Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 261

Tema: Beč preporuke

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno Beč preporuke

    Molim dobre duše da me malo upute, tražim u pretražniku ali ne nalazim to što tražim..
    dakle spremamo se sa 2,5 godišnjakom u lipnju, trebam hotel pristojan i u blizini centra ili atrakaijca
    posjetili bi zoo, prater i kindermusemum, dali je bolje da to obavljamo autom od hotela ili nekim drugim prijevozom?
    kako je s parkingom?
    ja sam bila 2 puta psolovno u beču, imali smo vozača pa ne znam...ali mis e činilo da je parking kao i kod nas. lutrija-.)


    molim preporuke ako je netko bio, hvala unaprijed

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Mi smo auto (i to na preporuku recepcionera u hotelu) ostavili parkiran u jednoj od okolnih uličica (stjecajem okolnosti bio je praznik i bilo je dosta mjesta) i ta 4 dana smo se vozili po Beču isključivo javnim prijevozom. I uživali u opuštenosti!
    Osim zoološkog vrta, preporučujem vam i tehnički muzej (ima i igraonica za djecu na jednom od katova, uopće, jako je child-friendly).
    Inače je bila već tema o Beču, potraži malo po forumu, naći ćeš brdo korisnih informacija.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    ne nalazim ništa u pretražniku iako znam da se negdje krije, za sada si mi ti jedina od pomoći..daklem, preporučaš li svoj hotel?

  4. #4
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    evo teme: http://forum.roda.hr/threads/25843-B...highlight=wien

    bila je još jedna novijeg datuma ali ju ne mogu naći

    inače mi smo bili u hotelu Park Inn i za svaku je preporuku, nama je tamo sve bilo super, pogledajte

    http://www.parkinnvienna.at/

  5. #5
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Mi smo bili u privatnom apartmanu i bilo nam je sasvim dobro. Apartman je bio čist i uredan. Osim što je potpuno opremljen (od mašine za suđe i robu do prve pomoći i ombrele), možeš dobiti i sve što ti treba za djecu (stolica, prsten za kupanje i sl.). Nalazi se na ulazu u Beč, u mirnoj četvrti, ispred se može besplatno parkirati.
    Da grada smo išli autom, parkirali u garaže i svaki dan plaćali parking 20-25 Eura.
    I ja preporučam kindermuseum i zoološki vrt.
    Ako te zanimaju podaci o apartmanu ili nešto više (o zoo vrtu ), slobodno pitaj.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj marka99 prvotno napisa Vidi poruku
    ne nalazim ništa u pretražniku iako znam da se negdje krije, za sada si mi ti jedina od pomoći..daklem, preporučaš li svoj hotel?
    Mi smo bili u hotelu "Kolbeck" u X. okrugu i bili smo jako zadovoljni.
    X. okrug smo birali zato jer nam ondje žive prijatelji koje smo usput htjeli posjetiti (ali žive u garsonjeri, pa nije bilo teorije da se smjestimo kod njih ).
    Hotelom smo bili više nego zadovoljni, nije bio preskup, 2 min od metroa, tako da je povezanost s centrom bila izvrsna. Mana hotela je ta što gleda na vrlo prometnu i ulicu (Laxenberger Strasse, tramvajska stanica pod prozorom!), ali kako smo bili u Beču za vrijeme praznika, nismo to ni osjetili (osim zadnjeg dana, kad smo odjednom čuli kako to stvarno zvuči). Inače, hotel ima i sobe s pogledom na tiho i mirno dvorište, ali po nešto višoj cijeni.
    E da, hotel nema lift, tako da je možda nezgodno za obitelji s jako malom djecom u kolicima. Mislim da za 2,5-godišnjaka stepenice ne bi trebale biti prepreka.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    niti najmanji problem, moj se ionako ne želi vozizi liftom ni tamo gdje lifta ima, hvala na info

  8. #8
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Mislim da je vožnja autom po Beču samo gubitak vremena, novca i živaca - parkirajte kod hotela (bilo kojeg) i vozite se okolo javnim prijevozom. Beč ima možda najbolji gradski prijevoz na svijetu i niti iz kojeg dijela grada nije problem doći bilo kuda.

    Inače, pokušaj s pretražnikom tražiti "Wien", mislim da ćeš možda tako naći više tema, sjećam se da ih je bilo bar 3-4 na ovu temu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    I ja vam preporucujem da se ne vozite kolima. Sto se lokacije tice, gledaj samo da ti je hotel blizu metroa. U prvih 9 okruga se parking placa radnim danima i to na svaka dva sata(ne mozes platiti za ceo dan, vec na dva sata moras popunjavati parking-karticu) pa ako nemas garazu u hotelu, mozda bolje da budete malo dalje od centra.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    reci ,reci, zanima me Pčelica maja (super ti je nick, moj mali obožava maju), a koliko su bili stari tvoji kada ste išli?

  11. #11
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj marka99 prvotno napisa Vidi poruku
    reci ,reci, zanima me Pčelica maja (super ti je nick, moj mali obožava maju), a koliko su bili stari tvoji kada ste išli?
    ZA Beč ti nije važno koliko ti djeca imaju godina: mi idemo svaku godinu bar jednom, dake bili smo i sa sinom kad je imao manje od godinu dana (točnije 7 mjeseci) i sa kćeri kad je imala otprilike isto toliko. Svugdje imaš liftov i pokretne stepenice, nađe se mjesta za premtanje, dojenje u javnosti nije problem ...dakle, i sa klincem od 2,5 godine nećeš imati nikakvih problema sve dok pripaziš da i njegove potrebe (uz tvoje/vaše) budu zadovoljene: da bude vremena za trčkaranje (imaš više nego dovoljno parkov, dječjih igrališta i pješačkih zona u gradu), da dobiej za jest kada treba i da može odspavati kad je umoran, sve ostalo je manje ažno, tako da možeš ići i po dućanima i po muzejima i bilo gdje želiš. Beč je što s toga tiče jedno od najbezbrižnijih mjesta za posjet s djecom na kugli zemaljskoj.

  12. #12
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Može li preporuka za privatni smještaj na pp, ono da je čisto i povoljno.
    Što se u Beču najviše isplati vidit? Planiramo posjet a o tom gradu ne znam ništa.

  13. #13
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Berlin prvotno napisa Vidi poruku
    Može li preporuka za privatni smještaj na pp, ono da je čisto i povoljno.
    Što se u Beču najviše isplati vidit? Planiramo posjet a o tom gradu ne znam ništa.
    http://forum.roda.hr/threads/25843-B...highlight=wien

    http://forum.roda.hr/threads/63861-F...steli-u-Evropi

  14. #14
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Pčelica Mara isprazni inbox.

  15. #15
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Kindermuseum!
    Opera
    Musikverein,
    ma svi muzeji, ne znam koji imaju sad interesantniji postav za klince zguglaj malo

  16. #16
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Idemo na jedan dan pa trebam napraviti plan onoga što se najviše isplati vidjeti.
    Čekam prijedloge.......

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    236

    Početno

    Podižem temu. . . .i molim prijedloge što najviše vrijedi vidjeti u jednom danu.

  18. #18
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    podižem
    bili smo već par puta, kindermuseum, prater, schonbrun, albertina, lithenštajn, božićni sajmovi, tehnički muzej...sve smo to obišli
    sad nam se pružila prilika da povoljno odemo opet, treba mi nešto insajderski
    ono, da je užitak s djecom otići, da je jeftino, da se nešto može naučiti, neka lijepa i "spontana" zabava po Beču.

  19. #19
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Krumpirić, kad idete? Advent ili ranije?

  20. #20
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Kad ste već sve to obišli, pada mi na pamet

    ...Haus der Musik: http://www.hausdermusik.at/en/2.htm
    ...Muzej vojne povijesti: http://www.hgm.or.at/ (znam da zvuči malo, hm, upitno, ali muzej je stvarno odličan; za Halloween je u njemu organiziran lov na vještice, a obično je prvi vikend Adventa u Muzeju i oko njega srednjovjekovni sajam, prekrasno nešto
    ...što se tiče Schönbrunna, jeste bili u dječjem muzeju u sklopu dvorca? http://www.kaiserkinder.at/kindermuseum
    ...Zoološki vrt? http://www.zoovienna.at/
    ...Kuća leptira u centru grada: http://www.schmetterlinghaus.at/

    U Kindermuseum (Zoom) možete opet, nedavno je otvorena nova izložba (tema: obitelj): http://www.kindermuseum.at/jart/prj3...=1127101351517

    Nadam se da sam ti pomogla.

  21. #21
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Sanja, F. Ide sa školom u Haus der Musik. On je nakon našeg izleta u Beč toliko oduševljen, da stalno žica ići ponivno. Srećom, uletio je taj školski izlet

  22. #22
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Pa dođite! Otići ćemo na kuhano vino.

  23. #23
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Sanja, hvala

  24. #24
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Zelim samo reci da se nakon nekoliko advenata u Becu jako veselim ponovnom odlasku. Ovaj put idemo u vlastitoj reziji i prvi iput sa curkom. Nadam se da ce se i njoj dopasti i da ce mi onda biti izgovor za odlazak slijedecih godina. Jedva cekam...
    Posljednje uređivanje od Ibili : 28.10.2012. at 00:11

  25. #25
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Baš mi je neki dan pao na pamet muzej satova na kojeg sam jednom slučajno nabasala lunjajući po Beču. Za preporuku.
    http://www.wienmuseum.at/en/location...renmuseum.html

  26. #26
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Pratim, pratim, za koji dan krećemo, hotel je već plaćen...
    Hoće li nam biti hladno polovicom studenog? Da li je uobičajeno da puše vjetar? Ili je mirno i hladno?
    Ima li neka slastičarna u koju bi svakako trebalo ići? I što da naručimo? Sladokusac...

  27. #27
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja još nisam zimi bila u Beču da nije puhao vjetar.

  28. #28
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    [QUOTE=Beti3;2257818]Pratim, pratim, za koji dan krećemo, hotel je već plaćen...
    Hoće li nam biti hladno polovicom studenog? Da li je uobičajeno da puše vjetar? Ili je mirno i hladno?
    Ima li neka slastičarna u koju bi svakako trebalo ići? I što da naručimo? Sladokusac...[/QUOTE

    Mi smo bili u prvom 3 dana, jedan dan je bio prekrasan, iskoristili ga za Zoo, druga dva su bila jaaako vjetrovita, jako im je skupa hrana, mi smo živjeli od hrane sa štandova

  29. #29
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Nisam momentalno u Beču, (pijem kavu sjedeći vani na 18 stupnjeva i razmišljam o projektu jednog umjetnika koji je u svojoj viziju budućnosti Europe Mediteran vidio kao zonu ugodnog življenja, a sjever kao zonu produkcije robota i strojeva)
    no čini mi se da u Beču počinje zima.
    Sanja je već sve rekla, pa ću ja malo o slasticama. U prvom bezirku imate stare kavane-slastičarnice
    Gerstner, Heiner, Demel sa dobrim kolačima. Meni je Demel preturistički, prepuna je Japanaca i Kineza sa fotoaparatima.
    Moj favorit je Oberlaa, te posebno preporučujem tortu od kestena.
    U kavanama Central i Landtman imaju također dobre kolače, štrudle i dobru bečku kavu.
    U 8. Bezirku imate slatku, kicastu u pozitivnom smislu slasticarnicu sa cupcakes koji su jako zasitni, ali odlični, a djeci je atmosfera odlična.
    Ako volite kruh, u centru grada - Naglergasse imate sličnu pekaru Joseph Brot, sa fantastičnim kruhom, organski, kiselo tijesto...itd i pecivom. Cijene su paprene, moram reći, ako si možete priuštiti probajte.
    Ja nisam veliki ljubitelj Sacher torte, ali ako jos niste bili, probajte.
    Posljednje uređivanje od seni : 28.10.2012. at 11:47

  30. #30
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Krumpirić, nema na čemu.

    Ibili, svakako ispecite rundu božićnih kolačića u Vijećnici! http://www.christkindlmarkt.at/Chris...tatt.26.0.html

    Beti3, temperature u Beču i Zg su otprilike jednake, ali Beč je izuzetno vjetrovit grad, pa zna biti neugodno.

    Što se tiče kavana i kolača, to najviše ovisi o ukusima. Ako volite Sacher tortu (ja ne baš), probajte je u hotelu Sacher, dakle, originalnu. S druge strane, može vam se dogoditi da pred ulazom u kavanu morate stati u red s hrpom Japanaca, Amera i ostalih turista, a kad konačno ulovite stol, nad glavom će vam lebdjeti konobar u nastojanju da vas se što prije riješi (ovisno o broju ljudi koji čekaju na mjesta, je l'). Iz istih bih razloga preskočila Demel i Central.

    Moja preporuka za nekog tko nije često u Beču uvijek bi bila klasične kavane poput Landtmanna (kod Burgtheatra), Mozarta (kod Opere, iza ugla od hotela Sacher), kavane Schwarzenberg na istoimenom trgu (na potezu od Ringa prema dvorcu Belvedere) ili recimo kavane Diglas (minutu-dvije od Stephansdoma). Lanci poput Oberlaa ili Aida nisu mi baš pretjerano dragi, ali to je subjektivno. A sad, što naručiti... Ili sezonske jesenske slastice poput torti i kolača od kestena ili kasične bečke tipa Mozart-torta (od pistacije i marcipana), Landtmann-torta ili već nešto. Najbolje je da pogledate što se nudi, pa odlučite na licu mjesta.

    Cupcakes je jako sladak (i da, kičast na američki način) lokalčić, ali u njemu su samo dva stola za sjedenje, tako da je prilično teško uletjeti baš kad ima mjesta. I nudi američke slastice (muffine i cupcakeove, nešto sitno torti), pa ne znam koliko vam je to atraktivno.

    Naj-mjesto za bečke šnicle je restoran Figlmüller, koji ima dvije-tri lokacije u centru i u kojem je obavezno rezervirati stol po tjedan-dva unaprijed, inače nema šanse da ulovite mjesto. http://www.figlmueller.at/en/ Cijene su skroz ok. Ako niste od prevelikog jela, možete tražiti da podijelite jednu šniclu, navikli su na to.

    Za ostale preporuke vidi linkove koje sam stavila malo više na topic, tamo se stvarno već dosta pisalo o Beču.

  31. #31
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Hvala, mmmm...koliko preporuka za kolače. Sve zapisati, pa isprobati, iako 4 dana i nije puno, ali bit će dovoljno. I tooopla roba, check.

  32. #32
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Sanja, naravno da se ukusi razlikuju, ali ja ne bih Aidu i Oberlaa stavljala u isti koš. Kolači u Aidi su meni loši, onako šećer i margarin škripe pod zubima.
    Kolači u Oberlaa su meni jako dobri, odnosno ja u principu ni ne volim previše klasične torte, a oni imaju jako puno parfe tortu koje su meni jako dobre. Recimo bolje od Gerstnera ili Heinera. Ali to je naravno individualno. Prijatelji oz Zagreba kažu da su njima kolači u Demelu jako dobri, ali meni ta atmosfera nekako ne paše.

  33. #33
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Moram priznati da nisam neka pretjerana obožavateljica kolača (što me vjerojatno donekle diskvalificira za davanje preporuka), u Oberlaa sam ih jela jednom ili dvaput i bili su mi ok, ali ništa posebno. No, na kavi sam bila više puta, u više filijala, i uvijek je bila prilično bezokusna i vodenasta. Zato, u biti, izbjegavam Oberlaa. Aida je po svim kriterijima loša, plastična hrana, plastična kava, plastični ambijent.

    U biti, glavni razlog zašto obično ne preporučam lance jest što su uniformirani i teško je u njima osjetiti duh grada. Ja volim Starbucks ( ), ali ga također ne bih preporučila nekome tko je u gradu svega par dana. Nadam se da kužiš što mislim.

    Beti, sjetila sam se još jednog mjesta - na prvom katu samoposluživanja Julius Meinl am Graben postoji kavana, prelijepa, s odličnim pogledom. Nisam probala hranu, ali kava je odlična, a posluga i atmosfera su za deset. (Cijene mrvicu više, ali ne toliko da se onesvijestiš.) http://www.meinlamgraben.at/Page.asp...et=229088&l=2& - piše "restoran", ali može se i samo popiti piće

  34. #34
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Za kavu imaš pravo. Ja u principu bas ni ne volim bečke kave, melange i ostalo, pa ju u Oberlaa ni ne pijem, nego jedem tortu od kestena. Ja sam ljubiteljica espressa, tu i tamo volim Einspeanner (mala kava s puno slaga). Ali neću vam preporučavati mjesta s dobrim espressom.

    U Meinl am Graben ima i u prizemlju mali kafic, sa nešto sitno slasticama i sendvica i jako dobrom kavom, uz koju dobiješ mali čokoladni kolačić. Nije onako lijepo kao kad si na katu, ali je ok.
    Evo Beti ima da svaki dan pijes tri kave i jedes kolače.

  35. #35
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Evo Beti ima da svaki dan pijes tri kave i jedes kolače.
    Baš tako.

    (Ovaj Meinlov u prizemlju sam namjerno izostavila, jer je u njemu često užasna gužva.)

  36. #36
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Evo Beti ima da svaki dan pijes tri kave i jedes kolače.
    Javit ću koliko kila sam dobila...ako otkrijem sve te slastičarne. Ali, J.Meinl ću sigurno naći jer mi se sviđa ta kava s crvenim fesom (to je fes, zar ne?)

  37. #37
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Je, Beti, to je fes. Ako trebaš koju adresu, javi (mislim da ih se možeš pronaći na webu).

    Turistički ured ti je preko puta Albertine: http://www.wien.info/en/travel-info/...st-information

    Upravo mi je palo na pamet, s obzirom na to da idete na jesen (ako sam dobro shvatila), možda da posjetite i neku bečku vinariju? To je ovdje jaka tradicija, lokalni proizvođači toče svoja vina u vlastitim vinskim podrumima. Na stanici Schottentor sjedneš na tramvaj 38 i voziš se do posljednje stanice (Grinzing) i to je to. (Ima tih vinarija i drugdje po rubovima grada, ali na Grinzingu su najpoznatije.) I tamo ti se jako, jako fino jede. (Martinje je sezona guske.)

    http://en.wikipedia.org/wiki/Grinzing
    http://www.wien.info/en/shopping-wining-dining/wine
    Posljednje uređivanje od Sanja : 30.10.2012. at 15:20

  38. #38
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Jel bio vec netko?
    Cekamo prve ovogodisnje putnike da se jave...
    mi idemo tek sredinom prosinca.

  39. #39
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    za radionicu pecenja kolacica djeca se trebaju prijaviti ( mi smo jos u listopadu rezervirali svoja mjesta . )

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    352

    Početno

    Mi idemo idući vikend, taman za otvorenje Weinachtsmarktova, kako se samo veselim!
    Javim ...

  41. #41
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Ja idem 7.12., rade li ducani u Mariahilfestrasse 8.12.?

  42. #42
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa Vidi poruku
    za radionicu pecenja kolacica djeca se trebaju prijaviti ( mi smo jos u listopadu rezervirali svoja mjesta . )
    To je ovogodišnja novost?

    Citiraj anjica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja idem 7.12., rade li ducani u Mariahilfestrasse 8.12.?
    Rade.


    Inače, neki adventski/božićni sajmovi su već otvoreni (za Museumsquartier i Spittelberg sam 100% sigurna, drugdje nisam još bila), ali s ovom topljikavom klimom, ugođaj i nije nešto...

    Za sve koji idu od 30. 11. do 2. 12. s djecom preporučila bih srednjovjekovni božićni sajam u Arsenalu, pogotovo predvečer (nakon što se smrači). Dječji program traje do 18h, a sajam je otvoren do 21 ili 22. http://www.hgm.or.at/news.html?&L=1&tx_ttnews[tt_news]=6

  43. #43
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Link mi ne radi, pa ću probati još jednom. Ovo je program: http://www.hgm.or.at/fileadmin/Bilde...2012_print.pdf

  44. #44
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    mama_jos_malo, možeš mi, molim te, napisati gdje ste (preko koje stranice) rezervirali termin za kolačiće. Baš gledam službenu stranicu, ne spominju se nikakvi termini ni rezervacije.

    http://www.christkindlmarkt.at/Baste...nen.103.0.html

    Mi obično idemo preko tjedna, poslije škole, spontano. Vjerojatno ćemo i ove godine, ali fakat mi se ne da pretjerano unaprijed planirati i rezervirati.

  45. #45

  46. #46
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ok, thanks. Pričamo o dva različita božićna sajma, zato nisam kužila o kakvim se terminima radi.

    Inače, kad ste već u Schönbrunnu, preporučam http://www.kaiserkinder.at/kindermuseum

  47. #47
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Citiraj Lady Grey prvotno napisa Vidi poruku
    Mi idemo idući vikend, taman za otvorenje Weinachtsmarktova, kako se samo veselim!
    Javim ...
    Lady Grey, jeste bili?

    čekamo dojmove...

  48. #48
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    .
    .
    .

  49. #49
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Meni propao Beč ove godine. Uplatili smo preko kolektive, novac su uredno uzeli, ali kads sam zvala hotel, kažu da nema mjesta po tom vaučeru. Pa sad moram naći datume koji nam pašu i slobodni su na proljeće. Uf!
    Umjesto u Beč išli smo u Rim, rezervirala sam preko Booking.com, sasvim u redu hotel, tik do Vatikana. Neće me više Kolektiva vidjeti. Gledaju u hotelu na tebe kao drugorazrednog gosta. Dobro, neće me vidjeti kad iskoristim ovo što je već uplaćeno.

    No, da ne žalimo za Austrijom, skoknuli smo do Graza na jedan dan (prije snijega), malo Sajma, malo habsburške ljepote i malo čokolade (ovaj, puno čokolade).

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    oftop
    mi smo imali ok iskustva sa rezervacijom preko kolektive
    što se tiče europskih gradova,
    ali je zato apartman u gorskom kotaru bio popunjen kad
    god bi zvali i spomenuli vaučer

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •