Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Pranje kolica

  1. #1
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno Pranje kolica

    Da li smijem u mašini na programu "ručno" oprati sve dijelove kolica i košare i autosjedalice?

    Sve sam skinula, jedino što krović od košare ima plastiku (obruč) koji drži krović, savitljivo je, ali ne znam jel bih s tim u mašinu...

    Što vi mislite?

    Na svim tim skinutim dijelovima piše ručno pranje

  2. #2
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Ja jesam, pp kolica su bila.
    Ne centrifugu i šišaj!

  3. #3
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja perem sve u mašini, na programu za ručno pranje s najlaganijom centrifugom....
    I kolica i as....
    Jedino kod nekih materijala se ne preporuča koristiti omekšivać jer ostanu mrlje......

  4. #4
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Samo peri, oprala par puta na ručnom, s vrlo malo praška i bez omekšivaća, a jednom čak i na programu 30min na 50, zeznula sam se.
    Sve je bilo ok.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    I ja perem sve dijelove kaj se daju skinuti u vešmašini na programu za vunu, bez omekšivaća, a ono kaj se neda sa saugerom za pranje tepiha. Recimo moja kupola za kolica isto ima taj plastični obruč pa ga ipak ne stavljam u veš mašinu već fleke našpricam nekim oxy sprejom i isperem saugerom.

  6. #6
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Evo sve sam oprala čak i taj dio od košare s obruče, dosta je savitljiv pa je stao u mašinu, bez centrifuge i na 30 stupnjeva i bez omekšivača.

    Hvala cure!

  7. #7
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    podižem
    zanima me da li je poželjno oprati navlake košare i autosjedalice prije prve upotrebe?
    nekako mi se čini da bi trebalo, naišla sam na jako malo iskustava, netko pere, a netko ne...

  8. #8
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj Ares prvotno napisa Vidi poruku
    podižem
    zanima me da li je poželjno oprati navlake košare i autosjedalice prije prve upotrebe?
    nekako mi se čini da bi trebalo, naišla sam na jako malo iskustava, netko pere, a netko ne...
    Najbolje je sve oprati, to se povlači posvuda od tvornice, pa do nas....

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja bih.

    ali navlaku autosjedalice obavezno bez omekšivača.

    i na programu za ručno pranje.

  10. #10
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    a kako oprati navlake koje u sebi imaju ušivene one kartone? ako me kužite...to imaju naša kišobran kolica, odnosno dijelovi koji se daju skinuti...bojim se da će se karton razmočiti i bit će sr..e...kaj da radim?
    jako su prljava...

  11. #11
    TINAZG avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    Ja perem sve na ručnom pranju u veš mašini osim tih dijelova kaj imaju plastiku u sebi, to se bojim da bi se strgalo, uvinulo i tak.. ali to izribam sama stvarno ručno... ja nisam prala nova kolica ali je P. imala obavezno tetra pelenu ispod glavice u košari i as

  12. #12
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam svoja kolica prala miniwashom Pogotovo kisobran kolica jer su svjetloplava i sve se na njima vidjelo a presvlaka se nije dala skinut. Naspricala bi ih s LOC-om od Amwaya, on je skroz antialergijski a cisti sve, i nakon 10-15 min bi s miniwashem skinula apsolutno svaku mrlju. Brzo i efikasno.

  13. #13
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    Baš sam danas pogledala te navlake od košare i autosjedalice, izgleda da se lako skidaju, pa mislim da mi neće biti problem za oprat ih, jedino što ću morati nekog zadužiti za pranje navlaka od košare kad se beba rodi, jer sam uzela za dečka plavu, a sve si mislim, što ako su dr. pogriješili.....pa sam se s tetama u trgovini dogovorila ako slučajno ispadne cura, onda je mijenjam u roza....

  14. #14
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    imam graco kišobran kolica i uuuuužasno su prljava od prošlogodišnjeg mora jer je mali dizao nogice gore na kolica i izgledaju ko da sam vozila reli po kiši u njima....
    e sad, navlake se nikako nedaju skinuti (navlake od velikih kolica sam prala bez problema u veš mašini, i navlake od vipera,as, podloge za igranje ....)

    sa spužvom neide dole, u kadu mi nestanu da ih istuširam (nemam mjesta da ih okrenem) a sa spužvom neide

    sad si ja razmišljam da ih otpeljam u onu samouslužnu autopraonu pa da ih tam operem

    kaže mi mm da sam luda i da ću si ih pohabati i poderat jer je to prejak pritisak?


    ajde, recite da je u krivu i da se može

  15. #15
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    u krivu je- mi smo samo tako prali kolica, nis se nije pohabalo ni poderalo

  16. #16
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    to te ja pitam!

  17. #17
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    eto vidiš! pokaži ti njemu ovaj post i via autopraona! on naravno

  18. #18
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Evo godinu kasnije prijavljujem da sam oprala i ova druga kolica miniwashem i super se opralo sve! A bila su stvarno užasno zaflekana od raznih jogurta, banana i ostalog voća. I stravično je osjetljiv materijal, kap vode kad se osuši izgleda ko da je neko pljunuo na kolica. Ali eto, opet uz LOC i miniwash sve otišlo. A opet sam prala i gore spomenuta kišobran kolica. Znači dvoja kolica čista za 15 minuta

  19. #19
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    da, 15min i 15kn

  20. #20
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    nego, mala vila. dal ste prali samo sa vodom ili ste prvo s onom njihovom "sapunicom za aute" pa isprali s čistom vodom?

  21. #21
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    sa sapunicom, kao auto. to su uvijek bile dugostojece fleke od hrane, ne bi islo samo s vodom, ali onda dobro sve isperes

  22. #22
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    eh da, mi smo morali malo podmazati s vremena na vrijeme s WD-om jer je voda usla u sipke od kolica pa da ne hrda iznutra. to je mali tip

  23. #23
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    e super, hvala ti

  24. #24
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    vesmasina. osovina je dobila tretman ko auto.

  25. #25
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    KOliko dugo sušite kolica?

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    dok nisu suha, staviš van pa staviš unutra kad počne padat kiša.

  27. #27
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ostavim ih vani na suncu dok se ne osuše, kišobran kolica okrenem i naslonim na ogradu da se bolje ocijede a na ovim drugima izvadim ovaj sportski dio i njega isto tako naopačke stavim na konstrukciju kolica. Oboje su bili suhi za neka 3 sata.

  28. #28
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    meni su se puno dulje susila, na suncu. imala su spuzvu u navlaki i to nikak da se osusi. cijeli dan najmanje, ako je bas bilo ljeto-sunce, inace i duze

  29. #29
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Ja sam prala dvoja duboka kolica, sušila ih na suncu- ljetnom dva dana, također i spužvu od AS, strah me da se ne umida u špajzi, a uvjerili su me da je dva dana dosta...

  30. #30
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ja sam probavala dal je suho tako da sam pritisnula, pa ak je jos bilo mokro bi se vidjela fleka na vanjskoj navlaci. to je bas trajalooo

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Nakon par godina stajanja kolica i autosjedalice, krenula sam oprat navlake, inace sam prala na 30 u ves masini, ali sada imaju zute fleke od stajanja, oprala na 30 i nista se nije skinulo, s cim bi se te fleke mogle skinut i kako?
    Mozda oprat na 60?, jeli to previsoka temperatura?

  32. #32
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja takve žute fleke od stajanja nisam uspjela oprati. Imala sam ih na odjeći, oprali na 60 i dodali čak vanish, i dalje ostalo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •