Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 461

Tema: Home made igračke - od ideja do fotki

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno Home made igračke - od ideja do fotki

    osim što može biti jako zabavno izrađivanje igračaka, primjerice, sa starijim djetetom za mlađe, razvija kreativnost i ništa ne košta, home made igračke su često puta i puno zabavnije od kupovnih...posebno bebačima

    glavno na što treba paziti je SIGURNOST;

    - da se koriste netoksične boje i materijali
    - da se komadi igračke ne mogu otkinuti i progutati (dobro sašiti trakice kod šivanja)
    - da nema oštrih rubova...

    ajmo ideje za igračke i izradu i naravno fotkice kad budu gotove

    ja ću kasnije napisati par naših kad mi mrvica da time off :D

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    nikako da stignemo napisati naše home made igračke...evo par ideja

    zvečka s gumbićima - u malu bocu od vode staviti šaku raznobojnih gumbića kojih imate doma, najbolja je ona mala studena od 2 dcl mislim, jer je tanka pa ju beba lako primi ručicama - moja curka obožava i zveckati i glodati

    karta s trakicama - izrezati 20-ak cm duge i oko 3 cm široke trake od različitih materijala - što god se nađe pri ruci; pliš, jeans, flis, saten, svila, krpa...
    - izbušiti rupe na komadu čvrstog kartona i provući izrezane trakice tako da visi 10-ak cm sa svake strane kartona
    - i na kraju zavezati čvor sa svake strane da se trakica ne može izvući
    - super igračka za razvoj osjetila dodira bebe

    mobil od vješalice
    - na običnu vješalicu zavezati raznobojne oblike nacrtane i izrezane od kartona, vješalicu zakačiti iznad kindića ili ormarića za prematanje
    - ovo nismo isprobali, ali nam se ideja sviđa

    čim skužimo kako se prebacuju fotke s novog fotića, stavimo i njih

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    prenosim i post od moie http://forum.roda.hr/threads/55508-I...ki-problemi%29, ako tema zaživi da imamo sve home made igračke na jednom mjestu

    šarena šuškalica od celofana - mojoj je strašno zanimljiva igračka koju smo napravili na baby grupici. prozirni celofan bez kemikalija kao vrečica u koju se stave šareni papiri (žuti, crveni, zeleni) i zaveže se sa svake strane da ne može do papira. to jako šuška i u boji je i može stavljati i u usta i vrtiti po rukama do mile volje i stalno se nešto događa, jako šušti i skviči pa moja malecka cikće svaki put kad to mota po rukama i to je izgleda dobro zabavlja, a i druge bebe koliko vidim isto. također je jako animira i obični papir za pečenje kad ga vrti po rukama i razvlači ..

  4. #4
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    hvala na otvaranju super teme

  5. #5
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    odlicna tema. moram jedan dan poslikati ono kaj sam vec napravila
    a sakupila sam i dosta linkova na kojima ima raznih ideja pa mogu ako jos nekog zanima staviti...

  6. #6
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj tajuska prvotno napisa Vidi poruku
    odlicna tema. moram jedan dan poslikati ono kaj sam vec napravila
    a sakupila sam i dosta linkova na kojima ima raznih ideja pa mogu ako jos nekog zanima staviti...
    može, može

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ja pletem igračke - evo ih u mom potpisu u albumu

  8. #8
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Amalthea, super su lutkice

    koliko je otprilike vremena potrebno za jednu? čime ih puniš, odnosno što je osnova na koju pleteš...ajde pliz opiši ukratko postupak ako nije problem

    i jel ih prodaješ ili samo iz gušta radiš za svoje i prijatelje?

    na pamet mi pada izložba home made igračaka s nekom aukcijom ili nešto slično

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Hvala

    Pa, ovisi. Za manje lutkice treba mi jedno veče (otprilike 3-4 sata), za veću - ovu koja mi je u profilu - nekoliko dana. Neke su punjene spužvom, neke sintetikom (žrtvujem stare jastuke ).
    Sve ove su napravljene za mog sina.

    Inače, ima ih još koje nisu na slikama; zelena žaba koja u tijelu ima tenisku lopticu pa malo odskakuje kad se baci, žuti i zeleni dinosaur i tako...
    Posljednje uređivanje od Amalthea : 06.05.2010. at 22:43

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, ima ih još koje nisu na slikama; zelena žaba koja u tijelu ima tenisku lopticu pa malo odskakuje kad se baci, žuti i zeleni dinosaur i tako...
    wow, ovo je već patent kojeg bi trebalo zaštititi :D

    dakle, ne prodaješ ih i pretpostavila sam da radiš iz gušta...u biti, previše je tu ljubavi i vremena uloženo koje se ne bi mogle naplatiti kraj mase kineskih igračaka kojima je tržište preplavljeno

    ali baš su lijepe, svaka čast

  13. #13
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    kavofob, sjajna tema

    Ja sam do sada M. radila kocke/zvečke (zapravo, tek 4 kom.) od raznih kutijica od čaja, fiziološke otopine, štapića za uši..., a krenulo je od toga da sam u TL-u tražila platnene kocke (gledali su me blijedo, kao da sam pala s Marsa), no tamo su imali sasvim drvene što mi se još uvijek čini preoopasno za malu bebu.

    Onda sam uzela kutijice, napunila ih novinama, u sredinu stavila manju kutijicu u koju sam stavila perlice, zvončić i sl. i okružila novinskim papirom. Kutiju sam umotala u kolaž papir (kričavih boja) i zalijepila širokim selotejpom. Istina, kutije izgledaju strašno neugledno, no na početku se voljela igrati s njima tako da ih je rušila kada bismo naslagali jednu na drugu, a sada ih voli uzeti i tresti jer zveckaju (i to jako slabo, valjda je novinski papir predobra izolacija).

    Kocku, odnosno valjak od kutijice štapića za uši najviše voli. Nju nisam ispunjavala ničim jer je plastična pa se ne da tako lako zgnječiti, a u nju sam stavila par zrna graha pa jako zvecka. Čim njom krene zveckati, odmah počne i cupkati u ritmu.

    Jednom sam joj bočicu od Jane napunila deterdžetom za suđe i nasjekla šarene slamčice. Onda je MM (inače sklon paranojama zabedirao kako će to iscuriti i ona će se otrovati. Gnjavio je gnjavio dok joj nisam uzela (na sreću, tada joj ni nije bila neka fora, valjda je bila premala), a što je najgore, stvarno je počelo curiti.
    Kavofob, tvoja ideja s bočicom mi se čini super.

    E da, meni je baka kao maloj davala raznu dugmad nanizanu na konac. Znam da sam to znala dugo prevrtati u rukama. MIslim da ću i M. napraviti tako nešto, no bojim se (o MM-ovom strahu neću ni razmišljati) da se konac ne prekine pa da ne proguta koje dugme.

  14. #14
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Plastična bočica sa vodom u kojoj su mali komadići onih šarenih sjajnih celofana od poklona. Nismo imali ali vidjeli i baš je fora!
    Maša je imala zvečku od limene kutijice od supradina sa 3-4 zrna fažola ili rižom unutra.
    Sjetit ću se još, ove su onako baš praktične od kućnog smeća .

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    super ideje, curke i hvala što ste se uključile

    jedva čekam isprobati nove igračke

    htjela sam samo žicati, radi preglednosti topika da imenujete igračku koju ćete opisati i poboldate...ovako;

    magična žica od selotejpa - lupam bezveze da efekt bude učinkovitiji

  16. #16
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Amalthea, lutke su genijalne!! Obožavam kreativne ljude.

  17. #17
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Super tema

  18. #18
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Super tema
    A da ti nama pokažeš svoj pješčanik??

    I da tema jedna od najboljih na forumu! Jedva čekam da zgotovim svoj mobil od oblaka pa se pohvalim s njim (nadam se da ču se imat s čim pohvaliti).
    Amalthea lutke su ti ludilo!!

  19. #19
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    ja sam napravila mobil za ležaljku - u dva plastična valjka za 50 CD-a (u narodu poznati kao spindlovi) stavila letvu i nalila gips. to spojila vodoravnom letvicom. Sve skupa omotala trakama od tkanine i objesila 4 plastična poklopca na deblji konac za vezenje. Nije bilo nešto preuredno i senzacionalno, ali šeficu bi to taman zabavilo 10 minuta dok se ja otuširam.
    http://public.fotki.com/mbpe/2008-12-06/img-1516.html

  20. #20
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    joj odlična tema,probat ćemo napraviti koju igračkicu.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    rossa, super ideja i izvedba!

    ma ja mislim da oko naših bebača nije ni blizu estetski kritično kao naše. njima je bitno da se nešto šareni, zvecka, pomiče...

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Prst gore za temu.

    Sjećams e da je bilo na tv: Ispod polovice loptice od sladoleda se na karton nacrta tijelo od kornjače, zalijepi na balon tj. njegovu polovicu. Na glavu od kornjače se zaveže špag. Drugi kraj špaga se treba namotavat na komad npr.drveta. Napravi se više komada i onda se djeca natječu čija je kornjača brža.

  23. #23
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    rossa, super mobli.
    Joj, kad se sjetim da sam ja M. htjela napraviti od vrbinih grana. Nasjekla mali naramak, donijela kući, a MM zamračio: Iskopat će si oko, ogrepst će se... Ubio mi svaku želju.

    Sad sam se sjetila kako sam M. na zid uz kojega je naslonjen stolić za previjanje nalijepila od kolaža trokutiće, kvadrate, krugove što je sa zanimanjem promatrala. Inače, novorođenčad voli crno-bijele oblike i to im najviše privlači pažnju.

    Evo jedne knjige koju sam kupila (ali nikako iščitati do kraja), a govori o homemade igračkama za djecu: http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=13564

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    ja šivam male vrećice - kao mini jastučići i punim ih različitim 'punjenjem' - grah, riža, kukuruzno brašno, najlon .... i beba ih obožava
    najnovije sam sašila prozirne vrećice od čvrstog najlona (za stoljnjake) i napunila ih rižom u boji
    rižu sam bojala prehrambenim bojama!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    ja šivam male vrećice - kao mini jastučići i punim ih različitim 'punjenjem' - grah, riža, kukuruzno brašno, najlon .... i beba ih obožava
    najnovije sam sašila prozirne vrećice od čvrstog najlona (za stoljnjake) i napunila ih rižom u boji
    rižu sam bojala prehrambenim bojama!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    PLATNENE KOCKE

    netko je tražio platnene kocke -
    http://mygratitudeattitudes.blogspot...-tutorial.html

  27. #27
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    baš takvu kocku sam ja napravila šmizli. Na tome sam stala jer me čopila manija prepravljanja starih košulja u hlače i majice za nju.
    Spremam se napraviti knjigicu sa iznenađenjima, al nikak da se natjeram.

    Ovo mi se isto sviđa pa sam se nabrusila i na te igračke, ali do sad sam uspjela sašiti samo jednog malog medu. V. je oduševljena s njim i uglavno se igramo skrivača sa tim medekom.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    wow! izgleda jednostavno a ispadne savršeno! jel stvarno tako jednostavno i u živo?

  29. #29
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Ful jednostavno za sašit. Moj nije tak ljepi kak su njeni. Imala sam nekakav ostatak materijala , nacrtala oči i usta flomasterom i napunila glavu opet ostacima materijala (morala sam napuniti jer je materijal lagan pa medi glava klatara!)

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    pa zapravo klincima nije ni bitno kako je to stručno i pedantno - nego gledaju svrhu! kad vidim koliko se dugo igra sa tubom od wc papira čudim se što nisu proizveli plastične - jer ovu papirnatu brzo 'sažvaće' - hihihihi

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    http://public.fotki.com/BobicaBo/bebine-vreice/
    nadam se da sam skužila kako radi ovaj album - i da su moje 'vrećice' jasnije
    evo imenujem igračke i dajem opis

    veseli jastučići
    - od ostataka tkanine našiveni su jastučići i punjeni svačim! dva čak i zveckaju
    - dva veća čepa od ice tea boce punim rižom ili slomljenim pužićima dobro obljepim selotepom, onda zvečku omotam vatom i ubacim u jastučić/vrećicu! nakon punjena zašijem otvor pa sve i da se razbije zvečka sve ostaje unutar jastučića
    - prozirni jastučići su punjeni rižom u boji

    šarena zvečka
    - mala plastična bočica od drOetker vanilija arome, napunjena rižom u boji - više boja u istoj bočici!
    - čep obljepljen prozirnim flasterom na metre (kupljen u dm-u) samo zato što je deblji i bolji od običnog selotepa, a možda bi i ona papirnata traka za krečenje zidova bila ok?

    moram priznati da su jastučići sa zvečkom veći hit od običnih ali je zanimljivo gledati kako dijete istražuje i trese svaki jastučić tražeći zveckavi!
    dobro je imati jastučiće iste veličine i uzorka sa različitim punjenjem. pa onda manje, veće, teže, laganije - sve je to kasnije dobro za igre sortiranja!
    mi ih za sada samo ubacujemo u kutiju i vadimo iz nje - i tako satima i danima!


    jako su zanimljive i raznorazne kutije od čaja, kremica, sirnog namaza ... punjene tjesteninom, štipaljkama i čepovima od soka ili mlijeka - ali na žalost i mi imamo brižnog oca koji to sve pobaca kad posprema igračke - 'šta će joj te kutije, kad ima toliko igračaka'
    ali napredujemo polako!

  32. #32
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Bobica, vrečice su super. I imaš pravo kaj se tiče igračaka. ne treba niš fensi i neznasm koliko skupo da bi dijete bilo sretno.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    thnx!

    mudro zboriš - djeca se stvarno sa svačim znaju poigrati i zabaviti. Da ne razvlačim temu - tu bi čak trebao novi topic npr. - kojom se sve izmišljoticom igra vaše dijete?
    mislim da bi se svašta dalo nabrojati - već se smijem kad se sjetim!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    lažne maramice
    u kutiju od vlažnih maramica nagurala sam različite komadiće tkanina.
    nadala sam se da će biti jednako zanimljivo kao izvlačenje pravih vlažnih maramica iz kutije dok mama traži pelenu po kući - ali nije, mala kuži kopiju!


    Možda nekome uspije!

  35. #35
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Današnja igračka dok je mama kuhala kašice za škrinju. Spremam kašice u plastične čaše. Dala sam V. jedno 5 komada i ona ih je rasturala po kući. BTW, podne pazle joj više nisu zanimljive pa sam na pod stavila deku. Oduševljena je. Stalno ju je dragala!

  36. #36
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Cure, kakav je to eko celofan od kojeg pravite vrećice?
    Bobice, gdje si kupila rižu u boji? Btw, super su ti platnene vrećice. MOrat ću i sama nešto tako napraviti.

    Mi smo jučer izvukli tri prazne plastične boce piva i rušili ih lopticom. Ajme kako ih je gledala i proučavala. Trebalo joj je vremena da im priđe, dodirne ih...

    I još nešto, M. je obožavala kada smo ju par dana po kući "vozali" u praznoj kartonskoj kutiji (od printera). Provozala sam je po cijelom stanu. Mislim da im je i kasnije kutija super igračka, pogotovo veća jer se mogu praviti da im je kuća, pa crtati po njoj i iznutra i izvana.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    to je posebna riža i nema je nigdje za kupiti

    riža u boji
    obična riža se stavi u neku zdjelicu, u čaši se razmuti malo vode i par kapi prehrambene boje, to se doda onoj bijeloj riži i miješa žlicom dok se riža ne oboja. zavisno od nijanse koju želiš dobiti dodaješ više ili manje prehrambene boje!
    riža je tada još malo vlažna i rasporedi se na tanjurić ili tacnu i raširi da se dobro osuši - i VOILA! obojana riža!


    btw. - naše čudo se redovito provoza u kutiji od pelena svaki put kad kupimo novi paket! a često sjedne i u bilo kakvu drugu kutiju i 'govorom tijala' nam daje do znanja da želi da je vozimo!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, kakav je to eko celofan od kojeg pravite vrećice?
    na nekoj drugoj temi sam naletila na tu igračku - to je čini mi se obični prozirni celofan za darove, za koji cure kažu da nema opasnih kemikalija u sebi pa se može malo žvaknuti!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Dok je bila mala, Mishicu su najvise odusavljavale plasticne flase sa obojenom vodom ili obojenom rizom. Pre nego sto je propuzala se ludo zabavljala na self-made madracu od balona: velika jastucnica se napuni sa desetak naduvanih balona(ne jako naduvanih da ne puknu) i beba se potrbuske stavi na to. Osim sto je veoma zabavno, odlicna je vezba ravnoteze.
    Sada je zaludjena pravljenjem igracaka od stare odece. Sve sto joj se pocepa, iskoristimo za sivenje igracaka. Nacrtam zeljeni oblik na materijalu(kod nas je skoro uvek zaba ili slon), isecem dva ista komada, usijem ih i napunim rizom ili grahom.
    "igracka" kojoj se najvise odusevljavaju druga deca je nas kucni bowling. Mesecima smo skupljali kartonske role od kuhinjskih ubrusa. Prvobitno smo to radili da bi ih iscrtavali i od njih svasta zidali. Onda smo dosli na ideju da bi ih mogli koristiti kao kegle. Poredjamo ih na pod(u medjuvremenu su skroz iscrtane, izlepljene kolazima...) i gadjamo mekanom loptom(koja je u nasem slucaju isto self-made krpena lopta). Neverovatno je koliko se klinci odusevljavaju tome.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj polfezna prvotno napisa Vidi poruku
    Dok je bila mala, Mishicu su najvise odusavljavale plasticne flase sa obojenom vodom ili obojenom rizom. Pre nego sto je propuzala se ludo zabavljala na self-made madracu od balona: velika jastucnica se napuni sa desetak naduvanih balona(ne jako naduvanih da ne puknu) i beba se potrbuske stavi na to. Osim sto je veoma zabavno, odlicna je vezba ravnoteze.
    Sada je zaludjena pravljenjem igracaka od stare odece. Sve sto joj se pocepa, iskoristimo za sivenje igracaka. Nacrtam zeljeni oblik na materijalu(kod nas je skoro uvek zaba ili slon), isecem dva ista komada, usijem ih i napunim rizom ili grahom.
    "igracka" kojoj se najvise odusevljavaju druga deca je nas kucni bowling. Mesecima smo skupljali kartonske role od kuhinjskih ubrusa. Prvobitno smo to radili da bi ih iscrtavali i od njih svasta zidali. Onda smo dosli na ideju da bi ih mogli koristiti kao kegle. Poredjamo ih na pod(u medjuvremenu su skroz iscrtane, izlepljene kolazima...) i gadjamo mekanom loptom(koja je u nasem slucaju isto self-made krpena lopta). Neverovatno je koliko se klinci odusevljavaju tome.
    super ideje - imaš li neke slike tih žaba i slonova?

    ja stalno skupljam svoju staru odjeću kao nekad ću nešto sašiti a sve se svelo na male jastučiće! baš bih probala te tvoje životinjice!

  41. #41
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    od kuhača i filca smo napravile likove za crvenkapicu, decoupage tehnikom radimo slagalice od drvenih kocki, zvečkice od bočica od jogurta (kaširamo i bojamo). nisam sigurna sa imamo slike, ako što nađem stavim kasnije.

  42. #42
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Mi jučer čistili ormare, i našli puno šarenih čarapa bez para. Napunili ih celofanom, zagropali na krajevima da izgleda kao oni Slatka tajna bomboni, i eto mali danas cijelo jutro zabavljen.
    Popodne završavam mobil od oblačiča, isto ču ih punit celofanom. Skroz mu je zabavan!

  43. #43
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    prenosim i post od moie http://forum.roda.hr/threads/55508-I...ki-problemi%29, ako tema zaživi da imamo sve home made igračke na jednom mjestu

    šarena šuškalica od celofana - mojoj je strašno zanimljiva igračka koju smo napravili na baby grupici. prozirni celofan bez kemikalija kao vrečica u koju se stave šareni papiri (žuti, crveni, zeleni) i zaveže se sa svake strane da ne može do papira. to jako šuška i u boji je i može stavljati i u usta i vrtiti po rukama do mile volje i stalno se nešto događa, jako šušti i skviči pa moja malecka cikće svaki put kad to mota po rukama i to je izgleda dobro zabavlja, a i druge bebe koliko vidim isto. također je jako animira i obični papir za pečenje kad ga vrti po rukama i razvlači ..
    napravila sam šuškalicu za svoju mrvicu i moram izvijestiti da joj se uopće ne sviđa, čak ju i naljuti, tako da se više ne igramo njome

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    napravila sam šuškalicu za svoju mrvicu i moram izvijestiti da joj se uopće ne sviđa, čak ju i naljuti, tako da se više ne igramo njome
    joj to zna biti bed i sa kupovnim igračkama - neke samo treba maknuti sa strane i kad bude spremno dijete će ih uzeti!
    sjećam se nekog medeka što svira i svijetli - kad ga je mali kumić dobio za rođendan, nikako mu se nije svidio i čekao je medo par godina dok se nije rodio mali braco koji ga je prisvojio - i volio i mazio i pazio!
    ah sto djece - sto igračaka!

  45. #45
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    kavofob, na što su nanizane perlice tvoje ogrlice za dojenje?
    htjela bih M. nanizati dugmad i slične đinđe, ali ne znam što je bolje, silk ili najlonski konac?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    jel ima neka dobra ideja kako iskoristiti plišane mucaste igračke.
    meni su one najgore - ništa ne rade, nemaju zvukova a mala ih je nadobivala hrpu - i sad stoje jer čak ni njoj nisu zanimljive
    razmišljam može li se išta sa njima napraviti osim da ih potrpam u vreću i šutnem u podrum?

  47. #47
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj Bobica prvotno napisa Vidi poruku
    jel ima neka dobra ideja kako iskoristiti plišane mucaste igračke.
    meni su one najgore - ništa ne rade, nemaju zvukova a mala ih je nadobivala hrpu - i sad stoje jer čak ni njoj nisu zanimljive
    razmišljam može li se išta sa njima napraviti osim da ih potrpam u vreću i šutnem u podrum?
    punjenje je super za nove home made igracke od carapa ili sivane. ja sam razderala masu svojih starih igracaka kad sam sivala kojekakve sitnice za svoju malenu.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    a joj! nisam ih baš mislila raskomadati! ali ideja uopće nije loša! čak si me odvela u dobrom smjeru - sjetila sam se onih skupih dekica/krpica za žvakanje koje na sebi imaju ušivenu glavu neke mucaste životinje (viđeno u Ikei) - možda da to probam
    ali sad je pojavljuje problem onih dlakica iz plišanaca - da se beba toga ne naguta?!?!


    off topic-
    bio je jedan članak o 'opasnom puloveru' iz H&Ma - jer je neko dijete natrpalo puna usta mucica! pa po tome je onda svaki pulover opasan! pih!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Ja ne bih reciklirala plisane igracke ako su nove. Skloni ih negde, doci ce vreme kada ce ih bebac zavoleti.

  50. #50
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    kavofob, ...

    E da, meni je baka kao maloj davala raznu dugmad nanizanu na konac. Znam da sam to znala dugo prevrtati u rukama. MIslim da ću i M. napraviti tako nešto, no bojim se (o MM-ovom strahu neću ni razmišljati) da se konac ne prekine pa da ne proguta koje dugme.
    Zasigurno ti neće puknuti ribički flaks. Samo nisku treba dobro zavezati i budi bez brige, nek se malička zabavlja raznobojnim gumbićima...

Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •