Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: Porod heparinske trudnice

  1. #1
    LO avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    341

    Početno Porod heparinske trudnice

    bok bok, kako naslov kaže trudnica sam na heparinu, doduše nisu to terapijske doze, već preventivne pa me samo zanima kako se vrši porod takvih trudnica, a posebno ako je riječ o KBC Rijeka. Čitam po forumima da se zna raditi carski ili inducirani, ali isto tako moguće je i prirodni ako je riječ o malim dozama. Ako koja riječka trudnica ima koju informaciju da podijeli bila bi zahvalna.
    Pozz

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Ja bih sa velikim zakašnjem tebi prvo čestitala na uspjehu
    Ja sam trudnica koja je bila na fraksiparinu 0,3, no s obzirom na blizance i duuuuugu lošu povijest bolesti završila sam na carskom, upozoravali su me ako nešto osjetim da se dešava da se ne pikam ( dugo sam ležala u bolnici, pa sam bila pod njihovom kontrolom ).... znam da nisam od pomoći u tvom slučaju, ali mislim da je bila i neka slična tema na potpomognutoj ( ako se ne varam )....

  3. #3
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    ja se pridružujem čestitkama

  4. #4
    LO avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    341

    Početno

    hvala, cure, vi ste još iz moje stare garde cura trudilica s potpomognute. rijetko nas sad tu ima.
    Desilo se prirodno, potpuno nepripremljeni smo bili i evo još mjesec dana pa se polako informiram. Mada možda bi ipak bilo bolje da sam post postavila na potpomognutoj, tamo sam i sve živo prekopala o heparinkama al baš o porodu nema nešto. Možda se još netko javi.
    Nego ZO, jesi se onda prestala pikat prije poroda? Ja sam na Clexanu 0.4, i iskreno rađe bi da me ostave u bolnici nekoliko dana bez pikanja a da sam pod kontrolom i imala prirodni porod nego inducirani. al šta ću, s obzirom da sam jedva dočekala bebicu svejedno, samo da dođe i bude sve okej. Čitam po raznim temama da se ustvarii doktori razlikuju što i kako postupiti kod heparinskih trudnica pa zato pitam kakva je praksa kod riječkog rodilišta.
    Uglavnom, kako god...
    pozz cure

  5. #5
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    LO i ja ti od srca cestitam na dugoocekivanoj trudnoci i vibram za lijepi porod!
    A u vezi tvog pitanja, mislim da je Lili75 nesto pisala na tu temu. Mozda da potrazis pod temom Porod...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Ja sam ležala mjesec dana u bolnici, hospitalizirana sam kad sam ušla u 32. tjedan zbog svih prijašnjih problema koje sam imala i zbog blizanačke trudnoće...jedan dečko je bio na zadak okrenut te su i zbog toga kod mene planirali carski...uglavnom, stalno su me ispitivali i upozoravali ako se budem drugačije osjećala, imala bolove ili nešto slično da si tada ne dajem heparin nego da to prijavim sestrama ili doktoru, pa ćemo vidjet što dalje....taj dan kada sam rodila nisam dobila heparin....

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    37

    Početno

    Bog..ja sam isto trudnica na hepainu,fragmin 5000 i doktor je rekao da ćemo trudnoću završiti sa carskim u 38 tjednu (a da se može ja bih i ranije jer mi je prva bebica umrla u 39 tjednu)

  8. #8
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    antea, jako mi je zanimljiv tvoj post jer vidim da si u splitu. ja sam isto heparinka, sa blizancima i moja socij. gin. stalno govori kako ću na carski, međutim u zadnje vrijeme sam čula da, zbog milinovićevih ušteda u koje spada i smanjenje broja cr, da mi više ni blizanci ni heparin nisu indikacija za cr.
    zanima me tko ti je dao preporuku za cr, i je li to možda neki liječnik iz st rodilišta?
    u kojem si tjednu?

  9. #9
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    edit: i ja sam na fragminu 5000, i ja ću rađati u st rodilištu

  10. #10
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Pinky ja sam rodila 25.11...bila sam na Clexanu 0,4...rodila sam na hitan CR zbog drugih indikacija, a ne zbog Clexana...u bolnici su mi rekli da je vaginalni porod bolji kad si na Clexanu (heparinu) jer je manje krvarenje (kao sve je prirodno)...
    to jutro kad sam dobila trudove nisam si dala injekciju (od zadnje injekcije do poroda je prošlo 36 sati, a svejedno je krvarenje bilo ful jako tako da sam dobila i transfuziju nakon poroda)

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    enya22 je u pravu, postoji tema koju sam otvorila pred svoj porod a bila sam od 24 tj T. na Fraxiparinu 0,3 ml, na temi je puno korisnih infromacija.
    sutra ću je probat naći pa ti stavit link.

    u svakom slučaju, možeš imati prirodan porod, ja sam na kraju završila iz drugih razloga na CR.

  12. #12
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    obećala, pronašla, šaljem
    link: http://forum.roda.hr/threads/40667-p...a-jel-moguće?

    anteeaa, sad vidim da si ti podigla temu,al dobro možda ti link bude koristan svejedno, ja odogovarala LO nisam skužila datume postanja.
    Strašno mi je žao što si to doživjela i potpuno te razumijem da bi htjela porod čak i ranije.Želim ti svu sreću svijeta da sve bude baš onako kako bi ti htjela i da svoju bebicu što prije primiš i svoj zagrljaj.

    u tvom slučaju ja bih išla na CR (kako je doktor i sugerirao), najbitnije je da su trombociti na određenoj granici i do krvarenja neće doći ni kod CR.
    Mislim da ne trebaš brinut, sve će biti dobro. sretno, drž se !

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Pinky,

    skoro sve trudnice koje ja poznajem, a koje su se mučile s neplodnošću godinama i nosile blizance, doktori su porodili carskim da se smanje svi mogući rizici, ne znam tko ti je doktor al zar te "okolnosti" nisu dostatne za takvu odluku?

  14. #14
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    lili, ma znam to, ali sam čula da je milinovićev imperativ smanjenje broja cr i da više ni blizanci, ni ivf, ni godine, ni heparin nisu indikacija. recesija, hebi ga. užas.
    iako meni i soc. i priv. ginekolog tvrde da bi trebala na carski zbog svega toga.
    za sad su bebe u pozi 69, ako tako ostani, cr here i come

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ha,ha,..baš me nasmija..luda si...

    Čuj može bit recesija koliko hoće, al nema tog Milinovića koji će mene na VBAC.Mislim da samo trebaš imat stav, naglasit neplodnost i blizance, i bit će CR.

    nego koji spol nosiš? imaš li imena? Naš sin će biti Franko.

  16. #16
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    tek sad vidim da si me ovo pitala
    2 su curke, velike - 1900 i 1850 sa 30+1, a oko imena se još natežemo lol

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    super Pinky, dvije seke, prekrasno!!!!

  18. #18
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    evo sad mi je palo na pamet - ako budem išla na cr, kako ide sa heparinom NAKON poroda?
    ja sam u malo čudnijoj situaciji, morati ću donositi svoje inekcije u bolnicu (zbog temperature će mi ih muž donositi svaki dan, nemam frižider u bolnici), dakle i ponijet jednu na cr.
    kad se ubodem?
    ako je totalna anestezija, koliko ću biti "van sebe"?
    sad imam sto pitanja...

  19. #19
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Sve ljekove koje trebaš primati dobiti ćeš u bolnici.

  20. #20
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    evo sad mi je palo na pamet - ako budem išla na cr, kako ide sa heparinom NAKON poroda?
    ja sam u malo čudnijoj situaciji, morati ću donositi svoje inekcije u bolnicu (zbog temperature će mi ih muž donositi svaki dan, nemam frižider u bolnici), dakle i ponijet jednu na cr.
    kad se ubodem?
    ako je totalna anestezija, koliko ću biti "van sebe"?
    sad imam sto pitanja...
    meni je MM nastavio nositi moje Clexane...od injekcije do poroda mora proći 24 sata...ja sam si injekcije davala ujutro, to jutro kad sam završila u bolnici nisam si dala...CR je bio u 17.35...slijedeću injekciju sam dobila slijedeće jutro...
    također sam bila u totalnoj anesteziji zbog hitnoće, probudila sam se oko 19 sati, znači nakon sat i pol...još sam onda bila onako zbunjena i spavalo mi se, ali mi nisu dali pa sam se morala prisiljavati da gledam...
    ako nije hitan CR vjerojatno će ti dati spinalnu, to im je prvi izbor...znači sve vidiš, sve znaš jedino što ništa ne osjetiš...dižu te iz kreveta nakon 24 sata

    neki kažu da se injekciju daju i do 6 tjedana nakon poroda...meni je Đelmiš rekao da je dovoljno dva tjedna pa sam tako i napravila

  21. #21
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    dodirko, dobila sam prošli tjedan zalihu za mjesec dana. ne znam baš koliko će u rodilištu uvažavati moj heparin, jer svi samo odmahuju rukom i proglašavaju da se bodem iz mode (ko što mi je jedan dr rekao u dnevnoj bolnici).
    nisam nikada kod bolničkog hematologa bila jer mi moja socijalna gin. nije htjela dati uputnicu (a ja se tuka nisam sitila pitati dr opće da mi da) tako da ispada stvarno da ja tu nešto izvoljevam i glumim, a nisam.
    u bolnici ću našemiti sate bodanja tako da me muž bode kad dođe u posjete (i ujedno donese inekcije, jer ih nemam di držati u sobi, nema frižidera), jedino me je strah za taj dan poslije cr kad budem na intezivnoj.
    mislim da ću u onoj vrećici ponijeti sa sobom i inekciju i ako se ne budem mogla sama ubost, zamoliti neku sestru da me ubode.
    planiram se bosti 6 tjedana nakon poroda, sigurnosti radi, kad je sve već ovako glupo ispalo.

    hvala

    hmmm a hoću li se moći bosti u stomak nakon cr? vjerojatno će boliti rez...

  22. #22
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    hmmm a hoću li se moći bosti u stomak nakon cr? vjerojatno će boliti rez...
    ja se nisam nikada bola u trbuh nego u natkoljenicu (bedno) ili u ruku... nakon poroda su me sestre u bolnici bole u ruku

  23. #23
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    uff Pinky stvarno zamršeno. Predlažem ti da svakako razgovaraš sa doktorima. Moraju znati da koristiš heparin i koliko. Što ako nedaj Bože dođe do hitnog CR...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    37

    Početno

    I mene zanima što ako dođe do hitnog carskog a ja taj dan dala sebi injekciju....iskrvarila sam nakon prvog poroda i još me nisu rezali.....dobila sam krvi od pola Hrvatske (11 sati primala) a sad sam baš u panici...a mora bit carski...to ću pitat doktora idući tjedan..Lily 75 hvala ti na pozitivnim vibrama....

  25. #25
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    I ja sam već više od 2 mjeseca na Fragminu 5000 ali baš nitko mi nije spominjao carski rez a vezan uz Fragmin
    Spominjali su mi ga jedino u slučaju nekih komplikacija s obzirom da nosim i mrtvu bebu (blizanka) u sebi uz ovu koja je savršeno ok.
    Iskreno, slučajno sam naišla na ovu temu i sad sam onako sa nekoliko upitnika iznad glave...

  26. #26
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj tikica_69 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam već više od 2 mjeseca na Fragminu 5000 ali baš nitko mi nije spominjao carski rez a vezan uz Fragmin
    Spominjali su mi ga jedino u slučaju nekih komplikacija s obzirom da nosim i mrtvu bebu (blizanka) u sebi uz ovu koja je savršeno ok.
    Iskreno, slučajno sam naišla na ovu temu i sad sam onako sa nekoliko upitnika iznad glave...
    sam fragmin nije indikacija za CR, dapaće bolji je vaginalni porod jer se ništa dodatno ne reže i ne dira...

    ja sam u drugoj trudnoći imala istu situaciju kao i ti (u 27tt je curici stalo srce) i govorili su o vaginalnom porodu ukoliko živa beba bude prva tj. bliže rodnici...
    ako je beba-anđeo prva, CR je obavezan
    postoji i situacija da vaginalno rodiš živu bebu, i da druga jednostavno ne ide van, daju ti opću i opet ideš na CR

    kod mene se dodatno zakompliciralo kad je i maleni stao sa rastom u 28tt i počeo umirati u 30 tt pa je bio hitan CR jer su se nadali da će ga možda spasiti...

  27. #27
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Boxica, puno ti hvala, sad mi je jasnije
    Žao mi je zbog tvojih anđelčića... preteško je to
    A je li istina da heparinkama odbijaju epiduralnu iz opet nekih meni nepoznatih razloga?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj tikica_69 prvotno napisa Vidi poruku
    A je li istina da heparinkama odbijaju epiduralnu iz opet nekih meni nepoznatih razloga?
    nije istina
    da nisam bila tako brza, dobila bih ju i ja, ovako je anesteziologinja stigla samo navijati za mene i konstatirati, skupa s dr, koja lijepa beba

  29. #29
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    dobila epiduralnu u VG nakon nalaza koagulacijskih pretraga
    bila na fraxiparinu

  30. #30
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Hvala cure, otklonile ste mi sve strepnje

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13

    Početno

    Danas sam bila na pregledu i dr.mi je rekao da ću prije poroda i 3 dana poslje poroda morat dobivat neke injekcije heparina jer imam jako proširene vene.Do sad nisam pila nikakve tablete niti se pikala samo sam mazala noge Heparinom.Sad sam u 33.t i moram piti Mg a do sad ga nisam trebala.Jel mi može netko pojasniti ako je imao ovakav slučaj!Nemam pojma kako to ide

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Heparin ćeš dobivati da se ne bi pojavili ugrušci (trudnoća + vene su veliki faktor rizika). Ja sam 3 dana poslije poroda dobivala Clexane (jedan od heparina). Ništa strašno.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13

    Početno

    Puno hvala,sad mi je jasnije i lakše

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Pozz, ima li koja mama koja je radala u petrovoj a da je bila na clexanu (heparinu)?
    Znate li kakva im je praksa? Prakticiraju li prirodan porod ili ga dogovore unaprijed i induciraju? Svaka info je dobro dosla.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    14

    Početno

    Pozdrav..trudnica 30 tjedan ..dijagnoza sumnja na zaostajanje u razvoju ..manjak plodne vode..protoci nisu najbolji..bebica decko tezi 1150 grama ..primila 4 injekcije za sazrijevanje bebinih pluca..cekam hoce li mi odobrit heparin..ima te li kakav savjet..iskustvo..do sad na redovnim kontolama sve uredu..nista pobacaja..prva trudnoca..

  36. #36
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Oblacic,

    Pa koliko dugo moras cekati odobrenje??
    Pa trebali bi ti odmah dati !

  37. #37
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Tek su ti sad poceli gledati protoke ili su ih i prije gledali??

  38. #38
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj oblačić85 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav..trudnica 30 tjedan ..dijagnoza sumnja na zaostajanje u razvoju ..manjak plodne vode..protoci nisu najbolji..bebica decko tezi 1150 grama ..primila 4 injekcije za sazrijevanje bebinih pluca..cekam hoce li mi odobrit heparin..ima te li kakav savjet..iskustvo..do sad na redovnim kontolama sve uredu..nista pobacaja..prva trudnoca..
    nadam se da primaš terapiju dok stigne to odobrenje.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    14

    Početno

    Trenutno na promatranju..do daljnjeg..sutra cu znat vise..o terapiji..imate li vi kakvih iskustava..kako ide porod u tom slucaju..kakve su bebe poslije...

  40. #40
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Porod ide normalno prirodno ! Kako mislis kakve su bebe poslije? Heparin ne steti bebi ! Potpuno je siguran, ali mislim da je u tvom slucaju heparin presudan, i to sto prije !
    Gdje vodis T?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •