Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 213

Tema: vlaga :(

  1. #101
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    taj uljni premaz se stavlja baš na zidove u prostorima u kojima se skuplja vlaga npr. kuhinj,kupaonica,a može se staviti i na druge zidove.mi smo stavili na kritične vanjske zidove.ljudi su svakakve premaze stavljali na zid ali opet se je vlaga pojavila.mi kad smo se doselili u kuću uopće nije bilo vlage u kući.ali s vremenom kad smo počeli sušiti veš po zimi u kući i još kuhanje pa još drugi faktori: drvena stolarija koju smo zamijenili pvc-om.mogu ja tu nabrajati svašta.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    okolica kanfanara
    Postovi
    36

    Početno

    i mi smo imali problema sa vlagom pa mi je tata rekao da ne kupujem nikakve sprejeve nego mirisnu varekinu ,stavila sam ju u bočicu sa pumpicom posprejala di se poznalo od vlage crne fleke i vec 2 godine ni traga vlagi. jeftino ali djeluje ,varekina nije skupa kao ostali sprejevi. :D

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj cisko-kid@net.hr prvotno napisa
    taj uljni premaz se stavlja baš na zidove u prostorima u kojima se skuplja vlaga npr. kuhinj,kupaonica,a može se staviti i na druge zidove.mi smo stavili na kritične vanjske zidove.ljudi su svakakve premaze stavljali na zid ali opet se je vlaga pojavila.mi kad smo se doselili u kuću uopće nije bilo vlage u kući.ali s vremenom kad smo počeli sušiti veš po zimi u kući i još kuhanje pa još drugi faktori: drvena stolarija koju smo zamijenili pvc-om.mogu ja tu nabrajati svašta.
    za taj uljni premaz je mani rekao čovjek koji nam je mjerio za prozore. da tako imaju njegovi starci u delnicama i da je super. možda i premažemo. nas je počelo zezat prije 3 god, a do tada ništa,a kuća stara valjda 40 god!

  4. #104
    ribica tina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    mi smo uselili u stan koji je cijeli uređen sa kanufom i nemam vlage po zidovima,ali se javlja po unutarnjim okvirima aluminijske stolarije,tamo gdje se dotiče sa knaufom(zidom) taj spoj,kut ili kako da objasnim je siv..oko 1-2cm traka oko prozora
    pretpostavljam da je to zato jer knauf navlači na sebe vlagu...
    kak da to riješim??
    probali smo silikonom i duralo je 2 zime i sada je opet probila plijesan...

    i zanima me gdje i kako sušite veš preko zime kad krene vlažno od kiša i snijega...
    (nemam podruma ni tavana...) :?
    a nas petero-mašina veša svaki drugi dan.

  5. #105
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    to ti je najbolje da skineš knauf oko stolarije i zažbukaš s mortom.pitanje kakva ti je izolacija iza knaufa.

  6. #106
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    e da,kaj se tiče sušenja veša u kući ,mi smo si navukli pikec(plijesan) na zidove i sad sam si rekla da bumo veš sušili vani po zimi.jer ta sva vlaga kad ti se navuče u zidove katastrofa.evo ja sam jučer riješila jedan čošak u kuhinji.ne da su bile gljivice nego gljivetine.odvratno.sve sam sa domestosom oprala, sad mi je zid čist.nakon toga ću premazati sa uljnim premazom.ali to na proljeće.

  7. #107
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    evo da vam se javim i svima zahvalim na savjetima.. u nedostatku vremena i manjka prostora ja sam svoju pljesan sa zida očistila onom tekućinom a i jedan dio je otišao i s ormara. prekrečili smo i već se 3 dana lufta soba. na proljeće/ljeto ću probati sa uljnim premazom..
    veš smo do sad sušili na stalku u spavaćoj sobi ispred radijatora pa je moguće da je i to jedan od uzroka pljesni. ali u 11 mjesecu dolazi sušilica jer nemamo više mjesta gdje bi po zimi sušili veš..

  8. #108
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    najbolji ti je dulux premaz.imaš u svim bojama i nijansama,od sjajnog do mat.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj cisko-kid@net.hr prvotno napisa
    nakon toga ću premazati sa uljnim premazom.ali to na proljeće.
    zašto na proljeće? šta nije dobro kad je ovakvo vrijeme? koja je cijena tog premaza?

  10. #110
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    pa mislila sam na proljeće zbog luftanja prostora.možeš i sada ako hoćeš farbati.cijena ti je 1 litre oko 100 kuna,s tim da ti je 1 litra dovoljna za 16 kvadrata.tomu se dodaje malo vode.

  11. #111
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    klikni na dulux.com.hr

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj cisko-kid@net.hr prvotno napisa
    pa mislila sam na proljeće zbog luftanja prostora.možeš i sada ako hoćeš farbati.cijena ti je 1 litre oko 100 kuna,s tim da ti je 1 litra dovoljna za 16 kvadrata.tomu se dodaje malo vode.
    meni treba za mali wc i mali hodnik. super hvala! lijepo je vrijeme pa može biti otvoreno. taman se danas spremam oprat zidove, pa polako.

  13. #113
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    možeš. i ja imam mali wc za ofarbat.pa možda i ja to obavim sad dok je još lijepo vrijeme.

  14. #114
    leptirica21

    Početno

    evo ja sam upravo probala sa varikinom i ne mogu se nagledati ljepote od zidova. sve je spalo u sekundi...eto znaci varikina djeluje

  15. #115
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Jel neko probao ovo:
    http://www.gradimo.hr/13794.aspx

    Jel neko zna gdje ima za kupiti u Zagrebu?

  16. #116
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    wow super stvar... bar mi se čini :?
    poslala sa im mail sa pitanjima oko nabavke, cijene i sl. pa ćemo vidjeti idući tjedan dal će odgovoriti
    baš sam se zapiknula za to...
    dosta mi je više vlage i plijesni po zidu....

  17. #117
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Milim te javi onda čim nekaj saznaš i ja ako dobijem informaciju odmah obavijestim!!

    Mi smo čak kupili i odvlaživač zraka ruby na struju - platili masno, izvlači pet litara vode dnevno, jel netko ima iskustva nakon koliko bi trebao nestati onaj miris vlage?
    Kad je uključen zrak je fini ovaj naš čak i zagrijava tako da u ovom periodu kad je pitanje paliti centralo ili ne on nam zadovoljava te potrebe i zagrije prostoriju.

    Jel zna netko, jel ionizator pomaže kod nestajanja tog mirisa vlage u zraku?

    Znam da treba riješiti problem u korjenu - opkopavanje temelja, ali takva invasticija nažalost nije moguća tako da razmišljamo i o prodaji kuće ili nadogradnji, meni treba rješenje sada, a sve te tekućine i čuda smo probali i čak farbali uljanom bojom(još je i najdulje izdržalo), ali evo ih opet

  18. #118
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    naravno da ću ti javiti...
    mi imamo ionizator ali neznam baš da pomaže u izvlačenju mirisa vlage... prekratko ga imamo =(

  19. #119
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Mi baš mozgamo kupiti ili ne?
    Reci kojiko dugo ga imaš i koji, ako nije problem i gdje ga u kući staviti, imam dnevni boravak u spavaću sobu u kojima imam tih problema, kako biti pametan!? :/

    Jel i ti imaš taj ustajali miris vlage, ja to užasno podnosim, a i mali nam je bolestan...koma...moramo pod hitno nekaj napraviti, a dok se to ne riješi dati ću i zadnju kunu da mu omogućim da je zrak koji udiše što bolji.

  20. #120
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Bože koji tipfeleri:
    kojiko=koliko
    imam dnevni boravak u spavaću sobu=imai dnevni boravak i spavaću sobu

  21. #121
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    :? zove se heaven fresh i to je sve šta znam o njemu - posudila ga od dede i bake...
    morala bih pronaći kutiju da vidim točno kako se zove i ostale karakteristike....
    iskreno baš ne kužim razliku kad je upaljen ili ugašen osim ako dugo sjedim ispred njega malo me glava zaboli...
    ovaj je mali pa se može prenositi iz sobe u sobu...
    ali jednog dana ću si kupiti onaj zepterov... e to ubije i mirise i dim od cigareta a zrak je u sobi puno "friškiji" i čišći- ko poslije zimskog luftanja- ali nije hladno ak me razmeš...
    mi imamo vlagu u spavaćoj iza ormara iako je premazano tom uljnom bojom...
    tako da čim moj "nikpraskatonovski" nos malo osjeti miris odmah mičem ormar i to brišemo i čistimo...
    najviše se brinem jer nam i bebač spava u toj sobi....
    tako da se nadam da ću naći nešto što bi koliko toliko spriječilo pojavljivanje te vlage .... - dok ne stavimo fasadu a kak je krenilo.... ko zna kad to bude :/

  22. #122
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Cure aj si pozovite Davora ili ga pp-ajte vezano za ionizator.
    Negdje je on već pisao o tome :/

  23. #123
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    evo jutros sam dobila odgovor mailom...

    Nakon objave na internetu, kompletno skladište je ispražnjeno u roku 7 dana. Naručili smo novu količinu koja stiže sljedeći tjedan. Naše proizvode ne prodajemo preko maloprodajnih objekata, jer isti drastično podižu cijenu proizvoda.

    Kada kažemo „trajno rješenje“, proizvođač je krenuo od pretpostavke da je potrebno proizvesti materijal koji u sebi ne sadrži fungicide i biocide iz razloga jer isti evaporiraju iz zida već nakon 3-6 mjeseci. Ako u međuvremenu niste uklonili čimbenike vlage,tj. blokirali protok zraka PVC stolarijom, gljivicama je slobodan put ponovnom razvijanju, jer otrova u zidu više nema. Iz tog razloga proizvođač „Bioni CS“ razvio je novi sustav obrane i to na dva načina:
    - Nano tehnologijom napravio je nano čestice koje su 100-1000 puta manje od veličine najmanje gljivice. Iste se ne mogu „zavući“ unutar premaza iz istog razloga.
    - Umetanjem srebra u materijal djelovanje postaje trajno, jer srebro ne evaporira, već ostaje u materijalu. Utvrđeno je da 99,999 % bakterija koje dođu na tu podlogu budu uništene (maksimalno za 6 minuta).
    Proizvod možete naručiti kod nas u Rijeci, a dostavu izvodimo osobno ili pouzećem. Cijena Bioni Nature je 187,50 kn. + PDV/lit., s jednom litrom možete prekriti 3m2. Proizvod je pakiran po 5 i 10 lit. Za sve informacije nazovite me na tel. ili mob.

    Srdačan pozdrav,


    Eris Horvat, Managing Director
    Nano tehnologije d.o.o.
    Radnička 13, Rijeka
    Croatia
    Tel. +385 51 841 048
    Mob. +385 91 311 23 13
    nano.tehnologije@ri.t-com.hr

  24. #124
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Hvala ti na informaciji

  25. #125
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Da ne podižem novi topić, imam problem s balkonom.
    Na unutarnjem kutu balkona već neko dugo vrijeme imamo sive naslage. Ne znam jeli to kakva plijesan, ali je očito da je i voda imala svoj doprinos (i susjedi odozgo koji su "malo" zalijevali).

    Ne znam dal da kupim nešto protiv plijesni i dal ima razlike između kemikalija za unutarnji i vanjski prostor (vidim da su gore curke uglavnom pisale o zatvorenom prostoru).

    Planiramo zatvoriti balkon u PVC pa bi se definitivno htjela riješiti ružnog kuta.

  26. #126
    pegy

    Početno

    Vidim da je već puno njih riješilo plijesan na zidu s premazom bioni nature. Pronašla sam ga na www.nanotehnologije.hr , vrijedi probati.

  27. #127
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Ima li kakvih povratnih iskustava vezano za korištenje Bioni nature?
    Gdje ga se može kupiti?

  28. #128
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    naručili smo bioni nature iz rijeke i dostavili su nam. djelovalo je na svim mjestima osim na najekstremnijem (na tom najvlažnijem dijelu plijesan nam se pojavila prije tri godine, a na svim ostalim tek ove zime). inače kupili smo staru kuću sa slbom fasadom i nismo mijenjali fasadu nego smo adaptirali samo iznutra, a plijesnivi nam po vijencu od betonskih greda i na nekim spojevima u potkrovlju.

  29. #129
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Mamitzi je li vam na tim najekstremnijim mjestima bar smanjio količinu gljivica?
    Nama se pojavile na dijelu zida iza kutne garniture i to od kada intenzivnije grijemo (zbog bebe).
    Čitala sam o Bioni nature ali mi je cijena , pa eto da čujem malo mišljenje ljudi koji su ga koristili.

  30. #130
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    smanjio je, ali mi smo iz tog ćoška izvukli policu i sad su to goli zidovi (ustvari zidići jer je potkrovlje). možete li vi nekako povući kauč prema sredini nakon što pokrečite?

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Nama se u jednom cosku pravi ta vlaga, MM kaze da je to kondenzacija. Cosak je izmedju jednog vanjskog zida i hodnika. A u spavacoj koja se ne greje puno jer ne mozemo da spavamo u mnogo toplom.
    Ja sam to do sad resavala tako da par puta u toku zime taj jedan cosak obrisem nekim sredstvom za cisnjenje koje ima hlor (ACE ili nesto drugo za beljenje vesa) i to super skine plesan. A onda grejalicom ili fenom osusim to mesto (niije veliko, mozda 1m2). I to obicno bude OK za jedno mesec dana, do sledeceg velikog spremanja. I to samo kad su napolju jako niske temperature.
    Pa ako nije veliko, probajte tako.

  32. #132
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Probat ćemo sve.
    Još veći problem ima moja sestra pa me više i zbog nje zanima ovaj Bioni.

  33. #133
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    moze i na pp: koliko kosta taj bioni nature premaz
    koliko m2 je jedna kanta i koliko dugo se ceka

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    kako se pokazao bioni nature onima koji su ga upotrijebili, gdje ga ima za kupiti, da li funkcionira.....sve što mislite da je važno...

    treba li gljive prije strugati ili se to namaže, ostavi - način upotrebe....

  35. #135

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj pegy prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da je već puno njih riješilo plijesan na zidu s premazom bioni nature. Pronašla sam ga na www.nanotehnologije.hr , vrijedi probati.
    ova pegy mi je super, na svim živim forumima gdje se spominjala vlaga ženska se registrirala objašnjavajući kako je ona/susjeda/netko treći riješio problem s gljivicama sa ovim premazom,prijavila se i na neki forum u Srbiji, pisala ekavicom kako joj je muž donio premaz iz Njemačke i riješio stvar - tj. rešila se buđi

    žena je zmaj, a ukucaš bioni nature i svagdje ona izlijeće, uopće nije sumnjiva sa jednim postom na svakom forumu

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    ova pegy mi je super, na svim živim forumima gdje se spominjala vlaga ženska se registrirala objašnjavajući kako je ona/susjeda/netko treći riješio problem s gljivicama sa ovim premazom,prijavila se i na neki forum u Srbiji, pisala ekavicom kako joj je muž donio premaz iz Njemačke i riješio stvar - tj. rešila se buđi

    žena je zmaj, a ukucaš bioni nature i svagdje ona izlijeće, uopće nije sumnjiva sa jednim postom na svakom forumu
    i ja sam došao do identičnog zaključka kad sam se prije godinu dana interesirao za bioni... na kraju odustao, jednostavno preskupo za nešto o čemu ne možeš naći ni jedne riječi "običnog čovjeka"... pegy i njene klonove sam ignorirao, ispalo da se nitko drugi nije javio s iskustvom...

    i evo gore iznad, netko je pokušao i veli da na najekstremnijim mjestima nije pomogao ni bioni... a košta ko svetog petra kajgana, za te novce oću doživotno bijeli zid!

  37. #137

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    a ne znam, luda sam, a nema što nisam pokušala, od nekakvih fizičkih zahvata više nemamo što jer je sve napravljeno po pravilima, a vlaga je i dalje tu...
    pojest će mi sve živce struganje vlage svake godine, zamjena dijela kuhinjskih ormarića jer nemam kud s njima, pa povuku tu vlagu sa zida, ma fuj

    frajer kaže da se to može sredit, poslala mu slike, pa ću još odlučit šta ću

    ja ću probat s šogijem podijelit troškove jer meni nije potrebno toliko puno, a i on ima problema, pa možda šta izdogovaramo

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    i još jedan zaključak od silnog iščitavanja je da hrpetina, ali fakat hrpetina ljudi ima problema sa vlagom i živi u takvim uvjetima jer ne mogu ništa učinit

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Mi već drugu godinu nemamo problema s kondenzatom na staklenim površinama otkako redovito ujutro i navečer napravim propuh u cijelom stanu na 5-10 minuta i otkako veš sušimo u kupaoni gdje je prozor skoro stalno na kant...

    Pokušajte i vi tako par dana, nemate ništa za izgubiti... a možda pomogne...

  40. #140

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    imam sušilicu u kupaoni, dakle, mokar veš ne izlazi iz kupaone u stan, u kupaoni vječito prozor otvoren na kant

    luftam NON STOP, ovo ujutro i navečer je minimalno koliko ja luftam, kuham sa otvorenim prozorom, noćas sam zatvorila vrata od te dvije prostorije gdje je vlaga i ostavila prozor minimalno otvorenim, tek toliko da ima zraka i ujutro su prozori bili čisti ko sunce, a unutra nije bilo hladno

    od toliko luftanja ću dobiti tisuće kuna plina za grijanje

  41. #141
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    mi smo "pazarili" problem vlage zbog superdihtajućih pvc prozora
    nakon muke višekratnog pranja i špricanja kojekakvih sredstava po zidovima, na kraju smo izolovali vanjske zidove stiropor+rigips - stara zgrada, nema nikakvu izolaciju, samo fasadu
    preostao je samo problem sa povremenom kondenzacijom u nekoliko ćoškova uz plafon, koji ni redovno luftanje ne rješava
    to smo riješili sa odvlaživačem zraka u kutiji - ovakvim - ne košta mnogo, jedno pakovanje zrnaca za odvlaživanje nam je trajalo skoro cijelu sezonu
    ove godine nabavili smo još jedan, za spavaću sobu; iako tamo nije bilo problema te vrste, bojim se da se ne pojavi zbog pojačane potrebe za sušenjem veša (pelene)
    nakupljenu vodu povremeno istreseš, kad zrnca nestanu, staviš novu vrećicu
    i, naravno, držiš van dohvata male djece
    nadam se da sam pomogla

  42. #142
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    i još jedan zaključak od silnog iščitavanja je da hrpetina, ali fakat hrpetina ljudi ima problema sa vlagom i živi u takvim uvjetima jer ne mogu ništa učinit
    Nama su se oko ulaznih vrata u hodniku stvarale te gljivice, u kući smo, ulaz je iz dvorišta i vrata su aluminijska sa duplim staklima, sve kako treba. Ali, svako jutro kad je hladno su vrata iznutra vlažna. Pozvala sam majstora i on mi je na sve zidove i strop nalijepio stiropor od 1 ili 2cm, pa mrežicu i gletao i na kraju zid izgleda isto kao prije, ne kuži se da je stiropor ispod.

    To smo radili na proljeće, još nema gljivica, ali još nema ni zime kod nas. Uvjerio me da će tako problem biti riješen. Za sada imam čisto bijeli zid i strop.

  43. #143
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa Vidi poruku
    Mi već drugu godinu nemamo problema s kondenzatom na staklenim površinama otkako redovito ujutro i navečer napravim propuh u cijelom stanu na 5-10 minuta i otkako veš sušimo u kupaoni gdje je prozor skoro stalno na kant...

    Pokušajte i vi tako par dana, nemate ništa za izgubiti... a možda pomogne...
    Da, ovako smo i mi to riješili... Povremeno se zamagle prozori, a onda potjeram sve kojima bi moglo smetati u drugi dio stana i napravim propuh. U kupaonici prozor također ne zatvaramo zbog etažnog plinskog bojlera, to spašava stvar.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    ima li iko savjet kako da se rjesim one crne plijesni na coskovima sto nastaje od kondezacije, s tim da je to po mogucnosti na prirodan nacin bez hlora i preparata na bazi hlora posto na -11 se bas i nemoze provjetravati. jel iko zna kakav prirodan nacin rjesavanja gljivica?

  45. #145
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj boss prvotno napisa Vidi poruku
    ima li iko savjet kako da se rjesim one crne plijesni na coskovima sto nastaje od kondezacije, s tim da je to po mogucnosti na prirodan nacin bez hlora i preparata na bazi hlora posto na -11 se bas i nemoze provjetravati. jel iko zna kakav prirodan nacin rjesavanja gljivica?
    Baš se i mora provjetravati. To je jedino rješenje protiv gljivica.

  46. #146
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj Morwen prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle:
    Naziv proizvoda: Schimmel-Entferner (Mellerud)

    Prvo: izaberete malo ljepši dan tako da možete širom otvoriti prozore da se prostorija lufta. Suhom krpom prebrišete plijesan. Površinu pošpricate sprejem i čekate da se osuši. Malo si zaštitite nos da baš ne udišete direktno. Mrlje i fleke kompletno nestaju već nakon prvog nanosa, ali ako je površina već pomalo i crna možete ponoviti postupak.
    Sredstvo je očito na bazi klora, jer se nekoliko sati osjeća intenzivan miris. Zato sam ja taj postupak napravila u prijepodnevnim satima tako da mi se soba stigla dobro izluftati, pa smo navečer bez problema i opasnosti mogli na spavanje (i naša malena skupa s nama).

    Postoji još jedno sredstvo: Schimmel - Vernichter, no nakon njega je potrebno ispiranje vodom, pa pretpostavljam da je predviđeno za kupaonice ili neke slične prostorije.

    Kupili smo u Baumaxu ili Bauhausu (neznam točno), a čula sam da se može eventualno naći i u prodavaonicama specijaliziranim za boje, lakove i sl.

    Cure sretno u borbi protiv plijesni i gljiva!!! Mi smo se svojih riješili :D
    malo sam kao "baba iz bolesti" ali samo da javim da nam je ovaj proizvod jako pomogao i da ga ima kupiti sad i u Pevecu samo su ga preveli pa se zove Mellerud odstranjivač plijesni (61 kn čini mi se)...

  47. #147
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Jedini lijek protiv gljivica je mijenjanje uvjeta - temperature i vlage. Plijesan se ne može odstraniti, spore uvijek ostaju i opet ožive kad im uvjeti odgovaraju.

  48. #148
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    plijesan i buhe su još uvijek moji najveći neprijatelji.
    stavili smo novu fasadu na postojeću i zamijenili krov i stanje opet nije bajno.
    više nam ne pljesnive dijelovi koji su pljesnivili zbog fasade ali kupaona i spavaća soba u potrovlju još uvijek imaju problematične ćoškove. nekad mislim da ću poluditi, a bilo bi bolje da više zračim a manje se brinem.

  49. #149
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mi smo problematicni cosak rijesili ovim http://www.dugatehna.ba/duga_tehna/p.../super-confort

    Evo cijela zima prosla a i dalje sve bijelo.

    Zid je na dodir topliji pa je manja razlika u temp zraka i zida pa je i kondenzacija manja.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  50. #150
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo problematicni cosak rijesili ovim http://www.dugatehna.ba/duga_tehna/p.../super-confort

    Evo cijela zima prosla a i dalje sve bijelo.

    Zid je na dodir topliji pa je manja razlika u temp zraka i zida pa je i kondenzacija manja.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Baš ću probati ovo. Ja sam se tako veselila zimi jer smo ljetos na kuću (stara gradnja) stavili stiropor izolaciju 10 cm, fasadu, PVC stolariju, čak spustili strop za 10 cm na najproblematičnijem dijelu, no rezultat je bio katastrofa - gljivice i vlaga su se pojavile ranije nego inače zimi, i to čak u ćoškovima na zidovima gdje ih prije nije bilo. Špricanje klorom vrijedi koji tjedan i onda se opet pojave. Totalni promašaj od cijeloga posla s fasadom i prozorima, i ne znamo kako to riješiti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •