Stranica 12 od 14 PrviPrvi ... 21011121314 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 683

Tema: Uvjeti za upis u ZG Vrtić - na papiru

  1. #551

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    mi tri godine za redom bili odbijeni za gradski vrtić, tako da već četvrtu godinu idemo u privatni

  2. #552
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo ne smiju raditi, iako često imaju takvu praksu. Ali, nigdje u natječajnim ujvetima se ne spominje porodiljni. Na stranu što netko misli da je fer ili nije fer tražiti ili dobiti vrtić dok je majka na porodiljnom, to je po natječajnim uvjetima potpuno legalno.
    Meni bi bilo ne fer upisati dijete u vrtic a za to isto dijete biti doma.ostalo mi je ok
    Kao sto sam i napisala.sin mi je s 01.09 bio upisan u vrtic a znala sam da ja necu ici raditi prije kraja zimskih praznika u skoli.
    Kao prvo htjela sam da mi bar jedno dijete ima mirno i polagano privikavanje na vrtic a i stariji sin je te godine bio prve bez boravka u skoli pa sam prvo polugodište zeljela biti doma.
    I vrticu tj tetama je to bar malo olaksalo jer smo na privikavanje krenuli tek krajem 10mj. Kada su se vec drugi klinci pomalo priviknuli.i dugo sam ga vodila samo na sat,dva.pa do poslije rucka.pa pauza oko bozica.mislim da je ostao spavati pocetkom drugog mj.a full time je poceo ostajati zadnji tjedan prije mog povratka na posao.
    Da sam bila doma cijelu skolsku godinu stvarno ne bi bilo ok da sam ga upisala.
    I ne mislim da nije fer upisati starije dijete u vrtic dok si doma s mladim.onda bi svi trebali ispisivati stariju djecu iz vrtica ako smo doma s bebom

    Sent from my GT-I8190N using Tapatalk

  3. #553
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ja sam tako bila sretna sto radim i sto imam tu potvrdu da radim...bila sam uvjerena da je to to i da ce mi curka sigurno upast u vrtic...

    citam sada vas i vise ne polazem u tu nadu da ce upast...iako oboje radimo...koma...

  4. #554
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo ne smiju raditi, iako često imaju takvu praksu. Ali, nigdje u natječajnim ujvetima se ne spominje porodiljni. Na stranu što netko misli da je fer ili nije fer tražiti ili dobiti vrtić dok je majka na porodiljnom, to je po natječajnim uvjetima potpuno legalno.
    Da,neće primiti djete ako je mama doma 3 godine.Mom muzu su na razgovoru rekli da im javim ako cu se ranije vracat na posao.

  5. #555
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    To je današnja stvarnost.Nema vrtica za sve.Prije nisu trebala oba roditelja biti zaposlena da bi djete bilo primljeno u kolektiv.Ja sam sa svojom doma 2 godine,i htjela bih da ju ove godine prime,bez obzira sto sam ja doma na porodilnom.žELJELA bi da bude ipak malo s drugom djecom.

  6. #556
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Inez je pitala jel imam dodatnih bodova za odbijenicu!!!
    shvatila sam da nema , al takvo djete (odbijeno godinu prije) ima prednost pred onima koji predaju prvi put a imaju iste uvjete!!

  7. #557
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    I moram reći što sam čula neslužbeno prije par godina !

    Kad je dijete korisnik privatnog vrtića oni briju da je zbrinuto i korisnik je subvencije tak da pada na dno liste!!( kao nije hića i ne gori, snašli su se ljudi)

    Sve se nadam da to stvarno nije tako!! jer po tome nikada neće dobiti gradski vrtić, što nije fer i pošteno!!

    Plaćamo puno više i to ne svojim izborom!!

  8. #558

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Uzas..
    Mi smo isto predali papire za gradski,ali cisto sumnjam da ve upasti s obzirom na vasa iskustva..
    cula sam da tu kod nas u kvartu zna ostat preko 100 neupisane djece u jednom od vrtica-a ima ih 3..

    Idemo u privatni,ako tu ne upadne..nemamo izbora,iako bi najrade da u jedan vrtic ide o pocetka do kraja..

  9. #559
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Šiškica, da li se za to što su vas lani odbili dobiva kakav bod?
    Meni je baš jedna gđa iz vrtića koja je čak i rukovoditelj tamo rekla da to nema nikakve veze. I ima mi logike, jer zapravo daljnjih kriterija djece istih bodova (a to uglavnom bude na konto oba zaposlena roditelja) - nema. Druga je stvar što pojedini vrtić onda može neformalno imati nekakve "kriterije" ali opet nepisane, više uvriježene, za prijem. Meni je neki dan netko rekao da su rekli da čak mogu gledati gdje roditelji rade.

  10. #560
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Nemam pojma kak preživjeti ovo isčekivanje rezultata do 2.6.

    još samo dvaaaa duuuugaaa tjedna!!!

  11. #561
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Čekajte, samo malo. Vi hoćete reći da nije dovoljno da su oba roditelja zaposlena da bi dijete dobilo vrtić? Čak i ako živimo u "starom" kvartu s ne previše djece? (OK, ima ih, ali navodno manje nego drugdje)

    Jer, nedavno sam čitala izjavu nekoga iz Gradske skupštine (ne sjećam se imena, ali mogu potražiti) kako u Zagrebu ima sasvim dovoljno mjesta za svu djecu...

  12. #562
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    za neke vrtiće ne, ali neki imaju dovoljno i čak previše mjesta pa oni i primaju više

  13. #563

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Kod nas u zapadnom djelu je gotovo nemoguce upisat dijete,bez obzira na zaposlenost oba roditelja..

  14. #564
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a gdi si ti to na zapadu?

  15. #565

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Di i ti

  16. #566
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    sad ak si baš kod mene, bilo je pred 2 godine hrpa klinaca koja je u vrtić stizala s proslavom rođendana, najstarije je bilo rođeno 12.9., jel ti to kaj pomaže, naravno sve ovisi kolkiko je onih koji zadovoljavaju uvjete starosti primljeno, i kolko je školaraca ošlo u škole, a naša škola će navodno i ove godine uzeti samo 3 razreda, ( ali sreća u nesreći da naš vrtić opsližuje još 3 škole iz susjedstva, i mnogo njih iz ne susjedstva). .

    usput gdi si predala u sunčanu ili Špansko. Jaslice špansko su u Profektusu, a kod nas u sunčani na trgu su klinci do cca 4 godine.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.05.2014. at 15:44

  17. #567
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    milasova, pun ti je inbox

  18. #568
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Stara je stvar da su i Sunčana i Špansko prebukirani i da iz godine u godinu ostane hrpa klinaca neupisano!!

    Svi klinci koje znam u ta dva vrtića su upisani isključivo preko veze!!

  19. #569
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    DV Gajnice primio je preko 300 zahtjeva za upis.

  20. #570
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Šiškica prvotno napisa Vidi poruku
    Stara je stvar da su i Sunčana i Špansko prebukirani i da iz godine u godinu ostane hrpa klinaca neupisano!!

    Svi klinci koje znam u ta dva vrtića su upisani isključivo preko veze!!
    nisu, bar ne u mojem ( sunčani), ali još uvijek ih ima jako puno koji uopće nisu od tuda, a naši klinci ostaju neupisani.

    lijepo je čuti to za gajnice,ispada više od polovice kapaciteta.

  21. #571
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    U Gajnicama imaju oko 140-150 mjesta za upis, a primili su preko 300 zahtjeva
    Posljednje uređivanje od Inesz : 21.05.2014. at 09:07

  22. #572
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a podsused nema mjesta?

  23. #573
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Podsused je podružnica DV Gajnice koji ima 4 područna objekta. taj vrtić u Posusedu je ovog proljeća obnovljen i rasteretit će pritisak za upis na pdoručju Gajnica, ali i dalje ostaje 300 kandidata za 150 slobodnih mjesta

  24. #574
    Calista avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Preko bare
    Postovi
    515

    Početno

    Cula sam da je veci problem upisati starije klince od jaslicara jer su im grupe vec formirane...e pa sad...moji nisu jaslicari ... samo mogu cekati i nadati se

  25. #575
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    kod nas starije samo prikrpaju većina tak da su grupe predškolaraca min. 30-34 klinaca

  26. #576
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Prekosutra idemo na razgovor u vrtić, moramo popuniti neku izjavu o primanjima... to je dovoljno?
    Ne traže da donesemo potvrdu o primanjima od poslodavca.. to ide naknadno?

  27. #577
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    I još jedno pitanje... da li božićnica i bonusi ulaze u prihode?
    Da li prihodi od najma stana isto ulaze? Btw, za stan otplaćujem kredit, koji je veći od najma.

  28. #578
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    božićnica, dar za djecu, regres, i bonus ako nisu sastavni sastojak plače ne ulaze u to.

  29. #579
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pa nisu... da jesu ne bi se zvali božićnica, bonus...
    Svejedno, s njima ili bez njih u istom smo razredu.

  30. #580
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    onda stavi bez njih, da te slučajno osle netko ne pita a zakaj si stavila više

  31. #581
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Nama su ušli i bonusi. A ulaze i prihodi od stana, ako se vide preko Porezne. Otplata se oduzima, o tome izdaje banka potvrdu.

  32. #582
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala.

  33. #583
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Mi smo dobili privatni vrtić u kvartu, bar nešto. Pretpostavljam da u primanja ulaze i autorski honorari, iako nisu redovita primanja? Što uopće trebam prikupiti u vezi s primanjima budući da sam bila i na komplikacijama i na porodiljnom prošle godine, HZZO daje neku potvrdu? Potvrda od poslodavca? Što s honorarima?

  34. #584
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo dobili privatni vrtić u kvartu, bar nešto. Pretpostavljam da u primanja ulaze i autorski honorari, iako nisu redovita primanja? Što uopće trebam prikupiti u vezi s primanjima budući da sam bila i na komplikacijama i na porodiljnom prošle godine, HZZO daje neku potvrdu? Potvrda od poslodavca? Što s honorarima?
    za komplikacije i RD tražiš potvrdu na HZZO
    vezano za autorske honorare nosiš potvrdu (ja sam nosila onu što se dobije u veljači kod prijave poreza)
    btw, ta primanja se vide na poreznoj kartici pa ukoliko vrtić traži to od porezne vidjet će ih, odnosno ne možeš ih zatajiti

  35. #585
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ma nije mi namjera zatajiti, nego nego uopće nemam kopiju obrasca koji sam predala u veljači (bar mislim da nisam kopirala, uopće se ne sjećam svojih aktivnosti prvih par mjeseci s djetetom ), a imam honorare od tri poslodavca. Je l' izdaje porezna kakvu potvrdu na zahtjev ili se moram obratiti poslodavcima?

  36. #586
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije mi namjera zatajiti, nego nego uopće nemam kopiju obrasca koji sam predala u veljači (bar mislim da nisam kopirala, uopće se ne sjećam svojih aktivnosti prvih par mjeseci s djetetom ), a imam honorare od tri poslodavca. Je l' izdaje porezna kakvu potvrdu na zahtjev ili se moram obratiti poslodavcima?
    e to neznam, ali mislim da ti je lakše poslati mailove poslodavcima...oni sigurno imaju save-ane potvrde (ili ga izvade iz sustava) pa ti samo šibnu na mail

  37. #587
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    vikki, ja sam jučer za svaki slučaj nazvala gradski ured za predškolski odgoj 6100-520 i žena mi ljubazno sve objasnila.

  38. #588
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Hvala, cure, nazvat ću ovaj broj da ne lutam

  39. #589
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Vikki ja te potvrde iz porezne nisam nosila, vrtić ih sam zatraži.

    Mi iščekujemo isto ponedjeljak,a jeste vi upoznate sa tzv. 0 upisom?
    Ja sam danas čula za to i navodno se primjenjuje od ove godine i koliko sam shvatila to je nešto kao međusobna komunikacija između gradskih vrtića.
    Znači ako moje dijete ne upadne u kvartovski vrtić, gleda se mjesto zaposlenja roditelja pa se dijete(ako postoji mogućnost tj.mjesto) upisuje u vrtić blizu posla i onda sljedeće godine na upisu se samo "prebace papiri" u kvartovski vrtić.

  40. #590
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Upravo to se dogodilo prijateljima. Njihova malecka ima 3 godine i ide s mojom u privatni vrtić u Prečko, prvi puta su predali papire za gradski i to naravno DV Prečko , u četvrtak ih je zvala tajnica i nudila im mjesto negdje na Trešnjevci ( Savska /Vukovarska) , morali su odlučiti do jučer ujutro..
    Svi smo ušokirani, posebno oni !!! Prihvatili su ponđeno mjesto jer ipak je velika razlika između 900kn i 300kn.. a da im je usput i praktično baš i nije!!
    nikog drugog od poznatih nisu zvali, što znač ili smo dobili ili ne!!
    primaju oko 130 klinaca a molbi 219.

  41. #591
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Hmmmmm, nas još nitko nije zvao, nadam se da smo upali

  42. #592
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    ne zovu oni kad si upisan , ni kad nisi upisan !! to vidiš kad objave rezultate..

    Ovo su bile posebne kalkulacije između vrtića, po kojem sistemu dragi Bog zna!!
    jer računica je čista 89 klinaca ostaje bez mjesta!! bar u Prečkom!!

  43. #593
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj saf prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam danas čula za to i navodno se primjenjuje od ove godine i koliko sam shvatila to je nešto kao međusobna komunikacija između gradskih vrtića.
    Znači ako moje dijete ne upadne u kvartovski vrtić, gleda se mjesto zaposlenja roditelja pa se dijete(ako postoji mogućnost tj.mjesto) upisuje u vrtić blizu posla i onda sljedeće godine na upisu se samo "prebace papiri" u kvartovski vrtić.
    Ovo bi mi bilo super jer su mi dvije rezervne opcije upravo dva vrtića u kvartovima blizu posla (zapravo i relativno blizu doma budući da do posla imam malo više od 2 km).
    No, ja sam već platila akontaciju za privatni vrtić u kvartu jer je rok bio do ovog ponedjeljka, a upisi su idući tjedan. Ako dobijem gradski, ostajem bez akontacije, no frka me riskirati da ne dobijem ništa.
    Sad mi je sinulo još nešto, prikupila sam IP obrasce od prošlogodišnjih prihoda, ali sam sasvim smetnula s uma da je prihode imao i moj posinak, student koji živi s nama i radio je preko studentskih ugovora povremeno prošle godine (mizerne, ali ipak nešto). Treba li u izjavu o prihodima ubrojiti i tu njegovu zaradu, provjeravaju li oni to?

  44. #594
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    sad on bi mogao bit i poseban, ali ako i njegove prihode uvrstiš, onda moraš i njega

  45. #595
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj Šiškica prvotno napisa Vidi poruku
    ne zovu oni kad si upisan , ni kad nisi upisan !! to vidiš kad objave rezultate..

    Ovo su bile posebne kalkulacije između vrtića, po kojem sistemu dragi Bog zna!!
    jer računica je čista 89 klinaca ostaje bez mjesta!! bar u Prečkom!!
    Znam da ne zovu, prošla sam jedan stresni upis kad sam kćer upisivala
    Nego si napisala za svoje frendove da su ih zvali pa si mislim možda je to novi način koji primjenjuju kod ovih za koje nemaju mjesta u kvartovskom vrtiću.
    Kod nas u vrtiću gužva ne jenjava već godinama i uredno ogroman broj djece završi neupisano.
    Ali imam neki osjećaj da ćemo upasti, moramo

  46. #596

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Vikki,sta ne mogu vise predati zahtjev u privatni?
    Nisam predavala jer cekam sutrasnje retultate..

  47. #597
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Mozes, za ovaj koji smo mi prijavljivali jer nam je u kvartu, trebalo je platiti akontaciju do 26.5.
    Jelena, kako mislis mogao bi biti poseban, on je clan kucanstva.

  48. #598
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Čula sam za te akontacije u privatnim vrtićima i nisu nimalo fer

  49. #599

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Sutra odmah nakon rezultata trk u privatni..imam samo jedan koji ddolazi u obzir..
    Vec znam.da drzavni tesko da ce dobiti,primaju samo 15 jaslicara od preko 100 zahtjeva..

  50. #600
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Na kraju krajeva sutra ćemo biti svi skupa pametniji!!!

    Bilo bi odlično da je ostalih četvero iz ekipe dobilo vrtić i da nas nisu zvali zbog toga!!

    jer ako nismo dobili vrtić onda nikako nije fer da i nama nisu ponudili neku drugu varijantu!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •