Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Opet nesreća....

  1. #1
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno Opet nesreća....

    Jučer je opet dječija igra vatrenim oružjem završila tragično!!! Dječak se na tavanu igrao očevom napunjenom puškom i ubio drugog dječaka koji se mirno igrao na dvorištu! O dječaku se skrbila 19-godišnja sestra koja nije bila kod kuće!!! Nesreća se dogodila u Babinoj Gredi-kod Županje.Roditelji nisu kod kuće nego rade vani i na terenu! Što reći... Jedan za nasradalog dječaka!

  2. #2
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno



    Previše je tog oružja. I prelako ga je nabaviti. Djeca će uvijek biti djeca, znatiželjna, i to znatiželjnija ako je nešto zabranjeno.
    Ostaviti napunjenu pušku - kome, čemu?! Kad već djeca ne mogu biti odgovorna, odrasli MORAJU! Da se ne bi danas sutra lupali u glavu jer nam je dijete nastradalo radi naše lakomislenosti.

    Moja sućut objema obiteljima, jedna će nositi tugu a druga križ do kraja života.

  3. #3
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Taj tavan na kojem se taj radoznali dječak igrao je bio pun oružja , pravo malo skladište svakojakvih bombi , pušaka i municije... i otići na posao a ostaviti djecu na "buretu baruta" !!! Svaka čas nemam riječi....

  4. #4
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Danas u Jutarnjem piše da su djeca našla to oružje negdje u šumi valjda, i da su ga odnijela na tavan.

    Ma, u svakom slučaju je to tragedija. Sad, pitanje je što se da ubuduće tu napraviti, kako 'utuviti' djeci da su neke igre opasne. Je li to stvar odgoja ili djeteta? Koliko bi svatko od nas sa sigurnošću mogao reći 'moje dijete ne bi to nikad...', a koliko bi nas bilo svjesno da koliko god tupili neće biti efekta, da će znatiželja biti jača?
    Znam da ih se od nesreće ne može sačuvati, ali kako ih sačuvati od gluposti, kako, kako?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Mene iskreno takve stvari užasavaju i doista previše je toga. Djeca su djeca, znatiželjna i normalno je da će htjeti vidjeti, dotaknuti. Nema šanse da, ako nađe oružje prođe pored njega kao da je g...o, a držanje oružja doma me užasava, baš zbog pomisli što bi bilo da ga se dijete dokopa na bilo koji način. Neznam, veće kazne za nelegalno držanje oružja, a onome tko je bacio oružje u šumi koje je dijete našlo, neznam strogo, strogo kazniti.

  6. #6
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Danas u Jutarnjem piše da su djeca našla to oružje negdje u šumi valjda, i da su ga odnijela na tavan.

    Ma, u svakom slučaju je to tragedija. Sad, pitanje je što se da ubuduće tu napraviti, kako 'utuviti' djeci da su neke igre opasne. Je li to stvar odgoja ili djeteta? Koliko bi svatko od nas sa sigurnošću mogao reći 'moje dijete ne bi to nikad...', a koliko bi nas bilo svjesno da koliko god tupili neće biti efekta, da će znatiželja biti jača?
    Znam da ih se od nesreće ne može sačuvati, ali kako ih sačuvati od gluposti, kako, kako?
    Ma nije istina to su novinarska nagađanja , ja stanujem u blizini, dječak koji je pucao je pobjegao u šumu pa su možda njega pronašli , pa netko krivo "skužio" poput pokvarenog telefona! Otac dječaka koji je pucao je držao pun tavan oružja još iz rata , pa gdje mu je pamet bila ,otići od kuće a ne riješiti se toga zla... joj sva se naježim od same pomisli , jadan dječak imat će traume cjeloga života zbog nečije nemarnosti.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    erdut
    Postovi
    108

    Početno

    ja bih takve dobro kaznila zatvorskom kaznom jer zna se da oruzje nije nikome dobrog donijelo,koliko glup moras biti da bi drzao toliko oruzja u blizini djeteta?ajd kad dijeca pronadju oruzje za koje nitko nije znao pa nitko nije odgovoran ali to je rijetko jer vecinom netko sakrije pa djeca pronadju.trebala bi policija ocigledno cesljati sve oko sebe jer unatoc akciji "zbogom oruzju"njega opet ima kao i prije.kod nas su dva malca takodjer prosle god.na napustenom placu pronasla rucne bombe na svu srecu upaljaci su bili odvojeni od same naprave pa su imali male ozljede,a gospodin koji je drzao to tamo nije ni kaznu dobio...pa zar bi tako olako prosao i da su ta mala djecica smrtno stradala?neznam,neki odrasli uopce ne razmisljaju

  8. #8
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Mislim da se i u ovom slučaju neće ništa konkretno dogoditi da će ispasti kako to kod nas biva "pojeo vuk magare" i nikome ništa ,dječaka koji je pucao će vjerojatno roditelji dobro išibati jer odakle mu ideja da to ide dirati, ovi drugi će vjerojatno poluditi od tuge i boli ,i neće proći dugo vremena i opet će se nažalost dogoditi slična nesreća .... a institucije odgovorno rade svoj posao... rekoše vladajući....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •