZA vRAPĆE, JER JE UVIJEK KOD NJIH OSTAJALO MJESTA.

  25. #225

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    U Vrapču oko 250 NEprimljenih! Prvi put sam vidjela obavijest da neprimljeni mogu doći kroz dva dana i dobiti "uvid u stanje", pretpostavljam da će zainteresiranima izaći s dokumentacijom.
    eto, možda će biti novo stanje kad se pomakne lista!

  26. #226
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    nama su ovo bili 2. upisiu vrtić i prošli i ovaj put smo odmah zvali drugi vrtić kad bi se odlučili za ovaj prvi!
    danas zvala DV Medvescak da odustajemo od njih i teta mi se jaako zahvaljivala!

  27. #227

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    75

    Početno

    Cure, da li koja od Vas zna koliko je odbijenih u Petru Panu, Šumskoj jagodi, Tatjani Marinić i Potočnici??? Da li su u tim vrtićima objavili samo imena dječice ili je lista potpuno
    transparentna???

  28. #228

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Vrlo interesantno, Ja zvala vrtić i nema liste čekanja. Odbijeni kao i primljeni su po abecednom redu, neeema pomicanja crte. Radi se o DV Vjevarica. Telefonska informacija (nisam brojala na vratima djecu na popisu jer mi se smračilo). Za jaslice je primljeno 90-tak zamolbi, a primljeno 28 djece.

  29. #229
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Tko je nadležan za žalbe? Gdje još možemo predati prigovor osim u vrtić?

    U vrtić smo predali i dobili srcedrapateljnu priču o prioritetima samohranih majki (bez uvrede istima). Sad je valjda to modernije nego se pozivati na prioritete ratnih vojnih invalida i primatelja dj. doplatka jer su oni društveni teret pa mijenjaju ploču i ciljaju na sažaljenje koje je besplatno.

    Mi živimo u novoizgrađenom naselju gdje gotovo svi stanovnici imaju kredite za stan pa, nažalost, sumnjam da si je toliki broj samohranih majki moglo priuštiti kupovinu stana na kredit.

    Postoji li ikakva mogućnost da se pokrene istraga? Može neki pravni savjet?
    Ponavljam pitanje!

    Što sve mogu napraviti i kome se obratiti?
    Posljednje uređivanje od MarijaP : 16.06.2010. at 13:59

  30. #230
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    možeš i u gradski ured za predškolski odgoj

  31. #231
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Mi smo upali u vrtić pa mi je bezveze da išta pišem pokraj ovoliko ljudi koji nisu upali. A to smo i mi bili lani.


    ALI...lani nismo primljeni u kvartovski vrtić. Nismo primljeni ni ove godine.
    Ne bih ništa komentirala, tko je bio u tom vrtiću može sam vidjeti koliko djece nije primljeno i koliki je omjer primljenih/neprimljenih.
    ALI..na popisu primljenih je dvoje djece iz najbližeg susjedstva koji ne zadovoljavaju zahtjev o oba zaposlena roditelja i neživljenju na istoj adresi sa bakom i djedom (u penziji).
    Da ne spominjem ove upisane ranijih godina.

  32. #232

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Marija P nisam baš sve čitala ali gle što sam danas pronašla - nadam se da će ti nešto pomoći
    navijam za tebe! iako nisam gledala prilog , sjećam se da si ti prva bila spremna za sve nas pričati o nepravilnostima i stati pred kamere i sad visiš
    puuuuno figica ti držim!


    http://forum.roda.hr/threads/44807-p...-dokumentaciju

    http://forum.roda.hr/threads/56799-P...%87-%C5%BEalba

  33. #233
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    možeš i u gradski ured za predškolski odgoj

    Odgovorit će ti da oni nisu nadležni za rješavanje žalbi.
    ašla sam ono što sam dobila lani, smije li se linkati?

  34. #234
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    na mnogim mjestima će ti reći da nisu nadležni
    ne moraš pisati žalbu, piši dopis, komentar, mejl
    što vas više piše na više različitih mjesta, to je veća šansa da će se jednom u budućnosti nešto promijeniti
    pišite u gradski ured, pišite bandiću ili gradonačelnicima svojih mjesta, pišite na ministarstvo, pričajte u medijima o tome.
    tako se mijenjaju stvari.
    ne sjedenjem na forumu i komentiranjem kako je to grozno užasno i kako ništa nema smisla jer nitko nije nadležan

  35. #235
    camel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo upali u vrtić pa mi je bezveze da išta pišem pokraj ovoliko ljudi koji nisu upali. A to smo i mi bili lani.


    ALI...lani nismo primljeni u kvartovski vrtić. Nismo primljeni ni ove godine.
    Ne bih ništa komentirala, tko je bio u tom vrtiću može sam vidjeti koliko djece nije primljeno i koliki je omjer primljenih/neprimljenih.
    ALI..na popisu primljenih je dvoje djece iz najbližeg susjedstva koji ne zadovoljavaju zahtjev o oba zaposlena roditelja i neživljenju na istoj adresi sa bakom i djedom (u penziji).
    Da ne spominjem ove upisane ranijih godina.
    planiraš li u vezi ovog boldanog nešto poduzeti?

  36. #236
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Lutonjice m ismo lani pisali svugdje.


    Slažem se da će se nešto promijeniti kada se skupi kritična masa nezadovoljnih, no sada naprosto iznosim svoje iskustvo od lani. Ne kažem da ne treba pisati (naprotiv), samo iznosim što je bilo.

  37. #237
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ALI..na popisu primljenih je dvoje djece iz najbližeg susjedstva koji ne zadovoljavaju zahtjev o oba zaposlena roditelja i neživljenju na istoj adresi sa bakom i djedom (u penziji).
    Molim uvjet za upis u vrtić je da se ne živi na istoj adresi sa bakom i djedom ??

  38. #238
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ne. Ali na prijavi fino ispunjavaš tko sve članovi kućanstva. Pa sam pitala što to znači. Rečeno je da napišem živimo li s bakom i djedom da oni vide imamo li drugu opciju čuvanja.


    Ajmo sada debatirati šta koja od nas misli o tome, mislim da je to najbitnije u cijeloj priči.
    I o tome što koja od nas misli o braniteljima, samohranima, zaposlenima, nezaposlenima.

  39. #239
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    vjerojatno se neće promijeniti sada i za tvoje dijete, ali trebamo gledati i dugoročno. misliti na budućnost.

    što se tiče baka i djedova, nas su isto zvali prije odluke da raščiste živimo li s bakom ili dedom ili sami :/

  40. #240
    camel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    306

    Početno

    ako prednost imaju djeca samohranih roditelja, oba zaposlena roditelja, itd. onda smatram da zaista nije u redu nepoštovati to tj. da se mora omogućiti pravo uvida po kojem kriteriju su ta djeca upala, a neko drugo dijete nije.

  41. #241
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Lutonjice kada bi svi pisali na sve adrese i žalili se sigurna sam da bi se nešto promijenilo.

    Možda bi bilo zgodno da netko od vas moderatora (ti si moderator jelda?) napiše link sa svim adresama na koje se može obratiti i zalijepi ga na vrh.
    Jer smo mi lani skupljali podatke od više različitih forumašica, nismo znali kome pisati, gdje i kako.

  42. #242
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nisam nažalost moderator na ovom podforumu, pa ne mogu tu zalijepiti topik kao važan

  43. #243
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    i nas su pitali da li živimo sa bako/didom.
    a što da živimo i da imaju cca 90 godina i bolesni su...?

  44. #244

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Pa to je bedasto traziti ako ne znaju radni status bake i djeda. Npr. moja majka (koja zivi u drugoj drzavi doduse) jos uvijek radi, nije u mirovini. Drugo, ako netko zivi na istoj adresi, mozda je to upravo zato jer (zbog starosti/bolesti i sl.) nije sposoban za potpuno samostalan zivot.
    Trece, moja svekrva zivi u drugome gradu, ali cuvala je nase dijete godinu dana, putovala je i provodila radni tjedan u Zagrebu.

  45. #245
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Moja kćer je primljena. Zadnje dvije godine su nas odbili pa sad smo valjda i mi došli na red.
    Apsurd je da je primljena u grupu s vjerskim programom bez da me itko išta pitao.

    Danas sam zvala i potvrdili su da je to grupa sa dnevnim vjerskim programom od 5 sati što ja ne želim nikako.
    Veli mi jedan ljubazan gospodin da onda mogu odbiti upis u vrtić. Kao da mi je to opcija.
    Sutra je roditeljski i moram se poslije javiti komisiji za upis.
    Nemam pojma što me čeka.

    Nevjerojatno da su to napraviti bez da su pitali. Nevjerojatno!!!!!

  46. #246
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    icyoh, ja sam iz tvog posta shvatila da je neživljenje sa dedom i bakom prednost, kao i zaposlenost roditelja.
    Meni je šogorica - teta u vrtiću - rekla da su jedne godine kad je bila u komisiji gledali i tko ima baku, i to me potpuno šokiralo.

    A ovo za vjerski program - nevjerojatno što se događa, stvarno nevjerojatno.

  47. #247

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ali kako znaju je li baka radi?! Ili je mozda nepokretna?

  48. #248
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I želi li uopće čuvati dijete? Stvar je totalno apsurdna. (ali izgleda da ipak nije uvjet, barem službeni)

  49. #249

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Sasvim sigurno nije uvjet, ali ako komisija odlucuje uzimajuci u obzir i to, cinjenica da se ne radi o sluzbenom uvjetu ne znaci puno.

  50. #250
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa Vidi poruku
    Nevjerojatno da su to napraviti bez da su pitali. Nevjerojatno!!!!!
    tvoja starija kcer je isla u taj vrtic i znaju da si ti i tad odbijala vjerski program, zar ne?

Stranica 5 od 14 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •