Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 261

Tema: Beč preporuke

  1. #151
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Na žalost ne idemo, trebali smo sutra. Morali smo otkazati zbog nekih osobnih razloga, nema veze s ovim što se događa. Valjda će se jednom poklopiti pa da i ja ispunim tu svoju dugogodišnju želju

  2. #152
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    a jeste mogli otkazati, imali ste tak dugi rok????

  3. #153
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Jesmo, uzela sam 150kn skuplju opciju ali s mogucnoscu otkazivanja do 26.11.

  4. #154
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Kod otkazivanja nisi trebala nist platiti?

  5. #155
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jelena na booking comu inace ne trebas platit ako otkazes dan ranije prije puta osim ako uzmes bas onu varijantu placanja odmah bez naknade za otkazivanje.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Mi u Beču !
    Na granici policajac koji se zagleda u svaki auto i prstom mahne za prolaz i dodatno usred autoputa dupla pazrola, jedni blokiraju lijevu traku drugi u servisnoj i sve nas u jedinoj preostaloj opet propuštaju nakon detekcije pogledom :mrgreen


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #157

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Uživajte! Jučer smo bili cijeli dan po gradu (u Grazu) i bilo je puno grupa iz Zagreba

  8. #158
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    annie daj ovdje link na prevoz u grazu onaj subotnji adventski nigdje to ne nalazim

  9. #159

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Nema toga, normalno voze, samo za adventske subote za javni prijevoz ne treba karta.

  10. #160

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Hajde me spasite, izgubila se na booking.com
    Trebamo pristojni hotel za jednu noc, da je blizu javnog prijevoza, ne treba biti u centru i ako.jos ima parking za auto bilo bi divno ... ima netko za preporuciti? Ili barem optimalnu lokaciju?
    Idemo prvi put zajedno pa ne zma gdje je najbolja lokacija.

  11. #161
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

  12. #162
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mi (md, klinac i ja) idemo u Bec na tjedan dana... preporuke za Bec sam procitala. Hvala!

    Al jedan dan bi otisli negdje u prirodu u blizini Beca malo se prosetat, izgustat, opustit... Imamo auto - tako da nam je ok sve unutar sat-dva voznje (ne bi puno vise od toga).
    Ima li ko kakve preporuke?

    Meni se ovo cini zgodnim:
    http://www.donauauen.at/

  13. #163
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Na kraju nismo isli na izlet, osim sto smo uz put stali u Mariboru.

    U Becu se mali odusevio brojnim djecjim akrivnostima, zoo, Prater, T-Rex u Prirodoslovnom muzeju, parkici, i najvise od svega "posebnica" (posebna zeljeznica koja ide ispod zemlje

  14. #164

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Mi bi išli na advent u Beč, organizirano na dva dana. Dakle, prijevoz do Beča i smještaj imamo. Ulaznice i vožnju po Beču plaćamo sami.
    Zanima me, je li pametno kupiti Viena card i Viena pass, pa idemo i vozamo se gdje hoću i obilazim što hoću i stignem ili da sve plaćamo posebno?
    Ima netko iskustva?

  15. #165
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ako ćeš se puno voziti javnim prijevozom, onda je sigurno pametno kupiti neku vrstu trajne karte, a ne plaćati pojedinačne vožnje.
    Vienna Card to pokriva + sa odraslom osobom koja ima VC se može besplatno voziti jedno dijete do 15 godina. No, možda isto možeš postići i kupovanjem npr. dnevne karte. Ne znam, zaboravila sam već cijene, mi smo kupili Vienna Card. Koliko je to isplativo, nije teško izračunati - pogledaj cijene ulaznica za mjesta koja planirate posjetiti, pa vidi kolike popuste dobiješ. Vienna Pass isto tako, ovisi što planirate posjetiti (to za jedan dan koliko se sjećam košta oko 50 eura, pa onda trebaš potrošiti minimalno toliko na ulaznice da bi ti se isplatilo)

  16. #166
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo ti tu cijene karata za javni prijevoz https://www.wienerlinien.at/eportal3...annelId/-46648

    I sad se čovjek pita koja je razlika između dnevne karte, ovoga što se zove easy city pass i Vienna carda ?!

  17. #167

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Da, uz Vienna Card dobijemo oko euro, max 1,5 popusta na neke ulaznice i riješili smo prijevoz za dijete i nas dvoje. Ne znam koliko ćemo stići obići, ali ono što znam je da mi za Schonbrunn treba 35 eu, Prater je 22, za Prirodoslovni 20, Kuća leptira 18... pa sam razmišljala da kupim i Vienna pass pa sam mirna.

  18. #168
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Samo dobro provjeri što je točno na popisu tog Vienna Passa. Npr. na Vienna Card je koliko se sjećam neki popust za Schonbrunn, ali ne i za tu neku najkraću rutu na koju smo ja i kći išle.

  19. #169

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    A valjda dnevna ne uključuje popust na ulaznice, a Vienna card uključuje. Tko će znati... hm...

  20. #170
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma da, naravno, mislima sam koliki su ti popusti i što se onda najbolje isplati .. treba računati.

  21. #171

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Imperial tour je ta mala, kratka ruta. To razumijem. Ali, tamo je i zoo, labirint. Sve je to u sklopu Schonbrunna, a za svako od toga se ulaz naplaćuje posebno. Bome su dobro "nacifrali". Jesam dobro shvatila?

  22. #172
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, jasno, sve se posebno naplaćuje, ZOO, labirint, te ture po dvorcu .. da te još k tome upozorim, mi smo na karte za dvorac čekali sat vremena u redu i u 12:00 smo dobili karte za 16:00.

    Tako da ih nije loše kupiti online, ako možete isplanirati točno vrijeme kad ćete doći. Osim toga, imaju u kartomati, ali se našim redom pronio lažni glas da se na blagajni mogu dobiti karte za ranije termine nego na kartomatima (što nije bila istina). Rekla mi je kolegica da se karte mogu kupiti i unutar vrta, valjda na toj blagajni za labirint .. da je puno manja gužva, ali to nisam osobno provjerila.
    Sve u svemu, velika gnjavaža za totalnu glupost kakva je obilazak tog dvorca.

  23. #173

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Popisala sam radna vremena i cijene, pa zbrajam i gledam.... Bit će to skup sport! Idemo organizirano , tako da je vrijeme isplanirano, no vrlo šturo objašnjeno. Kada bi znala točno, gdje, koliko i što, znala bi odrediti je li mi isplativ taj Vienna Pass. Vidjet ćemo!
    Sada razmišljam, možda smo trebali otići u svom aranžmanu. Hm...

    Hvala ti Mima!

    Pisat ću vam kada se vratim!

  24. #174
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Možda postoji i plaćanje vodicu, i točno vrijeme ulaska tak nešto sam vidjela za salzburg

  25. #175
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ako idete organizirano, i ako je Schonbrun u planu putovanja, onda nećete imati ove probleme s čekanjem na karte, jer agencije to rješavaju za grupe.

  26. #176
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Nemam pojma ali laicki bih rekla da se nikakav pass ne isplati ak ides organizirano.

  27. #177
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pozdrav, Austrijanke i znalci Beča - dokad Beč tj. at destinacije ostaju u adventskom ruhu, kad se skidaju sve đinđe i sajmovi - je li to za vikend 6.1. ili ostaje do 15.1? Tx!

  28. #178
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Moje oduševila Noć muzeja u Beču. Ove god. je bila 7.10. Sad žele svaku god. ići.

  29. #179
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Ja sam bila razočarana carskim vrtom, a moji labirintom u Schonbrunu.

  30. #180
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, Austrijanke i znalci Beča - dokad Beč tj. at destinacije ostaju u adventskom ruhu, kad se skidaju sve đinđe i sajmovi - je li to za vikend 6.1. ili ostaje do 15.1? Tx!
    Pravi advent traje samo do 23.12. Nešto se gasi tada, a ponešto 26.12. (Christkindlmarkt npr.). Božićna drvca su do 6.1. Sumnjam da ima nešto do 15.1.

  31. #181
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Jel za djecji zoom muzej rezervacija obavezna ili ima nesto tipa otvoreni izlozbeni dio sto ne podlijeze rezerviranju? Jesu li sve radionice na njem?

  32. #182
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ja se uopće ne mogu sjetiti da smo mi to rezervirali. Jedno je dijete išlo u "stariji", drugo u "mlađi" dio.

  33. #183
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Tx! Jel komunikacija bila na eng i 9 god je stariji?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.01.2018. at 23:57

  34. #184
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mi nismo uspjeli ući jer nismo rezervirali. Radije rezervirajte.

  35. #185
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Mi smo upali u zoom muzej preko tzv. liste čekanja
    Obavezno rezervacija!
    Komunikacija je na njem ili eng, nema razlike

  36. #186
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Hvala vam puno, ma zapravo se dvoumim - je li to baš tako super super, super? Sad će ovo zvučati pre...torski, ali moram pitati jer će mi pomoći u odluci - je li to baš tako super, super, ludilo za neku 9-godišnjakinju koja je vidjela i Natural History Museum u Londonu i ocenariju u Montereyju u Kaliforniji i Exploratorium u San Franciscu, što je nešto najbolje što sam ja osobno u životu vidjela na temu interaktivnih muzeja?

    Pitam zato što se na stranici muzeja ne snalazim (ili nemam živaca duboko kopati) info što je to točno, ona je pak sramežljiva tj. svojeglava i probirljiva i ako joj na bianco kažem da će solo (ili s nama, niti to ne kužim?) ići na neke radionice na engl ili njemačkom nisam sigurna da će joj to bit super, tražit će me puno nagovaranja i što je to točno (a nemam ih). Ona je više tip dođi i vidi i na licu mjesta odluči - ako joj ne znam točno reći o čemu se radi.

    Što se radi na tim radionicama?

    Ima li u tom muzeju nešto za pogledat, a što ne podliježe rezervacijama, znači - ima li neki stalni postav za koji se ne treba rezervirati? I što se dogodi ako se otkaže rezervacija - je li obaveza plaćanja?

    Nećemo biti dugo u Beču, a ima toliko toga za vidjeti, a dan koji targetiramo je petak tijekom dana (znači nije baš vikend sub ili ned)?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.01.2018. at 10:46

  37. #187
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Bili u becu, super je bilo. Sanja je upozorila na vjetar al mi smo ok prosli iako smo osjetili da je oko schoenbrunna vjetrovitije. Bili u schoenbrunnu (imperijalna tura al smo protrcali zapravo), zoo-u, prirodoslovnom, tehnickom, kuci glazbe, albertini (monet, picaso), leopoldu (klimt i schiele) to smo stvarno protrcali isto) i kuci mora. Kuca mora je meni ostavila najgori dojam moguce i jer smo isli u peak vrijeme, al to bi bio nepreporuk osim za mlade majke (nema se gdje sjest, uski hodnici, na garderobi ostavljas stvari na vl odg pa vukljaj)..to mi je stvarno bio low point. Ostalo me skoro sve bas odusevilo, prirodoslovni mi se cinio bolji od londonskog, kuca muzike totalna fora...a centar, ma stvarno je prekrasno samo setat po centru, vidjeli smo i klizaliste ispred vijecnice. Svasta smo htjeli (kucu hundertwasser, a i madame toussauds bi mojoj curi vjer bila fora pa makar uz par poznatih likova se slikat) al nema sanse to sve stici, a i treba valjda nesto ostavit za drugi put. I mozda malo shoppinga, al nije mi se pocetak trosio na to, a u ned nista ne radi (znala sam). A sta bi sve jos solo rado gledala, ma skoro svaki muzej u museumsquartieru, schoenbrunnn detaljno i svasta. Stvarno grad za preporuku. Naschmarkt mi se nije svidio al..ni inace mi.se ne svidja kad je sve sabijeno i dozivaju te da probas, a i.nisam od zacina i svjetske kuhinje kad pol ne smijem jest. Al to je vec de gustibus. U zoom kinder nismo bili, prosli kraj njega, mozda drugi put, iako mi se izvana cinilo da je to vise za manju djecu. I restorane za vikemd stvarno treba navecer rezervirat.

  38. #188
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Meni je svojevremeno Haus der Musik bila fenomenalno otkriće
    Je li Bečki filharmonijski orkestar podnio vaše dirigiranje?

  39. #189
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    A i Hundertwasser je famozan

  40. #190
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa koliko ste dana bili ina?

  41. #191
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ina, vidim da ste baš uživali....

  42. #192
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    4. Al hotel u centru (jako smo se opekli s ekonomiziranjem s hotelom u londonu plus se mala bila razbolila i nakon toga imamo ugl smjestaj u centru pa radje krace). Iskreno, sve me boli (kicma, noge itd ), al dusa sretna. Mala se super provela..zar vec idemo ? Podnila je filharmonija i mene i malu .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.01.2018. at 10:34

  43. #193

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Spremamo se na proljece u Bec, iscitala sam sve o tome sto bi trebalo vidjeti ali me zanima par pitanja oko smjestaja:
    Sta mislite jeli bolje hotel ili apartman? Meni se ucinilo boljim apartiman jer tamo mogu nesto skuhati, staviti u frizider a u hotelu mogu jesti samo po restoranima ili u hotelu sto mi se cini skuplja varijanta?
    Vi koje ste bile u hotelu, gdje ste se hranile, nesto usput pojele ili negdje sjele ili kako?

    ONda vezano za parking, mnogi apartmani pisu da parking nije osiguran. Gdje ostaviti auto (po Becu mislimo sa metroom ici, ne autom)?
    I jeli bolje da je apartman blize centru pa i skuplji ili je ok i da je dalje ali da je blizu metro stanica?

    zapravo dilema mi je hotel ili apartman, parikiranje i na sta treba paziti da je blizu centra, da je blizu metro...

  44. #194
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja bih rekla da je u Beču bolje ići u hotel, jer nije jako skupo hraniti se po restoranima, obzirom da svi restorani imaju jeftine menije za vrijeme ručka, a ima i gomila fast foodova svake vrste.

    Što se tiče smještaja uvijek je bolje što bliže centru, ali to je naravno i skuplje.

    Mi smo recimo bili u Ibis hotelu na Mariahilf ringu, koji nije baš ne znam kako blizu centru, ima možda pola sata hoda, ali je jako blizu podzemnoj do centra, a i podzemnoj do Schonbrunna.
    Isto tako ima i parking koji košta oko 15 eura dnevno.

    Jeli smo po restoranima što nije jako skupo u Beču. Npr. jedan dan smo jeli u Vapianu, jedan dan u nekoj pivnici itd. I još smo ovako usput jeli po Starbucksu, pa kobase itd.

  45. #195
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Nemam puno iskustva s apartmanima vani-ugl boravimo krace i kuhanje i vracanje u apartman ili hotel za jelo ne planiramo. U hotelu samo dorucak.

  46. #196
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, doručak u ovom našem hotelu nije bio uključen u cijenu, i prilično je skup - 12 eura po osobi (tj. 36 eura za nas troje po danu) - jedan dan smo odlučili da nećemo to platiti nego smo si kupili peciva u pekari i pojeli ih, ali ostale dane smo ipak plaćali doručak jer mi je moram priznati na putu važno dobro se najesti ujutro.

  47. #197

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Hvala cure, ni mi nebi dugo ostali, oko 4 dana.
    znaci nije tako skupo po restoranima jesti, a koliko bi otprilike bilo za 4 osobe?
    da, uopce mi nije palo napamet da se nije zgodno vracati u apartman i rucati pa opet izlaziti van.
    a jel dorucak obicno u cijeni hotela ili se esktra placa?

    i tamo gdje pise da nije osiguran parking, dali to znaci traziti parking okolo ili kako, ili da trazim tamo gdje ima osiguran parking?

  48. #198
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo ti ovo je među ljudima iz Hrvatske popularna pivnica 7stern (za primjer) http://www.7stern.at/en-gb/Dishes

    Znači kroz tjedan u vrijeme ručka juhe 3 eura, glavno jelo 7 eura.

    U Vapianu isto tako ispadne oko 10 eura po osobi za ručak (juha+ tjestenina)


    Što se tiče parkinga svakako trebaš gledati gdje je osiguran, ili računati da ćeš npr. sama plaćati parking u javnoj garaži - postoje dosta jeftine garaže ali su daleko od centra grada.

  49. #199

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Mima hvala puno

  50. #200
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Je li se u pivnicama puši (ako opet budemo išli )? Naime, ja sam se dosta prepala pušenja zbog kćeri astmatičarke (ranije, na početku topika, prije dosta godina,je bilo rečeno da se u kafićima koji nude jelo puši) pa smo išli u restorane ili jeli s nogu ili u slastičarne - tamo nigdje nije bilo pušenja. U pivnice i kafiće nismo išli. Ovaj linkani meni zvuči super.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.01.2018. at 15:58

Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •