Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: montessori vrtić- Šalata/ Srčeko

  1. #1
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno montessori vrtić- Šalata/ Srčeko

    Tražila sam ali je tema već stara.
    Da li nekom ide dijete u neki od ova dva vrtića i kakva su iskustva, preporuke?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    ja sam cula da je srceko super..mi smo upisali na kraju u montessori na malesnici, skroz je novi, isti princip a kosta manje

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Moje dijete ide u Srčeko. Iskustva su uglavnom pozitivna (prvenstveno mislim na pristupačnost teta, njihovu angažiranost, individualni rad s djecom, maštovite izlete, tečajeve, radionice, zadovoljstvo djece).
    Vjerujem da te više zanimaju negativne strane. Po meni- česta promjena odgajatelja, još češća promjena djece u grupama (ponekad se primaju djeca na mjesec, dva), previše djece u grupi (i preko 20 djece na dvije tete- ma što oni o tome govorili), cijena (pogotovo kad se pribroje dodatne aktivnosti, izleti, predstave,....), radno vrijeme od 7:30, proglašavanje neradnih dana vrtića spajanjem praznika (za dane koji to nisu)...

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    236

    Početno

    Bibai,
    da li ti dijete još uvijek ide u taj vrtić ? jesu li ostale iste negativne strane ?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    Citiraj bibai prvotno napisa Vidi poruku
    Moje dijete ide u Srčeko. Iskustva su uglavnom pozitivna (prvenstveno mislim na pristupačnost teta, njihovu angažiranost, individualni rad s djecom, maštovite izlete, tečajeve, radionice, zadovoljstvo djece).
    Vjerujem da te više zanimaju negativne strane. Po meni- česta promjena odgajatelja, još češća promjena djece u grupama (ponekad se primaju djeca na mjesec, dva), previše djece u grupi (i preko 20 djece na dvije tete- ma što oni o tome govorili), cijena (pogotovo kad se pribroje dodatne aktivnosti, izleti, predstave,....), radno vrijeme od 7:30, proglašavanje neradnih dana vrtića spajanjem praznika (za dane koji to nisu)...
    koja je cijena,može i na PP, hvala

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj vera prvotno napisa Vidi poruku
    Bibai,
    da li ti dijete još uvijek ide u taj vrtić ? jesu li ostale iste negativne strane ?
    Da i da.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Morala sam odgovoriti na ovaj post jer sam radila u spomenutom vrtiću. Nažalost, ono što roditelji tamo vide je samo organizirana predstava. Naizgled je sve savršeno, a istina je da se štedi na apsolutno svemu, a na kraju djeca ispaštaju. Htjela bih da roditelji znaju, jer sam i sama majka male curice, da u tom vrtiću prečesto ne pale grijanje pa se djeca smrzavaju, štedi se i na hrani pa nikad nema dosta za sve, tete nemanju osnovne uvjete za rad (postoji brdo problema s plaćanjem i odnosom prema zaposlenicima općenito). Tete se zbilja trude, ali uprava koči sve kreativne ideje, navodno zbog nedostatka sredstava (?!?, a to je jedan od najskupljih privatnih vrtića!). Sve se vrti samo oko zarade, pa se zbog toga trpa što je više djece moguće u grupu i ponekad samo jedna teta ima preko 20 djece u grupi.Uglavnom, svoje dijete ne bih nikada poslala tamo nakon što sam sve to vidjela iz prve ruke!

  8. #8
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    taj vrtić je naša najgora noćna mora.žao mi je što smo i ovo malo što smo bili to priuštili djetetu.strašno iskustvo! trebali su nam mjeseci da nam se dijete oporavi od montessori ptspa.

  9. #9
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    pritom ne mislim na metodu montessori,niti prostor već najviše na osoblje navedenog vrtića i ravnateljicu naravno.jadna djeca koja idu tamo.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Citiraj lasica prvotno napisa Vidi poruku
    pritom ne mislim na metodu montessori,niti prostor već najviše na osoblje navedenog vrtića i ravnateljicu naravno.jadna djeca koja idu tamo.
    potpisujem lasicu, čula dosta loših iskustva od kolegica koje su tamo radile

  11. #11
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    mi na kraju nismo išli ni u jedan montessori, ali smo bili na šalati u "običnoj" grupi i moram pohvaliti sve tete, a naše pogotovo, bili smo prezadovoljni

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    201

    Početno

    Što postoji i Srčeko na Šalati, ja znam samo za ovaj na Pantovčaku???

  13. #13
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    ne, gradski vrtić sa montessori skupinom je na šalati

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    201

    Početno

    ah, so! Znam da je montessori na Panti skup ali sam od mama čija djeca pohađaju taj vrtić čula sve 5. Meni se osobno ne sviđa jer nema mnogo prostora za igre na otvorenom.

  15. #15
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Na Šalati postoje 2 montessori grupe i to je u sklopu dv vjeverica.I meni se čini skroz o.k.Slažem se i za tete u "običnoj"grupi ako se radi o istima

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    šalata rules

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2023
    Postovi
    1

    Početno Srčeko Montessori - nije vrijedno odabira

    Citiraj lasica prvotno napisa Vidi poruku
    taj vrtić je naša najgora noćna mora.žao mi je što smo i ovo malo što smo bili to priuštili djetetu.strašno iskustvo! trebali su nam mjeseci da nam se dijete oporavi od montessori ptspa.

    Slažem se da Srčeko Montessori jedva zadovoljava standarde za biti vrtić- od toga da djeca trče po drvenoj terasi i opasnim strmim stepenicama, do toga da se kadrovi mijenjaju na tjednoj bazi ( što već samo po sebi govori o kvaliteti ). Za jedan privatni vrtić gdje očekujemo nivo iznad prosijeka, ovdje ćete dobiti "sardelice" po cijeni "škampi" ( ako ste me dobro razumjeli
    Sretno svima koji naivno nasjedaju na priče o žutoj, plavoj i ljubičastoj sobi...valjda drugo nisu mogli izmisliti pa im je to glavna krilatica..srednja žalost, nije vrijedno vašeg djeteta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •