Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: heljda i komorač!

  1. #1
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno heljda i komorač!

    evo, zanima me od kada se mogu davati djeci??? r.ima 9.mj...

    naišla sam na dosta razilaženja u mišljenjima, pa da čujem ima li netko knstruktivne za i protiv?!

    zahvaljujem!

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    komorač od prvoga dana dohrane
    heljda je malo teža, ali rekla bih da sada već možeš

  3. #3
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    heljda ne prije pete godine. Opterecuje crijeva, teska im je za probavu. Obiluje energijom, ali i vlaknima koja nisu dobra za dohranu male djece u vecim kolicinama.

  4. #4
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj kasiopeja prvotno napisa Vidi poruku
    heljda ne prije pete godine. Opterecuje crijeva, teska im je za probavu. Obiluje energijom, ali i vlaknima koja nisu dobra za dohranu male djece u vecim kolicinama.
    Ja dajem Lovri ječam, heljdu,proso, zob, amaranth itd., pa me zanima otkud ti to da se ne smije prije pete godine?
    I u našem vrtiću je heljda često na jelovniku

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Od Jadranke Boban Pejić

  6. #6
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Citiraj Adrijana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja dajem Lovri ječam, heljdu,proso, zob, amaranth itd., pa me zanima otkud ti to da se ne smije prije pete godine?
    I u našem vrtiću je heljda često na jelovniku

    Od struke i posla kojim se bavim.. Heljda je namirnica obilata vlaknima koja smanjuju apsorpciju hranjivih tvari, slicno kao i integralno psenicno brasno a to malenima bas nije ok. Naravno da povremeni izleti nece nastetiti ali opcenito, pouzdano znam da se ne preporuca prije pete. U vrticu , barem u oko njih 60-tak zagrebackih, heljde zapravo i nema. Sigurno. To što je ima u vašem vrticu ne opravdava da je ok, a vjerojatno ima veze s krajem. Sjeverni krajevi, medjimurje osobito puno koristi heljdu u prehrani, hvalevrijedno ali ne i za zurit davat djeci. Mi smo jako nauceni na heljdu iz djetinjstva i volimo je jest, al je djeci jos nisam davala. Za sve ima vremena.
    Bas ko sto i navodis, dajes djetetu super zitarice: jecam , proao, zob, amaranth, pa ne treba davati bas sve.

  7. #7
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Jučer je prvi put probao heljdu, zato pitam. Super info, nisam znala.
    Je u Međimurju puno papaju kako oni zovu hajdinsku kašu. Ja sam Slavonka pa nisam naviknuta, ali u vrtičkom jelovniku je maltene svaki tjedan.
    Odgodit ćemo heljdu za par godina.

  8. #8
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    o cure hvala puuno na info!!!

    e da, mogle bi moderatorice uvrstiti komorač u onu tablicu jer eto, jucer sam joj dala prvi puta i suuuper joj je bilo, a nisam znala da mogu puno prije davati!

    e da, a kukuruz??

    a što se heljde tiče, baš šteta, a meni jaaako fina, a i zdrava. no, možda ipak nećemo čekat 5 godina, tu i tamo, neće naštetit, jelda?
    Posljednje uređivanje od kudri : 14.05.2010. at 11:37

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •