Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: što protiv proljeva od antibiotika

  1. #1
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno što protiv proljeva od antibiotika

    eli je dijagnosticirana gnojna upala uha i jučer je počela piti antibiotik (zinat). danas je dobila proljev. pitam se postoji li nešto što bi moglo pomći tako maloj bebi dok pije antibiotike. pedijatrica kaže da joj dam probiotik ali meni se čini prerano za prerađevine kravljeg mlijeka. postoji li nešto pogodnije za bebe? možda pro life (farmacutkinja iz lokalne ljekarne kaže da ne zna da li se smije davati bebama)?

  2. #2
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    nama je pedica davala linex a prijeteljica klincima da pro life kazu da su to iste tablete ali razliciti proizvodjaci ...doziranje moras provjeriti jer mi smo to davno davno dobili preventivno uz antibiotik i mislim da nam nije ni trebalo. Bili smo ispod godine dana kad nam je propisan linex.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ daq sto prije prodje i uho i proljev.

  3. #3
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Biorella baby je nama zadnja 2dana puno pomogla.

  4. #4
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ja sam mališi davala prolife s njegovih 6mjeseci zbog stalnih. čestih proljevastih stolica
    ali suspenziju - pola bočice na dan

    sad je 4 godine i ako dobije atb, svakako mu dajem prolife

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Mi isto prolife pola- cijele flaŠice

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Strmec
    Postovi
    444

    Početno

    i ja sam svojima davala prolife suspenziju kad su imali enteroviroze; takoder po pola bocice dnevno.
    sad vec mogu dobiti i cijelu bocicu...

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Moj mlađi trenutno je na antibioticima + prolife ampule (7 dana, po jednu dnevno na prazan želudac). I Biorela je ok. Za veću djecu - linex forte kapsule.

  8. #8
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Mi smo prolife pili sa mjesec i pol starosti po uputi specijalist gastroenterologa. Dakle, smiješ definitivno. Ja ga uvijek imam doma, odličan je za sve te probavne smetnje

  9. #9
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    eli je dijagnosticirana gnojna upala uha i jučer je počela piti antibiotik (zinat). danas je dobila proljev. pitam se postoji li nešto što bi moglo pomći tako maloj bebi dok pije antibiotike. pedijatrica kaže da joj dam probiotik ali meni se čini prerano za prerađevine kravljeg mlijeka. postoji li nešto pogodnije za bebe? možda pro life (farmacutkinja iz lokalne ljekarne kaže da ne zna da li se smije davati bebama)?
    probiotik nije prerađevina kravljeg mlijeka, nego ono što ti cure savjetuju: prolife, biorella baby, linex, panda...
    ti si vjerojatno pomislila na jogurte s probioticima?! Za to je prerano, a i nisu baš nešto učinkoviti

  10. #10
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja isto treba piti prolife suspenziju ali je naravno ne zeli piti, narocito ne ujutro na taste. Opcenito je jako sumnjicava spram svega sto nije cista voda, odmah pljuje neovisno o okusu. Jedino kako sam uspjela joj dati je pomijesano u jogurt pa na zlicicu s nekakvim pahuljicama. Meni se jogurt cinio kao dobar "medij" za unos kad vec nece sam probiotik, ali naravno nisam bas 100% sigurna... Zna li tko je li to ok? Ili s cime najbolje mijesati pa da ga pojede (kad vec nece piti)?

  11. #11
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    hvala na savjetima. kupila sam biorelu baby i pokušala s vodom-nije htjela, s mojim mlijekom-mrvicu, cijedila sam jabuku-samo pljuje, kupila sam sokić od banane u dućanu- to je htjela, ali naravno na žličicu ili čašu. priznajem da mi je žao što moja ela ne želi piti na flašicu i nema pojma što je sok, jer bi nas ovaj put to poštedilo duge borbe u kojoj je najveća žrtva naš mačak za kojim je luda. uhvatimo mačka ,ona ga "mazi" i pije biorelu sa sokom.

  12. #12
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    ...priznajem da mi je žao što moja ela ne želi piti na flašicu i nema pojma što je sok, jer bi nas ovaj put to poštedilo duge borbe...
    Bas si pogodila moje misli danas. Moja hoce samo vodu, ni caj ni sok, i sad kad joj nesto trebam dati (zeljezo, prolife, caj od sipka) vodim rat zivaca i nadmudrivanja, a da je navikla na sok ili caj vec bi valjda uspjela uvaljati nekako. Sad je bojim se malo kasno, samo se smije i govori "nece" i nema sanse da na silu ili trikom nesto uvaljam, odmah pljuje ili baca...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Pozz,šta ne znači proljev od antibiotika ujedno i nepodnošenje isto? Da li to mora biti više takvih stolica ili je samo jedna dovoljna?Mi isto pijemo antibiotik ,ali i fenistil kapi tako da ne znam od čega mu je proljevasta stolica.

  14. #14
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Citiraj lopa29 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz,šta ne znači proljev od antibiotika ujedno i nepodnošenje isto? Da li to mora biti više takvih stolica ili je samo jedna dovoljna?Mi isto pijemo antibiotik ,ali i fenistil kapi tako da ne znam od čega mu je proljevasta stolica.
    Ne znači nepodnošenje u smislu da ga ne smije piti. Antibiotik ubije i loše i "dobre" bakterije i poremeti crijevnu mikrofloru, zato se javlja proljev. Probiotik uspostavlja ravnotežu.

  15. #15
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    meni isto više ništa nije jasno (??)

    nedavno sam baš ovdje na Rodi iščitavala na više tema da se kod javljanja proljeva nakon primjene ab-a treba odmah javiti liječniku
    To se nama dogodilo prije par mjeseci i dežurna liječnica na hitnoj je rekla da momentalno prestanemo davati ab i promijenimo ga u dogovoru s pedicom idući dan

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    meni isto više ništa nije jasno (??)

    nedavno sam baš ovdje na Rodi iščitavala na više tema da se kod javljanja proljeva nakon primjene ab-a treba odmah javiti liječniku
    To se nama dogodilo prije par mjeseci i dežurna liječnica na hitnoj je rekla da momentalno prestanemo davati ab i promijenimo ga u dogovoru s pedicom idući dan
    evo,dvaput je imao po jednu takvu stolicu u danu,danas je već imao tvrdu. Tako da nije od antibiotika. Meni je u apoteci rekla da ako je to više takvih stolica u danu onda je alergija na antibiotik. Tako da nisam bila sigurna.

  17. #17
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    pitala sam specijalistu za proljev, a on je predložio da pratim djetetovo ponašanje-koliko je živahna, jede, li, djeluje li dehidrirano (?) pa ako bude problema tek onda mijenjam antibiotik obavezno u dogovoru s njim i pedijatricom. nasreću prošlo je tih deset dana i nadam se poboljšanju (otkad pijemo biorelu nije strašno, ali nije ni normalna stolica).

  18. #18
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Ni moj još nema normalnu stolicu, Biorela samo u sok zakamuflirana.
    Mislim da je roblem što je preslatka.
    Prolife nije htio ni pod razno.

  19. #19
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Evo i nama prvi antibiotik..prije tri dana smo otišli s njim na pedijatriju navečer jer mu nisam mogla sniziti temp. 39,8. Nalazi pokazali upalu,vjerojatno grla jer je ždrijelo lagano crveno. Povračal je dva dana i evo treči dan kak ima proljev. Počelo par h nakon prve doze Klavocina. Zelena voda sa jako puno sluzi. Koristimo pp i jedva sperem tu sluz sa tetre. Inače ide na kahlicu pa je dva puta kakal i na nju te sam vidla kak taj proljev koma izgleda..maslinasta sitna vodena kaša. Jučer sam mu dala rižu sa mrkvom i onom vodicom di se kuhalo,danas bananu.
    I onda čitam da proljev može biti posljedica antibiotika i evo kupili Linex baby .
    Klavocina mora piti deset dana..pa nemre tak dugo imat proljeva u jutro zovem pedicu za savjet,dali ga mjenjati ili kaj.
    Temp. mu je prestala od iduči dan popodne kak smo bili kod dr.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Dobar ti je taj probiotik, samo pazi da ga ne daješ zajedno s lijekom nego u razmqku od nekih 2 sata, jer inače umanjuje djelovanje antibiotika, pa je veća šteta nego korist. Mislim da bi to trebalo pisati u uputama.

    Meni je u sjećanju ostao Prolife u ampulicama još od prije puuuno godina dok je moj L. dobio salmonelu pa je 10 dana bilo baš čupavo. Ali sve je to slično. Želim vam brzi oporavak.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.11.2016. at 16:35

  21. #21
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Meni su čak rekli 4 h razmaka između antibiotika i probiotika. Ali ne zato jer probiotik smanjuje djelovanje antibiotika, nego jer antibiotik ubije probiotik pa od njega nema koristi

  22. #22
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Da,naglasila je teta u ljekarni da mora proči tri sata razmaka.

  23. #23
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja od klavocina dobijem proljev,dr.mi ga vise ne prepisuje.
    Pitaj ped.mozda vam moze dati drugi.
    Probiotik obavezno uvijek uz antb.

  24. #24
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Evo rekla je da super kaj smo uveli Linex i da dobro radimo sa prehranom i tekučinom...da možemo skratiti davanje antib. na 8 dana i dojdemo ako bude proljev češči. No,uglavnom da skoro svi reagiraju tako i bude prošlo. A valjda bude.
    Manje piša zbog proljeva...i samo moram paziti da ne dehidrira. Tek smo na pola

  25. #25
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Mi smo dobili antibiotik zbog upale uha, 7 dana da pije. Od cetvrtaka navecer. Sad je u subotu ujutro dobila proljev i to svakih pola sata joj dođe. Rekla mi ped da jos danas ostanemo na antibiotiku pa sutra stat ako jos bude proljeva. Uzeli smo biogaja probiotik i neku otopinu elektrolita u soku od jabuke da joj to dajem da nadoknadi. Samo sto je to odvratnog okusa i ne želi ni pod razno popit. Ne smije slatko, mlijeko obicno, masno, samo lagana spiza.
    Problem je dvojak, nece da pije skoro nista osim sisanja i bojim se da na dehidrira. I ona ne jeden nista normalno, otpala su nam lina na mlijeku, puding i voćne kasice. Ne jede voce nikakvo, niti povrce, samo gricka kruh i rizine kekse. Neki savjet da joj uvalim tekućina a da nije slatko i da obnovi elektrolite.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 23.09.2017. at 12:52

  26. #26
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Napravi domacu otopinu za rehidraciju. Litra vode, zlica secera , zlicica soli , moze unutra sok od narance ili jabuke za okus.

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    rogač mlijeko ( žilca rogača s malo mlijeka rastopi zali s mlijekom)

  28. #28
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Rekli su mi da ne smije pit mlijeko nikoje osim moga. A ovu otopinu cu probat, mozda sa sokom upali. Kupovna je odvratna ne bi ju ni ja mogla popit.

  29. #29
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Nego sta joj dat da jede jer nece juhe, rizu, mrkvu, kruh jedino samo bez icega. Dosad sam se snalazila s kasicama vocnim i pahuljice na mlijeku. Sad to ne smije.

  30. #30
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Daj joj da jede sto zeli.
    Nece joj nista biti ako provede dva dana samo na krekerima , ako unosi dovoljno tekucine.
    Daj joj skane krekere, da nadomjestis ekektrolite.

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Svakak daj i probiotike. Rogač možeš staviti u bilo kaj moji su ga jeli posipano po rizi

  32. #32
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Evo danas je stolica bolje, rijetka ali nije svakih pola sata kao jucer. Presli smo na rizino mlijeko i izgleda da je tu bio problem tj. u kravljem mlijeku. A jede suhi kruh i rizine vafle između (pokušaja) obroka.

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Kaj si pričala o alergiji, jel možda sumljas na to?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.09.2017. at 16:10

  34. #34
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja svome kad ima proljev dajem raskuhanu rizu s kuhanom mrkvom ili jabukom. Ovo s jabukom je dosta slatko i svidja mu se. I juhicu. I obavezno probiotik (tempiran na pola puta izmedju dva uzimanja antibiotika). Nama je tako savjetovala pedijatrica kad je imao malo duzi proljev.

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Zar nije preporuka probiotike uzimati dva sata nakon antibiotika?

  36. #36
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Nama su rekli min 2-3 h razmaka probiotik-antibiotik, da antibiotik ne ubije dobre bakterije

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Protiv proljeva probiotik, obično Bio kult ili Waya, u razmaku od par sati, naizmjence (antibiotik - probiotik). Probiotik najbolje djeluje ako se uzima na prazan želudac. Waya se uzima 1x dnevno, pa je to praktično, vrlo je djelotvoran ali nije baš badava.

  38. #38
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Evo sam se cula s dr, rece da stanemo s antibiotikom. Pa cemo vidit kako će dalje. Dakem joj probiotik oko podne jer je u 7 i po ujutro i navecer bio antib. Do kd da joj dajem probi, dok skroz na stane proljev?

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Evo sam se cula s dr, rece da stanemo s antibiotikom. Pa cemo vidit kako će dalje. Dakem joj probiotik oko podne jer je u 7 i po ujutro i navecer bio antib. Do kd da joj dajem probi, dok skroz na stane proljev?
    Još tjedan dana nakon što završi uzimanje antibiotika, da se dobro oporavi crijevna flora.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •