Stranica 3 od 10 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 461

Tema: Home made igračke - od ideja do fotki

  1. #101

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    jooj curke - ja ni dan danas ne bacam kutije od cipela jer zamišljam da to može biti krevetić, ili šparet ....

  2. #102
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Jedva čekam izradu ovakvih igračaka od sitnih predmeta, za sada se još uvijek ne usudim jer ova moja jede i mrtve bube s poda, ako ih slučajno nađe

  3. #103
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Da, zaboravih... Kad smo bili mali, sve je bila igračka: poništena karta od vlaka, autobusa, kutije Cedevite, kutije od lijekova...
    Za dvije barbike koje sam imala (jednu fejk, a drugu pravu, ali bez jedne ruke), sama sam šila robicu, a najveći domet je bio ošišati barbiku i "ofarbat" joj kosu korektorom da izgleda kao ona Marie iz Roxette

  4. #104
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    evo novi špigl. morala sam ga zaštititi jer se počela penjati po njemu.sva sreća pa smo u podrumu imali pano sa plexiglasom i špigl je sad na sigurnom, a dodala sam i fotke deda i baka (koje moram s vremenom promjenit jer se baš dobro ne vide). Fotke su tu zato jer ih jako rijetko vidimo pa se nadam da će ih na taj način bar malo prepoznati.
    A ovo je novi muzički kutak u kojeg još moramo dodati fotke iz kalendara i časopisa. Stavit čemo peseke, mace, bebe kako spavaju , papaju, igraju se i sl. pa čemo lakše učiti znakove.

    Sljedeći projekt je tabure od kojeg ću napravit stol sa tunelima, igračkama na čičak, ali tu moram šivati pa će to pričekat kad mm ne bude radio. već imam otprilike sliku kako i skupljam materijal za reciklažu (tuljce od papira,čepove od flaša itd.)

  5. #105

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    wow sandra - super si! i super su ti 'igračke'

  6. #106

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno home made plastelin

    jel radio netko onaj plastelin što se kuha?
    treba mi neki dobar provjereni recept - u ove sa neta nisam ziher jer ne znam nikoga tko ih je isprobao!

    i kada ste dali djetetu plastelin? u kojoj dobi?

  7. #107
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Uh, kontam da je nama za plastelin prerano, ali ono što sam htjela reći, Maša obožava kada joj crtam i to najjednostavnije stvari: jabuku, cvijet, sunce... Onda ja njoj dam da crta, ona malo prošara i opet tutne meni olovku u ruku i uživa dok ja crtam.

  8. #108
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    ja joj dam da mjesi kruh zmenom mislim da je to bolje od plastelina, al mislim da je plastelin za dob od 3 godine. ne bi ja ranije davala nikako. a možda i kasnije.

  9. #109
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    od kad mijesite kruh zajedno, mislim da bi mojoj to bilo super, no još stavlja sve u usta pa ipak nije još vrijeme za zajedničko kuhanje

  10. #110

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    ma nije to pravi plastelin - nego baš nešto brašno i voda se kuha pa se hladi pa se mijesi - i nije bed ako se malo 'žvakne' a može se obaojati bojama za hranu i navodno traje duže nego obični plastelin i lakše se čisti - ma sve nešto dobro zvuči!

  11. #111
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    od kad mijesite kruh zajedno, mislim da bi mojoj to bilo super, no još stavlja sve u usta pa ipak nije još vrijeme za zajedničko kuhanje
    ja inače radim home made kruh svaka 3-4 dana pa je ona uvijek tu negdje, ako ne u slingu onda ispod nogu. a kad vidi da nešto radim u kuhinji eto je. sad već tak puže da ju ja nemrem stiči kad sam na sve četiri
    A jučer smo trebili grašak pa je naravno bila gdje?!!!- u kaci sa graškom. Dijete želi u svemu sudjelovati, a meni ne smeta. nema toga što voda neće oprati-jedino je što V. ne stavlja ništa što nije hrana u usta, a smjesu od kruha je malo žvaknula i nije joj se svidjelo, od tad samo mrda s prstima po tijestu.
    inače je vrlo razumno dijete, kad kažem da je nešto ne i pokažem s prstom ona meni isto tako mahne svojim (važno odgovara ne,ne), uglavnom prestane to raditi, ali ima trenutaka kad uzalud pričam , jednostavno ju maknem i to je to.

    nego kad bum ja vidla nekaj vaših igračaka!!!???

  12. #112
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    bobica - ti si izvor zanimljivih materijala. baš mi se sviđa taj brašnasti plastelin. ajd malo više detalja molim te!?

  13. #113
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    i mene zanima!!! čitam vas i moram vam reći svaka čast!!!

    ja sam totalna nekreativka, a dobila sam inspiraciju da postanem kreativka!!!

  14. #114
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj sandra-zvrk prvotno napisa Vidi poruku
    ja inače radim home made kruh svaka 3-4 dana pa je ona uvijek tu negdje, ako ne u slingu onda ispod nogu. a kad vidi da nešto radim u kuhinji eto je. sad već tak puže da ju ja nemrem stiči kad sam na sve četiri
    A jučer smo trebili grašak pa je naravno bila gdje?!!!- u kaci sa graškom. Dijete želi u svemu sudjelovati, a meni ne smeta. nema toga što voda neće oprati-jedino je što V. ne stavlja ništa što nije hrana u usta, a smjesu od kruha je malo žvaknula i nije joj se svidjelo, od tad samo mrda s prstima po tijestu.
    inače je vrlo razumno dijete, kad kažem da je nešto ne i pokažem s prstom ona meni isto tako mahne svojim (važno odgovara ne,ne), uglavnom prestane to raditi, ali ima trenutaka kad uzalud pričam , jednostavno ju maknem i to je to.

    nego kad bum ja vidla nekaj vaših igračaka!!!???
    tako i moja hoće u svemu sudjelovat i ja sam baš oduševljena time, no ipak jako pazim što joj dajem u ruke jer me strah da ne proguta, pa me strah toksičnih boja i sl.
    vidim po po potpisu da su vaše curke ipak par mjeseci starije od moje pa još ima vremena da prođe ta faza stavljanja u usta, razumije i moja ne, ne i ne stavi u usta kad joj kažem ne, ali onda se ubrzo predomisli

  15. #115
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj sandra-zvrk prvotno napisa Vidi poruku
    ja inače radim home made kruh svaka 3-4 dana pa je ona uvijek tu negdje, ako ne u slingu onda ispod nogu. a kad vidi da nešto radim u kuhinji eto je. sad već tak puže da ju ja nemrem stiči kad sam na sve četiri
    A jučer smo trebili grašak pa je naravno bila gdje?!!!- u kaci sa graškom. Dijete želi u svemu sudjelovati, a meni ne smeta. nema toga što voda neće oprati-jedino je što V. ne stavlja ništa što nije hrana u usta, a smjesu od kruha je malo žvaknula i nije joj se svidjelo, od tad samo mrda s prstima po tijestu.
    ha ha, kao i moja
    ne znam zašto, ali tijesto od kruha joj se ne sviđa, ali je zato neki dan uživala kada sam joj pravila keksiće (putar, brašno, vrhnje, na kraju ispalo skroz prhko i jako suho...), razvlačila je tijesto modlicama, pa onda kao valjala oklagijom
    nevjerojatno je kako sve oponašaju...
    neki dan sam se iznenadila kada me je tražila (pružila rukicu, još ne priča, da se razumijemo) da joj dam mali ribež na kojeg joj inače ribam jabuke (bila je u marami, a u ruci imala mali komad jabuke kojeg sam joj dala da gricka) i onda sama krenula ribati taj komadić

    nego kad bum ja vidla nekaj vaših igračaka!!!???
    joj, Sandra, ja samo smišljam, smišljam... eno imam cijeli popis stvari koje bih htjela napraviti, a nikako uhvatiti vremena, užas
    usput, baka nam je sašila nekoliko hlaćica za puzanje i još koješta (al' stvarno koješta, morat ću uzeti stvar u svoje ruke ako ne želim da mi dijete izgleda kao klaun u odjeći koju ona sašije )

  16. #116
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    domaci plastelin

    u 400gr finog brasna (mekog, obicnog) umijesati 130gr kuhinjske soli (sto finije - to bolje) i dodati 40gr limunske kiseline u prahu. po zelji se moze u ovoj fazi dodati i 20-30gr mineralne boje (u prahu).

    zakuhati 400ml vode u koju se doda 5 jusnih zlica ulja (obicnog biljnog, svejedno).

    vruca se tekucina pazljivo i porezno ulije u suhu smjesu brasna i soli i dobro promijesa. cim se svi sastojci prozmu - smjesa je spremna za upotrebu (naravno, dok se malo ohladi ). ako se nakon upotrebe spremi u dobro zatvorenoj posudi ili vrecici (i u frizideru) - moze se dugo koristiti.

    ukoliko se ne doda nikakva boja u suhu smjesu - plastelin ce biti boje tijesta, lagano zuckast. moze ga se naknadno bojati tekucim prehrambenim bojama. moze se izraditi i s integralnim brasnom kako bi imao drugaciju teksturu. u gotov plastelin mogu se dodavati i raznorazna zrnja ili perlice ili slicno kako bi osjecaj pod prstima bio drugaciji. obratiti paznju da poneki dodaci mogu smanjiti dugotrajnost plastelina (al mogu biti i krasni ukrasi koje se ostavi osusiti na zraku)

    dobru zabavu

  17. #117
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    porezno bi bilo oprezno, jelte

  18. #118

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    ma ja sam ga vidjela negdje na coolinarici pa na netu raznih recepata čak sa nekakvim 'cream of tartar' pa smo to tražili ko ludi - ali nisam ga nikada pripremala/kuhala
    kažu da bude kao play-doh samo puno jeftiniji i duže traje!

    ali evo litala ima i recept!
    thnx litala!

  19. #119
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    jooj curke - ja ni dan danas ne bacam kutije od cipela jer zamišljam da to može biti krevetić, ili šparet ....
    Iz naše kuće već godinama ni jedna kutija za cipele nije izašla, a da nije bila pretvorena u kućicu, kuhinju, vešmašinu... ne znam ni ja.

    ALI djeca rastu i već dugo mm i ja ne rezbarimo kutije nego gledamo i eventualno pomažemo dok naši dečki to čine po svom nahođenju, s velikim guštom. Jučer su od dvije kutije za cipele i jednog ovitka "Mozaik knjige" sastavili dvije pesje kućice (krov se dodavao posebno) i ofarbali ih akrilnim bojama po želji. Jest da su kombinacije oslobodibog, ali šutim - njihovo je! Dakle, nama se isplatilo ulaganje u kutije - djeca su sasvim dobro savladala tu vještinu i dodala svoju vlastitu kreativnost. Sad samo čekam da jednom nešto naprave zajedno - to im još nije uspjelo, uredno rade svaki svoje i natječu se tko će bolje....

  20. #120
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    ma ja sam ga vidjela negdje na coolinarici pa na netu raznih recepata čak sa nekakvim 'cream of tartar' pa smo to tražili ko ludi - ali nisam ga nikada pripremala/kuhala
    kažu da bude kao play-doh samo puno jeftiniji i duže traje!

    ali evo litala ima i recept!
    thnx litala!

    Ako te zanima još tih recepata, nabavi knjigu "365 dana bez televizije" (Steve i Ruth Bennet). Unutra ima najmanje tri različita recepta za home-made smjese za oblikovanje (play-doh, pa obično slano tijesto, pa neko koje je predviđeno za sušenje i farbanje.... sjajno!) A unutra ima još 1000 zgodnih stvari.

  21. #121
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    "cream of tartar" je prah koji ima istu svrhu kao i limunska kiselina - ocuvanje svjezine plastelina.

    ovaj recept je dobar za dugotrajno igranje (kad ga spremis da se ne osusi), za ubacivanje boje u tijesto, za bojanje osusenih oblika, za pravljenje novogodisnjih ukrasa za jelku i sve ono za sto bi mogle upotrijebiti slano tijesto, glinamol i slicno. osobno ga vec godinama koristim i jako ga volim jer su sastojci vrlo jednostavno dostupni i izrada jednostavna.

  22. #122
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    Mame trebam pomoc...planirala sam napraviti mobil "vrtuljak" iznad djecjeg krevetica od sarenih origami zdralova.
    Zdralovi izgledaju sjajno, no nikako da smislim na sta ih zakaciti tako da se vrte...
    Imate li vi ideju za neku konstrukciju?
    Thanks

  23. #123

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    super litala- baš to mi je trebalo , neki recept koji netko koristi i koji nije problematičan što se tiče sastojaka.

  24. #124
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    recept je super
    nadam se da ćemo i mi već za Božić radit ukrase po ovom receptu

  25. #125
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Onavi- neznam kak su ti veliki ždralovi.ja sam leptire od filca jednostavno sa koncem pribola na plafon(lamperija).malen ane može do njih pa me nije frka da bu opalo, a oni se stalno vrte radi strujanja zraka.

    evo ti link sa mobilom pa možda dobiješ ideju.

  26. #126
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    malen ane = malena ne ...može

  27. #127
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ja sam jednom vješala ždralove na konstrukciju od žice (ogulila sam onu deblju izoliranu) i to tako da te žice balansiraju jedna na drugoj, ne znam kako bih ti to opisala ali bilo je fora jer se kretalo u svim pravcima. Ovako nekako http://www.nova68.com/Merchant2/grap...00001/FL24.jpg Samo, naravno, treba biti van dohvata djeteta.

    Upiši u google bird mobile i pogledaj slike pa ćeš dobiti brdo ideja.

  28. #128
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Evo kućice koju je mojoj djevojčici napravio njen deda
    http://public.fotki.com/malavita/698...17-180001.html

    Fotke nisu baš najbolje jer je slikano mobitelom, ali kućica je preslatka, deda si je stvarno dao truda.
    Inače, radio je od kartona, dvostruko ljepljenog, tako da je dosta čvrsta.

  29. #129
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Deda, svaka čast!
    Prekrasna kućica!

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Ja sam Luciji napravila slikovnicu s našim slikama kad je bila puno manja.

    Razvila sam fotke (nju s omiljenom igračkom, nju i mene, nju i tatu, svo troje skupa, nju i tetu, nju s bakama,djedovima i pradjedom) i plastificirala ih.

    Izrezala sam ih na način da je oko svake fotke ostalo cca 3 cm plastike, zaoblila sam kutove da ne budu oštri.

    Pet raznobojnih filca formata A4 sam izrezala tako da kad se preklope preko plastike s fotkom, fotka je vidljiva, ostalo izgleda kao filcani okvir.

    Zašila filc za plastiku, rukom zašila sve filce skupa i voila!

    http://picasaweb.google.com/Mrvna1/K...itiSlikovnicu#

  31. #131
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam Luciji napravila slikovnicu s našim slikama kad je bila puno manja.

    Razvila sam fotke (nju s omiljenom igračkom, nju i mene, nju i tatu, svo troje skupa, nju i tetu, nju s bakama,djedovima i pradjedom) i plastificirala ih.

    Izrezala sam ih na način da je oko svake fotke ostalo cca 3 cm plastike, zaoblila sam kutove da ne budu oštri.

    Pet raznobojnih filca formata A4 sam izrezala tako da kad se preklope preko plastike s fotkom, fotka je vidljiva, ostalo izgleda kao filcani okvir.

    Zašila filc za plastiku, rukom zašila sve filce skupa i voila!

    http://picasaweb.google.com/Mrvna1/K...itiSlikovnicu#
    prekrasna ti je slikovnica, a ideja je odlična
    smijem ukrast ideju?
    zanima me samo koliko je teško šivati plastificiranu fotku za filc, treba neka posebna mašina ili? (nemam iskustva u šivanju, pa to objašnjava moje pitanje)

  32. #132

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Hvala tina, samo ti kradi! Htjela sam joj napraviti nešto sa fotografijama, mekano, šareno... i eto.
    Nisam ni ja od šivanja pa sam to odnijela kod šnajdera. Nisu mi mogli zašiti sve stranice skupa jer za taj dio zbilja treba ne znam kakva mašina pa sam to doma sama ručno.

  33. #133
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    slikovnica je super, a dedina kućica fenomenalna. mi smo isto složili jednu na terasi , ali nisam stigla farbati. samo sam pokeljila slikice unutra , odrezali prozore i vrata i šmizla sad ide nutra-van i komentira slikice znakovima! klincima puno znači mjesto gdje se mogu "sakriti" od nas i ostatka svijeta.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Ima li tko ideju kako i od čega napraviti stalak/ke za ginjolice?

  35. #135
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam Luciji napravila slikovnicu s našim slikama kad je bila puno manja.

    Razvila sam fotke (nju s omiljenom igračkom, nju i mene, nju i tatu, svo troje skupa, nju i tetu, nju s bakama,djedovima i pradjedom) i plastificirala ih.

    Izrezala sam ih na način da je oko svake fotke ostalo cca 3 cm plastike, zaoblila sam kutove da ne budu oštri.

    Pet raznobojnih filca formata A4 sam izrezala tako da kad se preklope preko plastike s fotkom, fotka je vidljiva, ostalo izgleda kao filcani okvir.

    Zašila filc za plastiku, rukom zašila sve filce skupa i voila!

    http://picasaweb.google.com/Mrvna1/K...itiSlikovnicu#
    slikovnica je prepreprekrasna, kao i tvoja djevojčica

    inače, i to je jedna od stvari na popisu koje planiram napraviti
    istina, ja sam slike mislila staviti u običan album, ali da su ipak izabrane, ono, M. s nama, sa starcima, tetama, ujacima...
    njoj više ni nije potrebno raditi mekane stranice kad bez problema lista obične knjige...

    a što se tiče kućice, dunja&vita, je li rađena od jedne kutije na koju je ljepljen dodatni karton ili?
    majstorice sandra (s najboljim receptom za kruh... btw, sinoć sam ti slala pp, ali nije prošla, inače, kruh sjajan...), kako si ti napravila kućicu?

  36. #136
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    no@, što su ginjolice?

  37. #137
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    mrvna, slikovnica je pregenijalna!

    za sivanje tako tvrdih/debelih slojeva, mozete zamoliti i - postolara oni imaju masine koje mogu sivati tvrdo i "debelo", vjerujem da bi vam, za simbolicnu naknadu - sasili...

    sto se tice samog materijala - za male bebe, koje su sklone "oralnom istrazivanju" radije bi upotrijebila neki materijal koji se ne "cufka"... tvrdje pamucno platno (deblje, jace, nemam pojma koji je strucan naziv ) ili ono podstavljeno vatelinom (pa onako prosiveno ko baklava )

  38. #138
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    sikapika, ginjole su lutke "za na ruku" - one koje navuces ko rukavicu pa upravljas njima prstima iznutra, obicno drvena glava i rucice. (drvena glava jer su nastale u francuskoj, ako se ne varam, a na pocetku su se obavezno medjusobno mlatile drvenim palicama ), rukama se moze upravljati izvana - drugom rukom pomocu zice spojene na rucice... ove danasnje verzije, koje nemaju drvenu glavu i cesto se mogu naci kao zivotinjski likovi, gdje palcem i s ostala cetiri prsta samo "otvaras" usta, ja zovem hand-puppet ne znam im strucno ime...

    no@ - meni palo na pamet napraviti "lezeci" stalak uz pomoc letve i pol-litarskih plasticnih boca... ucvrstiti plasticne boce dnom prema letvi (da je letva dovoljno siroka da se sve zajedno ne izvrce), mozda u boce usuti malo pijeska ili slicno, zalijepiti cep, cijelu bocu kasirati ili slicno... ima i onih uspravnih verzija, koje izgledaju kao vjesalica za kaput, samo imaju puno vise "siljaka", al nisam dovoljno dobar stolar za takvu verziju iskemijat...

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa Vidi poruku
    mrvna, slikovnica je pregenijalna!

    za sivanje tako tvrdih/debelih slojeva, mozete zamoliti i - postolara - oni imaju masine koje mogu sivati tvrdo i "debelo", vjerujem da bi vam, za simbolicnu naknadu - sasili...

    sto se tice samog materijala - za male bebe, koje su sklone "oralnom istrazivanju" radije bi upotrijebila neki materijal koji se ne "cufka"... tvrdje pamucno platno (deblje, jace, nemam pojma koji je strucan naziv ) ili ono podstavljeno vatelinom (pa onako prosiveno ko baklava )
    Vidiš, postolara se nisam ni sjetila. Da, materijal odaberite ovisno o vremenu koje će beba provesti žvačući igračke Lucija nije bila pretjerana žvakalica pa sam uzela flis, čak mu je dosta trebalo da se počne lagano cufati.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa Vidi poruku
    sikapika, ginjole su lutke "za na ruku" - one koje navuces ko rukavicu pa upravljas njima prstima iznutra, obicno drvena glava i rucice. (drvena glava jer su nastale u francuskoj, ako se ne varam, a na pocetku su se obavezno medjusobno mlatile drvenim palicama ), rukama se moze upravljati izvana - drugom rukom pomocu zice spojene na rucice... ove danasnje verzije, koje nemaju drvenu glavu i cesto se mogu naci kao zivotinjski likovi, gdje palcem i s ostala cetiri prsta samo "otvaras" usta, ja zovem hand-puppet ne znam im strucno ime...

    no@ - meni palo na pamet napraviti "lezeci" stalak uz pomoc letve i pol-litarskih plasticnih boca... ucvrstiti plasticne boce dnom prema letvi (da je letva dovoljno siroka da se sve zajedno ne izvrce), mozda u boce usuti malo pijeska ili slicno, zalijepiti cep, cijelu bocu kasirati ili slicno... ima i onih uspravnih verzija, koje izgledaju kao vjesalica za kaput, samo imaju puno vise "siljaka", al nisam dovoljno dobar stolar za takvu verziju iskemijat...
    hvala ti! super ideja, išla sam odmah isprobati (bez letve, samo na bocama s vodom) i odlično sjedaju.... ne bih se sama toga dosjetila...

  41. #141
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    nema na cemu, u posljednje vrijeme imam osjecaj kao da mi se neka cakra za kreativnost pocela odstopavati

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno


  43. #143

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Spomenuto je kako malci vole zavlačenje u svoj kutak - mi smo od vrtića napravili brlog u kojem se provodi puno vremena.
    Recept je vrlo jednostavan - okrenite ga na bok, na pod postavite nekoliko puta preklopljenu deku, za ručke možete objesiti igračke (mi imamo medu koji svira na razvlačenje i ogledalce s baby gyma)
    http://picasaweb.google.com/Mrvna1/K...77294305203090

  44. #144
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Mrvna nije ti loš štos sa vrtićem. mi ga koristimo- nikad. stoji u podrumu i nije mi ni malo praktičan. samo moj je nekakav trouglasti pa mislim da to nebi baš bilo zgodno jer je sve nekak zaobljeno i mislim da bi bio nestabilan na boku.
    Sikapika- ispraznila sam inbox i baš mi je drago da ti je dobro ispao kruhek i da si zadovoljna. a kaj se tiče kućice -nije gotova, ali mm je uspio nabaviti nekakvu ogromnu kutijetinu koja je zauzela pol terase i jedva smo izdubili rupe za vrata i prozore kak je debeli karton. ali imam sliku u glavi kako ću ju ofarbati. no to mi je trenutno nemoguća misija uz šmizlu, a mm je "van pogona" pa nemam ni njegovu pomoć da imam malo mira za kreativu.
    kad bum složila do kraja poslikam i pokažem.

  45. #145
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    mrvna slikice za zid su ti preslatke! na šta si slikala ili što već radiš? Ja sam svojevremeno radila decopague tehniku, ali sad nemam kad.

  46. #146
    smrdljiva čarapa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    151

    Početno

    Home made plastelin
    Ja preporučam slano tijesto: kolko brašna, toliko soli i vode koliko prima pa zamijesiti. Mogu se dodati i boje. Ako se čuva u zatvorenoj plastičnoj posudi može i dulje potrajati a nije problem ako dijete i proba.
    Mi slano tijesto radimo uvijek u jaslicama - dakle kod najmanjih, jer je podatno, nije opasno i djeca ga vole. U kombinaciji sa modlicama i valjcima čini pravo zadovoljstvo.

  47. #147
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Da, ono s gajbom je super. Mislim da ću sutra isprobati, ali dok MM ne gleda jer je straaaašno sklon paničarenju.
    Mrvna, slike su predivne.
    Itala, sjetila sam se da sam ipak nekada negdje čula za ginjole.

  48. #148
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    ženske moje, pa di sam ja bila dosada i nisam vidjela ovu temu
    mi smo isto velilki reciklatori, i sve kutije kutijice pretvaramo u nove stvarčice, šivamo robu našim igračkama (lutke baš ne volimo) crtamo svoje knjigice

    a sad idem pročitati topic od početka

  49. #149
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    evo i naša je gotova!
    na +40 je pofarbana pa dobro da sam vidjela koje boje je cvijeće a koje leptiri!

    da bi dobili dojam veličine - mama in the box
    unutrašnjost
    izvana = 1 i 2

    od vrata i prozora sam napravila klupicu koja je pričvršćena unutar "zidova". krov se može dignuti i pod maknuti pa se cijela kučica u trenu sklopi i spremi na sigurno.
    još ću s vremenom napraviti i zavjese za prozore, ali više nisam imala viziju kako i od čega- ubi ova vručina!!! no dijete je zadovoljno i kontrola je prošla ok još i prije farbanja.

    cure uživajte!!!! uzimam mali odmor od kreativnosti i idem se brčkati na more!

  50. #150
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    sandra-zvrk

    svaka ti dala!
    sjajno!

    inače, sveki me stalno gnjavi može li ona što napraviti za M., kao, neke igračke... ja spomenem kutiju, a meni ona i tata (svekar) kažu, pa ima za kupiti kućica, kupit ćemo joj za rođendan... nisam pristala jer ne znam kud bismo još i s tim, a ovu kutiju mi ne bi bilo žao držati na balkonu (iako, ovako lijepo uređenu s toliko truda i bi...)

    Joj, pa danas je Valentini rođendan!
    SRetan rođendan, Valentinice!
    Puno pusa šalju Maša i mama!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •