Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 145 od 145

Tema: Simptomi prve menstruacije

  1. #101
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Pedijatrica kaze da su joj visina vs tezina i omjer misicne mase savrseno u redu.

    Niti ne premrsava, niti djeluje mrsavo. Fit je. Nema nikakvih problema sa prehranom.

    Nedavno su u skoli pricali o tome kako vide svoje tijelo i decki su usporedjivali sto kazu cure i obrnuto, i sto sami za sebe pricaju, uglavnom svakakve tehnike su koristili, pa je roditeljima to preneseno - moja je uz samo jos jednu kolegicu od 13 cura u razredu "proglasena" osobom sa najtocnijom slikom o samoj sebi sto se tice izgleda i prehrambenih i ostalih navika.

    Tako da sto se toga tice nismo zabrinuti ni mi mi pediatrica.

    Racunaj na to da je tvoja koliko, dvije-tri godine? starija pa je i normalno da ima 17 kila vise od trinaestogodisnjakinje.

    N.Grace ima pravo, sve je to vrlo individualno.
    Ja oduvijek imam 26-dnevni ciklus (do te mjere da se ne sjecam pocetne neredovitosti), a imam hormonalnih problema.
    Tako da ne bih generalizirala.

    Viroza je na zalasku (nema vise temperature ni grlobolje, jos samo curenje nosa i malo kaslja; upravo se vratila iz parkica gdje je igrala kosarku. )

    Uglavnom, smireno pratimo situaciju




    Takodjer kaze i da je u ovoj dobi neregulirani ciklus normalna pojava.

  2. #102
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    i ja mislim da je to ok pristup
    jedino što bih ja ipak napravila krvnu sliku
    da ne ode u anemiju
    jer onda ulazi u zatvoreni krug
    krvarenje pojačava anemiju, a anemija pojačava krvarenje

  3. #103
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Pardon, na mobitelu sam, pa mi je trecu recenicu prebacio u zadnji red.

  4. #104
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Alex, to je dobra ideja.
    Krvarenja su joj umjerena do oskudna i traju 4-5 dana (vec jutros mi je rekla da "ide malo").
    No provjerit cemo.
    Posljednje uređivanje od Elly : 26.12.2016. at 17:39

  5. #105
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Ja oduvijek imam 26-dnevni ciklus (do te mjere da se ne sjecam pocetne neredovitosti), a imam hormonalnih problema.
    Tako da ne bih generalizirala.
    isto kao i kod mene, samo je 28 do 30-dnevni ciklus
    uvijek uredno na vrijeme uz hormonalni poremećaj
    i bila sam vrlo mršava, manje od 50 kg na 169 cm visine
    slažem se s aleks, napravite još pretragu na željezo, to je super savjet

    sjećam se da je moj prvi menzes trajao preko 20 (!) dana, krvarenje je bilo umjereno do oskudno, ali je bilo baš dugo
    i kod moje curke traje minimalno šest do sedam dana (nekad čak i osam), krvna slika i željezo su joj uredni

  6. #106
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Vezano za kilažu, visoka sam 172 cm, sve do cca 25 godine sam na tu visinu imala 50 do max 55 kg. Ciklusi ko sat. Bila sam mršava, ali uvijek normalno jela.
    Tako da sve je vrlo individualno.
    Menstruaciju dobila s 13 godina. Ciklusi redoviti, samo se sjećam da sam jednom po zimi dobila nakon 10 dana ponovno.

  7. #107
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Elly, ne brini, biti će sve u redu, izregulirati će se to s vremenom... Svakako da stres ima veliki utjecaj i na menstruaciju i na recimo nastanak cista. Tako nam je rekla kćerina ginica u Klaićevoj, da uvijek krajem šk. godine ili polugodišta cure imaju puno više problema s ciklusima. Da, napravi krvnu sliku svakako... Mojoj kćeri je rekla da već dugo nije vidjela djevojku s tako obilnim menstruacijama a tako dobrim željezom.
    Da, ona je visoka oko 158, a ima 55 kg ( ravan trbuh, a jače noge i bokovi )
    Posljednje uređivanje od Rebbeca : 30.12.2016. at 17:16

  8. #108
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Rebbeca prvotno napisa Vidi poruku
    Elly, ne brini, biti će sve u redu, izregulirati će se to s vremenom... Svakako da stres ima veliki utjecaj i na menstruaciju i na recimo nastanak cista. Tako nam je rekla kćerina ginica u Klaićevoj, da uvijek krajem šk. godine ili polugodišta cure imaju puno više problema s ciklusima. Da, napravi krvnu sliku svakako... Mojoj kćeri je rekla da već dugo nije vidjela djevojku s tako obilnim menstruacijama a tako dobrim željezom.
    Da, ona je visoka oko 158, a ima 55 kg ( ravan trbuh, a jače noge i bokovi )
    Hvala ti, Rebecca.
    Kaze mi curka da je ciklus trajao 3 dana, prvi dan umjereno/2. dan oskudno/3. dan skoro pa nista/4. dan nista - nije bilo potrebe za uloskom

    Sad cemo vidjeti dalje.
    Krvna slika joj je odlicna, kaze pedijatrica da nema potrebe za dodatkom zeljeza.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Moja ćerka ima 13 godina i još nije dobila prvu menstruaciju,visoka je 165cm i teška je 42kg,i sad ne znam da li bi uskoro trebala da dobije ili ne?

  10. #110
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Eto kod nas dosao taj dan...

    curka ima 11.5god...jutros procurilo...

    Ona u komi...iako sam pricala puno s njom o tome,ali ju bas pogodilo...
    po njenim rijecima JAKO curi...naravno neda mi da vidim...

    Iskreno i mene "zahvatilo"nespremnu...uopce se nisam nadala jos...

    Uopce neznam koje uloske da joj kupim...ima tko kakav savjet?...ja koristim bilo kakve...jer mi mamje vise svi pasu pa prakticki uzmem najjeftinije...
    Naravno na moje ona trenutno kuka (sto je normalno za prvu)...

    Zanima me koje bi mi preporucili...Htjela bi da imaju onako lijepi miris,da dobrooo upiju i da su prikladni za nju?...

    A druga stvar...dal'bi trebala sada na pregled ginekologu?...ili je jos rano...

  11. #111
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

  12. #112
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Hvala...

    nekako mi je ostalo u sjecanju da su ti ulosci malo deblji/kruci?...

    Varam li se?

  13. #113

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Ma nisu, baš su tanki.

    Ja svaki put kad me zove iz wc-a protrnem, još ništa.

  14. #114
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Naturella ti tanki su zakon, nisu veliki. I meni su favorit ovi:
    https://www.google.hr/search?q=libre...27MuTTximFM%3A

    Ja ne volim velike i debele uloške, a ovaj super upija i lijepo se poslije u njega složi iskorišten uložak

  15. #115
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    Eto kod nas dosao taj dan...

    curka ima 11.5god...jutros procurilo...

    Ona u komi...iako sam pricala puno s njom o tome,ali ju bas pogodilo...
    po njenim rijecima JAKO curi...naravno neda mi da vidim...

    Iskreno i mene "zahvatilo"nespremnu...uopce se nisam nadala jos...

    Uopce neznam koje uloske da joj kupim...ima tko kakav savjet?...ja koristim bilo kakve...jer mi mamje vise svi pasu pa prakticki uzmem najjeftinije...
    Naravno na moje ona trenutno kuka (sto je normalno za prvu)...

    Zanima me koje bi mi preporucili...Htjela bi da imaju onako lijepi miris,da dobrooo upiju i da su prikladni za nju?...

    A druga stvar...dal'bi trebala sada na pregled ginekologu?...ili je jos rano...
    Ne razumijem zašto bi to bilo normalno... Pa većina djevojaka željno iščekuje prvu menstruaciju. To je nešto što ih čini odraslijima. Tako joj i reci: to je nešto što bi trebalo proslaviti

    Čak joj možda i kupi neku sitnicu koju si želi, ne samo uloške nego i štajaznam neki dezić ili sjajilo za usta ili nešto što do sad nije imala, tako da taj događaj ne bude samo neugoda i gnjavaža, nego nešto spomena vrijedno što je uvodi u odraslu dob. Porazgovaraj malo s njom ako već nisi.

    Sretno!

  16. #116

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Malo off, Peterlin ti si moj idol, gdje god naletim na tvoj post ubjek tako pametno zboriš!

  17. #117
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj mami 2 prvotno napisa Vidi poruku
    ma nisu, baš su tanki.

    Ja svaki put kad me zove iz wc-a protrnem, još ništa.
    ja se nadam da će kasnije dobit i ja sam dost kasno

  18. #118
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj MAMI 2 prvotno napisa Vidi poruku
    Malo off, Peterlin ti si moj idol, gdje god naletim na tvoj post ubjek tako pametno zboriš!
    Fala, fala.... Ja nemam kćeri pa nisam ovo isprobala u praksi, ali nekako mi je prirodno tako pristupiti da se djetetu olakša taj period... Pubertet je težak sam po sebi, pa onda ako još dijete samu sebe počne žaliti, to ne izađe na dobro. Treba u tome (kao i inače) naći dobre strane i njih istaknuti. Tako olakšamo odrastanje i djetetu i sebi.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ja se nadam da će kasnije dobit i ja sam dost kasno
    Ja sam s 13, al ja s 13 nisam bila ni upola razvijena kao ona sad.

  20. #120
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Peterlin-ma neeee...mislila sam na to da joj moji ulosci ne pasu...
    Za to sam napisala da je (normalno da joj moji ne pasu)...heheheheh...

    A ona nakon prvog soka si je ok...cak sam joj predlozila da oatane danas kuci (sto inace sigurno nebi odbila)ali ona je htjela ici...vrlovjerovatno da se "pohvali"od 11curka u razredu prva je...

    Mislila sam joj bas kupiti neku sitnicu jer je sada ipak postala "zena"...

  21. #121
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin-ma neeee...mislila sam na to da joj moji ulosci ne pasu...
    Za to sam napisala da je (normalno da joj moji ne pasu)...heheheheh...

    A ona nakon prvog soka si je ok...cak sam joj predlozila da oatane danas kuci (sto inace sigurno nebi odbila)ali ona je htjela ici...vrlovjerovatno da se "pohvali"od 11curka u razredu prva je...

    Mislila sam joj bas kupiti neku sitnicu jer je sada ipak postala "zena"...
    Pa super! A izbor ulozaka je osobna stvar. Trebat ce joj vremena da nadje one koji joj odgovaraju. Nek si svaki put kupi druge dok ne naleti na neke koji su joj ok.

  22. #122
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Najvise me trta da joj ne propusti...

    Jer sada je malo zbunjena...svako malo isla jutros na Wc i svaki put je htjela ulozak promjeniti jer je "jako "zmazan" " ...pa sam joj pokusavala objasniti da nije potrebno svaki odlazak na wc mjenjati...pa taj dio ne razumije...

    A valjda ce doc sve na svoje s vremenom...mislim da sam ja u sebi (ne pokazujem pred njome) u vecem soku nego ona sama...

  23. #123
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mislim da nemaš razloga biti u šoku. To je potpuno normalna dob za dobiti menstruaciju.

    Što se tiče propuštanja, zato sam ti i preporučila Naturella uloške, jer ih ima u raznim veličinama i čini mi se da dosta dobro upijaju.

  24. #124
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    sad ne znam ali je meni lakše kad sam na wc par pu stisnuti pa večina te kombinacije otiđe u školjku, baš sam ja to svojoj pričala, jel to klinci tako rade, istina da onda ispadne malo gušće ( ili je to kod nas starijih tako)

  25. #125
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Ja to znam s vremenom na vrijeme napraviti ali mi rijetko kaj hoce izac...

    Nije mi uopce proslo kroz glavu da to njoj spomenem..

  26. #126
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    meni zna baš puno, ali možda je to i do godina, ili nećeg drugog, mini uložak treba dan dva ( tad je jače), posle samo brljavi ali ga stavim, zna ponekad biti stvarno samo koja kap

  27. #127
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Moja danas za vrijeme fešte pomislila da je dobila menstruaciju jer je vidjela da je valjda roza piše lina u i bila dost tužna, pa sam joj posle rekla nek malo stisne i popisa se u kadu, bilo skroz roza, onda sam se sjetila da smo danas jeli ciklu

  28. #128
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Evo i mene šokirane. Jana ima 10,5 godina, cicke već narasle, kao i dlačice, i sinoć eto menge. Ja sam u principu sretna, onak uzbuđena, ona je isto tako pozitivno uzbuđena.

    Ali sad me panika hvata, jutros je otišla u školu s normalnim uloškom, ali bez rezervnog (jer naaaravno nemam nijedan, dobro da sam imala i ovaj jedan!!! užas). Ali i da ima rezervni, ne bi ga znala staviti. Pa sad brijem neke bedare da ne procuri, da joj bude ful neugodnjak i da se ovaj pozitivan stav raspline u sekundi!

    Nadala sam se da će joj moj dnevni biti ok, ali jutros je na wc papiru bilo dosta krvi (to je valjda normalno?) pa je stavila normalni. Nije se žalila da ju žulja, ali ona je već fakat velika, preko 50kg, i ne znam koliko cm, recimo 160. Onda valjda neće biti problema s nalaženjem uložaka koji su joj ok, jel da?

  29. #129
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    je i ja tak isto nemam uloška jer koristim platnene, ali

    pošto je danas žuta srijeda uzela sam jedan paketić za klinku ako se slučajno desi pa da imam doma

  30. #130
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mene šokirane. Jana ima 10,5 godina, cicke već narasle, kao i dlačice, i sinoć eto menge. Ja sam u principu sretna, onak uzbuđena, ona je isto tako pozitivno uzbuđena.

    Ali sad me panika hvata, jutros je otišla u školu s normalnim uloškom, ali bez rezervnog (jer naaaravno nemam nijedan, dobro da sam imala i ovaj jedan!!! užas). Ali i da ima rezervni, ne bi ga znala staviti. Pa sad brijem neke bedare da ne procuri, da joj bude ful neugodnjak i da se ovaj pozitivan stav raspline u sekundi!

    Nadala sam se da će joj moj dnevni biti ok, ali jutros je na wc papiru bilo dosta krvi (to je valjda normalno?) pa je stavila normalni. Nije se žalila da ju žulja, ali ona je već fakat velika, preko 50kg, i ne znam koliko cm, recimo 160. Onda valjda neće biti problema s nalaženjem uložaka koji su joj ok, jel da?
    Probajte Libresse Triple Protection Ultra Thin.
    Roza pakovanje, nadje se duopack po cca 18 Kn, cesto i sa onom zgodnom metalnom kutijicom u koju stanu 2 rezervna; moja to uvijek nosi u ruksaku.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Kcerka mi ima 12 ipol godina. Sisice joj rastu vec od 10 godine kao i dlacice svugdje gde trebaju rasti. Vec godinu dana ima bijeli iscijedak po gacicama nekad bude redji a nekad gusci. Najbolja prijateljica joj je dobila mengu prije par dana a malađa je od nje 8 mijeseci i sada je ona jako ljubomorna i ljuta sto ona nije dobila. Kcerka mi je visoka 155 i ima 39 kg. Hoce li uskoro dobiti menstruaciju???

  32. #132

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Moja kcer ima 12 godina visoka je optrilike 152 cm i teska 42 kg....vec mi se cetiri dana zali na bolove u trbuhu naravno ispod pupka...neznam dali je dobila iscjedak

  33. #133

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    10

    Početno

    Pozdrav!molila bih za odgovor!
    Dakle moja A ima 11 godina i 8 mjeseci i u skoli je briljantna sve hoce sve ju zanima i svugdje sudjeluje, ukratko ima milion obaveza. Visoka je 150 cm i teska 38 kg, nekakav prosjek po mom mišljenju. Imala je malo salca, pa je sama iskazala interes da nesto trenira i rijesi ga se. Trenira vec 4 g i to salce se skoro pa ne vidi vise... U zadnje vrijeme se nekako pocela mijenjati, vidljivo su joj se grudi povećale, dlacice ispod pazuha su u rastu (loading) a "tam dolje" ne da je sumica nego sumetina! (Slučajno sam joj uletjela u kupaonu dok je to proučavala

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Hej! Znaci imam 155 cm i 39-40 kg, iscjedak imam vec godinu a grudi mi rastu vec 2 godine. Imam dlacica ispod pazuha, na rukama i "dolje". Mene sad brine hocu li ubrzo dobti menstruaciju zato sto je moja prijateljica koja je 3 mjeseca mlada od mene dobila u proslu subotu. Molim odgovor brzo

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Zaboravila sam jos spomenuti da imam 13 i 3 mjeseca.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    10

    Početno

    Z_bunjena254 Vjerojatno ces i ti uskoro, ne brini. Kad je dobijes vjerojatno je neces obozavati. To sto je tvoja prijateljica dobila, a mlada je pa se ti brines malo mi je smjesno. Svima je tijelo drugacije. Uvijek imaj uz sebe 1-2 uloska. I moli se da ne dobijes dok si na moru, da bar dobijes onak, kroz godinu. Pozdrav

  37. #137

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Ja cu krajem prvog mjeseca napunit 14 godina i jos nemam mengu i bila sam na sistematskom prosli tjedan i rekli su da moram na pretrage jer sve cure iz razreda ju imaju s tim da je vecina mlađa od mene i sad mene brine malo ovo i pitam se dal' bi mogla dobiti uskoro? Molim odgovor

  38. #138

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Nikolina 13
    menga može doći i malo kasnije, pogotovo ak si vitka ili se baviš sportom ili jednostavno dođe kasnije
    ne trebaš se brinuti, sve će se posložiti baš kak treba
    ako se ti dobro osjećaš i zdrava si inače jednostavno još malo pričekaj
    naravno da možeš otić na pretrage, ali možeš prvo porazgovarati s mamom ili vašim dr opće prakse, možda u tvojoj obitelji cure jednostavno dobivaju mengu kasnije
    npr. moja je prijateljica dobila "tek" u 14. godini

  39. #139
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Gdi ima tih kutijica za kupiti
    Trenutno imam doma naturella uloške,sister mi veli da njena cura ima librese koji su onda bolji
    Ili nek mi neko prikelji onu temu o ulošcima,ne mogu sad je nać

  40. #140
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    I da ak su librese koliko kapljica treba za početak jel dosta tri?
    Ja sam platnena ,pa da znam

  41. #141
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Eto proučavala
    Normalno ima 4 kapljice
    Dnevni samo 3
    Jel onda uzimate thin ili obični oba imaju 4 kapljice

  42. #142
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ima i u dm tih duplih s kutijicom

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    1

    Početno Moze pomoc?

    Imam 12,9 god i imam iscjedak vec duze vrijeme. Danas mi se u iscjetku pojavilo malo krvi. Da li to znaci da cu uskoro dobiti i da mi predstoji prva menstruacija, ali nesto nije uredu? Hvala unaprijed!

  44. #144
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moguće je da je to 1. menstruacija, na tvom bih mjestu porazgovarala s mamom ili nekom od tebe starijom ženskom osobom s kojom si bliska i to joj pokazala.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Moja kćerka se bavi sportom, visoka je 160cm, ima 55kg, zdravo se hrani, ima 13g i 5mjeseci, ima stidne dlačice već dugo i grudi joj rastu već dvije godine. Još nema nikakvih znakova za prvu mjesečnicu niti o bijeloj mrlji na gaćicama. Ja sam prvu mjesećnicu dobila sa 13godina.
    Molim vas za neki savjet. Veliki pozdrav.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •