Stranica 6 od 14 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 683

Tema: Uvjeti za upis u ZG Vrtić - na papiru

  1. #251

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    mi smo dali papire u 3 vrtića:
    u 1. smo primljeni - u drugom naselju jer u mom naselju nema vrtića - (pa ćemo putovati, no to se da nekako izvesti)
    u 2. sam na razgovoru rekla pegici da su mi back-up vrtić pa da provjeri s ova druga 2 jel smo primljeni, i ako jesmo da nas ne stavljaju na listu kako bi druga djeca imala mjesto (provjerili su i nisu nas stavili). ona se nije mogla načuditi kako joj to tako otvoreno kažem, a meni nema smisla da mi je dijete na svim listama a druge mame da plaču.
    u 3. smo isto primljeni i javili smo da smo odustali jer smo u 1. primljeni.

    tako da sam bila korektna i nadam se da sam nekom drugom djetetu unaprijed pružila šansu, a ne da čeka mjesec dva dana kada žalbe kreću u razmatranja.

    svima želim sretno!

  2. #252

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    Citiraj benedetta prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, da li koja od Vas zna koliko je odbijenih u Petru Panu, Šumskoj jagodi, Tatjani Marinić i Potočnici??? Da li su u tim vrtićima objavili samo imena dječice ili je lista potpuno
    transparentna???
    mi predali papire za šumsku jagodu i to ovu novu na bjeniku jer osim što tamo živimo pričalo se po kvartu da tamo ima dosta mjesta jer se tek otvaraju nove grupe a u dr.podružnicama da je koma sa br.koji bi se eventualno primao. uglavnom, MM išao jučer gledati, 140 primljnenih 75(ili 70 ne znam više) nije u sva četri objekta. popis je navodno podijeljen u dva dijela oni koji jesu i nisu primljeni, mi nismo(iskreno nisam nekako ni očekivala) a s obzirom da smo pred kraj abecede ak te tako pomiču mjesta ne ćemo ni biti pa eto privatni nam ne gine.

  3. #253
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    tvoja starija kcer je isla u taj vrtic i znaju da si ti i tad odbijala vjerski program, zar ne?
    Anketa je bila anonimna i budući da je bio jedan glas protiv (moj) grupa nije imala vjerski program.
    Ali tad, prije 4 godine, je to bilo u povojima...ponuđeno je da se djeca pomole prije ručka.

    Ovo sad je 5-satni dnevni vjerski program. Nikako ne mogu pristati na to.
    Danas sam išla do vrtića i vidjela da su djeca iste starosti upisivana i u još jednu grupu koja nema taj program pa se nadam se će sutra moći dobiti premještaj.

  4. #254

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj benedetta prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, da li koja od Vas zna koliko je odbijenih u Petru Panu, Šumskoj jagodi, Tatjani Marinić i Potočnici??? Da li su u tim vrtićima objavili samo imena dječice ili je lista potpuno
    transparentna???
    U Potočnici je oko 225 odbijenih, navedena su imena i datumi rođenja djece.
    I čudi me tako velik broj, prošlih godina je lista odbijenih bila manja od liste primljenih, a ove godine je skroz obrnuto.

  5. #255

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    U Tatjani Marinić stoji samo abecednim redom posložen popis primljenih i odbijenih.

    Kako netko reče, zamislite da se upisujete na faks i dobijete takav popis. Ni koliko bodova, ni po kojim kriterijima.

    U Izvoru, uz imena, stoje godišta djece, pa barem vidite koliko ih je odbijeno za jasličke, koliko za vrtićke skupine.

    Ja se žalih.

  6. #256

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    25

    Početno

    Mi nismo primljeni u jaslice u vrtić u koji mi ide starije dijete. Na popisu je 86 odbijenih od toga 78 za jaslice, 2 su objekta nisu naveli ko nije primljen u koji objekt (kod predaje zahtjeva traže da se upiše koji objekt se želi). Pisat ću žalbu. Zanima me šta ste otprilike pisali u žalbi.

    Unaprijed hvala!

  7. #257
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Mi smo predali žalbu u tajništvo i mm je zvao gradski ured za nešto i zabilježili su nas kao "slučaj". Kad prođu žalbe, moramo im se javiti. Ne zanam što to znači.

    Poslala sam mail na Uskok, ali mi nisu odgovorili. Pitala sam da li su nadležni za korupciju pri upisu u vrtiće.

    Ima li šanse da odem na policiju i prijavim nepoznatog počinitelja za korupciju. Ne da mi se šetati do tamo ako to ne prolazi.

    Meni se živo fućka da li netko iz vrtića čita ovo ili ne. Idem do kraja jer sam jučer bila u privatnim jaslicama i cijena za moje bi bila okruglo 2470 kn koje ja nemam. Ne zato jer trošim na markice i sl., već ih jednostavno nemam. Baka servis isto nemam.

    Planiram se prijaviti i kod predsjednika na kavu. Baš me briga. Bar ću kavu popiti džaba i malo odkukati.
    Posljednje uređivanje od MarijaP : 17.06.2010. at 11:36

  8. #258
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    marija, jel bi bila spremna ići u medije sa svojom pričom?

  9. #259

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    marija, jel bi bila spremna ići u medije sa svojom pričom?
    pa sirota je već išla u medije i prije upisa - koliko se sjećam!
    šta bi sad dobila?
    još da je zapamte tete - to je ona mama što se svuda gurala i niš joj nije pomoglo!
    i svi će reći - joj uzeli bi je ali nemamo mjesta!

    odi MarijaP kod predsjednika na kavicu i pitaj jel ima on kakvu 'žnjoru' da te ubaci u vrtić!

  10. #260
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    bobica, upravo zato što nitko neće u medije, to se ne percipira kao neki problem.
    ako ne postoji niti jedna obitelj koja o tome želi javno pričati, onda mora da je problem prenapuhan i nerealan.
    nije dovoljno žlabrati na forumu, treba biti glasan.

  11. #261
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Marija, javljaju mi sa svih strana da si već izašla s tim van.
    šteta što nema više takvih roditelja i što većina razmišlja kao bobica

  12. #262

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    bobica, upravo zato što nitko neće u medije, to se ne percipira kao neki problem.
    ako ne postoji niti jedna obitelj koja o tome želi javno pričati, onda mora da je problem prenapuhan i nerealan.
    nije dovoljno žlabrati na forumu, treba biti glasan.
    slažem se! i treba mijenjati taj pravilnik , i liste trebaju biti transparentne i odbijeni imaju pravo znati na kome su mjestu u slučaju pomicanja liste
    treba postaviti i granice na koliko se mjesta smiješ prijaviti, da se zna realan broj djece koja trebaju mjesto.
    umrežiti vrtiće nekako
    i mislim da nam hitno treba nekakva 'reforma vrtića' jer i tete imaju 30tak klinaca u grupi umjesto idealnih 15

    pada mi na pamet onaj crtić - možemo li popraviti? naravno da možemo!
    ali nije dosta samo MarjiaP - treba više roditelja, više medija, više buke, pa možda i neki ravnatelj vrtića i teta trebaju dati svoj glas! to bi bilo super!

  13. #263

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    Marija, javljaju mi sa svih strana da si već izašla s tim van.
    šteta što nema više takvih roditelja i što većina razmišlja kao bobica
    Bravo Marija! držim ti najveće fige na svijetu!

    Lutonjice, žao mi je što tako misliš
    meni je žao Marije i rado bi da joj više mama pruži podršku
    mi smo dobili mjesto a ja sam još uvijek tu i čekam kako se lista pomiče da čujem još nečije dobre vijesti - mislim da mi je ipak stalo!

  14. #264
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    marija, jel bi bila spremna ići u medije sa svojom pričom?
    Može, punim imenom i prezimenom, ali ne ono kuku meni, jadna ja, već da nešto napravimo.
    Konkretno, ja želim poništiti natječaj jer sam saznala za konkretne slučajeve (nažalost, ne znam ime i prezime, već mi mame po kvartu govore da je bilo padobranaca u sred godine i da ima dosta djece koju se dovozi od svakud) koji po pravilima na listi trebaju biti iza nas.
    I želim saznati kako i gdje prijaviti ravnateljicu i komisiju jer su oni, pretpostavljam, odgovorni za sve.

    Ako će mi se netko osvećivati na djeci, prijavit ću ga na policiju.

  15. #265
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    od kad radi taj vrtić ( Sunčana, a to je 3 godina) uvijek su se upisivali klinci sa strane, tak da je u grupama bilo max. naše 1/3 djece, pa i radi tog moramo mi svoju malo stariju peljati na druge adrese bezveze. A i napravljen je premali vrtić, jer u svakoj godini ima cca 120 đaka , kad se to pomnoži s 5 ili 6 godina, koliko djeca provedu u vrtiću, ispada broj daleko dupli od svega 250 mjesta koliko ga ima u centrali. Inače to je vrtić koji je najviše puta izašao u novinama, po aferama, peticijama i negodovanju nas koji tu živimo. Svake godine ista priča, i ništa se ne pomakne.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 17.06.2010. at 12:54

  16. #266
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Znam, zato i tražim nekog istraživačkog novinara. Nekog tko će mi pomoći da dođemo do konkretnih info šta i kako. Ja sam prijavila gdje sam mogla i gdje su uopće htjeli prihvatiti prijavu.

  17. #267
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    iskreno nisu ni meni jasni uvjeti upisa, i prošle i ove godine sam vidjela i uvidjela masu nelogičnosti i nepravilnosti...

  18. #268
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo predali žalbu u tajništvo i mm je zvao gradski ured za nešto i zabilježili su nas kao "slučaj". Kad prođu žalbe, moramo im se javiti. Ne zanam što to znači
    Našla sam u pravilniku na stranicama grada Zagreba da je odluka žalbenog vijeća konačna i da nema želbe na rješenje.
    Prema tome, zaključujem da smo na popisu naivaca.

    Ima li itko neki broj ili adresu gdje se još možemo javiti?! Može i na pp. Svaki info koji dobijem na pp neću javno objavljivati!! Hvala!!

  19. #269
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo predali žalbu u tajništvo i mm je zvao gradski ured za nešto i zabilježili su nas kao "slučaj". Kad prođu žalbe, moramo im se javiti. Ne zanam što to znači
    Našla sam u pravilniku na stranicama grada Zagreba da je odluka žalbenog vijeća konačna i da nema želbe na rješenje.
    Prema tome, zaključujem da smo na popisu naivaca.

    Ima li itko neki broj ili adresu gdje se još možemo javiti?! Može i na pp. Svaki info koji dobijem na pp neću javno objavljivati!! Hvala!!

  20. #270

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    jesi već gledala što može učiniti Agencija za odgoj i obrazovanje? oni nisu isto što i ministarstvo!

    http://www.azoo.hr/kategorija/predsk...-obrazovanje/8

  21. #271
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    jesi već gledala što može učiniti Agencija za odgoj i obrazovanje? oni nisu isto što i ministarstvo!

    http://www.azoo.hr/kategorija/predsk...-obrazovanje/8
    Hvala, poslala sam mail.

  22. #272
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Dobila odgovor. Nisu nadležni, ali prate temu (ne ovu ). Uputili me na Gradski ured i mzoš. Pa, ljudi, zatrpajmo ih mailovima. Možda se nešto pokrene
    Posljednje uređivanje od MarijaP : 17.06.2010. at 19:33

  23. #273
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo Marija! držim ti najveće fige na svijetu!

    Lutonjice, žao mi je što tako misliš
    meni je žao Marije i rado bi da joj više mama pruži podršku
    mi smo dobili mjesto a ja sam još uvijek tu i čekam kako se lista pomiče da čujem još nečije dobre vijesti - mislim da mi je ipak stalo!

    Bobice, pa nitko ni tebi ne brani da ukazuješ na nepravilnosti; ne moraju iskustva biti osobna.

    Nemojmo biti k`o onaj Crnogorac iz vica, čija žena je gurala ormare, a on sa kreveta stenjao i vikao "uf, uf".
    Pogurajmo i mi malo.

  24. #274
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ajmo pisat mejlove, marija na koje adrese si sve slala?

  25. #275
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    gradski ured, mzoš, ima valjda i bandić mejl? hoćemo i predsjedniku?

  26. #276
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    uskok.zg@uskok.hr - Uskok - nisam dobila odgovor - ne zanosim se da će moj mail nešto promijeniti, ali sam činjenica da dobiju niz mailova i da se počne pričati o tome može smanjiti broj "veza" jer će se ljudi početi bojati

    ured@predsjednik.hr - predsjednik Josipović (ako kojim slučajem vas pozove, slobodno me povedite kao ogledni primjerak) - nisam dobila odgovor

    azoo - dobila odgovor (poslala na mailove s njihove stranice) - nisu nadležni

    ured@mzos.hr - mzoš (ministar nema svoju adresu, bar ju ja nisam našla)

    Ne mogu naći Bandićevu adresu. Prije je imao cijelu stranicu.... milanbandic.hr ili tako nešto.... izgleda da više nema....

    Svatko treba slati svom gradonačelniku. Ovo je problem koji zahvaća cijelu državu. Negdje nama mjesta, negdje su uvjeti katastrofa, negdje je hrana katastrofa.... treba dići glas... Za promjenu menia ima novaca! Za par montažnih vrtića ima novaca! Nek pričaju nekom drugom da nema! U nove vrtiće su počeli stavljati inox rukohvate i staklene ograde po stepenicama (mm-u je to struka pa se kuži u cijene i uvijek se isčuđava kako nekom pada na pamet stavljati takvo što u škole i vrtiće i onda tvrditi da nema novaca za zdravu hranu?!). Kome trebaju te pervezarije?! Pod cijenu jednog, mogu napraviti dva.

  27. #277

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    GRADSKI URED ZA OBRAZOVANJE, KULTURU I ŠPORT
    Sjedište: Zagreb, Ilica 25/I
    Tel: c. 483-3300, 610-0505
    Faks: 610-0503
    E-mail: oks@zagreb.hr

  28. #278
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    U sad je normalno da kad imaš nekih primjedbi, pišeš svom senatoru. Oprah je pokrenula neku prepisku vezanu za zakone protiv pedofila, ljudi su senatore zasuli pismima i zakoni su promjenjeni.

    Iskreno, ne vjerujem da je to kod nas tako lako i da se može tako brzo nešto promijeniti, ali, evo, ja imam djecu od 1 i 2 god pa se nadam da ću ih bar u školu u boravak moći upisati bez ovih stresova (čujem od susjeda da je i to lutrija).

  29. #279

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Ivo Jelušić

    Ivo Jelušić, zamjenik gradonačelnika Grada Zagreba
    e-mail: ivo.jelusic@zagreb.hr

    Jelena Pavičić Vukičević, zamjenica gradonačelnika Grada Zagreba
    e-mail: jelena.pavicic-vukicevic@zagreb.hr

  30. #280

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Gradski ured za obrazovanje, kulturu i šport
    PROČELNIK UREDA: mr.sc. Ivica Lovrić, soba 7/I
    Bračno stanje: oženjen, otac troje djece
    Tel: 610-0505, 610-0535, faks: 610-0503

    ZAMJENICI PROČELNIKA:
    - Željka Udovičić, dipl. pravnik, soba 4/I
    Tel: 610-0501, 610-0523, faks: 610-0508
    - Boško Lozica, soba 12/I
    Tel: 610-0512, 610-0514, 610-0482, faks: 610-0504
    - Biserka Bucković, prof., soba 14/I
    Tel: 610-0511, 610-0515, faks: 610-0544

  31. #281
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    U sad je normalno da kad imaš nekih primjedbi, pišeš svom senatoru. Oprah je pokrenula neku prepisku vezanu za zakone protiv pedofila, ljudi su senatore zasuli pismima i zakoni su promjenjeni.

    Iskreno, ne vjerujem da je to kod nas tako lako i da se može tako brzo nešto promijeniti, ali, evo, ja imam djecu od 1 i 2 god pa se nadam da ću ih bar u školu u boravak moći upisati bez ovih stresova (čujem od susjeda da je i to lutrija).
    Ako misliš u našu školu, skoro da je lutrija!

  32. #282

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    U sad je normalno da kad imaš nekih primjedbi, pišeš svom senatoru. Oprah je pokrenula neku prepisku vezanu za zakone protiv pedofila, ljudi su senatore zasuli pismima i zakoni su promjenjeni.

    Iskreno, ne vjerujem da je to kod nas tako lako i da se može tako brzo nešto promijeniti, ali, evo, ja imam djecu od 1 i 2 god pa se nadam da ću ih bar u školu u boravak moći upisati bez ovih stresova (čujem od susjeda da je i to lutrija).
    joj draga Marija, u SAD se zna koliko šta košta i ako imaš love imaš i mjesto
    nama se prodaje jeftine jaslice i besplatne osnovne škole u sklopu predizborne kampanje a kad dođe upis na red - svi slježu ramenima!

    a što se tiče uređenja vrtića - u pravu ste ti i MM - to je baš neobično - kako negdje imaju za inox a negdje još nemaju ni suncobrane a kamoli klime u sobama!? a sve isti grad i isti proračun
    meni srce puca kad prolazim kraj vrtića u novom zagrebu koji su redom prizemnice i mislim si zašto?? zašto?? im ne dograde još jedan kat? jednostavno, jeftino i vrlo vrlo korisno rješenje!!

  33. #283

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    nadam se da sam našla korisne borjeve i da će netko reagirati!

    fakat Banderasa nigdje nema! ?!?!

  34. #284
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    a što se tiče uređenja vrtića - u pravu ste ti i MM - to je baš neobično - kako negdje imaju za inox a negdje još nemaju ni suncobrane a kamoli klime u sobama!? a sve isti grad i isti proračun
    meni srce puca kad prolazim kraj vrtića u novom zagrebu koji su redom prizemnice i mislim si zašto?? zašto?? im ne dograde još jedan kat? jednostavno, jeftino i vrlo vrlo korisno rješenje!!
    Ovo za inox, je inače pohvalno da se ugradi , jer se smanjuje održavanje, a početna ulaganja nisu toliko veća. Kaj se tiče stakla, to svakako može biti drugačije.

  35. #285

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    inox je samo primjer razlike u vrtićima. ima tu i većih ulaganja - od ultra super podova do mrak igračaka. a ja sam ti tip 'dok svi ne dobiju po jedan keks nema repete drugima!'
    zato mi nije jasno isti grad isti proračun a neki imaju inox i haba igračke a drugi imaju drveni frizeraj iz '84 i prazne bočice od doma!?

  36. #286

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    MarijaP, piši(mo) mailove, ali toplo ti preporučam da sve žalbe pošalješ i poštom, s povratnicom. To se sasvim drukčije gleda, postoji zabilježba da su je dobili, a ti se imaš na što poslije pozvati. Mail uvijek može nestati u kiberprostoru.

    Alternativa je odnijeti ih osobno, urudžbirati i tražiti uružbeni broj. Usmena, telefonska i mail komunikacija kao da se nije ni dogodila.

  37. #287
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    zato mi nije jasno isti grad isti proračun a neki imaju inox i haba igračke a drugi imaju drveni frizeraj iz '84 i prazne bočice od doma!?
    naš ima i inox ogradu, i puno flaša i papira od zdoma

  38. #288

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    Marija podržavam te

  39. #289

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    87

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    ...Ali na prijavi fino ispunjavaš tko sve članovi kućanstva. Pa sam pitala što to znači. Rečeno je da napišem živimo li s bakom i djedom da oni vide imamo li drugu opciju čuvanja.
    ...ništa protiv autorice citiranog teksta već protiv ovakvog tumačenja adrese stanovanja od strane osoblja DV-a i kreatora ankete...
    A gdje je u tim obrascima pitanje npr. ako živite na istoj adresi s bakama i djedovima jeste li u dobrim odnosima s njima? Ili, jesu li bake i djedovi sposobni čuvati klince? Ili, jesu li bake i djedovi zainteresirani čuvati klince i sl.
    Mislim stvarno...
    Posljednje uređivanje od fortune : 19.06.2010. at 15:18

  40. #290
    Rozi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    tu negdje u Zgb
    Postovi
    240

    Početno

    pored svih koji nisu primljeni, osjećam se luda što se uopće javljam, ali ne mogu šutjeti jednako kao ni vi. primljeni smo u vrtic koji smo zeljeli, nije u nasem kvartu jer ga niti nema, ali je najbliži mogući (a u kvartu imaju lokaciju, dozvole... za vrtić već dvije godine, ali je kriza, pa Grad nema para). doslovce nisam vjerovala niti drugi oko mene da smo upisani.

    i pazi sad: imam mamu/baku koja je na žalost dobila otkaz (dovoljno mlada da nema čak ni uvjete za mirovinu), pa teoreski može čuvati unuka. i čuvala ga je, a umjesto dadilji mi smo joj davali novce jer inače ne znam kako bi jela i plaćala režije. a uz to je još išla raditi na crno kada mi dođemo doma.
    također, sad čekam drugo dijete i bit ću na porodiljnom. ravnatlejica vrtića (kad sam nazvala da provjerim jesmo li upisani jer fakat nisam vjerovala) mi je telefonski rekla 'nadam se da nam niste zatjaili na telefon da ćete biti doma, ne biste vjerovali s čime se roditelji sve služe.'

    i što sad: da se osjećam kao prevarant, pred susjedima koji nisu upisani, pred vama, pred ravnateljicom... želim da moje dijete ide u vrtić radi socijalizacije, mislim da tako može još više napredovati. što sad - kad vrtić sazna da ću biti na porodiljnom mogu ga ispisati? kojim pravom? da živim u strahu što će mi reći ravnateljica i kako će se ubuduće prema meni ponašati?

    ne mislim se osjećati loše i mislim da nitko nema pravo optuživati bilo koga jer nam Grad kojem svi plaćamo mjesečni prirez (a moje kućanstvo jako puno) ne daje ono što treba.

    žao mi je svih koji nisu upisani, znam da je to živi očaj, ljudi stvarno nemaju kome ostaviti djecu ili plaćati svote koje si ne mogu priuštiti, uopće ne kužim kako se odlučuje tko je upisan i kako, ali ne mogu se osjećati krivom zato što eto moje dijete jest primljeno. bez ikakve veze/love...

    što je najnevjerojatnije: primljeni smo u još jedan vrtić, isti dan smo nazvali da se zahvaljujemo i neka mjesto daju nekom drugome.

  41. #291

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    Rozi, porodiljni i vrtić nisu zakonski međusobno isključive kategorije. Vrtići su preopterećeni, pa se koriste svakojakim kriterijima da isključe višak kandidata, pa i time. Međutim, ti nećeš biti na porodiljnom zato što se doma luftaš nakon što si dijete strpala u vrtić, nego zbog drugog djeteta, novorođenčeta. Svaka se majka ima pravo barem koji sat dnevno posvetiti isključivo novorođenčetu.

    Ova politika gradske uprave "zavadi pa vladaj" silno me smeta. Mi se tu grizemo što jedna u teoriji može biti doma tri godine (s 1.660 kn i trojčekima, kojima samo pelene stoje više), druga jer bi se htjela posvetiti novorođenčetu, treća jer je zaposlena i nema joj tko čuvati djecu, četvrta jer je nezaposlena, a ne može tražiti posao ako joj je dijete doma - privatno si čuvanje, jasno, ne može priuštiti, itd. A grad dotle gradi Arene, obnavlja / seli Dinamov stadion, financira pristup Horvatinčićevoj garaži u Varšavskoj.

    Nisi ti, draga, negativka. Nisu ni ravnatelji/ce i osoblje vrtića. Neprijatelji imaju svoja imena i prezimena, no vrlo dobro žive, ne postavljaju si pitanja i ne muči ih nesanica. A sve na naš račun.

  42. #292
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    inox je samo primjer razlike u vrtićima. ima tu i većih ulaganja - od ultra super podova do mrak igračaka. a ja sam ti tip 'dok svi ne dobiju po jedan keks nema repete drugima!'
    zato mi nije jasno isti grad isti proračun a neki imaju inox i haba igračke a drugi imaju drveni frizeraj iz '84 i prazne bočice od doma!?
    nije sve u haba igračkama i inoxu. Ja volim kad naše tete izrade slovaricu recimo zajedno s djecom ili pak maketu od starih bočica opet zajedno s djecom. Znam da su djeca sudjelovala i igrala se. Uzalud sve igračke ak djeca ne stvaraju! Dobar omjer starog i novog je uvijek odlična stvar!

  43. #293

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    ja više ne nasjedam na te fore da nema love.

    dakle nama je GSKG dalo ponudu za obnovu krova zgrade na cifru od 1.5 mil. kn.
    na javnom natječaju su nam 3 privatne firme ponudile za 0.5 mil kn.

    dakle, ista je stvar što se izgradnje vrtića tiče, oni nisu skupi, no vlast želi da su skupi - jer time financiraju svoje luksuze. koja njima korist ak si svi u sklopu gradnje jednog vrtića ne kupe novi mercedes, 100 mobitela, izgrade crkvu u susjednoj nam državi (a vatikan sjedi na polugama zlata i zahtjeva da štancamo djecu koja nemaju gdje bit) i uz to sve pošalju djecu sve uže rodbine na školovanje u Švicarsku?

  44. #294
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    ja ne znam što bih rekla. sve je to jako tužno.

    mislim, kod nas je upisano oko 130 djece a izvisilo nas je 200.

    ja sam od 9og mjeseca opet trebala krenuti na faks i na posao... ali što sad kad nismo dobili jaslice. ništa od toga očito.

    palo mi je bilo na pamet da se muž i ja izmjenjujemo kao u "smjenama" aliništa od toga kad on svako malo mora ići na neki teren (radi kao geodet)... pa često ostane na poslu i od 6 ujutro do 20 navečer.

    tako da ... nemam pojma ništa što ćemo i kako ćemo.

  45. #295

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    Budući da je ovo topic o uvjetima upisa, reći ću samo koju o svom iskustvu.

    Moj F. ima 2 g. i 8 mjeseci i ovo nam je prvi upis u vrtić ever. Predali smo zahtjev u 4 vrtića - jedan po mjestu prebivališta, drugi koji također prima djecu s našeg područja i 2 vrtića prema mjestu zaposlenja roditelja.
    U sva 4 vrtića sam predavala isključivo Zahtjev downlodan sa www.zagreb.hr i dokumentaciju koja je navedena na tom obrascu i nigdje me nisu tražili nikakav dodatni obrazac ni upitnik, jedino su me u dva vrtića tražili JMBG djeteta umjesto OIB-a koji je na obrascu.
    U svakom sam vrtiću pri predaji zahtjeva pitala kakva im je praksa - da li intervju s djetetom rade prije ili poslije 15.lipnja. Dva su rekla da djecu koja uđu u nekakav "uži krug" zovu prije 15.6. i da ćemo o tome biti obavješteni telefonski, a druga dva vrtića su rekli da intervjue obavljaju isključivo s upisanima nakon 15. lipnja.

    Tako je i bilo - ova prva dva su nas zvali na intervju u drugoj polovici svibnja, a druga dva nas nisu ni zvali.
    U oba vrtića gdje smo pozvani na intervju, dotični intervju je vodila medicinska sestra vrtića i držala je pred sobom neki upitnik, postavljala mi pitanja te upisivala moje odgovore. I odmah moram reći da su neka pitanja bila ista u oba vrtića, ali neka je imao samo određeni vrtić. Primjera radi, u jednom vrtiću su me pitali da li dajem vrtiću dopuštenje da u slučaju nezgode koja zahtijeva liječničku intervenciju, a u slučaju kada su oba roditelja nedostupna za obavijest, vrtić odveze moje dijete na intervenciju u Klaićevu. A u drugom vrtiću su me pitali da li dajem dopuštenje da djetetu u slučaju potrebe temperaturu snižavaju paracetamolom i da li dijete smije jesti slatkiše i grickalice ako ih neko drugo dijete donese na proslavu svog rođendana.

    Što se tiče gorespomenutih "spornih" pitanja, da, i mi smo ih imali. Primjerice, imamo li svoj stan, svoju kuću ili smo podstanari, koja je to trudnoća po redu, je li trudnoća bila normalna ili rizična, je li porod bio normalan ili s komplikacijama ...
    E sad, sva pitanja koja su se odnosila na dijete meni su potpuno razumljiva i to je po meni, dapače, pohvalno da netko želi znati sve o djetetu o kojem će se brinuti pola dana. U tom kontekstu nemam ništa protiv pitanja o porođajnoj dužini i težini, zdravstvenom stanju djeteta nakon poroda i danas, njegovom motoričkom i intelektualnom razvoju te navikama i karakteru.
    No, zaista, moram se složiti - ne vidim kakve veze za upis djeteta ima to da je meni ovo prva trudnoća, da je F. jedinac i koje smo stručne spreme ja i suprug te živimo li u stanu ili u kući.

    Netko je gore spomenuo situaciju kada su roditelji zatajili zdravstvene probleme djeteta jer su se bojali odbijanja. Ja sam pak otvoreno rekla svugdje da je trudnoća bila visokorizična, da je porod bio normalan vaginalni, al je trajao 24 h, da se F. rodio u mekonijskoj plodnoj vodi no bez posljedica za zdravlje, da smo muž i ja alergičari te da je F. naslijedio moj atopijski dermatitis. Isto tako sam spomenula da zbog dotičnog AD-a obavezno treba F. kad se oznoji ili mu pobjegne piškica odmah oprati vodom i sapunom inače dobi osip te da smo u periodu dohrane imali problema zbog alergijske reakcije na jabuku i kikiriki, al da više to nemamo.
    U oba vrtića obje sestre su to uredno zabilježile i nitko mi nije ništa rekao da smo na bilo koji način "problematični" niti da nam je to neki minus.

    I eto, u oba ta vrtića gdje smo bili na intervjuu smo i primljeni, s jedinom razlikom što ni u jednom nismo primljeni u objekt vrtića koji nam je bio prvi izbor, nego drugi odnosno treći. Al OK.
    U ova dva druga back up vrtića nismo ni primljeni, al to sam i očekivala - ne spadamo tamo po mjesto prebivališta.

    E da, u sva 4 vrtića na listi primljenih i na listi odbijenih djeca su bila poredana po abecedi, jedino su u dva vrtića primljena djeca bila navedena još i po skupinama u koje su primljeni.

    Uglavnom, kada smo muž i ja odvagnuli argumente za i protiv i kad smo se odlučili koji vrtić hoćemo, ja osobno sam drugi dan otišla u drugi vrtić, rekla gospođama u tajništvu da bismo odustali od upisa te da naše mjesto slobodno ustupe nekom drugom potrebitom pa nek netko tko uloži žalbu dobi svoju priliku. Žene su mi se zahvaljivale do neba ko da sam im dala milijunsku donaciju, a ne jedno slobodno mjesto .


    Oprostite na odužem postu , no da zaključim - zaista ne mogu reći da imam neugodnih iskustava s upisom u vrtić, no jednako tako ne mogu ni reći koji su uvjeti i kriteriji presudili i kod prijema i kod odbijanja .

  46. #296
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Isobel, drago mi je da ste dobili mjesto koje vam odgovara.

    Sporni upitnik je umjesto tebe ispunjavala med sestra. Netko treba donijeti ispunjeno, nekoga rešetaju na licu mjesta.

    Broj tvojih trudnoća ima veze s boravkom tvog djeteta u vrtiću otprilike jednako kao i broj trudnoća u kojima je sudjelovao otac djeteta.

    Stanje djeteta nakon poroda, dužina i način poroda nemaju veze s trenutačnim stanjem djeteta. Pogotovo jedna medicinska sestra nema što procjenjivati djete prema apgaru.
    Ne znam čemu služe sve bolnice i dijagnostika, kad med sestra može procijeniti zdravlje djeteta na osnovi polusatnog intervjua s majkom.

    Pedijatar izdaje potvrdu o zdravlju djeteta na kojoj piše sve što bi osoblje vrtića moglo zanimati.
    Roditelje koji zataje neki podatak na štetu djeteta (alergije, epilepsija i sl.) treba prijaviti za svjesno ugrožavanje zdravlja i zanemarivanje.
    To opet nema veze s tim da li je majka rodila vaginalno ili na carski.

  47. #297

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    MarijaP, Isobel, moja je pedijatrica izričito odbila dati potvrdu o sistematskom pregledu djeteta prije rujna, odnosno za upisane prije upisa, upravo zato što smatra da medicinske sestre i psiholozi nemaju pravo ocjenjivati zdravstveno stanje djeteta. (Tu su nas potvrdu tražili prilikom dolaska na intervju, ali kad sam rekla da je pedijatrica ne da, odmah su znali o kome je riječ, budući da većina djece s tog područja ide k njoj). Poludjela je kad su prije koju godinu jednim blizancima tražili uzv mozga na uvid. Otad poručuje vrtićkom osoblju neka čita zakon.

    Napominjem, riječ je o jednoj od najboljih pedijatrica u gradu, koja se i ovdje mnogo puta spominjala po dobromu. Osobno podržavam njezin stav.

  48. #298
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Kapric, pedijatrica je apsolutno u pravu.
    Moje djete je bilo na intervjuu s 8 mj. Do polaska u jaslice stigne razviti/pokazati alergije na hranu koju još nije jela.
    U privatnom vrtiću su nam rekli da ne primaju potvrde od pedijatra starije od 2 tjedna prije samog polaska djeteta u vrtić jer se tu još štošta može promijeniti.

  49. #299

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    321

    Početno

    I meni se čini da je itekako u pravu.
    Medicinske sestre tumače dokumentaciju za čije je pravilno tumačenje katkad potreban subspecijalist, psihologice tumače naše platežne sposobnosti i mogućnosti višegodišnjeg porodiljnog, razvidnih lista s transparentnim bodovnim sustavom nema... Dobrodošli u Hrvatsku.

    Ispričavam se na sarkastičnom tonu, srdita sam.

    MarijaP, jesi li bila osobno u GU u Ilici 25? Dala im pismenu žalbu i tražila urudžbeni broj?

  50. #300
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    ja ću napisati da sam u parku kroz razgovor s mamama,kojima znam ime-prezime ne-njih 4,i one su trudne s 2.kikićem,a nezaposlene,sve 4 donijele lažne potvrde i upali...mi nismo...nitko u vrtiću ne provjerava te potvrde.nitko.zvala sam tajnicu i ona meni kaj će oni,da ako znam odem ja na policiju i da se tužim....radi se o vrtiću u n.zg.

Stranica 6 od 14 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •